Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Box office - "The Dark Knight Rises"

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2012, 20:09:00

Juby

@ rocklee, kiedy dostaniesz bana i przestaniesz próbować wmówić mi czegoś czego nie mówiłem? :P

Gdzie ja niby napisałem, że Batmany Nolana zasługują na swoje miejsca w rankingu IMDb i co to ma w ogóle wspólnego z byciem hipokrytom (wiesz co to słowo znaczy?)? I jeszcze ten idiotyczny tekst, że trylogia Nolana ma wady (serio, który film ich nie ma?), a LotR ma genialne to i tamto? Ty naprawdę masz coś z głową i każdy tekst odczytujesz: "Kocham Nolana, bla bla bla, Batmany Nolana są najlepsze, bla bla bla". ::)

A Igrzyska śmierci nie są sequelem tylko adaptacja książki, na pewno nie tak popularnej w USA jak Batman, w dodatku jest to film kompletnie nie będący blockbusterem. Już bardziej jestem w stanie zrozumieć $400 mln zarobione przez Transformers 2 niż przez THG i dla tego gigantycznym szokiem, byłoby przegranie TDKR z tym filmidłem.

Patryk02099x

Juby, myślisz, że Batman Nolana może w USA nie dobić do 500mln? Wydaje mi się, że ta sprawa z Holmsem nie będzie miała aż takiego wpływu, żeby TDKR nie przebił 500 a nawet 550mln. Obym miał rację.

Juby

Wyniki z weekendu (tak jak my?la?em i tu wcze?niej pisa?em) okaza?y si? jeszcze ni?sze. :'(
Pi?tek wyszed? jeszcze jako? nie?le, dzi?ki niezaburzonym pokazom o pó?nocy. Przychody filmu to $76,1 mln (czyli bez pokazów po pó?nocy tylko 45,5 mln - po drugim najlepszym wyniku z pokazów o 00:01 ten nie jest nawet w ósemce najlepszych "pi?tków"). Sobota to ju? tylko $45,2 mln (spadek wzgl?dem pi?tku w tle "afery Kolorado" wyniós? a? 40,6%!!!), a niedziela zaledwie $39,8 mln (kolejny du?y spadek o 11,9%), co da?o w weekend "zaledwie" $161,1 mln (czyli wynik gorszy ni? najgorsze za?o?enia i ni?szy od najni?szych prognoz z jak? si? spotka?em w ci?gu ostatnich 6 miesi?cy).

Przy takiej liczbie kopii i kin IMAX wy?wietlaj?cych kin, ?rednia na kopi? b?dzie gorsza od otwarcia TDK. Ze wzgl?du na dro?sze ceny biletów s?abiej wypadnie równie? po uwzgl?dnieniu inflacji.

Pozosta?e filmy te? mocno oberwa?y przez masakr? w Kolorado. Nowy Spider-Man odniós? katastrofalny spadek wzgl?dem poprzedniego weekendu a? o 71%!!! Epoka lodowcowa 4, która przecie? premierowy weekend zako?czy?a z przeci?tnym wynikiem i jest animacj? (a takie zazwyczaj s? ?ywotne w kinach) równie? mocno oberwa?a - spadek wyniós? a? 57%!

To wszystko oczywi?cie szacowane dane. Oficjalne zostan? podane jutro przed pó?noc?. Mog? si? ró?ni? o kilka milionów, ale wiadomo ju?, ?e otwarcie TDKR jest najwi?kszym negatywnym zaskoczeniem roku, a mo?e okaza? si? jeszcze gorzej je?li film nie przebi? rezultatu TDK. :-\

Patryk02099x

A wszystko przez jednego.... dobra, nie pisz?, bo nie chc? bana. Teraz b?dzie si? podawa? dane otawcia TDKR w tak sposób: kasowo: 161,1mln, ofiar: 15...  :'(

Miejmy nadziej?, ?e jest to spowodowane ?a?ob? i w nast?pny weekend film nie zaliczy wielkich spadków i ostatecznie nadgoni te plus minus 40mln, które Holmes zabra? mu z otwarcia.

LelekPL

No trudno... zawsze jest nadzieja, że jest to najlepszy film z serii, a ty by wszystko, przynajmniej fanom, zrekompensowało.

Patryk02099x

Oby najlepszy i najlepiej zarabiający. Przecież to dopiero 1szy weekend na dodatek z żałobą, więc wynik i tak jest bardzo wysoki.

Funky

Juby - Fajnie jak film zarobiłby jak najwięcej ale Warner Bros nie zbiednieje i najważniejsze to żeby produkcja okazała się lepsza artystycznie od "TDK" (czyli był w klimacie "Batman Begins" :P). Nie dajmy się zwariować z tym Box Officem bo idziemy na przeżycia emocjonalne a nie dlatego żeby podniecać się tym ile zarobi. "Batman Forever" też dużo zarobił a wiadomo jaki to film i jak część była po nim.

mertruve

Juby - Igrzyska Śmierci, cieszą się, jako książka, ogromną popularnością w Stanach - stąd ten wynik. Dodatkowo film był świetnie zrealizowany - zarówno od strony technicznej, jak i fabularnej. Co prawda słabszy drugi akt, ale i tak dobrze zrobiony film. Nie ma co się dziwić odnośnie wyniku.

