Aktualności:

"Batman Knightfall: Prolog" w sprzedaży od 27 kwietnia.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Juby

#31
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
27 Kwiecień 2022, 07:52:03
Cytat: Juby w 26 Kwiecień  2022, 08:41:23Podobno podczas dzisiejszego panelu Warner Bros. na CinemaCon ogłoszą rozpoczęcie prac na sequelem:
https://twitter.com/solacecinema/status/1518686033591873538?cxt=HHwWhMC52da5upMqAAAA
No i jest: https://variety.com/2022/film/news/the-batman-sequel-robert-pattinson-1235241667/

Z tym, że takie ogłoszenie to w zasadzie:


Skoro Matt Reeves pofatygował się na CinemaCon, liczyłem na podanie jakiejkolwiek informacji z tym związanej: tytułu, przybliżonej daty premiery (nawet sam rok), a nie tylko "zrobię sequel", co po sukcesie pierwszej części było oczywiste. ::) No i nie będę ukrywał - wolałbym, aby zatrudnili innego scenarzystę.

Cytat: newtime w 26 Kwiecień  2022, 12:46:18Co do lektora nie lubie go tak samo jak dubbingu, tu jest jeszcze gorzej słyszę jakieś szepty oraz jakiegoś faceta mówiącego wszytko jednym tonem zagłuszającego muzykę na dodatek  ::)
Gorzej od dubbingu? Muzykę lektor może zagłuszać tylko w scenach dialogowych, a mówi jednym tonem, bo... jak miałby mówić? Lektor pełni taką samą funkcję w filmie, jak napisy. One też nie zmieniają czcionki, rozmiaru, koloru, efektów typu podkreślenia, w zależności od tego jak dane kwestie wypowiadane są przez postacie w filmie.
#32
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
26 Kwiecień 2022, 22:15:44
Na fb można znaleźć rozpiskę dokładnej zawartości kolejnych tomów:Z tego co sprawdziłem po wydaniach amerykańskich, drugi tom powinien mieć jakieś 592 strony, trzeci ponad 700, czwarty chyba tyle samo ile Prolog, a ostatni około 540.

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Zawartość ocenię po lekturze całości, ale z zewnątrz prezentuje się... :-\ Rozmiar robi wrażenie, ale jednak front jest tak źle wykadrowany, jak na okładce ze strony Egmont. Nie tylko grzbiet, ale i tył jest prawie cały czarny, bardzo prosty, jakby wykonany w kilka minut. No i moje największe rozczarowanie - jestem fanem połyskujących okładek jak te, które miały tomy WKKDC, lub jakie Egmont drukował w serii JLA Morrisona, czy ostatnio do Ptaków nocy (pasują one szczególnie do kiczowatych lat 90-tych). Egmont niestety postawił na klasyczne, matowe wykończenie, tylko logo Knightfall z przodu i z tyłu jest z połyskiem. Szkoda.
#33
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
26 Kwiecień 2022, 08:41:23
Podobno podczas dzisiejszego panelu Warner Bros. na CinemaCon ogłoszą rozpoczęcie prac na sequelem:
https://twitter.com/solacecinema/status/1518686033591873538?cxt=HHwWhMC52da5upMqAAAA
#34
Nie dziwię ci się. Też o wiele lepiej podchodzą mi starsze historie od tych, które obecnie wydaje DC (przy Odrodzeniu odpadłem po pierwszym tomie).
1/94
Chyba najlepszy numer Batmana od czasu Szczurołapa. Klimatyczna okładka Kelley'go Jonesa, ciekawa fabuła - która była inspiracją dla jednego z odcinków Batman TAS - i niesamowite prace Norma Breyfogle'a (super pomysł z nieograniczaniem paneli, tylko rysowaniem kadrów aż do krawędzi stron). Świetna rzecz.


