Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman v Superman: Dawn of Justice.

Zaczęty przez b.p., 21 Lipiec 2013, 01:13:07

Leon Kennedy

Na Justice przyjdzie jeszcze pora. Zaś tytuł raczej mi pasuje.

Juby

Logo znowu wytopione w ścianie? Słabo wygląda to połączenie emblematu Batmana z niepełnym logiem MoS, szczególnie u góry.

Ale o ile logo to tylko meh, tak tytuł po prostu mi się nie podoba.
1. Nie czuć w tym sequela Man of Steel.
2. "v"? Co to jest "v"? Oznacza to samo co "&" czy "kontra"? W filmie ma wystąpić V?
3. Batman przed Supermanem? Niby tak zawsze się mówi bo brzmi lepiej, ale nie wystarczy mu zdominowane logo?
4. Świt sprawiedliwości? Brzmi słabo i zdaje mi się w tym roku też będzie film z Dawn w tytule.

Ogólnie słabo. Mierzwiak (Crane z tego forum) napisał o tytule "jak ulał pasowałby do której z tych taśmowo produkowanych animacji DC wydawanych na DVD" z czym się w pełni zgadzam. Niech ludzie z WB opublikują fotkę Gal w kostiumie żeby się zrehabilitować po wczorajszym.

LelekPL

1. Bo to nie jest do końca sequel Man of Steel tylko film grupowy.  Taki sam z niego "sequel" jak z Avengers albo Freddy vs Jason.
2. Naprawdę nie wiesz co oznacza "v"? Versus, czyli kontra
3. Na forum Batmana raczej nikt nie powinien narzekać :p Poza tym patrz punkt 1.
4. Świt brzmi trochę mało oryginalnie, ale jeśli jest odniesieniem do powstania Ligi na koniec filmu uważam to za dobry ruch. To by spowodowało, że już kolejny film, o Justice League, nie byłby kopią Avengers, tylko wprowadziłby nam już założoną ligę od początku.

lady_ozzy

Cytat: LelekPL w 22 Maj  2014, 08:08:57
2. Naprawd? nie wiesz co oznacza "v"? Versus, czyli kontra

Przyznam, ?e Ja równie? zastanawia?am si? co ma w tym przypadku oznacza? 'v'... Ca?e ?ycie my?la?am, ?e skrót od 'Versus' to 'VS'. Ale je?li to to samo, to dzi?kuj? za informacj? =)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

LelekPL

Versus można skrócić zarówno używając "vs" jak i "v". Ba, jeśli chodzi o dokumenty prawne stosowane jest właśnie samo "v". Najczęściej pisane z kropką, ale pisownia bez niej jest również dopuszczalna.

b.p.

No có?, sequel MoS musi bardzo cieszy? fanów Batmana, a mego wkurza? fanów Supermana. Batman jest du?o ciekawsz? postaci? i bardziej chwyta publik?. Wi?c mo?emy by? na 90% pewni tego, ?e Batman ukradnie Supermanowi ten film.

Tytu? jest moim zdaniem poprawny, nawi?zuje do poetyki Marvela, który - za wyj?tkiem Iron Mana - zacz?? tytu?owa? sequele swoich filmów nie poprzez dodawanie kolejnych numerków, ale w?a?nie przez podtytu?y (Dark World, Winter Soldier, Age of Ultron). Jest poprawny, ale nie zachwyca. Tr?ci nadmiernym patosem i z góry okre?la kierunek, w którym zmierza historia (powstanie JL). Mo?e i z marketingowego punktu widzenia jest to lepszy zabieg, ale estetycznie lepiej prezentowa?oby si? samo proste "Batman v Superman".

Ciesz? si?, ?e tytu? g?ówny to w?a?nie zbitka nazw obu g?ównych postaci. Najprostsze i najbardziej chwytliwe. Du?o gorzej by?oby, gdyby WB zdecydowa?o si? na "World's Finest". Podejrzewam, ?e wówczas poza USA wi?kszo?? krajowych dystrybutorów zmieni?aby tytu? na "Batman vs Superman" albo "Batman & Superman".

Cieszy równie? to, ?e tytu? potwierdza zapowiadan? o? filmu, czyli starcie Supermana z Batmanem, gdzie to Batman jest tak naprawd? g?ównym antagonist?.
Podejrzewam, ?e mo?emy zobaczy? trójk?t: Superman kontra Batman & Luthor, którzy jako najpot??niejsi ludzie DCCU mog? stara? si? pozby? Supermana, stwarzaj?cego zbyt du?e zagro?enie (vide os?awione zniszczenia w Metropolis). Pod wp?ywem kolejnych wydarze?, obejmuj?cych zapewne jak? ewolucj? Clarka, Batman po??czy z nim si?y przeciwko Luthorowi, za którym tak naprawd? mo?e sta? pot??niejszy przeciwnik, w sam raz dla JL.

Leon Kennedy

CytatNo có?, sequel MoS musi bardzo cieszy? fanów Batmana, a mego wkurza? fanów Supermana. Batman jest du?o ciekawsz? postaci? i bardziej chwyta publik?. Wi?c mo?emy by? na 90% pewni tego, ?e Batman ukradnie Supermanowi ten film.

