Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

franek

Bo są fani którzy lubią Marvel, nie mówię że Pająk czy wspomnieni przez ciebie Avangers są lekturą dla 6 latków. Po prostu niektórzy lubią mrok, a niektórzy wolą klasycznych bohaterów bez wielkich problemów, zwalczających zło przechodząc przez długą i pouczającą wyprawę (tak, to ma odpowiedni ton). A swoją drogą TDK nie było wcale takie super mega mroczne i nie wymagam żeby wszystko związane z komiksami było mroczne, jednak musisz się przyzwyczaić bo to jest forum o Batmanie i tu musi być klimat mrocznego Batmana. Jednak szanuję to, razem z resztą użytkowników że rozpowszechniasz Marvela na forum o Batmanie, fajnie by było żebyśmy nie ograniczali się do rozmów o Batmanie i dowiedzieli się jak tam się niegdyś wybitny, a teraz trochę podniszczony Marvel się trzyma ;) I jeśli chodzi o Avengers i TDKR to najpierw trza by je oglądnąć, potem porównać. Oba filmy się nieźle zapowiadają ale nie mamy pewności co z tego wyjdzie.

Nie wiem czy zostanę dobrze zrozumiany, nie jestem wybitnym uczonym żeby pisać głębokie wypowiedzi.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Kurde, a czy ktoś tu pieprzy, że w komiksach rozchodzi się jedynie o mrokjak go nie ma to komiksu nie tykajta nawet kijem, bo się zarazicie indolencją dziecięcą. Ślepy chyba jestem, bo nie zauważyłem, żeby ktoś posługiwał się tym argumentem.
Cóż, wolę DC ale tylko ze względu na Batmana, bo w innych seriach rzadko uświadczy się coś na poziomie. To nie moja wina, że jeśli chodzi o Marvel, to zadowoliło mnie tylko kilka albumów, np takich jak Daredevil: The Man Without Fear czy Weapon X. Czytając Batmana mam większą pewność, że znajdę coś co trafi w mój gust.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

A te dwa pierwsze zdania do mnie czy do rocklee?


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Odnosiłem się do tego cytatu:
CytatDobra, dobra, starczy tego pieprzenia, już w filmach na podstawie komiksu od czasu tdk, wszystko jest jechane, bo nie jest mroczne... brakuje by same komiksy były jechane za to, że nie są mroczne jak batman... nie każdy komiks był do tego tworzony i tyle.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek



Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

DC ma lepsze komiksy("V jak cendetta", gacki, flashe), ale Marvel ma lepsze filmy("Avengers", "Iron man", "X-men: first class")
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

franek

w DC ze strony filmowej było dobre Batmany Burtona i Nolana, V jak Vendetta i dwa pierwsze Supermany (tak wiem, kicz i w ogóle ale porównując je z filmami z tamtego okresu to dobre filmy, poza tym trudno w latach 70 o latającego człowieka)


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

a racja i o "Watchmen" zapomniałem
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

bart-allen

DC i Marvel są dobre a raczej świetne tylko w Marvelu brak wątku kryminalnego co oczywiście jest wymagające.Za to podoba mi Venom v2 Venom z pistoletami  :-* brakuje mi także takich Mighty Crusaders w świecie Marvela...Nie tylko VERTIGO sponsoruje DC także Archie comics.


http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Night_Wing [usunięty]

Mo?e za eony lat, czyli pokolenie za dzie?mi moich dzieci i jeszcze dalej doczekam si? innego filmowego, adaptowanego ze ?wiatów komiksu, Crossoveru, który móg?by wprowadzi? cho? ni? neutralnego, a daj Bo?e, ciep?ego klimatu mi?dzy tworz?cymi owe adaptacje kinowe Uniwersami komiksowymi: mi?dzy "DC" a "Marvelem". Spotkanie herosów z zupe?nie innych ?wiatów w walce przeciw pot??nemu wrogowi, manipuluj?cemu ca?ym morzem rzeczywisto?ci, który za g?ówny cel obra?by sobie zniszczenie ,,Wszech?wiatów', tylko po to, aby stworzy? jeden, w?a?ciwy jego przekonaniom ,,Wszech?wiat", by?oby ca?kiem przyjaznym rozwi?zaniem, które chcia?bym - w formie dobrze napisanego i wcielonego w ?ycie scenariusza - zobaczy? na du?ym ekranie. Jednak pora?ka dzie?a zmieni?aby spojrzenie fanów, krytyków i twórców na kino superbohaterskie.


Leon Kennedy

Jedno jest pewne, jeśli kiedyś dostaniemy takowy crossover, to będzie to mega wymagające przedsięwzięcie, ale i chyba największa produkcja w historii komiksowych adaptacji, a może i nie tylko. Szkoda, bo pewnie tego nie doczekamy.

Night_Wing [usunięty]

Cytat: Leon Kennedy w 28 Sierpień  2018, 17:22:54
Jedno jest pewne, jeśli kiedyś dostaniemy takowy crossover, to będzie to mega wymagające przedsięwzięcie, ale i chyba największa produkcja w historii komiksowych adaptacji, a może i nie tylko. Szkoda, bo pewnie tego nie doczekamy.

"Marvel vs DC", czy "DC vs Marvel"
- a najpewniej byłaby to druga z wymienionych opcji nazewnictwa tego filmu, ze względu na kolejność alfabetyczną - stałby się kinowym obrazem wszechczasów; czymś tak abstrakcyjnym i nieprawdopodobnym, że my nerdzi dostalibyśmy jakiś spazmów i niewiarygodnych uniesień, gdybyśmy ten film oglądali. Takowa produkcja na pewno wybiłaby się na pierwsze miejsce w dziejach kinematograficznego "Box office"; sukces "Avatara" zostałby znacznie pobity. Szukam tego komiksu w wydaniu polskim gdzieś na naszym rynku, albo w ogóle w jakimkolwiek wydaniu językowym, byle by go mieć i go doświadczyć! Tak samo poszukuję "Terminator vs Robocop"!  8)

LelekPL

Film DC vs Marvel wcale nie zapewniłby sukcesu w box-officie. Justice League albo Batman v Superman, jeszcze 5 lat temu każdy uważał nie tylko za potencjał na miliardowy film, ale nawet na dwumiliardowy. I co? Filmy były kaszaną i nie zarobiły.

To, że ma się dobre własności intelektualne nie gwarantuje sukcesu kinowego, jeśli nie zrobi się najpierw filmu, który podoba się widowni.

A Avatara nie przebije się jeszcze przez kilka lat... aż inflacja osiągnie absurdalne poziomy.

Leon Kennedy

Oczywiście, że żaden sukces nie jest pewny, co pokazało chodźby BvS czy JL, jak sam wspomniałeś, ale samo przedsięwzięcie byłoby prze ogromne, wręcz monumentalne... I kto wie, dobrze zrealizowany mógłby przebić i Avatara. Ile on ma 2 miliardy? Dałoby się.

Juby

$2,8 mld. Ten wynik da się przebić, a przynajmniej będzie się dało, jak do kin wyjdzie Avatar 2. ;)

A film o bohaterach DV i Marvela to potencjalny giga sukces, biorąc pod uwagę obecny status gatunku. Nawet film nie musiałby być jakiś wybitny, wystarczyłaby dobra reklama, czy to, czego przy BvS i JL zabrakło.