Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Thor

Zaczęty przez Maxie Zeus, 07 Marzec 2008, 15:13:00

Juby

Mocno spoilerowa opinia.

Spoiler
Czyli wykuty z 6-7 lat temu Stormbraker to klucz do legendarnych wrót wszechczegośtam w centrum wszechświata? To znaczy że do niedawna (przez miliardy lat) w ogóle nikt nie mógł się tam dostać, tak? Cool.
[Zamknij]
Endgame zapowiedziało fajny crossover Thora ze Strażnikami, na którego jak widać w ogóle nie było pomysłu. Odbębnione, i tyle. Dalej ogląda się to całkiem fajnie, nawet gdy błazenada przekracza wszelkie granice (Stormbraker-miotła, godzinna kłótnia z wyciągniętym z kapelusza synem Hemidalla... wróć, z lewitującą głową syna Hemidalla na temat jej imienia), ale w pewnym momencie już zabrakło mi cierpliwości. Mjolnir odżył - okej, niech będzie. Ale
Spoiler
kiedy Korg umarł, ale przeżył, a Valkilmer odebrała Trzeciej Siostrze moc przeżycia bycia przebitym na wylot mieczem, trudno było mi nie kręcić oczami. Teleportowanie się błyskawicą Zeusa, obdarowanie dzieci mocą, dzięki której nawet pluszakiem spuszczają manto potworom, których minutę wcześniej się bały, ponowne zniszczenie Mjolnira, który - z jakiegoś powodu - wraz z Thorem i Love, którzy - w jakiś sposób - wrócili za Ziemię, jest cały...
[Zamknij]
No nie, nagromadzenie idiotycznych pomysłów mnie pokonało.

Nie wiem gdzie na końcu zamieszkał
Spoiler
Thor (Ziemia? Ta bitwa chyba ma miejsce gdzieś indziej), ale czy zapowiedź team-up'u z dziewczynką, którą widziałem w dwóch scenach miała zrobić na mnie wrażenie i zachęcić do obejrzenia kolejnej części? Może by się udało, gdyby nie był to team-up Thora z dziewczynką, która pojawia się w dwóch scenach i jest dla mnie mniej istotna od drących mordę kóz.
[Zamknij]
Muzyka nie istnieje, stawka nie istnieje (myślałem, że chociaż
Spoiler
Jane umarła na ament, ale scena po wszystkich napisach tak jakby umniejsza jej odejście)
[Zamknij]
Sif wróciła bez powodu, sceny akcji - jak to w filmach o Thorze - nieciekawe, efekty komputerowe niedokończone. Szkoda rozbrajającego Crowe'a i świetnego Bale'a na ten cyrk.

Taika musi odejść, inaczej nie widzę sensu wybierać się na kolejną część. Thor znowu będzie szukał sensu w życiu, a w międzyczasie będzie clownem, który trudno uwierzyć, że jest godny posiadać moc Thora.

#GorrMiałRację

5/10 ode mnie. Jeden z najsłabszych filmów MCU i chyba najsłabszy Thor.


Leon Kennedy

#76
Wow. Jeśli według Ciebie dwójka Thora była lepsza, to podwójne WOW, ale cóż Twoja opinia, szanuje.

Co do Twojego ostatniego spoilera...  No cóż, tyle się o tym nagadali, że ktoś musiał tam trafić i wrócić w następnej części, oczywiście 😂

CytatTaika musi odejść, inaczej nie widzę sensu wybierać się na kolejną część. Thor znowu będzie szukał sensu w życiu, a w międzyczasie będzie clownem, który trudno uwierzyć, że jest godny posiadać moc Thora.

Coś w tym jest. Myślałem, że dostaniemy już trochę innego Thora, który przepracował to i tamto, a jednak dalej nie wie kim jest, czego pragnie i wali żartami na lewo i prawo...

Juby

Mroczny świat był fillerem, miał fatalnego złola i brak wyrazistego charakteru. Niemniej, widziałem go 3 razy i za każdym oglądało się nieźle, miał świetnego Lokiego, a sceny takie jak pogrzeb mamy Thora zawsze dostarczają trochę innych emocji niż ciągłe heheszki i Waititiego.

Leon Kennedy

Też racja. Sam w sumie widziałem go już jakiś dobry czas temu i raczej nie wspominam go  miło. Może już czas sobie powtórzyć... A tak to bardzo lubię pierwszą część. Jest bardzo przyjemna i momentami zabawna, ale nie przesadzają z tym.