Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowe DC Comics - Przewodnik

Zaczęty przez kelen, 03 Sierpień 2015, 20:21:16

kelen

Grafika, która wyjaśnia jak należy czytać komiksy z Nowego DC Comics w odniesieniu do kilku serii. Zanim zadasz pytanie na forum, sprawdź, czy obrazek nie odpowie na twoje pytanie.

(aby powiększyć obrazek, należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać "Pokaż obrazek" lub wejść w link: http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2015/08/nowedccomicsprzewodnik.jpg)


LelekPL

Dobra robota. Na pewno pomoże to kilku nowym czytelnikom, którzy w przeciwnym razie mogliby, dość słusznie, czuć się zagubionymi tym co się dzieje w świecie DC.

Maragast

Właśnie zacząłem czytać, obecnie jest po "Trybunale Sów" i "Mieście Sów".
Jednak z tego co widziałem to wyszło już trochę więcej komiksów i chciałbym by ten temat został aktualizowany.

By było łatwiej niż robić grafikę może rozpocznę rozpiskę, którą zakończy ktoś zorientowany.
Więc zaczynamy.

CHRONOLOGIA NOWEGO DC:

PIERWSZA KOLUMNA:
- All Star Western, Tom 1-3 (Wątek Sów w Tomie 2)

DRUGA KOLUMNA:
- Batman Tom 4-5 (Rok zerowy 1 i 2)

TRZECIA KOLUMNA:
- Superman Tom 1

CZWARTA KOLUMNA:
- Liga Sprawiedliwości Tom 1 (Wprowadzenie do wątku Wieczne zło)

PIĄTA KOLUMNA:
- Superman Tom 2 i 3
- Shazam! Tom 1 (Wprowadzenie do wątku Wieczne zło)
- Wonder Woman Tomy 1-4

SZÓSTA KOLUMNA:
- Batman Tom 1 i 2 (Wątek Sów)
- Bartman Detective Comics Tom 1 i 2 (Wątek Sów w Tomie 2)
- Batman Mroczny Rycerz Tom 1 (Wątek Sów)
- Liga Sprawiedliwości Tom 2 i 3 (Wprowadzenie do wątku Wieczne zło)

SIÓDMA KOLUMNA:
- Batman Tom 3
- Bartman Detective Comics Tom 3 i 4
- Batman Mroczny Rycerz Tom 2 i 3
- Szpon Tom 1 (Wątek Sów)
- Amerykańska Liga Sprawiedliwości Tom 1 (Wprowadzenie do wątku Wieczne zło)
- Superman Wyzwolony

ÓSMA KOLUMNA:
- Batman Tom 6
- Szpon Tom 2 (Wątek Sów)
- Liga Sprawiedliwości Tom 4 (Wprowadzenie do wątku Wieczne zło)

DZIEWIĄTA KOLUMNA
- Wieczne zło
- ?????

I tu kończy się rozpiska. Byłoby fajnie jakby ktoś znający zagadnienie skopiowałby i uzupełnił tą rozpiskę.
Bo trochę tomów wyszło i nie bardzo wiem gdzie one się znajdują, a ponieważ zacząłem czytać wolałbym nie zaczynać nowych wątków od środka. Więc:
- Wonder Woman tom 5 jest w tej samie kolumnie co tomy 1-4 czy już dalej?
- Liga sprawiedliwości Tom 5 i 6 są w tej samej kolumnie co Wieczne zło czy dalej?
- Gdzie umiejscowić Flash Tom 1?
- A gdzie Suicide Squad i Harley Quinn?
- Jak dalej układa się chronologia Batmana ( gdzie m.in. znajduje się Wieczny Batman)?
- I przede wszystkim jak wygląda Chronologia wiecznego zła?

Na razie chcę czytać dalej Batmana, bo wątek sów w tomie 1 i 2 wciągnęły mnie na maksa, podoba mi się to uniwersum. Chcę więc najpierw przeczytać Batman Tomy 3-5, Batman Detective Comics, Batman Mroczny Rycerz i zakończyć wątek Sów poprzez Szpon.
Potem chciałbym wejść w wątek Supermana i Ligi sprawiedliwości ale średnio interesuje mnie Wonder Woman. Czy ogarne wszystkie wątki Ligi bez lektury Tomów o Wonder Woman???
Dalej wiadomo, że jest wątek Wiecznego Zła, dzięki rozpisce wiadomo które tomy wprowadzają w tę historię ale jak jest dalej to już nie mam pojęcia.

kelen

Grafikę robiliśmy w wolnym czasie, więc nie wiem, kiedy będzie najprędzej uzupełniona.

Maragast

Ale nie chodzi mi o zrobienie grafiki, wiem, że to dużo roboty.
Wystarczy skopiować tą rozpiskę, którą zrobiłem na podstawie grafiki, wkleić i dopisać tytuły w odpowiednich miejscach. Jak ktoś zna historię to zajmie pewnie 5-10 minut.

Juby

Świat Komiksu opublikował przewodnik, jak czytać nowe komiksy DC / z Batmanem, tak zwaną Sagę Metal.

Wersja video (po montażu, nagłówkach i głosie przysiągłbym, że autorem jest kelen) :)
https://www.facebook.com/swiatkomiksu/videos/189587886330583/

Wersja graficzna:

HUDY

Muszę koniecznie czytać Batman który się śmieje Tom 2 przed Wojną Totalna?
Nie mam jeszcze nawet w planach zakupowych 2go tomu, pierwszy mnie zmęczył 😒
Lige za to czyta mi się całkiem dobrze, dużo lepsza niż poprzednią seria 🥛

Juby

Podejrzewam, że kilka osób z forum czytało i zna odpowiedź na twoje pytanie... Ale tak jak przypuszczałem po deklaracji Lelka i mojej, chyba wszyscy uznali, że to koniec forum i wszyscy przestali się tu wypowiadać. :-\


Leon Kennedy

Nie wiem, jeszcze nie czytałem 😜