Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Logan

W mojej opinii Gotyk wraz z Shaman, Blades, Prey i Testament są najlepszymi historiami LotDK. Może dlatego są takie drogie i ciężkie do zdobycia, nie licząc oczywiście właśnie Gotyka i Blades, które ukazały się w nowych wydaniach.

Juby

Prey niestety nigdy nie wydali w Polsce. :( Dlatego trzymam kciuki żeby doszło do tej kolekcji Batmana od Eaglemoss, bo wchodzi w jej skład.

Zaktualizowałem listę planowanych komiksów od Egmont na ten rok o Doomsday Clock (Batman bierze w nim udział). Wygląda na to, że w 2020 wydanych zostanie 30 komiksów z udziałem Batmana, lub postaci z jego świata. Myślę, że to bardzo dużo, biorąc pod uwagę zakończenie WKKDC w 2019 i panującą pandemię, która zwolniła wydawanie niektórych tomów bieżących serii.

Logan

Nie wiem czemu Wróblewski nie zdecydował się na wydanie Prey czy Shamana w TM-Semicu. Najprawdopodobniej dlatego, że są dosyć obszerne - każda z tych historii obejmowała 5 zeszytów. Biorąc pod uwagę fakt, że wypuścili takie Mask, Turf czy nieszczęsne Images można czuć lekki niedosyt (no może oprócz Images, które na tamtą chwilę było chronologicznie debiutem Jokera, czyli must have). Patrząc jednak z drugiej strony pojawiło się Faces (które zapomniałem ująć w ww. liście najlepszych LotDK) i Venom.

Rado

Pięć zeszytów to jeszcze nie tak źle. Dysponowali przecież "Wydaniem Specjalnym" od DC, więc akurat by się nadawało. Zgadzam się, że "Prey" wymiata. Też jeden z moich ulubionych komiksów. Ja akurat posiadam tego trade'a wraz z kontynuacją, czyli LotDK 137-141. Autorzy wrócili do tej fabuły po latach. Moim zdaniem historia równie dobra i jedna z lepszych ze Scarecrowem. Wydanie z batmanowej kolekcji zawiera pewnie tylko tę pierwszą część.

Logan

Również posiadam tą wersję. Od dłuższego czasu poluje na tpb Shaman, Snow oraz Collected Legends of The Dark Knight. Ostatnio udało mi się nabyć Dark Legends - nie powala.

Rado

A gdzie polujesz na takie rarytaski? Pochwalę się, że akurat mam zarówno "Shaman" jak i "Snow". Snowa ktoś kiedyś wystawił na Allegro, a Szamana dorwałem chyba w Londynie w jakimś sklepie komiksowym. Co prawda to jest akurat brytyjskie wydanie, ale dla mnie się liczy.




Logan

No to ładnie. Myślę że należysz do nielicznej grupy obywateli naszej smutnej Polszy, którzy moga się pochwalić Shamanem w wersji paperback. Chyba będę musiał zadowolić się wersja zeszytową. Mam namiar na gościa, który sprzedaje je w bdb stanie. Ile dałeś za te wydania?

Rado

Za Szamana niestety nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie były to duże pieniądze. Leżał gdzieś tam zakopany w rogu wśród outletów. Snowa pamiętam, że licytowałem z jakimś gościem, ale odpuścił aukcję gdzieś tak na poziomie 40zł.

Logan

Ok, przynajmniej jednego zapaleńca mniej podczas potencjalnej aukcji. Masz jeszcze jakieś ciekawe unikaty w swojej kolekcji? 

Rado

Ciężko mi powiedzieć co jest aktualnie unikatem. Do dzisiaj myślałem, że to wydanie "Preya", o którym rozmawialiśmy jest łatwo dostępne, a tutaj proszę - nie ma tego na Multiversum ani zdaje się na Atomie. Jednak wydaje mi się, że mam kilka pozycji raczej trudno dostępnych. Czasem są to jakieś dziwne wydania brytyjskie albo coś w tym stylu. Tak na szybko wygrzebałem z regału:

Powiększony Night Cries i powiększony Son of the Demon oraz trade zbierający po dwa Elseworldy z Supermanem i Batmanem. Z Batmana dali tutaj Leatherwinga i Citizen Wayne.



Digital Justice czyli ten komputerowy Batman i jakieś malutkie wydanie Untold Legend


Starsze wydania Greatest Stories zarówno Batmana jak i Jokera oraz The Complete Frank Miller Batman ze skóropodobną okładką


Mam też zeszytowe wydanie deluxe Robina II z różnymi wariantami okładek, slipcasem i hologramami


Uzbierałem też Dark Knight Master Race ze slipcasem i okładkami Jima Lee


Generalnie coś by się jeszcze znalazło. Jakieś Elseworldy czy one-shoty. Zdjęcie mojego aktualnego regału z Batmanem jest w wątku o bat-kolekcjach.

Juby

I w sumie ostatnie posty powinny zostać tam przeniesione, bo chyba dyskusja dawno zeszła z Egmontu i ich wydań na inne tory.

Twoje zbiory imponujące, masz niesamowitą kolekcję Rado, chylę czoła. :)

Rado

Dzięki. Pamiętam, że dużo tytułów poznałem właśnie poprzez forum, gdy było hardcorowo pod tym względem.

Logan

#477
Shieeeeeeeeet. Patrząc na to, sytuacja w której chwalę się swoimi rare'ami byłaby analogiczna do tej: https://www.youtube.com/watch?v=k-cPpkmQ3ec . Dobra mimo wszystko później wrzucę co tam się udało zdobyć. Koniec offtopu z mojej strony.

Nie słuchałem wywiadu zamieszczonego przez Jubego. Czy gość wspomina w nim jak mniej więcej miałaby wyglądać ta kolekcja?

Juby

Nie wspomina, ale kolekcja jest już wydawana w kilku krajach i można śmiało zerknąć co wchodzi w jej skład. POD TYM ADRESEM znajdziesz spis dotychczasowych numerów, a TUTAJ jest oficjalna strona sklepu Eaglemoss.

Pytanie tylko, czy ona faktycznie u nas wyjdzie, bo Pan Tomasz Kołodziejczyk już od ubiegłego roku zdradza, że jest rozważana / planowana, ale przez sytuacje na rynku (kolekcja Spider-Mana nie wypaliła, teraz pandemia sporo namieszała) nic się nie rusza.

Polecam przesłuchać początek, praktycznie wszystkie najważniejsze odpowiedzi znajdują się w pierwszych minutach wywiadu.

Juby

#479
Na stronie Egmontu pojawiły się już zapowiedzi na sierpień, a w nich Detective Comics #1000, jedenasty tom Batmana z DC Rebirth oraz piąty (i ostatni) tom HQ.