Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Box office - "The Dark Knight Rises"

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2012, 20:09:00

Patryk02099x

Pierwszy raz mi się zdarza, żeby Mojo było przeciążone. Widać sporo osób jest zainteresowanych tym, jaki jest wynik. Swoją drogą mam pytanie: jakie strony z box officem polecacie? Ja korzystam z mojo, bo moim zdaniem najbardziej czytelny i nie jest na siłę udziwniony. Boxoffice.com też może być.
PS. Opłaca ktoś z was IMDB Pro lub coś podobnego? Jest to w ogóle opłacalne?

Juby

Polecam the-numbers.com (czasami szybciej informują od mojo).

A film mimo iż rozczarował w USA kompletnie zaskoczył w innych krajach świata. Zyski okazały się dużo wyższe niż zakładano i wynoszą $88 mln!

Funky

Juby ty box ofisowy friku :P pierwszy raz widzę kogoś tak zakręconego na punkcie tego ile film zarobi. ;)

Juby

A ja się na wielu stronach obracam w takich kręgach. ;) Poza tym informuje użytkowników, którzy nie potrafili by znaleźć tych informacji.

Dodam jeszcze, że ogólnoświatowe otwarcie Batmana było 15 najlepszym otwarciem wszech czasów - $248,9 mln! Czyli 1/4 miliarda już w portfelu. ;)


Patryk02099x

#34
W UK na otwarciu zgarnął 22,5mln, co już daje mu 13 pozycję najbardziej dochodowych filmów na tym rynku w tym roku. Za tydzień awansuje jednak na drugie miejsce, bo obecnie jest tam Prometeusz z zaledwie 38mln. Jest to też dwudzieste otwarcie w historii, a miejsce to dotychczas należało do... TDK, który już właściwie jest 21. Otwarcie Avengersów w UK to 25,7mln, czyli biorąc pod uwagę to, że byli w 3D to pod względem frekwencji mocno przegrali z TDKR.

EDIT:
Oto dane z kilku innych państw, bo może kogoś to interesuje, ale niekoniecznie chce się mu sprawdzać:

Korea (Południowa oczywiście): w pierwszy weekend film zarobił 15,65 mln$ i tym samym zajął czwarte miejsce wśród najlepszych otwarć. Wyżej są tylko Spider Man 3(III), Piraci z Karaibów Na krańcu świata(II) i Transformers 3(I).Jest to 12 miejsce na liście najlepiej zarabiających filmów roku. Na pierwszym miejscu są Avengersi z sumą niespełna 51mln, a za nimi najnowszy Spider i 33mln.

Australia: film zarobił tam na otwarcie 15,5 mln co daje mu 13 miejsce wśród najlepiej zarabiających filmów roku. Na pierwszej pozycji również Avengersi 54mln. Niestety nie posiadam danych, jak wyglądają tam najlepsze otwarcie, ale ten rynek jest dość specyficzny z tego co widzę i częste tam są wzrosty popularności danego tytułu.

Hiszpania: 4,3 mln$ na otwarcie, co daje 28 miejsce wśród najlepiej zarabiających filmów roki. Na pierwszym miejscu... "Nietykalni"(pewnie każdy pomyślał o Avengersach) i 20mln, a na drugim wspomniany film Marvela z kwotą niższą o zaledwie 130tys. aniżeli francuska produkcja. Niestety tutaj również brakuje informacji na temat najlepszych otwarć, więc ciężko wnioskować jak może sobie ostatecznie poradzić TDKR.

Juby

#35
Widzę, że jednak oddzielono temat o box office. 4 lata temu gdy taki sam założyłem przy TDK został on kilka miesięcy później usunięty, bo przestaliśmy się w nim wypowiadać wraz z końcem "kinowego żywotu" filmu. Tak więc nie rozumiem tej decyzji (ten temat też usuniecie za rok?).

Nie wiem czemu tamten został skasowany, ale ten na pewno nie podzieli losu poprzednika.


Post Merge: 24 Lipiec  2012, 16:19:47

PS: Wpływy z poniedziałku podobno szacuje się na $13,5 mln - czyli wynik przy takim otwarciu bardzo zły! Widać żałoba narodowa sprawia, że amerykanom nie wypada chodzić do kina.

Okazuje się, że te dane były pomyłką. Jednak wynik filmu z poniedziałku jest dobry i obecnie szacuje się go na $19,5 mln.

Patryk02099x

Czyli lepiej od Avengersów i Igrzysk Śmierci(tutaj różnica o 9mln aż)oraz Transformersów 3 i HP7cz.2, ale  gorzej od TDK(który swoją drogą miał powalające 25mln w poniedziałek!). Ja bym jednak bardziej porównywał to do Avatara, który również miał nieciekawą sytuację ze względu na czynnik zewnętrzny i faktycznie wynik Avatara był w pierwszy poniedziałek mniejszy(ok. 17mln) a film był dodatkowo w 3D. Oczywiście tam też tragedia była większa i zakładam, że część kin była nieczynna, mimo wszystko może cieszyć taki wynik TDKR biorąc pod uwagę żałobę. Teraz tylko czekać no kolejne dni i potem weekend i już będziemy mogli pewnie powiedzieć czy przebije 500mln(moim zdaniem powinien).

