Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Leon Kennedy

#210
CytatCo do Jokera: Porównaj z  Rubberface of comedy, Strange Minds i Lauging Bat i powiedz co lepsze.

Widzia?em ten pierwszy i faktycznie fajny odcinek, ale te które wymieni?em z TASU wed?ug mnie lepsze i bardziej klimatyczne.

CytatCo do Harley: Mówi?em, ?e to nie w charakterze JOKERA jest denerwowa? si?. To przecie? Klaun

Ujm? to tak... Nie ?atwo jest z klasyfikowa?, co jest w charakterze Jokera, bo to bardzo zmienna posta? ;)

CytatAle by?? przebieg?? podst?pn? kobiet? i to chcia?em widzie?.

Ta Catwoman to ca?kowicie inna posta? ni? w komiksie... Mniej podst?pna, ale równie intresuj?ca.

CytatCo do Two-face:Co zrobi? co by?o przebieg?e? Znaczy na tyle by by? strasznym problemem?

Wida? wiedzia? gdzie uderzy?, a by by? dla Thorne"a wielkim i kosztownym problem i na dodatek nie potrzebowa? do tego zast?pów ludzi i to dobrze o nim ?wiadczy.

CytatA co do probelmów:Tak jak z Scarface'm. Ale ja nie traktuj? Scarface'a jako powa?nego ?otra, tylko jako szale?ca.Gdy go ogl?dam nie my?l? "Batman ma przechlapmane " tylko "Jaki niezwyk?y przypadek".

Mam do?? podobne otczucia... Ale nie do ko?ca z tym, jako szale?ca, bo Blizna to co? wi?cej.

CytatCo do Calyface'a:Clayface ZGIN??, wi?c wida? to musia?y by? mocne powody...

Prze?y?... I wyprowad?cie mnie z b??du, bo dawno odcinka nie ogl?da?em: Gacek wiedzia? co ta maszyna ma z nim zrobi???

CytatCo do ?mierci Ra's Al Ghula:1 wyra?nie zaznaczali, ?e to powinno go zabi?

Ale z drugiej strony my?la?e?, ze u?mierc? go w swoim debiucie? A, ?e nie ukazano to dla mnie fajnie, bo lubi? takie otoczki tajemniczo?ci i nie stanowi to dla mnie ?adnego powodu do narzekania, ze prze?y?.

CytatCo do zdolno?ci Clock Kinga: Mówi?, ?e wbrew temu co sugeruj? jego zdolno?ci nie czyni?y go mistrzem strategii, a przynajmniej g?upio ich u?ywa?.

Mistrzem na pewno nie jest, ale sama akcja w zegarze by?a w pyt?.

CytatCo do zdolno?ci Batka:TA, ale czasem facet naprawd? ?atwo wpada. Je?li Harley i Ivy mog? z?apa? same bez wi?kszego planu.

A potem równie ?atwo si? uwalnia...

król P

Powiem krótko oba fajne seriale.Zawsze wolałam Batman & Robin niż sam TAS.TNBA też nie gorsze ładna grafika, trochę kwadratowy łeb , ale to nic.
Co do TAS podobał min się klimat, barwa kolorów i świetnie zrobiony Robin. ;)

Olek.b.10

Wciąż uważam że Clock King nie ma sensu. Dam przykład: Uciekł Batmanowi skacząc na pociąg, który "jest zawsze spóźniony o 10 minut." Pomijając fakt, że nie mam pojecie kiedy on trenował na tyle że może skakać na pociąg z budynku, (to się często zdarza. Harley pomiędzy studiami osiągnęła olimpijskie zdolności gimnastyczne ) to jakim cudem ten pociąg się spóźnia zawsze o taką samą ilość czasu? To nie jakby robot go prowadził.

artneo

A ja uwazam Clocka za jednego z moich ulubionych bohaterów, a scena na wieży jest jak dla mnie super, ma cos w sobie, zreszta jak ta z Perchance to Dream, obydwie fajne :) Takich niedorzecznosci jest w tasie sporo, ale czy naprawdę chodzi o to zeby się czepiać takich drobnostek?
Posted on: 09 Styczeń  2010, 18:04:26

 Zwróćcie uwage na odcinek His Silicon Soul, tam replikant wypchnał Batka z kilkudzisięciu metrów do wody z magazynu i nie miał "wyrzutów sumienia",a na końcu wepchnął go do jaskini i nagle zaczął sie przejmowac tym, że go zabił i sam popełnił samobójstwo, ni ładu ni składu jak to się mówi, odcinek super ale wszystko traci sens i jest sprzeczne.

