Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Juby

#480
Może warto założyć wątek o potencjalnym uniwersum The Batman w dziale o nim i tam kontynuować dyskusję o jego spin-ofach?

Tymczasem DCEU znowu w tej samej formie. Zgniły pomidor i...
https://www.metacritic.com/movie/black-adam?ref=hp
https://www.filmweb.pl/reviews/recenzja-filmu-Black+Adam-24433
https://filmozercy.com/wpis/czarny-adam-recenzja-filmu-falszywy-mesjasz-nadchodzi

Cytując Mateusza z Filmożerców:
Cytat: MateuszJeśli Dwayne Johnson albo twórcy ,,Czarnego Adama" będą mieli cokolwiek wspólnego z nowym ,,Człowiekiem ze stali", to równie dobrze film można już teraz wyrzucić do kosza i Cavill niech lepiej nie wraca.

Niczego innego się nie spodziewałem.

Wayne

Nie widzę lepszego wyjścia jak zacząć budować nowe DCCU wokół Battinsona, tam osadzić nowego Supermana (z Heniem czy bez) a DCEU jeszcze wycisnąć jak cytrynę z tego co zdążyli tam zgromadzić - czyli Aquaman i Suicide Squad, potem zaorać. Flashem w nowym DCCU mógłby być Wally by się odróżnić (poza tym to najlepszy Flash), potem reboot WW z lepszą reżyserką niż Jenkins. Szkoda inwestować potencjalnie fajne filmy w powiązania z tym śmietnikiem. Najfajniejszych aktorów do nowego DCCU i tak by można przenieść, Aquamana w nowym JL zastąpić Hawkgirl jak w kreskówce. Jak dla mnie to by było idealne wyjście. I nowe pierwsze spotkania Batka z Supkiem pokazać jako team-up, buddycop. Powolutku, bez pośpiechu. Paradoksalnie kiedy Marvel musi budować trochę od nowa swoje nowe gwiazdy uniwersum, DC zaczynając od nowa dosłownie z ikonami - Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, wygrywałoby wyścig popularności.

Crowridd

Moim zdaniem uniwersum Reeves'a nie nadaje się na obecność w nim Supermana.

Black Adam obejrzę w wolnym czasie w streamingu, tak jak Wonder Woman czy Aquaman wcześniej. Nie zachęcił mnie po pierwszym trailerze sprzed kilku miesięcy.

Juby

Po drugim trailerze jest jeszcze gorzej, nie wiem czy to nie Warner musiałby zapłacić mi 25 zł, żebym chciał go obejrzeć (jeśli się zdecyduję, to tylko dla wiadomo kogo).

Tymczasem Walter Hamada oficjalnie pożegnał się z zarzadzaniem DC Films.

Leon Kennedy

15zl nie jest mi żal. A recenzje kogoś, to tylko recenzje kogoś. Na rotten ma 54% czyli bez szału, ale i tragedii. Widzimy się w kinie.

Wayne

Cytat: Crowridd1 w 20 Październik  2022, 09:59:40Moim zdaniem uniwersum Reeves'a nie nadaje się na obecność w nim Supermana.

Pierwsze co pomyślałem po wyjściu z kina, to że spodziewałem się drugiego Nolana, a dostałem Batmana który idealnie by pasował do Justice League i całego dobrodziejstwa inwentarza DC. Tworzenie nowych marek w oparciu o DCEU, to pieniądze w błoto. Chyba że faktycznie Flash wszystko zresetuje, Superman i Batman nie będą w nowym kanonie mordercami, Papa Kent nie zginie w tornado...  ;)

Juby

#486
Cytat: Leon Kennedy w 20 Październik  2022, 17:48:2715zl nie jest mi żal.
Żal mi nie tyle kasy co przede wszystkim straconego czasu (nawet gdyby ktoś mi postawił bilet też bym nie poszedł).

Cytat: Leon Kennedy w 20 Październik  2022, 17:48:27A recenzje kogoś, to tylko recenzje kogoś. Na rotten ma 54% czyli bez szału, ale i tragedii.
Co innego byś pisał, gdyby recenzje były pozytywne ;)
A RottenTomatoes źle czytasz - 54% to jedynie odsetek osób, które oznaczył swoją opinię jako "świeżą" (czyt. pozytywną), ale liczy się nie ona, a średnia z ich ocen, no i przede wszystkim ta od "topowych krytyków", bo teraz swoje recki na RT może dodawać niemal każdy jutuber. A jaka jest opinia topowych krytyków i MTC, do którego link podrzuciłem powyżej? Na RT ma najgorszą średnią ocen ze wszystkich dotychczasowych odsłon DCEU, a na MTC drugą najgorszą... i w obu przypadkach spada.

