Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co po "Batmanach" Nolana

Zaczęty przez EricDraven, 21 Marzec 2011, 17:51:11

Juby

Jak dla mnie stanowcze NIE dla czwartego Batmana, z Nolanem, czy bez niego.

Chris to ?wietny re?yser, niech stworzy jaki? oryginalny, mniejszy film, za którego b?dzie móg? si?gn?? po najbardziej presti?owe nagrody. A jego Batmany cho? uwielbiam, to nie chc? aby je ci?gn?li w niesko?czono?? (tak jak chory pomys? robienia kolejnych Piratów, b?d? Bourne'ów dla wi?kszej kasy). Tak wi?c czy Nolan by chcia? robi? czwórk?, czy mia?by j? zrobi? kto? inny ja jestem na NIE. Trójka ma ?adnie zamkn?? t? ?wietn? trylogi? i jak Powrót Jedi by? ostatecznym epizodem.


A co do przysz?o?ci filmowych Batmanów, to s?dz?, ?e za kilkana?cie lat WB i DC mog? wróci? do pomys?u ekranizacji, ale na zupe?nie nowy sposób. Mieli?my wizje fantasy Burtona i nieudane doko?czenie tego przez Schumachera; mieli?my urealnianego Batmana od Nolana - s?dz?, ?e jedyny sposób na zrobienie nowego filmu o Mrocznym Rycerzu to dok?adna ekranizacja komiksu tak jak to mia?o miejsce przy Sin City i 300. Osobi?cie najbardziej bym chcia?, aby takiej filmowej adaptacji doczeka?y si? koje ulubione Year One, b?d? The Long Halloween...
Ode mnie to tyle. ;)

Leon Kennedy

#16
Jeżeli Nolan powie pas jak i Bale, a jego historia zostanie w pełni zakończona, to widzę tylko jedno wyjście... Zacząć nową serię ( ten kto łudzi się, że po TDKR będzie koniec z Gackiem na dużym ekranie jest w wielkim błędzie ), z nowym reżyserem i głównym aktorem, z nowym pomysłem i innym mroczniejszym oraz bardziej komiksowym klimatem.

LelekPL

To co napisał Leon. Dodam jeszcze, że nie ma co się sugerować przerwą pomiędzy Schumacherami, a Nolanami. Wtedy przerwa powstała bo BiR był totalną klapą nie tylko artystyczną, ale i finansową. WB wiedziało, że ta postać zraziła do siebie fanów kina i wyniki kolejnej części byłyby tragiczne (czego skutki odczuł jeszcze BB, którego otwarcie było bardzo przeciętne), więc musiał odczekać. Teraz jest wręcz przeciwnie i wytwórnia na pewno będzie doiła tą krowę, aż do ostatniej kropli (czyt. do ostatniego dolara)

(A)nonim

CytatNawet gdyby re?yserowa? mia?by Snyder, czy jakikolwiek inny utalentowany re?yser
Niez?y ?art. ;D
CytatWystarczy spojrze? co sta?o si? z 'Wolverinem'.
Nie mam poj?cia jaki mia? by? ten film z za?o?enia, ale przy TDKR trzeba bardziej patrze? pod k?tem Watchmen i Sin City. PG-13 mo?na jeszcze ?atwo przenie?? (zobacz jakie hardcory mieli?my w Returns), pomijaj?c ?mier? Jokera.
Cytatnie b?dzie zaprzecza?, bo historia jak kto? b?dzie chcia? uwa?a? to b?dzie móg? to bra? za kontynuacj?.
Niestety nie, bo twórca powinien si? trzyma? nolanowego realizmu, inaczej to w ogóle nie b?dzie spójne.
CytatOsobi?cie najbardziej bym chcia?, aby takiej filmowej adaptacji doczeka?y si? koje ulubione Year One, b?d? The Long Halloween...
Nie wiem czy to dobry pomys?, motywy z tych komiksów mieli?my ju? u Nolana, w dodatku TLH ma bardzo specyficzn? struktur?.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

Wygląda na to, że przyszłość Batmanów jest bezpieczna. Na pewno nowych filmów po "The Dark Knight Rises" nie zabraknie. Nie wiadomo czy dojdzie do rebootu, ale z zapowiedzi wynika, że nad serią cały cza czuwać będzie Nolan.

http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1301416049&archive=&start_from=&ucat=1&

Można się było spodziewać, że WB nie zrezygnuje z serii filmów o Batmanie, zwłaszcza po ostatnich sukcesach. Nolan ostatnio zaangażował się także w produkcję nowego filmu Supermanie, tak więc po premierze tego filmu będzie można stwierdzić jak też Nolan sprawdza się w roli producenta.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

EricDraven

ja tylko zacytuje swoją skromną osobę:

Dlaczego stanowcze nie? może nie będzie tyle błędów co w tdk, imo jestem za, no bo co? jeśli się nie uda, to co? zniszczą dobre imię batmanów nolana? jeśli się uda, to?... to będziemy mieli dobry film, ja jestem pewien że powstanie czwarta część, bo to zbyt dochodowa seria, a po końcu harrego pottera trzeba robić coś co zarobi.
Call mi geek.

