Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Johnny Napalm

Kolejne echo po przeczytanym Hulku:

Przy okazji, oglądałem nie tak dawno temu program o kompozycji, o tym jak malarze ukrywają w swoich pracach linię, które pewnie tworzą tą kompozycje, czy jak to tam. No, nie jestem specem od tej terminologii, więc pewnie coś pieprze bez sensu. O co chodzi? Sam postanowiłem pobawić się w ukrywanie takich linii, lub szukanie ich na siłę, w swoich ostatnich prackach i tak:



Tutaj kompozycja tak naprawdę jest dziełem Millera, ja tu tylko dorzuciłem swoje trzy grosze.
To już moje:



Tutaj kompozycja jest już bardziej położona, rzecz jasna. ;)
Ok, do następnego, obiecuje jeszcze tylko jeden raz w najbliższym czasie dręczyć Was moim Hulkiem. ;D

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Wszystko ładnie pięknie tylko ten Bane wygląda niczym niewolnik kochający BDSM :P. Oczywiście nie do ciebie adresuje to Johnny (bo ty tylko narysowałeś komiksowego Bane`a, zresztą wspaniale). Dzięki Bogu za Nolana i Lindy Hemming za to że doprowadzili tego mięśniaka do porządku. No i Johnny może weźmiesz się za filmowych złoczynców (pliz) bo za dużo tego komiksu ;). Zresztą chyba nigdy nie widziałem żadnego filmowego przeciwnika twojego autorstwa.

Nightrain

Hulk ma pozę jakby dopiero co wyskoczył zza rogu z takim Buujaaaa! Szary Hulk jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego ;) W ogóle cały art jest świetny.

Valar Morghulis

Adriann

W ogóle nie podoba mi się ten styl, kolorki i cienie są ładne ale kontury tragiczne,proponuję zapoznać się z anatomią

franek

Nie każdy lubi realistyczne rysunki, nie narzucaj mu stylu. A tak w ogóle to w komiksie rzadko kiedy pojawia się anatomia ;)


Show Must Go On!!!

Adriann

LOL.;d  Nie to mam na myśli, styl jest po prostu taki sobie,potrzeba pracy by był zajebis*y, nie chodzi o to by był super realistyczny

Nightrain

Cytat: franek w 25 Marzec  2013, 08:24:42A tak w ogóle to w komiksie rzadko kiedy pojawia się anatomia ;)
No, najlepszym przykładem są wszystkie serie DC od restartu. Zero realistyki, proporcji...

Tak, wiem, prace Grega Capullo w większości właśnie takie są...

Valar Morghulis

Johnny Napalm

#1117
Cytat: Adriann w 24 Marzec  2013, 20:13:23
W ogóle nie podoba mi się ten styl, kolorki i cienie są ładne ale kontury tragiczne,proponuję zapoznać się z anatomią
Ok, z pierwszą częścią twojego zdania zgadzam się w pełni - są różne gusta.
Z ostatnią częścią też mogę się zgodzić, bo specem od anatomii nie jestem i nie wszystko jest na rysunku takie jak być powinno.
No ale z środkową częścią nie mogę się zgodzić... bo szczerze nie wiem o co ci chodzi? Kontury są tragiczne - możesz bardziej sprecyzować co ci się w nich nie podoba?
Nie zachwycam się nimi, ale tragicznymi bym ich nie nazwał. Są w moim, może nie najwyższych lotów, ale chyba przyzwoitym stylu. No i to nie jest realizm, tylko raczej coś bardziej jajcarskiego - cartoonowego jeśli już.

Post Merge: 25 Marzec  2013, 16:48:36

Cytat: Funky w 24 Marzec  2013, 19:44:59
Wszystko ładnie pięknie tylko ten Bane wygląda niczym niewolnik kochający BDSM :P
...są różne gusta. :P  ;)
CytatNo i Johnny może weźmiesz się za filmowych złoczynców (pliz) bo za dużo tego komiksu . Zresztą chyba nigdy nie widziałem żadnego filmowego przeciwnika twojego autorstwa.
No wezmę się, jak tylko znajdę wystarczająca ilość czasu. No i jeśli już, to w tym przypadku postaram się o utrzymanie pracki w stylu zbliżonym do realistycznego. Mam już kilka pomysłów na nolanowego Jokera. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Adriann

