Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Juby

#16
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
28 Kwiecień 2022, 14:23:31
Racja, dopiero teraz przyjrzałem się okładkom (które w wydaniach UHD i steelbokach też kilkoma szczegółami są spieprzone). No to w zasadzie jedyny plus tych wydań, że tym razem w końcu dali wybór między ścieżkami na każdym nośniku. Ale i tak nie wiem czy którekolwiek kupię, bo może jakiś zagraniczny dystrybutor wyda to jak należy.

EDIT:
Okazuje się, że to nie polski dystrybutor jest odpowiedzialny za tę absurdalną sytuację, a - oczywiście - Warner. ::) W pozostałych krajach podstawowemu wydaniu UHD również brakuje płyty z dodatkami (na Blu nie jestem pewien). Na ten moment nie ma żadnej zapowiedzi na świecie gdzie mógłbym kupić film tak, jak planowałem. Ostatnia nadzieja u francuzów, u których jeszcze brakuje zapowiedzi filmu w 4K, ale wygląda na to, że trzeba będzie kupić w Polsce, albo steelbook, albo standardowe wydanie UHD + steelbook Blu-ray dla dodatków (czyli w obu przypadkach koszt powyżej 180 złotych)!

Moi bracia - którzy kupują na Blu-ray prawie wszystko z Marvela/DC i mają wszystkie Batmany od filmów Burtona na półkach - już zrezygnowali z zakupu. Film mają na HBO Max, wydanie płytowe chcieli kupić głównie dla dodatków, ale nie mają zamiaru przepłacać za steelbooka (których nie zbierają). Way to go, Warner!
#17
Cytat: Leon Kennedy w 28 Kwiecień  2022, 12:00:17Szkoda, mogliby też coś i nam podrzucić.
Ale po co? Do premiery grubo ponad rok (albo i więcej jeśli znowu ją przesuną, dziś opóźnili drugiego Shazama ::)), nie ma sensu rozciągać kampanii reklamowej, bo widzowie znowu będą znudzeni filmem zanim go w ogóle obejrzą.

Warner powinien brać przykład z Marvela. Teaser Thora pojawił się na niespełna 3 m-ce przed premierą filmu, a do tego czasu o filmie nie było wiadomo zupełnie nic. To samo z drugą częścią Czarnej Pantery - premiera za pół roku, a nie pokazali żadnej zapowiedzi nawet na zamkniętym panelu CinemaCon, przecieków praktycznie brak. Natomiast fabuła Flasha już w całości hula w sieci, nawet dokładne opisy scen po napisach.
#18
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
28 Kwiecień 2022, 14:09:19
Cytat: kelen w 27 Kwiecień  2022, 20:15:26Kelley Jones to, z tego co pamiętam, głównie okładki robił.
Z informacji jakie widnieją na BatCave i AleiKomiksu, Kelley Jones rysował zeszyty 1-3 oraz 7-9 z Batman & Superman rocznika 1998 od TM-Semic. Myślę, że czerwonemu lisowi chodzi o te historie. Ale jeśli nie są one w żaden sposób powiązane z epilogiem Knightfall, ani nie są wstępem do No Man's Land (nie wiem, nie posiadam tych numerów), to nie spodziewałbym się ich w planach Egmont.
#19
Dreams in Darkness (odcinek 28, emitowany w tv jako 31.), z tym że w nim uwięzienie Batmana w Arkham nie było planowane, a głównym łotrem okazał się Scarecrow (Mr. Zsasz był zdecydowanie zbyt mocny na serial dla dzieci). Ale inspiracja była ewidentna, zauważył ją również Salazar Knight na swoim kanale na YT.
#20
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
27 Kwiecień 2022, 12:04:38
Przy Nie czas umierać przynajmniej był wybór (wersja z płytą z dodatkami, lub bez), tutaj nie ma. Jeśli chcę wersję, która zawiera wszystko, muszę ją kupić za 175 zł w opakowaniu, które mi się nie podoba i będzie się rysować. ::)

Lektor tylko na Blu-ray, czy w wersji 4K również?
#21
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
27 Kwiecień 2022, 11:28:34
Nie tylko Warner Bros. potrafi człowieka wqrwić, Galapagos Polska również. Nowy Batman na nośnikach fizycznych już 27 maja. Z tym, że na DVD, w standardowym wydaniu Blu-ray, a nawet w standardowym wydaniu UHD(!!), które planowałem kupić (teraz już sam nie wiem) NIE BĘDZIE PŁYTY Z MATERIAŁYMI DODATKOWYMI. >:( Kliknięcie w zdjęcia przenosi do strony sklepu, gdzie jest wgląd w okładki i ceny poszczególnych wydań.