2/94
Udane zakończenie Ostatniego Arkhama. Wprawdzie widać, że gdy Norm rysował więcej łotrów w tle, to nie przykładał się do nich, a narrator tłumaczący wydarzenia wydał mi się zupełnie zbędny, ale nie są to minusy na tyle duże, abym drugi numer ocenił niżej od pierwszego.


5/94
Nie jestem w stanie w pełni docenić pierwszej połowy, bo znam tylko 1/3 historii (na pewno kreska i finałowa akcja mi się podobały). Dalsza część z Poganką była pod każdym względem w porządku. Okładka numeru miła dla oka.


6/94
Wolałbym, aby tytułowy Czarny Pająk nie nosił żadnego kostiumu (to jedna z bolączek komiksów superbohaterskich, w końcu każdy postanawia jakiś nosić :P), ale poza tym, to kolejny obłędnie narysowany przez Norma komiks dla starszego czytelnika, ciekawie poprowadzony narracyjnie. Druga połowa to początek historii z Czarną Maską - ujdzie, choć rysunki kiepskie.


7/94
Satysfakcjonujący finał historii z Black Maskiem, ale lepiej wypada tu kolejna historia z Cluemasterem (uwielbiam kreskę Toma Lyle'a).


8/94
Najbrzydsza okładka z tego rocznika, a przecież zawartość jest taka fajna wizualnie (ci sami autorzy, co poprzednio). Bardzo komiksowo, bardzo 90s, podobało mi się. Nawet postać Spoiler, mimo że to kolejny przebieraniec w kostiumie.


9/94
Zdecydowanie najlepszy zeszyt z tego rocznika i być może jeden z najlepszych w ogóle. Żałuję, że nie przeczytałem go bezpośrednio po Year One, bo jest też udanym sequelem tego klasyka. Gdyby nie trochę zbyt karykaturalnie rysowany Batman i pominięty w środku Knox (przez co w finale musiałem się cofnąć kilka stron, aby przypomnieć sobie, czy w ogóle pojawił się więcej niż raz na samym początku) wystawiłbym maksymalną ocenę.


10/94
Pierwsza połowa to humorystyczna historia jednego wieczoru pomocników Batmana (Robina z Alfredem oraz Harolda) - jestem zaskoczony jak bardzo mi się podobała, zwłaszcza że w ogóle nie było w niej Batmana. Druga to Kulka dla Bullocka, czyli kolejna fabuła, która posłużyła twórcom Batman TAS za scenariusz do jednego z odcinków. Serial oglądałem dość niedawno, więc twist nie był dla mnie zaskakujący, ale sam komiks dostaje ode mnie dwa kciuki w górę (świetne prace Grahama Nolana).


11/94
Wizualnie jest tak, jak lubię, ale postać Huntress i cała ta afera z cudzoziemcami-złodziejami, ich ambasadą, itd. zupełnie mnie nie wciągnęły. Średniak.


