Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Brave and the Bold (2026)

Zaczęty przez Juby, 31 Styczeń 2023, 20:15:02

Juby

Już drugi raz podajesz Jasona jako przykład, że Hollywood bierze pod uwagę "nie tylko białych" aktorów - a taki z niego nie-biały, jak z niejednego Polaka o bardziej oliwkowej cerze. Nie liczy się :P ;D

Wayne

Damian może być ciemniejszy lub biały, bo mają mały wybór aktorów w tym wieku którzy dobrze oddadzą rolę, więc nie będą pod tym kątem wybrzydzać. Był biały jak ścianą wraz z matką od początku istnienia, obecnie mają ciemniejszą skórę. I to nawet nie po Flashpoincie, po prostu z dnia na dzień ich trochę przyciemnili. A Damiana to jeszcze kosmetyczne, Talia to całkiem zmieniła skórę, może Jama Łazarza temu winna. Mogliście widzieć mocno cielnego Damiana na screenach komiksowych, ale to kadry z niekanonicznego komiksu internetowego.

U Dicka stwierdzono korzenie romskie, więc jest tu pole do popisu. Tylko czy funkcjonują aktorzy takiej etniczności w Hollywood? Chyba rzadka sprawa.

Jason nie będzie i nie powinien być czarny, bo to będzie kolejny stereotyp czarnego chłopaka z ulicy, agresywnego i emocjonalnego. Po coś kiedyś ten szablon spokojnego czarnego gliny kiedyś zaczęli promować. Dla mnie to zbyt kinowo banalne. Choć Michael B Jordan byłby świetnym Jasonem... Z powodów wymienionych wyżej, wiem że pozostanie biały. A z tym że był rudy, to nikt nawet o tym nie pamięta, nie wiadomo czy to dalej kanoniczne.

Tim Drake został zagrany przez czarnoskórego aktora w serialu Titans, (tego samego, który zagrał żółtodzioba z gangu czaszki w The Batman) i tutaj myślę, że jeśli pokażą go w filmach, też tak może się stać. Korpo najbardziej lubią różnorodność przy postaciach, gdzie wiedzą że mało komu tym podpadną, to cyniczne myślenie ale widocznie się sprawdza by przypasować jednej stronie i nie stracić znacząco drugiej. Nie bez powodu gdy chciało zrobić z jednego z Robinów biseksualistę, padło na Tima. A Tim od wielu lat komiksowo wegetuje, nie znajdują na niego pomysłu i miejsca. A gdy były momenty gdzie mógł znów błysnąć, jak nowe Young Justice, to do pisania dostawał wypalony Brian Bendis. Jego obecna solowa seria została skasowana.

Ale jest to też dobry wybór pod czarnego Robina, bo Drake jest tym najmądrzejszym, detektywem i hakerem, więc zawsze miłe zlamanie rasowych stereotypów w kinie. Lepiej tak, niż zrobić z niego Azjatę, bo jak mądry to wiadomo, Azjata.

Pominąłem Duke'a Thomasa który Robinem na razie był tylko na alternatywnych ziemiach, a kanonicznie poza byciem w gangu Robinów chodzi w stroju Wolverine'a. Drake'a Winstona czy Carrie Kelley też, bo Robini z Elseworlds to raczej postaci do seriali, gdzie mają mniejszy wybór.



Juby

Cytat: Juby w 04 Luty  2023, 10:22:05Macie już jakieś pomysły kogo byście widzieli w roli Batmana? Ja tak - oglądając w ubiegłym roku trzeci sezon The Boys powiedziałem do narzeczonej, że świetnie nadawałby się Jensen Ackles.
(...)
Zresztą już go wykorzystał. Dostał rolę Batmana w dwuczęściowej animowanej adaptacji The Long Halloween. Gunn powiedział, że szukają aktorów, którzy graliby swoje role w adaptacjach aktorskich, ale też użyczali głosu w animacjach i grach, aby wszystko było połączone. W ten sposób łatwo można byłoby te dwie animacje podpiąć pod nowe DCU robiąc z nich prequel do filmu.
Jensen Ackles został potwierdzony jako Batman w nowej animacji Justice League: Warworld. Te filmy animowane chyba będą powstawać sobie dalej olewając DCU Gunna (po raz kolejny przecząc jego słowom, że wszystko ma być powiązane), więc raczej nie ma on szans na dostanie tej roli w produkcji aktorskiej. Szkoda.

Leon Kennedy

Ponoć Andres Muschietti ma zabrać się za reżyserię. Ciekawy i dobry byłby to wybór moim zdaniem. I świadczy to również o tym, że Warner jest bardzo zadowolone z jego pracy, a co za tym idzie i z Flasha.

Juby

Plotka wyciągnięta z plotki wyciągniętej na podstawie jednej odpowiedzi reżysera.

Leon Kennedy

No oczywiście, że to dalej plotka, ale w każdej mamy ziarenko prawdy.

Po_prostu_smyk

Variety potwierdziło, że Andy Muschietti wyreżyseruje "The Brave and the Bold". Po "The Flash" jestem spokojny, że sobie poradzi.

https://variety.com/2023/film/news/brave-and-the-bold-andy-muschietti-directing-batman-film-the-flash-1235646262/

Juby

A więc jednak. Trudno mi powiedzieć coś o tym wyborze, bo wszelkie problemy Flasha nie wynikały z jego działań (ta produkcja była masakrowana na długo zanim objął stanowisko reżysera). W każdym razie widziałem 3 jego filmy (+jedną krótkometrażówkę) i wszystkie mi się podobały, jeden nawet bardzo.

Bardziej ciekawi mnie kto zagra główną rolę, bo chyba nie
Spoiler
George?
[Zamknij]
i na kiedy planują datę premiery. Jeśli prace nad scenariuszem jeszcze nie ruszyły, a strajk skończy się w przyszłym roku, to pewnie przyjdzie nam poczekać na tego Batmana dłużej niż do 2026.

Leon Kennedy

Cieszy mnie ten wybór  :D Nie ogl jeszcze słabego jego filmu.

Juby

#54


Także ostatecznie - będzie nowy aktor.

Zapytana o możliwość zagrania Batmana Jensena Acklesa i odpowiedział, że byłby zachwycony mogąc zagrać swojego ulubionego superbohatera, ale podobno James Gunn już powiedział, że akurat on nie jest brany pod uwagę. Szkoda.

Leon Kennedy

Nie widzę go w tej roli, ale w sumie Bena też nie bardzo widziałem... Mógłby zaskoczyć.

Q

Podobno John Logan ("Gladiator", "Skyfall", "Hugo") prowadzi rozmowy w sprawie napisania scenariusza do "The Brave and the Bold".

Oczywiście na razie to tylko plotka.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)