#22
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
27 Kwiecień 2022, 10:46:21
Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34po prostu nie jestem w stanie słuchać drętwego tonu faceta
Dobry lektor nie czyta drętwo.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34nachodzącego na oryginalne głosy których nie słyszę i zlewają się w raz lektorem
Dobrze dodany lektor nie zagłusza głosów aktorów. Ścieżek audio, w których lektor był tak głośny, że nie byłem w stanie słyszeć filmu było zdecydowanie mniej od tych, w których był dodany poprawnie.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34w dubbing jest chociaz ten ułamek gry aktorskiej
No właśnie nie. Dubbing wymienia oryginalną ścieżkę dźwiękową, czyli głosy aktorów, całkowicie uniemożliwiając ocenę ich gry. Lektor w jakimś stopniu zagłusza aktora, bo czyta za widza, ale przecież gdybyś oglądał z dzieckiem film w wersji z napisami i czytał teksty dla niego, to byłoby to samo. Lektor po prostu robi to za ciebie.

Cytat: newtime w 27 Kwiecień  2022, 10:06:34poza tym  lektor poza Polska nie jest nigdzie praktykowany
Podobno jest jeszcze kilka krajów na wschodzie + we większości świata używa się go przy telewizyjnych filmach/serialach dokumentalnych. Ale nawet jeśli Polska pozostałaby bezludną wyspą, w której używa się lektora - nie uważam tego za żaden argument przeciw niemu, wręcz przeciwnie, to tylko dobrze świadczy o naszym kraju, bo chociaż pod jednym względem wyprzedzamy zachód i wszechobecny dubbing.

#23
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
27 Kwiecień 2022, 08:13:15
Może kelen wie coś więcej na ten temat..?

Lubię prace Kelley'a Jonesa i nie mam nic z rocznika 1998 od TM-Semic, więc jeśli Egmont zdecydowałby się na taki album po Knightfall, to bardzo chętnie bym go kupił. W sumie żałuję, że w katalogu nie ma jego ostatniej pracy ze Strachem na wróble, bo o ile nie leżą mi bat-historie po niedawnych restartach, tak akurat ta wygląda intrygująco. Trzyma kciuki, żeby znaleziono na nią miejsce w planach na rok 2023.
#24
Drugi zwiastun do filmu, a do premiery pozostało 14 m-cy... Oby nie wyciekł, tych przecieków i tak jest już za dużo. ::)

Dzień wcześniej swój panel podczas CinemaCon miało Sony i choć niektóre ich pomysły to niesamowita żenada, przynajmniej podali trochę konkretów i było o czym podyskutować. Panel Warnera to jedno wielkie meh. Kolejny teaser Flasha, którego nie zobaczymy, zapowiedzi innych filmów DC, których nie opublikowali, a także zero ogłoszeń przyszłych projektów. Czyżby konkrety zachowali na DC FanDome? Czy to wydarzenie w tym roku w ogóle się odbędzie, skoro już "nie ma pandemii" i wytwórnie mogą reklamować swoje projekty na wydarzeniach typu CinemaCon, czy ComicCon w San Diego?
#25
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
27 Kwiecień 2022, 07:52:03
Cytat: Juby w 26 Kwiecień  2022, 08:41:23Podobno podczas dzisiejszego panelu Warner Bros. na CinemaCon ogłoszą rozpoczęcie prac na sequelem:
https://twitter.com/solacecinema/status/1518686033591873538?cxt=HHwWhMC52da5upMqAAAA
No i jest: https://variety.com/2022/film/news/the-batman-sequel-robert-pattinson-1235241667/

Z tym, że takie ogłoszenie to w zasadzie:


Skoro Matt Reeves pofatygował się na CinemaCon, liczyłem na podanie jakiejkolwiek informacji z tym związanej: tytułu, przybliżonej daty premiery (nawet sam rok), a nie tylko "zrobię sequel", co po sukcesie pierwszej części było oczywiste. ::) No i nie będę ukrywał - wolałbym, aby zatrudnili innego scenarzystę.