MJ

Nie ma co za dużo oczekiwac, mimo tego że większośc uważa TAS za takie małe dzieło sztuki to jednak trudno oczekiwac, że będzie wspaniały pod każdym względem i nie będzie tam jakiś pomyłek.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

CytatCo do Harley: Mówiłem, że to nie w charakterze JOKERA jest denerwować się. To przecież Klaun

Zapomnailem dodac, ze w TAS byl dla niej dosc milutki ;D

CytatUciekł Batmanowi skacząc na pociąg

Wiadomo, ze to nie bylo realne i troche drazni jak i pare innych niedociagniec, ale to to tylko serial animowany, stworzony wiele, wiele lat temu i ma prawo miec pare nielogicznych glupot, ktore i mnie momentami draznia, ale TB to niby ich nie ma?? No daj spokoj :P

His Silicon Soul, co do tego odcinka... Widzialem go wieki temu i nie posiadam go w swojej kolekcji, ale tak z pamieci, czy przypadkiem wlasnie pod koniec ten replikant nie zaczal przypadkiem odczuwac i zaistanialy w nim pewne watpliwosci?

CytatTakich niedorzecznosci jest w tasie sporo, ale czy naprawdę chodzi o to zeby się czepiać takich drobnostek?

Wlasnie czy o to chodzi?? Czy kogos bawi wyszukiwanie bledow tam i uwdzie?? Mysle ze nie, bo ta produkcja ma bawic i to robi zajebiscie ;D

Funky

A mnie po latach najbardziej irytuje kostium Batmana. Wygląda jak piżama w dodatku te majtki. Kiedyś to mi nie przeszkadzało (jak byłem dzieckiem) ale teraz to zwyczajnie irytuje. Mroczny Rycerz w gaciach... No i niestety uważam ze zmarnowano potencjał Jokera. Szkoda że nie był większym psycholem (coś jak w "ROTJ")

lady_ozzy

A mnie jedyne co momentami irytuje, to dubbing. Dla niektórych bohaterów jest fatalnie dobrany. Cała reszta jest na +, a błędy, o których piszecie są w zasadzie niewidoczne.
Takie moje skromne zdanie
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

artneo

Koledzy jeśli chodzi o irytację to daleko mi do takich odczuć, ogladając ten serial od czasu do czasu staram sie wrócic do czasów pięknego, beztroskiego dzieciństwa i taki jest mój zamiar. Odpręża mnie i daje uśmiech na twarzy, a wtedy nie wymagałem od Jokera by był psycholem, nie chcialem innego Batmana, ten był dla mnie idealny, także nie zmienilbym nic w tym serialu, bo to juz nie byłby mój Batman z dzieciństwa... :)
Posted on: 15 Styczeń  2010, 10:07:32

 ach, apropos dubbingu, warto mieć oryginalne VHSy pozgrywane na DVD z polskim lektorem (mam na myśli te z TVP2 lub Polsatu). Ja mam chyba 65 odcinków w takich wersjach, reszta niestety tylko w wersji angielskiej ale jak potrzebuje zastrzyku Batka zarzucam wszystko co się da, ale fakt widzialem na Youtubie Czarka jako Batka i trochę to psuje klimata ;/

lady_ozzy

Radka... Wg mnie to akurat do TAS g?os Rados?awa Pazury Pasuje do Batmana. Ale ju? np w 'Odwa?nych i Bezwzgl?dnych' Ferenc zdecydowanie lepiej by pasowa?.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Olek.b.10

Ja nie szukam błędów. Po prostu ciągle słyszałem, że to show to 8 cud świata, zobaczyłem, zawiodłem się i teraz mówię dlaczego. Gdybym nie podał argumentów teraz pewnie prowadzilibyśmy inną rozmowę.
I czy mi się wydaje czy wszyscy widzieli to show w dzieciństwie poza mną. To coś wyjaśnia. Z drugiej strony wciąż dużo słyszałem że to poważna, dojrzała kreskówka. Choć gdy o tym pomyślę z jakiegoś powodu wszystkie kreskówki (i nie tylko) kiedyś wydawały się głupsze. Kto widział stare komiksy albo np. "Dzień Kameleona" z Spider-mana TAS wie co mam na myśli. Agenci Tarczy byli zwyczajnie tępi.

Leon Kennedy

CytatI czy mi się wydaje czy wszyscy widzieli to show w dzieciństwie poza mną.

Chyba tak :P

CytatKto widział stare komiksy albo np. "Dzień Kameleona" z Spider-mana TAS wie co mam na myśli. Agenci Tarczy byli zwyczajnie tępi.

Ale nie tylko tam sa tempi ludzie... Wczoraj ogladalem odcinek z TNBA "Pomocna dlon" i kolesie pracujacy dla przemytnika roznych antykow i takie tam dostali niezly lomot od Nightwinga, a jeden z nich zamiast uzyc swojej pukawki sprawdzal tetno swojego "kumpla" olewajac Dicka i dajc mu czas i sposobnosc do zalatwienia go ;). Ostatnio ponownie rowniez zerkam na inne czesci z TAS i TNBA i zauwazylem, ze sporo rzeczy zaczyna mnie ciut draznic jak np: w Grzechy Ojca... Gdzie wystrzelone kule nie potrafia przebic drzwi, pustych skrzynek, stroj Drozda  znajdujacy sie w specjalnym honorowym miejscu w jaskini jest niby Dicka
( juz o tym gadalismy ), ale on se w nim biegal jak mial z 10 lat patrzac na jego wielkosc i chyba tylko po jaskini... No i Harvey rzucajacy haslo do Tima "dawno sie nie widzielismy" !! No cholera mnie jesli on go wzial za starego Robina. Cholernie mnie to wczoraj poirytowalo.