Jako fan Gacka moge powiedzie? tylko jedno... oby! Ale "ES" równie? musi by? dobry!
Cytat
Cieszy równie? to, ?e tytu? potwierdza zapowiadan? o? filmu, czyli starcie Supermana z Batmanem, gdzie to Batman jest tak naprawd? g?ównym antagonist?.

O tak! Gdy zobaczy?em,, ?e w tytule zostaje "v", bardzo si? ucieszy?em, bo na ich konfrontacj? bardzo licz?.

CytatDu?o gorzej by?oby, gdyby WB zdecydowa?o si? na "World's Finest". Podejrzewam, ?e wówczas poza USA wi?kszo?? krajowych dystrybutorów zmieni?aby tytu? na "Batman vs Superman" albo "Batman & Superman".

Pewnie masz racj?, ale "World's Finest", to by?by ?wietny tytu?.

CytatLogo znowu wytopione w ?cianie? S?abo wygl?da to po??czenie emblematu Batmana z niepe?nym logiem MoS, szczególnie u góry.

Dla mnie jest git, co prawda mog?o by? lepiej, ale jest git, jak napisa?em przed chwilk?.

Funky

Jak dla mnie strasznie kiczowaty ten tytuł taki typowo komiksowo-bohaterski :P. I pewnie po tym będzie już film z JL, a powinni zrobić restart filmów z Batmanem gdzie ten byłby głównym protagonistą. No chyba że po sukciesie "BvS" Batffleck dostanie osobny film tylko i tak pewnie byłby daleki od tego co dostaliśmy dotychczas. Jebany Marvel to wszystko ich wina :P

Johnny Napalm

Mnie też nie urzekł, ale uświadomiłem sobie, że Dawn of Justice będzie tylko pewnie małym dopiskiem do bijącego po oczach na plakatach Batman – tu małe V, lub duże tylko tzw rozmazaną czcionką – Superman. No i już tak mnie ten podtytuł nie boli. Zresztą, będzie jak będzie.
Cytattytuł taki typowo komiksowo-bohaterski
Czyli chyba taki jaki miał właśnie być. :)
CytatJebany Marvel to wszystko ich wina :P
Dlaczego? Nie rozumiem. ???
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Marvel ze swoimi "Awendżersami" sprawił że teraz WB ma ciśnienie na JL (co świadczy o tytule). A ja nie przepadam za takim kinem superhero w którym jest jakaś "Łonder Łomen" lub inny Superman ;). Oczywiście wyjątek to Batman ale Batffleck pewnie nie dostanie osobnego filmu przed JL. No i obawiam się że filmy z bohaterami DC pójdą w stronę ostrego sci-fi (w tym Batman). A ja tylko chcę Batman Beyond w klimacie "Blade Runnera" (niekoniecznie z latającymi samochdami :P) czy kiedyś moje marzenie się spełni? chlip :(

kelen

Ciśnienie na JL jest już od czasu, gdy ten film prawie zaczęto kręcić. To żaden nowy pomysł, tak samo jak wspólny film z Batmanem i Supermanem.


LelekPL

Jeśli te plotki o planach WB na filmy z uniwersum DC jest prawdziwy (nadal w to wątpię, mieliśmy już niejedną taką) to byłbym bardzo niepocieszony i dość obojętnie spoglądałbym w przyszłość. Bez solowego filmu z Batmanem? Nie, ja podziękuję.

Rozumiem, że chcieliby wypromować inne postacie, ale Batman najciekawszy jest w swoich solowych historiach. A jeśli nowy Batman jest bardziej komiksowy, na co wskazywałby kostium, otwiera to możliwości na historie nigdy wcześniej nie opowiedziane na filmie.

No byłaby wielka szkoda, tym bardziej skoro już doskwiera mi przesyt filmami o superbohaterach. Owszem, w tym roku mieliśmy naprawdę dobre filmy z tego gatunku, z X-menami na czele, ale większość robi się przewidywalna i nudna. Jest za dużo bohaterów, żebym miał się nimi wszystkimi przejmować. I owszem fani tych bohaterów mają na pewno inne zdanie, ale patrząc z perspektywy fana Batmana, ja bym wolał więcej solowych filmów z gackiem niż kolejnego Człowieka ze stali czy Wonder Woman.

Rado

Zgadzam się. Nawet jeśli by zrobili tak, że we wszystkich tych filmach wystąpił by Batman (np. w roli jakiegoś mentora czy coś), to już by było coś, ale dla mnie i tak za mało. Solowy film musi być, ale ja tam się w ogóle nie przejmuje tymi niby planami. Nie zrobili by filmu z kurą znoszącą złote jajka?

Bless

Hmm ten
Spoiler
Edge to mi malo mowi ale Zsasz albo Cain ulla la ! To by bylo cos :D !
[Zamknij]

http://batman-news.com/2014/07/03/three-villains-rumored-batman-v-superman-dawn-justice/