Cytat: newtime w 26 Kwiecień  2022, 12:46:18Co do lektora nie lubie go tak samo jak dubbingu, tu jest jeszcze gorzej słyszę jakieś szepty oraz jakiegoś faceta mówiącego wszytko jednym tonem zagłuszającego muzykę na dodatek  ::)
Gorzej od dubbingu? Muzykę lektor może zagłuszać tylko w scenach dialogowych, a mówi jednym tonem, bo... jak miałby mówić? Lektor pełni taką samą funkcję w filmie, jak napisy. One też nie zmieniają czcionki, rozmiaru, koloru, efektów typu podkreślenia, w zależności od tego jak dane kwestie wypowiadane są przez postacie w filmie.
#26
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
26 Kwiecień 2022, 22:15:44
Na fb można znaleźć rozpiskę dokładnej zawartości kolejnych tomów:Z tego co sprawdziłem po wydaniach amerykańskich, drugi tom powinien mieć jakieś 592 strony, trzeci ponad 700, czwarty chyba tyle samo ile Prolog, a ostatni około 540.

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Zawartość ocenię po lekturze całości, ale z zewnątrz prezentuje się... :-\ Rozmiar robi wrażenie, ale jednak front jest tak źle wykadrowany, jak na okładce ze strony Egmont. Nie tylko grzbiet, ale i tył jest prawie cały czarny, bardzo prosty, jakby wykonany w kilka minut. No i moje największe rozczarowanie - jestem fanem połyskujących okładek jak te, które miały tomy WKKDC, lub jakie Egmont drukował w serii JLA Morrisona, czy ostatnio do Ptaków nocy (pasują one szczególnie do kiczowatych lat 90-tych). Egmont niestety postawił na klasyczne, matowe wykończenie, tylko logo Knightfall z przodu i z tyłu jest z połyskiem. Szkoda.
#27
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
26 Kwiecień 2022, 08:41:23
Podobno podczas dzisiejszego panelu Warner Bros. na CinemaCon ogłoszą rozpoczęcie prac na sequelem:
https://twitter.com/solacecinema/status/1518686033591873538?cxt=HHwWhMC52da5upMqAAAA
#28
Nie dziwię ci się. Też o wiele lepiej podchodzą mi starsze historie od tych, które obecnie wydaje DC (przy Odrodzeniu odpadłem po pierwszym tomie).
1/94
Chyba najlepszy numer Batmana od czasu Szczurołapa. Klimatyczna okładka Kelley'go Jonesa, ciekawa fabuła - która była inspiracją dla jednego z odcinków Batman TAS - i niesamowite prace Norma Breyfogle'a (super pomysł z nieograniczaniem paneli, tylko rysowaniem kadrów aż do krawędzi stron). Świetna rzecz.


2/94
Udane zakończenie Ostatniego Arkhama. Wprawdzie widać, że gdy Norm rysował więcej łotrów w tle, to nie przykładał się do nich, a narrator tłumaczący wydarzenia wydał mi się zupełnie zbędny, ale nie są to minusy na tyle duże, abym drugi numer ocenił niżej od pierwszego.


5/94
Nie jestem w stanie w pełni docenić pierwszej połowy, bo znam tylko 1/3 historii (na pewno kreska i finałowa akcja mi się podobały). Dalsza część z Poganką była pod każdym względem w porządku. Okładka numeru miła dla oka.


6/94
Wolałbym, aby tytułowy Czarny Pająk nie nosił żadnego kostiumu (to jedna z bolączek komiksów superbohaterskich, w końcu każdy postanawia jakiś nosić :P), ale poza tym, to kolejny obłędnie narysowany przez Norma komiks dla starszego czytelnika, ciekawie poprowadzony narracyjnie. Druga połowa to początek historii z Czarną Maską - ujdzie, choć rysunki kiepskie.


7/94
Satysfakcjonujący finał historii z Black Maskiem, ale lepiej wypada tu kolejna historia z Cluemasterem (uwielbiam kreskę Toma Lyle'a).


