Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Juby

Szybkie pytanka o dwa komiksy, które Egmont umieścił w swoich zapowiedziach.



Czy Batman kontra Deathstroke będzie zamkniętą historią? Jeśli tak, w jakim roku została wydana oryginalnie, bo nie mogę znaleźć info.

Drugie: czy ten Hitman, to będzie to samo, co wydanie z Mandragory z 2002 roku (bo miałem okazję je kupić w jednym antykwariacie, ale było rozklejone, pół komiksu wypadało z okładki, więc sobie darowałem). Po autorach widzę, że tak, tyle że "Tom 1" sugeruje, że to może nie być całość, ale zupełnie co innego sugeruje wysoka cena, jakby komiks miał być obszerniejszy. :P

Q

Wydanie "Batman kontra Deathstroke" oparte jest na wydaniu TPB "Batman vs. Deathstroke" (Deathstroke #30-35 z 2018).

"Hitman" z Mandragory  miał 144 strony, wydania Egmontu będzie miało 328 stron (zawierać będzie historie z HITMAN #1-8, THE DEMON ANNUAL #2, HITMAN ANNUAL #1 i BATMAN CHRONICLES #4.)

Wydanie z 2002 powstało na podstawie komiksów: DEMON ANNUAL #2 (1993), THE BATMAN CHRONICLES #4 (wiosna 1996) i HITMAN #1-3 (kwiecień-lipiec 1996).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ok, dzięki za dokładną odpowiedź. Na tego pierwszego się skuszę, bo jest w dobrej cenie. ;) Z tym drugim poczekam, bo Batman pewnie zalicza tam tylko gościnny występ, jak widzę po tytułach zeszytów.

Q

Dokładnie tak prezentuje się opis poszczególnych komiksów, które wchodzą w skład "Hitmana #1".

Sam udział Batmana chociaż gościnny jest jednak istotny, ale tyczy się to tylko pierwszej połowy komiksu.

Spoiler
Vol. 1: Hitman

    In "Hitman" (The Demon Annual #2), a hitman named Tommy Monaghan is bitten by Glonth, an alien (see: Bloodlines), and gets superhuman powers. He teams up with Etrigan the Demon to fight Glonth and kills Joe Dubelz, a mob boss whose Siamese twin brother Moe puts a price on Tommy's head. The issue also introduces Pat, Sean, and Noonan's Sleazy Bar.
    In "Hitman" (Batman Chronicles #4), Tommy takes a hit on a walking biological agent named Thrax who escaped into Gotham, and a "tenth-rate assassin" named Martin Eckstein attempts to earn the Dubelz reward. Eckstein, captured by Batman, reveals that Tommy is going to kill the Joker in Arkham Asylum.
    In "A Rage in Arkham" (issues #1-3), Tommy begins a relationship with a woman named Wendy. He tells her that he is a killer, but she believes it is all an elaborate joke. Tommy enters Arkham by use of stun grenades on several police. Tommy, Batman, Detective Tiegel and the real Joker have multiple encounters; it is all because of the demonic Arkanonne, the Lords of Gunfire, and their agent, the Mawzir, who want Tommy to work for them.[2]

Vol. 2: 10,000 Bullets

    "10,000 Bullets" (#4-7) begins with Moe Dubelz hiring Johnny Navarone to kill Tommy. Navarone hires Tommy (and Natt, newly arrived in Gotham) for a hit and then injures them in an ambush. Tommy makes Natt take him to Wendy's and calls Sean to perform medical services. As soon as Tommy is healthy, she throws them out and dumps him. They go home to find Pat dying, tortured by Navarone for information. Tommy and Nat kill Dubelz, his men and Navarone.
    In "The Night the Lights Went Out" (#8), a crossover with The Final Night, Tommy, Natt, Sean, Hacken and Ringo sit in Noonan's and recount stories of the closest each has come to death. Ringo specifically tells about the time (he believes) he met Death.
    In 2010, this trade was reprinted with an additional story: In "Coffin Full of Dollars" (Annual #1), Tommy and Natt become involved in a power struggle in a small Texan town. The art for the annual was provided by Carlos Ezquerra and Steve Pugh. Kevin Smith provided the intro.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Dzięki.

W zapowiedziach Egmontu na marzec-kwiecień pojawiły się również następujące komiksy związane ze światem Batmana (nie wiem, czy w tym tomie JL występuje Batman, lub ktoś z jego otoczenia).