Jak widać brakuje mi trzech standardowych numerów oraz dwóch Wydań Specjalnych, ale na podstawie tych, które przeczytałem (numery 7-9 nie pierwszy raz) z łatwością mogę stwierdzić, że rocznik 1994 od TM-Semic był zdecydowanie lepszy od dwóch poprzednich. Świetne historie, bardzo oryginalne i odważne pomysły, plus super prace wielu wspaniałych artystów.
#35
Tyle, że Affleck był zupełnie nieautorskim Batmanem, tylko 1:1 kopią tej postaci z jednego komiksu, jednego autora, bo Snyder jest fanojem TDKR Franka Millera. To ja już wolę autorską wizję Nolana, Burtona, Schumachera, czy Reevesa.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 13:57:33Dla mnie, filmowo Batman stoi w miejscu i potrzebuje jakiejś zmiany - zamiast kolejnego originu może coś innego?
Mnie ( oprócz filmu o Batmanie walczącym ze zwykłą i mafijną przestępczością w Gotham ) interesowałby film o pojawieniu się w życiu Bruce'a Dicka Graysona i jego szkolenie na Robina ( taki miks "Dark Victory" i "All Stars Batman i Robin" ) lub moment w którym pojawia się Damian i Batman musi zostać ojcem.
Ciekawe pomysły. W sumie to bardzo liczę na Robina w kolejnym Batmanie i zupełnie nowych przeciwników. Jeśli Matt Reeves postawi znowu na Batmana solo, lub współpracującego tylko z Gordonem / Catwoman, a w roli łotrów pojawią się Joker, Two-Face, Ra's, Talia, czy Bane, to kompletnie stracę zainteresowanie sequelem.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 13:57:33Czy istnieje też jakaś seria, która wzorem Marvelowskiego Unlimited opowiada na nowo i od samego początku historię Batmana?
Batman: Earth One - z tym, że to trzy księgi, a nie regularna seria zeszytowa.
#36
Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 12:00:52Nadal twierdzę, że taki już był u Nolana
Nie był. To były bardzo widowiskowe filmy, w których Batman latał nad Gotham na sci-fi pelerynie, skakał po dachach pół-czołgiem i śledził mieszkańców miasta za pomocą cudacznego radaru. Same filmy pozorowały realizm pod względem kreacji świata i psychologii bohaterów, ale wydarzenia od początku były rozdmuchane. W The Batman najbardziej widowiskowa scena akcji to pościg jednego auta za drugim, a Batman trzyma się blisko ziemi/ulic.
#37
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
25 Kwiecień 2022, 11:40:29
Pewnie tak. Raz na rok nawet taki trollik, potrafi napisać coś sensownego. :*
#38
Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 11:03:07Tutaj, Mroczny Rycerz przez cały film porusza się w cywilu na motocyklu i przebiera się gdzieś po jakiś zakamarkach
Bo to przyziemny Batman, który nie lata na pelerynie z materiału zapamiętującego, ani nie porusza się na linkach z wyrzutni haków po całym mieście, jak w komiksach. Jak miałby to robić inaczej, aby pozostać niezauważonym?

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 11:03:07Druga sprawa; Batman wbija do ukrytego klubu Pingwina - komiksowy Gacek zrobiłby to po cichu i pewnie włamałby się od góry, ten idzie "z buta" i to przez frontowe drzwi
Do klubu nie ma innego wejścia, co jest powiedziane w filmie. Za trzecim razem już wchodzi "po cichu", więc jak widać uczy się na błędach.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 11:03:07Nie przemawia do mnie tłumaczenie, ze to jest początkujący Batman, bo działa już od dwóch lat, gdy tymczasem zupełnie początkujący Batman u Nolana uderza z cienia, kryje się w cieniu, pojawia się i znika, filtruje i podsłuchuje policje, wykorzystuje nietoperze, itp.
Bo - ponownie - to zupełnie inny, przyziemny Batman-detektyw, a nie widowiskowy superhero-Batman Nolana, u którego już pierwszej nocy praktycznie pokonał on największą mafię z mieście. Tutaj nawet po dwóch latach dopiero uczy się sposobów jak walczyć ze złem w swoim mieście.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 11:03:07Osobiście uważam, że ostatnie filmy o Mrocznym Rycerzu nie wykorzystują nie tylko szalonych wrogów Batmana ale również zorganizowanej przestępczości w Gotham City: są tam bodajże trzy rody mafijne i chciałbym zobaczyć Batmana bez żadnych szalonych przeciwników, który po prostu zwalcza zwykłą przestępczość Gotham - bez Jokerów, Pingwinów, Riddlerów, itp.
Dobry pomysł. Ostatnio czytałem genialny komiks, w którym Batman walczy tylko z jedną, największą mafią w mieście - jest nią GCPD. Czegoś takiego jeszcze nie było w filmach, a szkoda.