8/94
Najbrzydsza okładka z tego rocznika, a przecież zawartość jest taka fajna wizualnie (ci sami autorzy, co poprzednio). Bardzo komiksowo, bardzo 90s, podobało mi się. Nawet postać Spoiler, mimo że to kolejny przebieraniec w kostiumie.


9/94
Zdecydowanie najlepszy zeszyt z tego rocznika i być może jeden z najlepszych w ogóle. Żałuję, że nie przeczytałem go bezpośrednio po Year One, bo jest też udanym sequelem tego klasyka. Gdyby nie trochę zbyt karykaturalnie rysowany Batman i pominięty w środku Knox (przez co w finale musiałem się cofnąć kilka stron, aby przypomnieć sobie, czy w ogóle pojawił się więcej niż raz na samym początku) wystawiłbym maksymalną ocenę.


10/94
Pierwsza połowa to humorystyczna historia jednego wieczoru pomocników Batmana (Robina z Alfredem oraz Harolda) - jestem zaskoczony jak bardzo mi się podobała, zwłaszcza że w ogóle nie było w niej Batmana. Druga to Kulka dla Bullocka, czyli kolejna fabuła, która posłużyła twórcom Batman TAS za scenariusz do jednego z odcinków. Serial oglądałem dość niedawno, więc twist nie był dla mnie zaskakujący, ale sam komiks dostaje ode mnie dwa kciuki w górę (świetne prace Grahama Nolana).


11/94
Wizualnie jest tak, jak lubię, ale postać Huntress i cała ta afera z cudzoziemcami-złodziejami, ich ambasadą, itd. zupełnie mnie nie wciągnęły. Średniak.


Jak widać brakuje mi trzech standardowych numerów oraz dwóch Wydań Specjalnych, ale na podstawie tych, które przeczytałem (numery 7-9 nie pierwszy raz) z łatwością mogę stwierdzić, że rocznik 1994 od TM-Semic był zdecydowanie lepszy od dwóch poprzednich. Świetne historie, bardzo oryginalne i odważne pomysły, plus super prace wielu wspaniałych artystów.
#29
Tyle, że Affleck był zupełnie nieautorskim Batmanem, tylko 1:1 kopią tej postaci z jednego komiksu, jednego autora, bo Snyder jest fanojem TDKR Franka Millera. To ja już wolę autorską wizję Nolana, Burtona, Schumachera, czy Reevesa.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 13:57:33Dla mnie, filmowo Batman stoi w miejscu i potrzebuje jakiejś zmiany - zamiast kolejnego originu może coś innego?
Mnie ( oprócz filmu o Batmanie walczącym ze zwykłą i mafijną przestępczością w Gotham ) interesowałby film o pojawieniu się w życiu Bruce'a Dicka Graysona i jego szkolenie na Robina ( taki miks "Dark Victory" i "All Stars Batman i Robin" ) lub moment w którym pojawia się Damian i Batman musi zostać ojcem.
Ciekawe pomysły. W sumie to bardzo liczę na Robina w kolejnym Batmanie i zupełnie nowych przeciwników. Jeśli Matt Reeves postawi znowu na Batmana solo, lub współpracującego tylko z Gordonem / Catwoman, a w roli łotrów pojawią się Joker, Two-Face, Ra's, Talia, czy Bane, to kompletnie stracę zainteresowanie sequelem.

Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 13:57:33Czy istnieje też jakaś seria, która wzorem Marvelowskiego Unlimited opowiada na nowo i od samego początku historię Batmana?
Batman: Earth One - z tym, że to trzy księgi, a nie regularna seria zeszytowa.
#30
Cytat: red fox w 25 Kwiecień  2022, 12:00:52Nadal twierdzę, że taki już był u Nolana
Nie był. To były bardzo widowiskowe filmy, w których Batman latał nad Gotham na sci-fi pelerynie, skakał po dachach pół-czołgiem i śledził mieszkańców miasta za pomocą cudacznego radaru. Same filmy pozorowały realizm pod względem kreacji świata i psychologii bohaterów, ale wydarzenia od początku były rozdmuchane. W The Batman najbardziej widowiskowa scena akcji to pościg jednego auta za drugim, a Batman trzyma się blisko ziemi/ulic.