Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - Dzisiaj o 09:25:36
Miałem zmienić na mój oryginalny z Diakonem Blackfire z Arkham Knight, ale zgubiłem gdzieś plik i tak już zostało.
#2
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 09:07:16
Ilości wejść na forum in total też nie mogło być aż takiej. Od dawna zagląda tu max. tuzin użytkowników, każdy musiałby wejść na forum zalogowany jakieś 70 razy w ciągu 24h, aby wykręcić taką liczbę ;D
#3
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 09:02:11
Cytat: MJ w 08 Maj  2024, 20:56:05Z tego co pamiętam (...) Strony konkretnie nie przytoczę, ale jestem pewien na 99% bo specjalnie zwracałem na to uwagę bo próbowałem czytać chronologicznie.

Panie @MJ, to tak nie działa. Pewnym się jest, albo się nie jest. Nie można być czegoś "pewnym na 99%". 99% to już tylko wysokie prawdopodobieństwo. Jeśli nie masz numeru strony, ani konkretnego kadru, to siałeś panikę bez powodu ;) Anyway, dla mnie obie historie idealnie wpasowywały się między YO i TLH, więc nawet jeśli gdzieś tam wspomniany jest Two-Face na jednym kadrze, spokojnie mogę to ignorować i czytać w tej kolejności (no, jest jeszcze kilka innych historii, które należałoby czytać po YO, a przed komiksami Matta Wagnera).

@Crowridd - czemu usunąłeś awatar?
#4
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - Dzisiaj o 06:29:51
W takim razie wychodziłoby na to że najpierw jest Rok Pierwszy, potem Mnich, potem Long Halloween, potem Potwory i dopiero Dark Victory.
#5
Inne komiksy / Alan Moore- opinie i informacj...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 23:47:03
Czytał ktoś pierwszego Potwora od Weina? W końcu będziemy mieć to po polsku - cieszę się po tym, co przeżyłem podczas czytania Moora po angielsku.

Ten najsłynniejszy Swamp z lat 80' to był majstersztyk. Bissette, Totleben, Veitch, Alcala, Wood  - czapki z głów - byłem zaskoczony, że komiks z lat 80' pod względem wizualnym tak bardzo wpadnie w mój gust.
#6
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 22:45:52
Tylko że jeżeli Long dzieje się po "Potworach", w których jest wspomniany Two-Face, a w "Mnichu" widzimy zdrowego Harvey'a, to to się nie trzyma kupy ;D
Zaintrygowałeś mnie. ;D Może w Świcie kolejność jest nie zachowana. No idea. Niech ktoś przeczyta to wydanie raz jeszcze i da znać tutaj przy swojej recenzji.
#7
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 08 Maj 2024, 20:56:05
Z tego co pamiętam, to w jednej historii jest wspomniany Two Face, dosłownie w jednym zdaniu, a w drugiej jest Dent, więc wychodziłoby na to że Long Halloween dzieje się pomiędzy tymi historiami.
Strony konkretnie nie przytoczę, ale jestem pewien na 99% bo specjalnie zwracałem na to uwagę bo próbowałem czytać chronologicznie.
#8
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 18:49:13
Może chodzi o ilość wejść na forum in total danego dnia, a nie o unikalnych użytkowników.
#9
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 08 Maj 2024, 18:45:37
Świt dzieje się przed Halloween, bo w drugiej historii (z Mnichem) Dent rozmawia z Batmanem, a w Halloween już się znają.

Two-Face'a też nie kojarzę ze Świtu.
#10
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 08 Maj 2024, 15:29:47
Nawet najlepsze sposoby nie wystarczą - zbyt wiele "ziem", światów alternatywnych, restartów, niekanonicznych historii i, co by nie było, braków w polskich wydaniach. Ale pewnie, mogę pomóc gdy będę układał dla siebie taką listę.

Masz może numer strony Świtu Mrocznego Księżyca, na której wspominany jest Two-Face? Czytałem ten album co najmniej dwa razy i nie kojarzę, od zawsze również traktowałem te historie jako toczące się przed Halloween.