Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Flashpoint

Zaczęty przez kelen, 20 Czerwiec 2011, 12:34:24

kelen

Tworzę nowy temat, żeby nie robić bałaganu w tym temacie http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=802.15, więc Roy, pisz też śmiało tutaj ;)

Dziś przeczytałem w końcu pierwszy numer "Deadman and the Flying Graysons". Całkiem fajna lektura, na dodatek pod koniec akcja toczy się w Polsce (a dokładniej Kaliszu).

(A)nonim

#1
U Cebularzy? Ale jaja, chyba sprawdzę ten komiks.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Megaloman

Cooo? No tego bym się nie domyślił... :)

Roy_v_beck

Nom, naprawdę spoko opowieść. Chociaż z tego Kalisza to widać tylko jak go trochę rozwalają, tak cała akcja w obozie cyrkowców się toczy, stąd mam nadzieję, że jeszcze wykorzystają Polskę. Tym nie mniej miło wiedzieć, że Dick stracił rodziców u nas w kraju (brzmi trochę perfidnie, ale to tak przypadkiem).
Tak w ogóle to teraz dopiero przyjrzałem się lepiej i cieszę się, że Niemcy zatopiło doszczętnie :D
A i w ogóle, najciekawszą postacią jest Kent, myślałem że aż do komiksu Snydera nie będzie o nim nic wiadomo. Ciekaw jestem, co tak właściwie stało się z Supermanem.

Edit: Widzę, że w tym tygodniu wychodzi "Outsider". Jak ta postać się nazywa w normalnym uniwersum, bo nie kojarzę?

Hydro

Jak widzę małe polskie dzieci mówią świetnie po angielsku :P
It's a funny world we live in.

(A)nonim

CytatTak w ogóle to teraz dopiero przyjrzałem się lepiej i cieszę się, że Niemcy zatopiło doszczętnie
Azjatów nie lubi, Niemców nie lubi. Roy nie należysz do jakiejś prawicowej młodzieżówki? :D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Pewnie do PiSu, tam jest duża takich nacjonalistów ;)

W Szczecinie jakoś nikt nie zginął... co za skandal.

LelekPL

Od razu byście tylko człowieka o najgorsze posądzali ;)

kelen

Roy, z Outsiderem to o tyle ciekawa sprawa, że pojawił się przed kryzysem.
Spoiler
Był nim Alfred, który po śmierci, ratując Batmana i Robina, został przywrócony do życia przez jakiegoś doktora i chciał za wszelką cenę zabić Batmana i Robina. Oczywiście potem mu się polepszyło.

[Zamknij]
Więc będzie nim pewnie on, albo ktoś zupełnie inny.

Roy_v_beck

Cóż, patrząc po tym, co powiedziano we Flashpoint o Outsiderze, na pewno nie jest to Alfred. W ogóle wydaje się to przeciętnie ciekawa postać. Taki trochę Dr Doom, który wiadomo, że jest zły, ale kiedy to racjonalne nie brzydzi się czynieniem dobra. No i jeden ma Indie a drugi Latverię.

Aczkolwiek teraz chciałem napisać o "Green Arrow Industries". Naprawdę ciekawy komiks. Szkoda, że to nie mini-seria. Trochę inny koncept, gdzie superbohaterem ma być cała korporacja, w dodatku taka, która tworzy broń. Tym nie mniej pochwały za ten pomysł. Dodatkowo ironiczne odwołania do oryginalnego Arrowa, w sytuacji gdy Ollie chce ruszać za zabójczynią stwierdza, że łuk do niczego się nie nadaje. Podobnie na samym końcu nie trafia. Miła odmiana. Również cieszę się, że na końcu komiksu jeden z bohaterów ginie, taki zabieg nadaje wyrazu opowieści. A Ollie faktycznie cham, że nawet nie wie, jak córka wygląda.
Jedna tylko sprawa mnie w oko ukuła, zarzuty tej zabójczyni były trochę spóźnione, skoro Ollie przeniósł już swoje laboratorium na odludną wyspę. Może niektórzy złoczyńcy są zacofani i będą jeszcze atakować te miasta, no ale nie mają już po co, to za chwilę zrozumieją, że to wyspa powinna stać się ich celem. Fakt, że Queen źle robił, prowadząc badania w miastach, no ale... zwróciliście mu uwagę już po fakcie, więc raczej się nie liczy.
Tym nie mniej komiks bardzo fajny i liczę, że jeszcze zobaczymy Green Arrow Industries w wielu komiksach z Flashpointu. Ode mnie 8,5/10