Juby

Poza Harleen i Hitmanem, do sprzedaży 29 kwietnia trafi również



A na 20 maja zapowiedziano kolejny Kryzys


Johnny Napalm

Kryzys bohaterów ma cholernie bardzo dobrą kreskę. Nie wiem jak z samą historią, ale powinno być co najmniej lepiej niż średnio. Jest to jeden z komiksów, którym jestem szczerze zainteresowany. Ciekawe jak działają teraz te nieliczne punkty z komiksami? U mnie Centrum Komiksu było na początku zamknięte, a że mijałem je w drodze do pracy to wpadałem tam czasem. Teraz dawno mnie tam nie było. Ciekawe jak potraktują komiksy, czy jest to produkt niezbędny?  ;D  Ha! Dla nieraz tak.  ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Właściwie jak to jest z tymi Kryzysami, bo może bym po nie sięgnał? W ubiegłym roku do sprzedaży trafił Ostatni Kryzys, a teraz okazuje się być PRZEDostatnim. :P One są ze sobą powiązane fabularnie? Ma znaczenie kolejność w jakiej się je czyta? Kryzysy: Tożsamości i Nieskończoności oraz Nieskończony Kryzys tworzą z Ostatnim i tym nadchodzacym jakąś serię?

Jak działają obecnie punkty - nie wiem, ale chyba zadzwonię do nabliższego bonito, czy są otwarci, bo nie chcę płacić za przesyłkę. ;)

Bardziej mnie ciekawi jak Egmont poradzi sobie z wydawaniem komiksów z tym roku. Sądzę że pandemia odbije się również na rynku komiksowym, a dodając do niej fakt, że Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics zakończyła się na jesieni, sądzę że 2020 może być najskromniejszym pod względem wydanych w naszym kraju komiksów z Batmanem (lub postaciami z jego świata) od 2015. I dobrze, zdecydowanie za dużo tego w ostatnich latach moim zdaniem. Jeden komiks na miesiąc byłby optymalny, a tak aż odechciewało się tego czytać (skąd brać czas i kasę na takie hobby?) i teraz nawet gdybym chciał je nadrobić, to aż głowa może rozboleć od tego ile serii równolegle wydawali.

Q

Na oficjalnej stronie bonito.pl piszą, że punkty mają otwarte  od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00.

Czy komiksów z Batmanem może być za dużo (pomijając kwestie finansowe)? Jeśli tyle wydawali to musiało im się to opłacać. Zawsze też dochodzi problem co dla kogo będzie interesujące, serie bieżące, czy historie bardziej niezależne.


Już zredukowana została liczba zapowiedzi Egmontu na maj, więc w najbliższym okresie może być podobnie. W większości branż dojdzie do przestojów i to nie ominie to rynku komiksowego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 14 Kwiecień  2020, 23:25:37Czy komiksów z Batmanem może być za dużo (pomijając kwestie finansowe)? Jeśli tyle wydawali to musiało im się to opłacać. Zawsze też dochodzi problem co dla kogo będzie interesujące, serie bieżące, czy historie bardziej niezależne.

Źle mnie zrozumiałeś. Oczywiście, że im się opłaca, dlatego wydają tak dużo (w końcu prawie wszystko schodzi i jeszcze robią dodruki). Pisałem wyłącznie o sobie. Jako fan Batmana chciałbym kupować i czytać komiksy z nim, ale dla mnie optymalne było tempo wydawania TM-Semic w latach 90-tych, czyli jeden numer na miesiąc (+ ew. jakieś wydania specjalne), max. 15 komiksów z Batmanem rocznie. Ostatni taki rok mieliśmy w 2014! Od 2015 było już tego za dużo (Batman, Detective Comics, Batman: Mroczny Rycerz, Szpon, All-Star Western, Liga Sprawiedliwości, DC Delux + coś wydawało jeszcze Mucha Comics), a w 2016 Egmont dodał kolejne serie. M.in. przez to w tych latach właśnie moje zainteresowanie komiksami i Batmanem znacząco spadło. Na 29 kwietnia w zapowiedziach Egmontu są 4 tytuły z Batmanem z cenami okładkowymi przekraczającymi 400 zł! Czy potrzeba tego aż tyle? Nie można było tego rozłożyć w czasie? :P

Tak źle i tak niedobrze. Od 1999 do 2011 w naszym kraju była bieda i modlenie się o chociaż jeden nowy komiks z Batmanem w roku, a już kilka lat później wydawcy poszli ze skrajności w skrajność.

Rado

Cytat: Juby w 14 Kwiecień  2020, 16:07:44Właściwie jak to jest z tymi Kryzysami, bo może bym po nie sięgnał?

To już jest tak zagmatwane jak te wszystkie rebooty, nowe originy i tym podobne rzeczy. Przynajmniej wg mnie. Nie jestem jakimś specjalistą od kryzysów, ale od siebie mogę jedynie powiedzieć, że np. "Kryzys Tożsamości" jest zamkniętą, dobrze napisaną historią z Justice League. Można ją czytać bez znajomości czegokolwiek innego wcześniej. Wystarczy podstawowa wiedza o postaciach i uniwersum.

