Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

#1320
"Główka" będzie stała pusta za szybką w kuchni, bo ciężko ją później umyć, a i polewanie z niej do najłatwiejszych nie należy. :P

Odebrane wczoraj:


Wiem, wiem. Marudziłem za dwóch jak to nie chcę steelbooka, ale! Kilkoro członków rodziny nie miało pomysłu/czasu/chęci na kupno prezentu i na urodziny podarowało mi kasę z prośbą, abym sam znalazł sobie coś o czym marzyłem. No jak "nie za swoje" to nie mam wyrzutów sumienia :D Zwłaszcza, że w sklepie Gandalf jest super promka i udało mi się wydać mniej niż się obawiałem.

Steel na żywo prezentuje się bardzo ładnie (więc przy nim zostanę, już nie będę kombinował ze składaniem sobie własnego z dwóch wydań dla innego pudełka), a zawartość - bez zarzutu. Potwierdzam, na obu płytach z filmem są napisy, dubbing oraz lektor (czyta Piotr Borowiec), jakość obrazu super, materiałów dodatkowych ponad 2 godziny i tylko komentarzowi Matta Reevesa do dwóch scen usuniętych brakuje napisów. Obejrzałem wczoraj wszystkie dodatki i jestem bardzo zadowolony, bo nie widziałem tak obszernych materiałów od wielu lat (tylko filmy Nolana dostają równie obszerną i ciekawą płytę dodatkową). Wprawdzie czasami miałem już dość słuchania tego lizania się po wiadomo-czym i jarania w jakim to wspaniałym projekcie twórcy/obsada nie biorą udziału (norma), ale znalazło się tu też dużo zdjęć i nagrań z pre-produkcji, z planu, screen-testy, a główny dokument tak, jak ten do Superman Returns przedstawia proces powstawania filmu (a dokładniej etap zdjęciowy) krok po kroku z podawaniem dat i lokalizacji gdzie nagrywano konkretne sceny. Co mnie pozytywnie zaskoczyło - liczyłem na chociaż 2 zdania na temat przerwy w produkcji z powodu pandemii covid-19, a temu tematowi oraz warunkom w jakich twórcy musieli wznowić prace poświęcono blisko połowę głównego, 54-minutowego materiału zza kulis. Super sprawa.

Scenę usuniętą z Jokerem widziałem już wcześniej (dobrze, że dodano tu też w jakim momencie filmu miała się pojawić), ale drugiej z Seliną i Ozem nie, i bardzo żałuję, że wyleciała w montażu. Każde wycięcie tego Pingwina to błąd, a w tej scenie Colin błyszczy, dzięki niej możemy dowiedzieć się, że Oz czuje mięte do Seliny, że zdaje sobie sprawę że ze względu na wygląd ona - jak i każda wcześniej - odrzuca go z marszu, a także widzimy, że ma aspiracje by zostać kimś więcej niż tylko prawą ręką Falcone'a.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, polecam.

Leon Kennedy

Pięknie, trochę zazdro, bo jeszcze nie wiem kiedy sam sobie to sprezentuje...

LelekPL

Ja nie zdecydowałem się na zakup. Nie kupuję już płyt i nie chciało mi się wyjątku robić tutaj, ale dobrze wiedzieć, że dodatki są solidne, pewnie kiedyś obejrzę na youtube. Zwłaszcza ciekawie brzmi ten materiał Covidowy bo z perspektywy robienia filmów to bardzo ciekawy temat.

Juby

#1323
W tym wypadku polecam jednak zrobić wyjątek, bo widziałem film na HBO Max (które działa problematycznie, mocne wahania rozdzielczości) i na płycie, i różnica w jakości obrazu była ogromna. Wolałbym nawet zwykłe Blu-ray od 4K w streamingu.

Żeby nie był to off-topic dodam od siebie ubiegłoroczny prezent urodzinowy, którym z tego co widzę nigdy się tu nie pochwaliłem. Dopóki nie kupię wiertarki i nie nauczę się wiercić tak, aby nie rozwalić ściany, zbiera kurz na szafie.



Leon Kennedy

Ślub. Wiem, że komiks dość rozczarował, a może bardziej podzieli fanów... Wkrótce sam się przekonam, bo po ponad roku wróciłem do runu Kinga 😃

Juby

Aha... Co to ma wspólnego z tym tematem? x2 W sensie, że dołączyłeś ten komiks do swojej kolekcji?

Leon Kennedy

Tak, taka mała informacja, że wróciłem do jego historii 🙋👹 i ślub dołączyłem do swojej kolekcji. Wiem brak zdjęcia, cóż zrobić 🎃😄
 No i przecież w temacie.