Jeśli masz jakieś fajne rzeczy związane z Batmanem (nie tylko z tym filmem), to możesz pochwalić się tym w adekwatnym wątku.
#39
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
25 Kwiecień 2022, 11:23:16
KATALOG 2022 [click, lub PPM + Otwórz link w nowej karcie]Spis komiksów z Batmanem, lub postaciami z jego świata, które Egmont wyda w drugiej połowie roku.

Lipiec
Batman Knightfall, Tom 2: Upadek Mrocznego Rycerza
Liga Sprawiedliwości (Tom 8?): Wieczna Zima (Uniwersum DC)
DCeased, Tom 4: Martwa planeta

Sierpień
DC Pokolenia (Uniwersum DC)
Injustice. Bogowie pośród nas: Rok Trzeci
Najjaśniejszy Dzień (DC Deluxe)
Harley Quinn: Piękna katastrofa (DC Powieść Graficzna 13+)
Zaginione wesołe miasteczko: Opowieść o Dicku Graysonie (DC Powieść Graficzna 13+)

Wrzesień
Batman Black & White: Pięść Demona (Batman Noir)
Grób Batmana (DC Black Label)
Batman (Stan przyszłości / Future State)
Liga Sprawiedliwości - Najwięksi superbohaterowie na świecie (DC Limited)

Październik
Batman Knightfall, Tom 3: Krucjata Mrocznego Rycerza

Listopad
Batman: Ziemia Jeden, Tom 3 (DC Deluxe)
Justice League (Stan przyszłości / Future State)

Grudzień
Batman, Tom 4: Zabobonna zgraja (Uniwersum DC)
Nieskończona Granica (Uniwersum DC)Mega te zapowiedzi! Jeśli nic nie pominąłem (zaktualizowałem listę o trzy tytuły po newsie kelena na głównej) i nic nie zostanie dodane w późniejszym terminie, to będzie bardzo udany rok dla fanów Batmana (w sumie 29 pozycji, w tym kilka rekordowych pod względem objętości). Mój portfel już dostał ataku serca, jak zobaczyłem tę listę. :-[ Pokolorowałem tytuły, które planuję kupić i niestety nie spodziewam się przy nich "atrakcyjnych cen" (pewnie tylko trzeci tom Earth One będzie kosztować poniżej stówy, reszta w granicach 200-400 zł).

Z tego co widzę, z katalogu wyleciało zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku Uniwersum DC wg Alana Moore'a z DC Deluxe (może przełożone na 2023).
#40
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
25 Kwiecień 2022, 10:28:39
Dobre. :) Po debiucie na HBO, w sieci pojawia się coraz więcej materiałów z filmu i przeróbek, choć nie wszystkie udane. Np. HISHE zrobiło chyba swój najgorszy film w historii, gdzie ktoś zdecydowanie nie oglądał filmu z uwagą.
#41
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
24 Kwiecień 2022, 20:14:40
Koncepty logo nietoperza do filmu Matta Reevesa. Jak widać wybrano numer 22.


#42
Bat-Filmy / Oceny filmów o Batmanie
24 Kwiecień 2022, 09:42:45
Po powtórce: The Batman » 7/10

Skąd taka, a nie inna ocena? Stylistycznie, aktorsko i realizacyjnie to niesamowity film. Otwarcie z Riddlerem, późniejszy monolog Bruce'a, Gotham w deszczu i pierwsze sceny z Batmanem są genialne, więc film zaczynał u mnie w zasadzie od maksimum. Później jednak zaczynają się problemy (dwa duże i kilka drobnych), na które nie potrafię przymknąć oczu. Pierwszym jest scenariusz (za co -1 pkt.), co opisałem* już w innym wątku. Drugim jest niezniszczalność Batmana (-1 pkt.). Przykro mi, ale nie polubię tego pomysłu. Pokazywanie odporności tego stroju jest nadużywane i niekonsekwentne, a jeśli już Matt Reeves chciał wykreować Batmana, który nie boi się serii z broni automatycznej i nie robi uników, to powinien dać mu maskę rodem z Batman Beyond. I na tym w sumie mógłbym skończyć odejmowanie, bo jak już wspomniałem większość pozostałych uwag to pierdoły, które nie mają większego wpływu na mój odbiór filmu. Ale jest pewne "ale". Już w 2019 obiecałem sobie (i chyba nawet o tym pisałem), że jeśli Warner Bros. nie odpuści nawet jednej okazji i w tym filmie choćby na pół sekundy mignie Joker, lub karta Jokera, lub gdzieś usłyszymy jego śmiech, to na start film ma ode mnie -1 pkt. przy ocenie, choćby reszta okazała się najlepszym bat-filmem w historii. Cóż...Może przymknąłbym oko, gdyby chociaż to cameo clowna było udane, ale scena z jego udziałem jest po prostu najgorszą w całym filmie (i całkowicie zbędną). Poza tym, zacytuję słowa Davida S. Goyera, scenarzysty Batman Begins.