CytatA mnie po latach najbardziej irytuje kostium Batmana.

Ten stroj nigdy mnie nie bedzie wkurzal :)
Posted on: 16 Styczeń  2010, 16:58:35

 No, a jak juz tak wytykam, to teraz pojadę z grubej rury... Pamietacie odcinek "Nie bój się" w którym Bruce udaję się na małe śledztwo i wszystko byłoby zajebiste, ale w jakim przebraniu on to zrobił na Boga!!! Wierzyć mi się nie chcę, że taki ostrożny koleś mógł aż tak głupio ryzykować, że ktoś go rozpozna!! Bo oprócz garnituru w którym na codzien był ukazywany w TNBA dodał sobie tylko suptelne wąsiki... Cóż pewnie nie maiał ochoty się przebierać i wyszedł z założenia, że mało osób widziało Wayne"a na własne oczęta, w gazetach, w telewizji...
Posted on: 17 Styczeń  2010, 11:35:47

 A zauważyliście, że w odcinku Over The Edge na honorowym miejscu znajduje się już strój, który bardziej odpowiada temu, który nosił Dick ;) Brakuje mu chyba tylko spodni :P

Anarky

Moja przygoda z animowanym Batmanem rozpoczęła się na dobre właśnie od TAS, którego miałem okazje oglądać na TVP2 a potem na Polsacie. W pamięci zapada przede wszystkim świetne intro, w The Adventures of Batman & Robin zmienione ale również niczego sobie. Odcinków naprawdę sporo, niektóre ciekawe bardziej a inne mniej. Na uwagę zasługuje też fakt wprowadzenia dwóch ciekawych postaci, Lock Up i Clock King. Warto również zaznaczyć że kreskówka doczekała się serii komiksów Batman Adventures i Batman & Robin Adventures.

Jeśli zaś chodzi o TNBA to wygląd niektórych postaci uważam za chybiony, mam tu na myśli Riddlera, Catwomen, Scarecrow, Poison Ivy, Mr.Freeze i Jokera (w przypadku dwóch ostatnich nie podobały mi się oczy). Dobrze natomiast że zmienił się wygląd Bane, Ventriloquista, Killer Croca i Mad Hattera. Cieszy też fakt że epizodycznie pojawiają się Nightwing i Firefly. Do moich ulubionych odcinków śmiało mogę zaliczyć:

Sins Of The Father - głównie za wprowadzenie nowego Robina i scenę kończącą odcinek w której pojawia się Dick Grayson. Tim Drake w roli Robina to żółtodziób, ale z potencjałem i zadatkami na naprawdę dobrego pomocnika dla Batmana.

You Scratch My Back - bo mało tu Batmana a więcej Nightwinga, który jest trochę rozdarty uczuciowo między Batgirl a Catwomen. W pamięci jednak zapada mi scena na początku odcinka z uciekającym bandytą...

Over The Edge - czyli co by było gdyby, ze świetnym wejściem z drzwiami Bane.

Animal Act - pokazujący bliżej relacje Batmana i Nightwing

Old Wounds - przyczyny rozpadu Dynamic Duo
Ja wam pokażę!

Napier

"Batman the Animated Series" to moim zdaniem najlepsza animacja z Mrocznym Rycerzem. Nie zapomniany klimat, świetne odcinki, postaci, i jedna z medialnych "szans" Batmana. Serial zrobił naprawdę furorę na świecie, to wspaniały serial dobry dla dorosłych dojrzałych widzów, ale i również młodsi mogą tu znaleźć coś dla siebie. Jego kontynuacja również jest warta uwagi, jednak nie aż tak dobra jak wersja pierwsza. Moje ulubione odcinki zarówno "TAS" jak i "TNBA" to między innymi:

Over The Edge - czyli historia pożyczająca wykonanie z uniwersum "Marvel", z komiksów z serii "What if?". Świetna alternatywa rozpadu bat-rodziny, koniec współpracy między Jimem Gordonem a Batmanem, chyba najlepszy odcinek z tej serii.

Two-Face - Świetne pokazanie genezy dwóch twarzy, kruchości ludzkiej psychiki, pokazania jak koszmary sprzed lat mogą zniszczyć dotychczasową egzystencję i obudzić w człowieku potwora. Naprawdę, do świetny odcinek.

To tylko dwa odcinki, a mógłbym ich wymienić z 15.
I'm the joke. I'm the killing joke.

Anarky

Cytat: Booster w 24 Czerwiec  2010, 15:21:10
Co prawda serial miał jakieś wady, których nigdy nie zauważyłem.

To po co mówić że ma wady  ;)
Ja wam pokażę!