Juby

No właśnie średnio w temacie. Zdaje się, że na forum jest wątek o Batmanie post-New52, jest wątek o komiksach z Batmanem wydawanym przez Egmont i jest też wątek z naszymi opiniami o komiksach z Batmanem, które przeczytaliśmy. Jeśli chcesz się czymś podzielić, to wypadałoby tam. Jesteś na tym forum moderatorem, a ostatnio piszesz w taki sposób, że to ciebie wypadałoby moderować.

Leon Kennedy

#1328
Ale to temat o bat -kolekcjach, a ja chciałem podzielić się tytułem kolejnego komiksu dołączonego do swojej kolekcji...😑 Wiem, że nic wielkiego nie napisałem i jak zawsze brak zdjęcia. Może wtedy byłby to bardziej wartościowy post.

CytatJesteś na tym forum moderatorem, a ostatnio piszesz w taki sposób, że to ciebie wypadałoby moderować.

Jakoś ostatnio tak wychodzi. Postaram się poprawić 😄

PS: Komiks dopiero będę czytał.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 09 Lipiec  2022, 06:50:29Ale to temat o bat -kolekcjach, a ja chciałem podzielić się tytułem kolejnego komiksu dołączonego do swojej kolekcji...😑
Przeczytaj sobie swój post. Potem przeczytaj ten post jeszcze raz, na głos i zastanów się, gdzie w nim zawarłeś tę informację. Gdybym nie wyszukał słów "Ślub" i Toma Kinga w google, nawet nie wiedziałbym o czym piszesz. Ale nawet wiedząc od startu o jakie wydanie Egmont ci chodzi, nie napisałeś tam, że je: posiadasz/ dostałeś/ kupiłeś, itd. Równie dobrze mogłeś wrócić do runu Kinga czytając go online. Więc gdzie tam było o bat-kolekcjach?

Leon Kennedy

Myślałem, że te dwa wyrazy wystarczą za całą informację. Miało być krótko i zwięźle, może nie wyszłoo do końca jak chciałem, ale co tam 😃 Zatem, tak 'Ślub' z runu Kinga dotarł do mojej kolekcji. Właściwie jednak nie zawarłem tego w poście, czemu? Nie wiem 🤪 Ale muszę dodać, że mimo upływu kilkunastu miesięcy od wydania dalej sobie trochę za siebie woła. Następny jest dużo tańszy. To tak na marginesie.

Juby

#1331
Dzisiejsza paczka z komiksami.



Komiks, na którego czekałem 10 lat naraszcie na półce. :) Wieczorem biorę się za #1027 i Spider-Mana (po śmierci Tima Sale'a uznałem, że chcę poznać więcej jego prac, a nie tylko te z Batmanem i Catwoman), a od niedzieli biorę się za Knightfall.

Do tego kolejny gadżet z The Batman - w niektórych kinach z opóźnieniem pojawił się zestaw do filmu. Młodszy brat go kupił i wziął dla mnie figurkę (nie pomyślał, że chciałbym też kubek na którym stała, ale już trudno). Tak prezentuje się to plastikowe cudeńko.




HUDY

up
Jest jeszcze jedna figurka z Catwoman  ;D  Super zakupy, do mnie dzis dotarł tez Batmana Knightfall.

MR.JACK

Cześć. Możesz napisać w jakiej sieci kin była dostępna ta figurka:  Helios, Silver Screen albo Cinema City, a może we wszystkich przeze mnie wymienionych?
* od siebie dodam, że byłem na filmie na drugi dzień po premierze w Heliosie w Sukcesji i nie było tam niestety takich fajnych gadżetów :-(



Juby

#1334
O proszę, kopę lat @MR.JACK. Już myślałem, że nareszcie wrzucasz update swojej bat-kolekcji, o którym mi pisałeś ho-ho temu, albo i jeszcze dawniej ;)

Z tego co wiem, sieci SilverScreen od jakiegoś czasu już nie ma, została przejęta przez Multikino lata temu, Łódzkie było ostatnim zmienionym właśnie w tę markę. Moją figurkę mam z NoveKino Przedwiośnie w Płocku. NoveKino to mała sieć instytucji Max-Film, ma chyba tylko 5 placówek w Polsce (kiedyś było 7). Nie wiem czy zestawy są dostępne gdzieś indziej, odkąd mieszkam w Łodzi chadzam głównie do CinemaCity - w Manufakturze nie ma zestawów, ale na piętrze jest jeszcze trochę figurek z Batmanem, które wrzucałem tutaj w maju - a w Heliosie nie byłem od wybuchu pandemii.