Cytat: David S. Goyer, 1998Endings are really important. If you have a great movie and your last 10 minutes aren't so great - I mean - they're really important because it's the last impression that people are - you know - that you leave with people. You can have a spectacular movie and fail the audience in the last 10 minutes and completely loose them. On the other hand, you can have a movie that doesn't start out so great, and as long as it ends on strong note people will forgive quite a bit. Endings are very important and I don't know why, but typically they are the most difficult thing to write, and they're most difficult thing to film (...)
The Batman wszystko co najlepsze do zaoferowania ma w pierwszej połowie, niestety. Stąd moja ocena.

#43
Powtórka zaliczona (ale pierwszy i ostatni raz na HBO Max - ta platforma nie dopasowuje się do mojego Internetu, rozdzielczość w każdej minucie skakała mi między 4K, a jakimś 360p! :P)

Jednak jak się uważniej przyjrzeć i posłuchać, to jest o tej opasce brzegowej i naśladowcach Riddlera. Jego historia, motywacja i finałowy plan tym razem podeszły mi o wiele lepiej. Gorzej, że całość wydała mi się jeszcze dłuższa, bo - co dokładniej opisałem powyżej - to nie jest dobrze napisany film. Sprawy morderstw Riddlera, zaginięcia Anniki, tajemnicy Wayne'ów, korupcji w Gotham, itd. nie zazębiają się tak dobrze, jak powinny. Czasami odrywamy się od jednego wątku na rzecz drugiego na zbyt długo, całość albo staje w miejscu, albo postacie znikają z ekranu na zbyt dużo czasu, jakby scenarzysta o nich zapomniał. W pierwszej połowie nie dostrzegam tego problemu, ale uderzyło mnie to, gdy Selina pojawiła się przed pościgiem za Pingwinem. No i wyłapałem - choć nie chciałem - kolejne bzdury w tym scenariuszu, jak choćby to, że Edward tego samego wieczoru, którego go złapano jest już w Arkham w stroju więźnia... Nie zabrano go do normalnego aresztu? Nie należy mu się adwokat, ani proces? ::)

Muzyka jest świetna. O ile nie podzielam wszechobecnego zachwytu nad zdjęciami (są bardzo dobre, ale taśma 35mm > cyfra, i nie jestem fanem tej zamierzonej nieostrości), tak soundtrack przesłuchałem w całości poza filmem + kilka razy kilka jego fragmentów po raz drugi, a i w samym filmie sprawdza się znakomicie.
#44
Kryzys Nieskończoności chyba wyjdzie u nas z mniejszą przerwą niż w UK, część pierwsza to Tom 20, a część druga chyba będzie 22, lub 24 (coś takiego mi mignęło w zapowiedziach znalezionych w sieci).
#45
23 tomem kolekcji będzie:


https://wikipedia.org/wiki/The_Untold_Legend_of_the_Batman

Klasyk z 1980 roku, nigdy wcześniej nie wydany w naszym kraju! Jako materiał dodatkowy debiut Batmana z DC z maja 1939 roku. W sprzedaży od 22 czerwca.