Edit:
Aż sprawdziłem całe DCEU w oczach recenzentów. Black Adam u TopCritics i Metacritic jest najgorzej oceniamy filmem tego uniwersum. Jeśli to jest "bez szału, ale i tragedii" to ja nie wiem co według ciebie byłoby tragedią. Ustawiłem wszystkie od najlepiej przyjętego przez krytyków:

 Tytuł »» RottenTomatoes / TopCritics | MTC
Wonder Woman »» 93% (7,7/10) / 90% (7,5/10) | 76/100
The Suicide Squad (2021) »» 90% (7,5/10) / 87% (7,1/10) | 72/100
Shazam! »» 90% (7,3/10) / 90% (7,0/10) | 71/100
Birds of Prey and... »» 79% (6,8/10) / 73% (6,5/10) | 60/100
Wonder Woman 1984 »» 58% (6,1/10) / 71% (6,5/10) | 60/100
Zack Snyder's Justice League »» 71% (6,7/10) / 52% (5,9/10) | 54/100
Aquaman »» 65% (6,0/10) / 58% (5,7/10) | 55/100
Man of Steel »» 56% (6,2/10) / 48% (5,9/10) | 55/100
Justice League (2017) »» 39% (5,3/10) / 23% (4,7/10) | 45/100
Batman v Superman: Dawn of Justice »» 29% (5,0/10) / 24% (4,9/10) | 44/100
Suicide Squad (2016) »» 26% (4,8/10) / 21% (5,0/10) | 40/100
Black Adam »» 43% (5,1/10) / 27% (4,4/10) | 39/100 « i wciąż spada

Nie żeby powyższe miało choćby najmniejszy wpływ na moje oceny (MoS pozostaje jednym z moich ulubionych filmów gatunku), ale dobitnie obrazuje to, jak Warner wciąż nie potrafi zadowolić ani krytyków, ani widzów.

Leon Kennedy

CytatŻal mi nie tyle kasy co przede wszystkim straconego czasu (nawet gdyby ktoś mi postawił bilet też bym nie poszedł).

Sobotni wieczór, to idealny moment na wypad z kumplem do kina 😉 Zwłaszcza jak się już rzadko spotyka...

CytatCo innego byś pisał, gdyby recenzje były pozytywne ;)

Każdy kij ma dwa końce... Tak czy siak nigdy bym nie napisał, że idę na jakiś film, bo ma super recenzję, albo nie idę, bo ma je chujowe.

CytatA RottenTomatoes źle czytasz - 54% to jedynie odsetek osób, które oznaczył swoją opinię jako "świeżą" (czyt. pozytywną), ale liczy się nie ona, a średnia z ich ocen,

Wiem, ale w sumie tylko rzucam okiem na ogólne cyferki i tyle. Z tego nie wychodzi zdecydowanie najgorszy film z uniwersum i tego się trzymajmy 😄 Bilet już zakupiony. Poszło o złotówę więcej 😉

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 21 Październik  2022, 13:38:45Z tego nie wychodzi zdecydowanie najgorszy film z uniwersum i tego się trzymajmy 😄
Jak to nie wychodzi? Ma najgorszy wynik na MTC (na równi z filmem Ayera, lada moment może jako pierwszy film DCEU spaść do sekcji "czerwonych"), ma najgorszą średnią ocen u Topowych krytyków, a także trzecią najgorszą u całości (od wczoraj odsetek pozytywnych recenzji spadł z 54% do 44%). Jakiej matematyki bym nie użył, wychodzi ma najgorszy wynik do tej pory (chyba, że jeszcze się poprawi, recenzje będą spływać przez najbliższych kilka dni).

Leon Kennedy

Pisałem żebyśmy się tego trzymali. Wiem, że masz rację, ale trzymajmy się tamtego, ok 😉

MJ

Rock ma możliwości aktorskie takie jak jego ksywa ;p. Jak mam obejrzeć film o magikach z piorunami to zdecydowanie wolę Prestiż.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/black-adam-post-credit-scene-superman-henry-cavill-1235245692/

Czyli gdyby nie udało się namówić Cavilla, dostalibyśmy trzecie bezgłowe cameo Supermana w DCEU, ale że namówili, został dograny do dokrętek, a muzykę Williamsa do sceny znaleziono w google. Fajnie :(

Q

Może krytyków nie zachwycił, ale najwyraźniej widzowie byli spragnieni takiej rozrywki (90% od widzów na RT  - wynik zapewne się nie utrzyma, ale tak rozbieżność między krytykami i widzami jest wyraźna).

"Black Adam" osiągnął najlepsze otwarcie dla filmu z Dwayne'em Johnsonem w roli głównej, i spisuje się lepiej niż ostatnie prognozy. Otwarcie w wysokości $67 mln z USA może nie jest rewelacyjne, ale całkiem przyzwoite.

Sam film, jak sugerowały zwiastuny nie jest czymś specjalnym. Średniak i tyle, ale też nie jest zły i kilka wprowadzonych pomysłów się sprawdziło (Hawkman).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Sam budżet produkcji wyniósł $195-200 milionów (nie wiadomo ile pochłonął marketing, pewnie kolejne +$100m), więc żeby film się zwrócił musiałby zarobić ponad $500m, jak nie +$600m. Po otwarciu $140 milionów spodziewałbym się wyniku końcowego max. x3 = $420m (przed Adamem jeszcze premiera w Japonii i - być może - w Chinach). Nagłówki w sieci mogą robić z tego otwarcia sukces, ale na razie wygląda to na kolejną klapę DCEU. A wynik otwarcia jest mocno podbity tym, że dystrybutorzy wciąż po pandemii nie decydują się wydawać wszystkich filmów do kin, przez co przez blisko trzy miesiące nie debiutował żaden film, który na otwarcie zarobiły +$30m.

Oceny z RT od widzów - którzy filmu jeszcze nie widzieli, ale kliknęli 5/5, bo śledzą TheRocka w social mediach - są nic nie warte. Co bardziej żałosne, w sieci pojawiły się dwa plakaty reklamujące film i jego "90% audience score" ;D

Crowridd

CytatSam budżet produkcji wyniósł $195-200 milionów (nie wiadomo ile pochłonął marketing, pewnie kolejne +$100m)

Jak wyliczasz wydatki na marketing?