LelekPL

#37
Mimo, iż oficjalnie żałoba w Stanach trwa to w mediach jednak powraca się już powoli do normy. The Daily Show i inne talk-showy potrafią nawet żartować z tego jaką sensację polityczną to wywiązało. No i chyba zainteresowanie społeczeństwa teraz bardziej będzie się skupiało na rozprawie, niż tym co się wydarzyło, gdzie i na jakim filmie. Myślę, że coraz więcej osób, które obejrzenie filmu odłożyło sobie, zacznie wracać do kina. Tym bardziej, że film nie ma wielkiej konkurencji póki co. Być może wyprzedzi go Bourne Legacy, ale wątpię i raczej stawiałbym na Expendables 2 dopiero.

Ps. Gdyby tak dodawali do tych box-officów pieniądze wydane na bilety do miast z IMAXem to TDKR zdecydowanie by wygrał. Nie ma mowy, abym się wybierał tylko na Avengers, wydając na przejazd jakieś 150 złotych pewnie.

Patryk02099x

Zobaczymy... jeśli film będzie jednak notować spore spadki popularności to już nie będzie wina żałoby, a po prostu trzeba przyznać, że film nie był aż tak wyczekiwany i TDK miał po prostu szczęście, lub jak niektórzy twierdzą: na jego wynik wpłynęła śmierć pewnej osoby. Oczywiście mam ogromną nadzieję, że film zarobi ostatecznie więcej niż TDK i spadki będą małe, bo wtedy Nolan udowodni, że popularność Batmana nie ma zbytnio związku z śmiercią Leadgera, a tym, że robi dobre filmy i tyle...

LelekPL

Nie, no sam weekend otwarcia potwierdził, że śmierć Ledgera nie była ważnym czynnikiem przy TDK. Przecież TDKR zarobił niesamowicie dużo zważywszy na okoliczności. Jeśli film nie będzie zarabiał dłużej to już wyłącznie może świadczyć tylko o tym, że większości widzów nie podobał się aż tak bardzo jak poprzednik. Teraz to będzie już jedyny powód

Patryk02099x

Wątpię, żeby się nie podobał, bo zbiera pozytywne opinie, a chyba jednak przynajmniej część z nich musi być prawdziwa. Teraz warto czekać na ocenę Cinema Score, choć zakładam, że będzie to najwyższa możliwa, czyli bodajże A.

Juby

Przecież cinemascore już dawno wystawiło ocenę A. :P

LelekPL

A czy czasami najwyższa ocena to nie A+? Avengers dostało właśnie taką ocenę o ile dobrze pamiętam

Patryk02099x

Sprawdziłem i jest dokładnie tak jak napisałeś, Air.
Oczywiście ten "plus" nie musi o niczym świadczyć, bo Avengersi i TDKR to też zupełnie(albo przynajmniej znacznie) inna grupa docelowa, w przypadku Batmana raczej bardziej surowa, choć z drugiej strony pewnie bardziej emocjonalnie podchodząca do tej premiery.

I znów kilka informacji z różnych państw:
Finlandia: na otwarciu 754 tys. $ i 20 miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów roku. Pierwsza jest jakaś fińska produkcja(chyba, patrząc na tytuł: Risto Räppääjä ja viileä Venla), która ma 3mln. Avengersi są na miejscu 9. z niespełna 1,5mln, więc szanse na pobicie są spore.

Nowa Zelandia: otwarcie niespełna ponad 1,6 mln., co daje 9 otwarcie w historii, gorsze od Avengersów o jakieś 100 tys. Jest to również 13 pozycja wśród najlepiej zarabiających filmów roku. Pierwszy film Marvela i trochę ponad 7 mln., ale patrząc na otwarcie i potencjalnie mniejsze spadki TDKR(choć nie wiem jak wygląda tamtejszy rynek, więc ciężko to stwierdzić) to jest szansa na przebicie Thora i s-ki.

Holandia: 1,7 mln. $ na otwarcie, co daje 29. miejsce wśród najlepszych pierwszych weekendów w historii, ale uwaga... lepsze od Avengersów o jakieś 210tys.  Jest to 26. wynik w roku, ale na pierwszym miejscu są Avengersi z kwotą 6,6 mln., więc jeśli mieli gorsze otwarcie to jest szansa, że jednak wygra Batman. Zobaczymy też jak spadki, bo również nie znam tego rynku, a w pierwszej dziesiątce mają dosłownie wszystko: od Facetów w Czerni przez Królewnę Śnieżkę po Nietykalnych.

Juby

#44
Wtorek okazuje się być o 8,5% mniejszy od poniedziałku. Według mojo i boxoffice.com film zarobił w trakcie piątego dnia wyświetlania około $17,745,000 (wynik nieznacznie wyższy od Avengers) i nie udało się mu przekroczyć w 5 dni granicy $200 mln (zabrakło $2 mln ale zostanie ona przekroczona jutro).

Post Merge: 26 Lipiec  2012, 12:08:28

TDKR uzyskał najlepszy dzień otwarcia we Francji w tym roku, a na rynkach międzynarodowych uzbierał już kwotę $110 mln! Takie informacje podało dziś hollywoodreporter.