Tragedia wpłynęła znacząco na otwarcie, ale to normalne - tak, jak wspomniałeś, inne filmy zaliczyły spadki. Ogólnie żałoba odniosła się do całego przemysłu filmowego, nikt nie miał ochoty chodzić do kina. Teraz najprawdopodobniej kolejne weekendy przyniosą porównywalne, bądź mało znaczące spadkowo, zyski - jak Avatar w kolejne weekendy. Ci co byli zachęcą pozostałych do pójścia do kina.

Sam liczyłem na rekord otwarcia, była taka możliwość po pokazach północnych - albo coś w okolicach rekordu, np.: 190 mln dolarów. Ale jestem spokojny o końcowy wynik. Po prostu będzie on osiągnięty później. Myślę, że 1.2 mld padnie. Avengers nie podskoczy. Niby 3d wybrało tylko 51% ludzi, ale to i tak większa cena biletów niż w 2d. A nie ma znowu tylu IMAXów żeby to nadrobić. Żal tego otwarcia, ale są jeszcze kolejne weekendy i rekordy do pobicia. A Igrzyska Śmierci na pewno zostaną pobite.

Leon Kennedy

Juby ponownie uspokajam i pocieszam :). Tragedia, tragedią i swoje musiała zrobić, ale kina wkrótce zaczną się zapełniać. Zwłaszcza gdy żałoba minie, przewiduje że drugi weekend będzie bardzo dobry i 500 milionów tak czy siak powinno pęknąć ;)

Juby

WOW. :o W USA otwarcie rozczarowało, ale ludzie w innych krajach mocno czekali na film i dodatkowo mogli usłyszeć o 12 ofiarach z Kolorado (co było dodatkowym rozgłosem) bo z reszty świata przychodzą fantastyczne informacje. Póki co szacuje się, że z 17 krajów TDKR zarobił $70 mln (suma ta może się okazać znacznie większa) i zajął pierwsze miejsce w ten weekend. Dla przykładu TDK wystartował w 20 krajach, w których zarobił $41,3 mln i przegrał w weekend z Hancockiem.

Co do wyniku w USA to po takim otwarciu nadal wierzę w sukces filmu, ale po tym jak granicę $600 mln przekroczyli Avengers myślałem, że Batman też da radę. Teraz nie jestem po prostu takim optymistą i liczę na wynik, który po prostu da TDKR miejsce w dziesiątce najbardziej dochodowych filmów w USA - $430 mln. Ciekawi mnie również jak film będzie sobie radził w środku tego tygodnia. TDK zgarniał gigantyczne sumy, a do czwartku w USA jest żałoba co może znacznie uszczuplić widownię w kinach.

@ Konrad - jeśli zależy ci na nadzorowaniu rankingu IMDb, to powstała strona, która zawiera całą jego historię od powstania do dzisiaj i jest raz na dzień aktualizowana. Możesz na niej sprawdzić na jakim miejscu w danym dniu był jaki film, ile miał głosów itd. Oto link.

Johnny Napalm

CytatCzy tylko mnie na tym forum zupelnie, totalnie NIC nie obchodzi ile ten film zarobi?

Szczerze mówiąc mnie to też g... obchodzi. Co ma mi dać taka informacja? Nie wiem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Patryk02099x

Skoro otwarcie poza granicami Stanów jest takie dobre w zaledwie kilku państwach, to ostatecznie może być bardzo piękny wynik. Szkoda tylko, że "Avengersi" pewnie mieli premierowe otwarcie na świecie w innych państwach, więc nie można tego tak do końca porównywać.
Myślicie, że jest szansa pobić film Marvela na rynkach zewnętrznych? Zarobił tam sporo, bo 844mln, ale wydaje mi się, że po TDK ludzie znacznie bardziej czekają na Batmana i może co prawda nie pójdą na niego rodzinki z dziećmi, ale więcej osób może chodzić kilkakrotnie...
Co do USA to ja bym znów takim pesymistą nie był, bo Avatar miał otwarcie na poziomie 70mln(też ze względu na tragedię, tyle że wtedy były to huragany). Wiem oczywiście, że wyniku filmu Camerona nie da rady pobić, ale Avengersów? Czemu nie...

Juby

Avengers mają 844 mln i z tego co pamiętam jeszcze czekają na premierę w Japonii (a wiec suma może podskoczyć do $900 mln). TDKR nie jest w 3D więc nie ma co liczyć na taki wynik. Ale kto wie jak dobrze sobie poradzi w krajach świata? Możemy na razie spekulować czy będzie miał szanse przebić największy przebój ostatnich 4 lat w 2D (Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I - $660 mln).

PS: Widzę, że tradycyjnie za pisanie newsa z weekendu otwarcia wziął się Woland. ;)

PS2: Wyniki z niedzieli podobno okazują się trochę wyższe niż zakładano i mogły przekroczyć $40 mln, a więc weekend może będzie nieco wyższy niż obecnie się to zakłada.

Leon Kennedy

CytatSzczerze mówiąc mnie to też g... obchodzi. Co ma mi dać taka informacja? Nie wiem.

Dla mnie to fajna zabawa :). Zresztą zawsze się w takim czymś lubowałem i już nawet na forum RE na mnie co niektórzy narzekali :P, że co chwilę podaję informację jak najnowszy Resident radzi sobie w kinach ;). Oczywistością więc jest, że jednym to lata, a drugich to interesuje, tak jest tu ( jak widać ) i na tamtym forum :D

Juby