(A)nonim

Czytaj uważniej:
"Mamy trzeciego "Batmana", a później będziemy musieli na nowo podejść do tej postaci... Chris Nolan i Emma Thomas będą producentami, tak więc to z nimi trzeba rozmawiać na temat kolejnego etapu", powiedział Jeff Robinov prezes Warner Bros.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

I??? powiedział że reboot?  bo ja zrozumiałem że chce na nowo podejść, czyli zrobić film nie związany bezpośrednio z batmanem nolana.
Call mi geek.

Q

W oryginale pocz?tkowo by?o:
“We have the third Batman, but then we’ll have to reinvent Batman,” he explained. Asked whether that meant he wanted to reinvent or possibly even reboot the character, Robinov answered assertively: “I do. Chris Nolan and [producing partner and wife] Emma Thomas will be producing it, so it will be a conversation with them about what the next phase is.”


Pó?niej zmienili na:
“We have the third Batman, but then we’ll have to reinvent Batman…Chris Nolan and [producing partner and wife] Emma Thomas will be producing it, so it will be a conversation with them about what the next phase is.”
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

(A)nonim

CytatI??? powiedział że reboot?  bo ja zrozumiałem że chce na nowo podejść, czyli zrobić film nie związany bezpośrednio z batmanem nolana.
Jeżeli to ma być nowe podejście to ciężko będzie to zrobić pośrednio, jak już pisaliśmy "realistyczna wizja Nolana" jest zbyt specyficzna, albo ją kontynuują (co bez Nolana na stołku reżysera jest dosyć ryzykowne), albo pośrednio do niej nawiązują (z czego może wyjść niezły bajzel), albo zwyczajnie kończą i pokazują coś nowego. Rozszerzona wypowiedź Robinova też wyjaśnia trochę więcej.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

DeltiX

Krótko - Może po filmach coś bardziej szalonego? Pokroju serialu. Ja z chęcią bym zobaczył coś nakręconego z takim rozmachem jak Kompania Braci ale o Batmanie.
http://perspektyma.blogspot.com - moje atelier

https://www.facebook.com/Perspektyma - i trochę więcej tekstu.

franek

Ja mogę tu powiedzieć jedynie: Módlmy się żeby za batmany wziął się Joel Schumacher. Nie chcemy chyba powtórki z "Batman & Robin"?


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

#27
Raczej "Módlmy się, żeby za batmany nie wziął się ponownie Joel Schumacher" ;) A o to nie mamy się co martwić :)

LelekPL

Cytat: DeltiX w 11 Kwiecień  2011, 21:32:32
Krótko - Może po filmach coś bardziej szalonego? Pokroju serialu. Ja z chęcią bym zobaczył coś nakręconego z takim rozmachem jak Kompania Braci ale o Batmanie.

To byłby ciekawy pomysły, bo można by być wierniejszym komiksowi i nie kończyć ostatecznie żadnego wątku (czyt. nie zabijać ważnych postaci). Sama galeria wrogów Batmana spokojnie wystarczy na pełen sezon bez powtórzenia się żadnego z nich. Co do tej Kompanii Braci to chodzi Ci chyba o budżet serialu z czym absolutnie się zgadzam, Batman powinien mieć spory budżet, bo inaczej wyjdzie nam coś takiego jak Birds of Prey, a ja bym wolał dużo kaskaderów zamiast taniego CGI. Natomiast jeśli chodzi Ci o mini-serię to nie widzę sensu. Albo zrobić konkretny serial z 20+ odcinkowym sezonem, albo zrobić na nowo filmy, gdzie większy budżet i większe talenty masz praktycznie zagwarantowane.
Z tym serialem jest właśnie jedynie taki problem, że trafi się w ręce drugoklasowych aktorów i scenarzystów i będzie kicha.

Drawski

Wiecie co mnie bawi? że byle dzieciak, jak nie ma co powiedzieć to obrzuca błotem Schumachera. Żenujące. Facet zrobił swoje i już Batmana pewnie nigdy nie dotknie. Był naciskany przez studio, i to mocno, a że pokwapił się na zbędne elementy jak karta kredytowa lub sutki to już nie robi na mnie wrażenia. Jeden przypał więcej nie robi wrażenia przy naiwnej fabule, słabym pokazaniu dobrych postaci, i tak dalej... Co po "Batmanach" Nolana? na pewno nie chcę filmu kinowego.

Chciałbym w kinie zobaczyć film o Justice League, a Batmana obsadził bym w serialu. Wysokobudżetowej produkcji z klimatem, dobrą obsadą (niekoniecznie pierwszą elitą Hollywood, ale Thomasa Jane w roli Mrocznego Rycerza chętnie bym zobaczył). Zachowany w komiksowej konwencji, przedstawiając gangsterów jak Falcone, Maroni, szaleńców pokroju Jokera, Two Face, Mr. Zsasza, Kadavera, Pingwina, jak i postacie odrealnionej maści - Poisyn Ivy, Mr. Freeze, Man-Bat.