A jeśli chodzi np. o "Nieskończony Kryzys" to jest to historia, która powstała na dwudziestolecie stareńkiego "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" czyli tego pierwszego (chyba) wielkiego crossoveru ze świata DC. To stamtąd ta klasyczna okładka łkającego Supermana trzymającego na rękach Supergirl. Żeby czytać "Nieskończony Kryzys" wystarczy mniej więcej wiedzieć co się stało kiedyś ze starym Supermanem z innej Ziemi. Również całkiem niezła historia jak na poziom Justice League.

Juby

#446
Dzięki za odpowiedź.

Młodszy brat posiada Kryzys Tożsamości (wydanie od Eaglemoss) i Kryzys na Nieskończonych Ziemiach od Egmontu, więc jak zjadę do domu rodzinnego na któryś weekend to na pewno w końcu przeczytam. Jeśli się spodobają, może kupię kolejne. :)

A wracając do tematu Egmontu - podobno na lipiec zapowiada się Batman: Tom 11 - Upadek, zaś na czerwiec... nie ma nic z Batmanem.
http://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-czerwiec-2020-roku-od-egmontu


Są już zdjęcia pierwszego tomu Batmana, który się śmieje i okładka jest jednak inna niż ta, którą można było zobaczyć w internecie. Egmont zdecydował się na inny font.


Rado

W sklepach to już chyba zaraz będą jedenaste tomy głównych serii z Batmanem z Odrodzenia, a ja dopiero co przeczytałem pierwszy tom Detective Comics pt. "Powstanie Batmanów". Generalnie jak widzę, że pod nogami Batmana kręci się pełno sidekicków, to takie coś od razu omijam, no ale nadarzyła się okazja, bo gość sprzedawał ten tom po 12 zł. I to jeszcze w moim mieście z odbiorem osobistym. Grzech było nie wziąć.

Mało się po tym komiksie spodziewałem i może dlatego mi się podobał. Zbieranie drużyny jest tu moim zdaniem nieźle uzasadnione fabularnie, to nie jest team-up tak dla picu. I nawet mnie los tych postaci zainteresował. Ciekawie ukazany Red Robin oraz Orphan, kilka dobrych motywów i walk. Rysunki też spoko. Spodziewałem się pełno jakiś pstrokatych kolorów, bo w końcu tyle kostiumów razem wziętych to zazwyczaj dla mnie oczopląs, ale tak w tym przypadku nie było. Miło się na to wszystko patrzyło.

Na tyle mi się podobało, że raczej na pewno kupię sobie drugi tom i wtedy zobaczymy jak dalej.

Juby

#448
Akurat Detective Comics nie będzie mieć jedenastego tomu, bo dziewiąty był ostatnim. ;) Teraz chyba ruszą z mini-serią Batman/Catwoman, która być kontynuacją DC.

Też chciałbym się wreszcie wziąć za główne serie, ale zawsze jest coś nie tak. Najpierw w 2013 przeszkodził mi w tym brak kasy (twardymi okładkami podbijali cenę chyba o 20 zł, przez co kupiłem jedynie tomy 1-2 Batmana), potem zrobili restart, a w końcu gdy wyszło DC Rebirth w miękkich okładkach, to doszły mnie słuchy jakie banialuki się znajdują w tych historiach, więc znowu odpuściłem. Teraz, gdy ponownie mnie korci aby w końcu za nie sięgnąć, słyszę że wkrótce i tak planują <możliwy spoiler> wymienić Batmana(!), a dla mnie Batman to tylko Bruce Wayne i innego nie chcę czytać. :P <koniec spoilera>

Dlatego najpierw postanowiłem nadrobić pojedyncze albumy oraz mniejsze serie, które zawsze bardziej mnie interesowały. Jutro kurier przywiezie mi 3 nowe DC Deluxe i jeden DC Black Label. Jak je przeczytam to w przyszłym miesiącu albo kupię cała serię Superman/Batman (5 tomów), albo Gotham Central (4 tomy). Gdy wszystko to przeczytam, w planach mam jeszcze 4 tomy JLA Morrisona, więc za nadrabianie głównych serii (Batman i Detective Comics, w dodatku zaczynając od New52!!) pewnie wezmę się najwcześniej na jesieni, o ile w ogóle. :P

A wracając do tematu - gdyby ktoś był zainteresowany, co z Batmanem zamierza wydać Egmont w tym roku, w dniach 8-12 maja możemy spodziewać się katalogu na 2020 w wersji cyfrowej.


kelen

Detective Comics będzie lecieć do 1 tomu na nowo, tak jak Superman i Action Comics. "Batman/Catwoman" jest kontynuacją rungu Kinga w Batmanie. Seria jeszcze nie zaczęła być wydawana.