Hymm..chcesz w szczegółach co mi się nie podoba? ok.
To może opisze to na przykładzie szarego Hulka, Bane obok niego wygląda dobrze..poza jego zbyt długimi rękami..;)
no a hulk..rozumiem że ma być wielki..ale ręce i nogi w porównaniu do reszty są...chyba ze 2x zbyt długie:D
Mięśnie nie są do końca dobrze zrobione..wystarczy spojrzeć na fotki jakichś kulturystów:D
Next..podoba mi się Joker i Harley..Batman też..ale Hulk jest równie tragiczny jak na poprzednim rysunku.
Ostatnia fotka,a mianowicie Venom i Bane..ich części ciała są strasznie nienaturalne..strasznie..za mała klata u Banea..za duże i długie ręce..o to mi chodziło w sprawie anatomii..polecam jakąś dobrą książkę dla plastyków..to pomoże.;) Tak czy inaczej,idziesz w dobrym kierunku:P
ps: Znowu straszny chaos jest w mojej wypowiedzi...

franek

Coś ode mnie. Kapitan Ameryka w moim wykonaniu. Komentarze mile widziane :D


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Ty, dobre to. I mówię całkowicie poważnie, a nie po to żeby połechtać twoje ego, czy cóś. Ok, proporcje nawalają, no na pierwszy rzut oka rysunek wygląda na bardzo szkolny, ale ogólnie dobrze się prezentuje. Taki monumentalny wizerunek herosa/żołnierza jak z jakiegoś około wojennego plakatu. W sumie nawet styl by pasował do tamtych czasów - trochę jak art deco - chyba dobrze kombinuje. Oczywiście wykonanie mogłoby być lepsze, ale ujdzie.

U mnie tragedii ciąg dalszy:

Ona drugą rękę ma przy ciele, ewentualnie zręcznie wyciąga Hulkowi portfel... z majtek. Jakby ktoś pytał. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Fajny ma tyłek... i ten zacerowany kostium^^ Świetna pracka :D


Show Must Go On!!!

BlackBat

Chwilę byłam out, ale już jestem :D Johnny, wymiatasz! Masz zarąbiście oldschoolowy styl i fajny humor, bardzo, bardzo w me gusta :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Johnny Napalm

Witaj z powrotem BlackBat. Dzięki za opinię i szykuj się na kolejne paździerze, bo drętwy humor mnie nie opuszcza.
Teraz mam zamiar zmienić nieco sposób rysowania. Wcześniej, jak zapewne widać, odbębniałem szybko szkic, kalecząc proporcje, byle tylko jak najszybciej zeskanować te krechy i ruszyć do boju w PS.
Teraz postaram się dopieścić szkic, potem juź go nie konturować cienkopisem - żeby pozbyć się końcowego cartoonowego stylu. Nałożone później na to kolory powinny stwarzać bardziej malarskie wrażenie, ale to tylko teoria, bo po drodze pewnie wiele rzeczy spieprze. :D
Ok, bardzo liczę na zobaczenie twoich nowych rysunków, BlackBat. Może i Kujaw przestanie pić... sorry, przestanie zasłaniać się gitarą i coś od siebie zapoda w tym temacie? Liczę też na Mel, która rzadko coś tu wrzuca, ale jak już to robi, to wymiata lepiej jak Żyła na skoczni. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Nightrain

Bruce/Hulk/Batman wygl?da jak banan. No dobra, ja i te moje fetysze... Ale serio si? tak zgina! xD Jego ?eb - mrrr. Jeden z lepszych profili jakie widzia?em! I prawdopodobnie doceniam to bardziej od innych, bo jestem w tym do dupy... Chocia? jej profil to ju? troch? skiep?ci?e?... Wystawia doln? szcze?k? jakby kl?cza?a na rynku i chcia?a ?eby kto? do niej wrzuci? 2z?. No dobra, troch? przesadzam, ale próbowa?em by? zabawny... Ehh :P Jej ty?ek jest troch? krzywy :/ Linia jest krzywa, jakby troch? ci r?ka dr?a?a, albo jakby? to robi? na szybko... No a to jest kobieta, wi?c powiniene? si? bardziej przy?o?y?! :D W?a?ciwie to s? drobne usterki, art jest jak zwykle bdb. Móg?by? te? szkice i linearty zachowywa? [i jeszcze mo?e nam pokazywa??] Oby ci ta zmiana stylu wysz?a na dobre ;)

Co si? tyczy ciebie franek, to nie chce mi si? powtarza? tego co napisa? Johny, ale my?l? podobnie ;P W ogóle sam rysunek na pierwszy [pierwszy!] rzut oka sprawia? wra?enie bardzo dobrego. No, tylko wiadomo, anatomia i tym podobne gówno. A, no i kaloryfer si? rozszerza ku do?owi. Tarcz? potraktuj? po prostu jako ''konwencj? artystyczn?'' ;>

I do??czam si? do... Pro?by??? Johnego ;>

Valar Morghulis