A natomiast Hal Jordan identycznie się zaczyna jak ten z oryginalnego uniwersum DC. Jedynie cieszy, że kolejny żenujący czarny charakter zginął. Tym nie mniej, nic odkrywczego w historii się nie dzieje. Plus stanowi dosyć efektowny sposób opowiadania jej. Narracja i rysunki to najmocniejszy punkt numeru. Ode mnie 7/10

A "Project Superman" zupełnie nie rozumiem. Znaczy, bez dalszej części historii ciężko cokolwiek o tym powiedzieć. Retrospekcje dużo mieszają. Nie wiadomo, co się ze światem stało. Myślałem, że Metropolis stoi nietknięte, podobnie jak Gotham. Niby taki trochę agresywny Kapitan Ameryka powstał, ale przecież aktualnie na świecie go nie ma, w dodatku nic o tym nowym kandydacie do eksperymentów nie powiedziano, no i jeszcze na koniec przylatuje dzieciak z kosmosu... zupełny odlot, nic nie wiadomo.

kelen

#10
Skoro Outsider to nie Alfred, to ciekawe co się z nim stało. Może jest Jokerem, jak w tej jednej z wizji Gaimana? :D

O kur**
Jokerem jest...
Spoiler
Martha Wayne
[Zamknij]

Tak poza tym, drugi numer Knight of Vengeance bardzo dobry, lepszy od pierwszego i robi się bardzo ciekawie. Do końca pozostał tylko jeden numer, więc można spodziewać się bardzo ciekawych rzeczy.

Natomiast trzeci numer Flashpoint trzyma poziom, jest ciekawie, lektura przyjemna i dobra. Ciekawy pomysł ze Supermanem, zobaczymy co będzie z nim dalej.

Roy_v_beck

#11
To by?o tak:
?aaaaaaaa?!!!!!!!!!!!
o ja j***?!!!!!!!!!!!!!
ja nie mooooog????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

?ooooooooooooooooooooooooooooo?

Ekstra numer Rycerza Zemsty jest. Krew si? leje, trupy padaj? z ka?dej strony, pu?apka Jokera bezwzgl?dna i brutalna, scena z Oracle bardzo smutna, w ogóle ca?y ten ?wiat smutny jest i ponury jak nigdy. Nie dziwi? si?, ?e Thomas bez wi?kszych oporów zdecydowa? si? pomóc Flashowi.
No i oczywi?cie mindfuck na koniec numeru... kto si? tego spodziewa?? Naprawd?, rewelacja komiks.


A trzeci numer Flashpoint faktycznie trzyma poziom z poprzednich. Troch? si? wkurzy?em, ?e motyw z uderzeniem pioruna z poprzedniego numeru zosta? zupe?nie zignorowany, aczkolwiek faktycznie wydarzenia, które si? dziej?, ca?kiem ciekawie wygl?daj?. Zastanawiam si?, co z innymi cz?onkami Projektu Superman si? stanie? Nie mog? si? doczeka? drugiego numeru serii Snydera.

No, ale wiecie, Azzarello w tym numerze po prostu wymiót?. Z hukiem i wyj?tkowym sadyzmem rozwala ?wiat Thomasa Wayne'a.

(A)nonim

Bez przesady z tym entuzjazmem  ;), normalne elseworldowe zagranie, zamieniamy postacie rolami, albo dajemy komu? niespodziewan? rol?.
Spoiler
Ja nawet Bruce'a si? spodziewa?em.
[Zamknij]
CytatTroch? si? wkurzy?em, ?e motyw z uderzeniem pioruna z poprzedniego numeru zosta? zupe?nie zignorowany
Jak to, przecie? jest zupe?nie na odwrót, w ten sposób to nabra?o o wiele wi?kszego znaczenia, Barry pokaza? ?e jest naprawd? zdesperowany, bo równie dobrze móg? zosta? pora?ony drugi raz i tym razem zgin??.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

E tam, wierzymy ci na s?owo Flash, ?e jeste? zdesperowany, w ko?cu kto by nie chcia? wróci? do swojego ?wiata? Ale pokazywali to przez 4 strony poprzedniego numeru no i teraz kolejne 4 dali, to troch? za du?o, jak na taki w?tek, który nie ma wielkiego znaczenia. Ja my?la?em, ?e on si? b?dzie kurowa? chocia? chwil? w tym numerze, ?e Batman sam b?dzie musia? dzia?a?, a tu nic... jeszcze ta regeneracja... bohaterowie, którzy potrafi? si? szybko regenerowa? nie s? fajni (oprócz Wolverine'a).

Leon Kennedy

Z ciekawości zaglądnąłem do drugiego numeru i już z samego streszczenia stwierdzam, że jest bardzo dobry!! A to co wyprawia Joker to istne piękno i szalenstwo w jednym :D