Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics

Zaczęty przez (A)nonim, 12 Listopad 2009, 13:41:19

(A)nonim

Uznałem że te dwie serie zasługują na własny temat. Nie będzie się trzeba przedzierać przez Lożę Kontestatorów

Batman #693 - podobnie jak w poprzednim numerze niby dużo się dzieje, ale tak na serio nic się nie dzieje. Cieszę się jednak że wrócili Falcone i w dodatku są w stanie wojny z Black Maskiem. Mam jednak nadzieję że w następnych numerach nastąpi jakaś zdecydowana akcja bo przygotowywanie pionków trochę nuży. Na szczęście m.in ta okładka jest zachęcająca:


A i jeszcze jedno. Riddler wraca do korzeni.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Okładka to rewelka i bardzo się cieszę, ze założyłeś ten temat, bo sam nosiłem się z tym od jakiegoś czasu. Odnośnie ostatnich numerów, to twórcy bardzo mnie wkurzyli pominięciem tego co odnalazł Dick o zabójstwie swoich rodziców... Zostawiają to na później czy jak?? Jeśli idzie owojne pomiędzy Falconem i Black Mask to faktycznie zapowaida sie dobrze i oby już tym ruszyli z kopyta. No i czekam w końcu na bezposrednie spotkanie nowego Gacka i Maski :D

CytatRiddler wraca do korzeni.

W końcu, bo jednak wole go jako tego złego ;).

Detective Comics w tej chwili olewam, bo wam gdzieś Kate i jej cały origin ;)

(A)nonim

Możliwe że o tych nowych informacjach na temat śmierci Graysonów dowiemy się dopiero kiedy wróci Bruce i Dick będzie miał z nim rozmowę. Jest jeszcze inna możliwość, jak wiadomo Zucco w Dark Victory miał związki z rodziną Falcone, a jako że ci teraz wrócili...

DC też olewam. Kate ma wielki potencjał, a oni musieli tutaj taką sztampę podać.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Batman #694 no cóż niby dobry komiks, ale za bardzo rozłazi się na boki... Szkoda. Najbardziej warte odnotowanie, to atak na Pingwina przez ludzi Black Maska, konflikt się zaoszcza :). Ostrzejszy Dick w trakcie rozmowy z Oswaldem oraz kolejny wypadek w Arkham. No i rzecz jasna świetne rysunki :).
Posted on: 26 Grudzień  2009, 13:58:50

 Kolejny numer Detctive Comics za nami i nawet dość przypadł mi do gustu, a już na pewno ci, którzy lubią postać Batwoman będą zadowoleni, bo mimo wszystko idzie to w dość rozsądnym kierunku i nie bardzo widzę tu przerost formy nad treścią. Więć właśnie osoby lubiące tego typu postacie ( chodź ciągle uważam, że Batwoman i Batgirl są już po prostu nam zbędne )  powinny z chęcia sięgać do tego tytułu.
Posted on: 01 Styczeń  2010, 18:09:41

 Najnowszy numer DC jest wart odnotowania z powodu nowego seryjnego mordercy Cutter... Nie wiem jak inni, ale mnie ta posatć dość zaciekawiła i mam nadzieję, że na dłużej zagości w świecie Batmana. Warte odnotowania jest również powrót Batman do tej serii po dłuższej przerwie z tym, że pod maską znajduje się Bruce Wayne z czasów kiedy był jeszcze samotnym mścicielem, a Gordon kapitanem.

W "Pipeline, Chapter Two/Part Two" jest nastawione na samą akcję + ciekawe zachowanie bohaterek... Batman by tego nie pochwalił :P

(A)nonim

W nowym DC jest bardzo ostry Batman.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Wątpie, aby puścił wolno płatnego zabójcę po dostaniu od niego tego co chciał... O tym mówiłem ;)
Posted on: 10 Luty  2010, 23:28:04

 696 Rysunki rewelacyjne, sceny akcji swietnie uchwycone, a historia trochę skoczna... No i już chyba wiadomo na stówę kim jest nowy Black Mask... W następnym numerze czeka nas tylko potwierdzenie.
Posted on: 23 Luty  2010, 18:58:16

 Tożsamość Black Maska ujawniona. Większość zawsze ma rację i tak jest i w tym przypadku ;). Wizualnie jest bajecznie :). Daniel nabiera klasy i zaczynam go baardzo lubić ( Jim Lee mocno zagrożony ). Oczywiście nie obyło się bez przegięć... Tym razem okazała sią nią pomocniczka Catwoman Catgirl i jej kostium z rózowymi zaznaczeniami... Sama Kitrina była do przyjęcia, ale ta postać już na starcie wydaje się zbędna i uważam, że Selina nie potrzebuje pomocniczki ;).

Corso

Zgadzam się w 100%. Numer 697 długo utkwi mi w pamięci. Chyba najlepszy wizualnie komiks w dorobku Tony Daniela. Również ciągnąca się fabuła, ma efektowny koniec. Jest jedno ale o którym już wspomniałeś...CATGIRL...WTF. Widać nie mogli się powstrzymać i zrobili ukłon w stronę czwartoklasistów. Cóż, takie life. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

Komiks bardzo fajny, scena zdemaskowania ekstra. Zobaczymy co będzie dalej z Czarną Maską, bo wygląda na to, że ktoś chce po raz kolejny przejąć to miano.

A Catgirl to totalne dno.

Łubudu

Mam nadzieję, że Daniel pozostanie rysownikiem (scenarzystą niekoniecznie choć też nie jest z tym źle) na dłużej. Zaczynam się coraz bardziej przekonywać do człowieka. Niektóre plansze ostatniego numeru to prawdziwe batmańskie dzieła sztuki.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy


Łubudu

Przeczytałem tego newsa niedługo po napisaniu poprzedniego posta. Bardzo się cieszę :) Mam tylko nadzieję że sympatia jaką ostatnio sobie zdobył tylko zmotywuje go do dalszej pracy.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Leon Kennedy

698. Nowa historia ruszyla z kopyta. Mamy w niej wszystko sporo akcji i wybuchow, troche elementow detektywistycznych, calkiem niezla intryge i fajne zakonczenie :). Oby dalej bylo jeszcze lepiej. Rysunki tym razem stworzyl Guillem March i ta zmiana nie odbila sie w zadnym stopniu na komiksie :)

(A)nonim

Pokazanie Riddlera trochę mi tutaj nie odpowiada, w porównaniu do tego z GCS jest zbyt przerysowany. Za to bardzo mi się spodobało rysunkowe nawiązanie do TDKR.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Czemu?? W porowniania do tego z GSC ten bardziej intryguje, a i sama hostoria dobrze sie zapowiada...

(A)nonim

Odniosłem wrażenie że zachowuje się trochę zbyt ekstrawagancko, wręcz prowokuje do postawienia sobie pytania "co z nim jest nie tak?", czym Daniel chciał zapewne pokazać jego przemianę po wypadku i nawrót starych nawyków. W GCS czegoś takiego nie ma i taki "cichy" Riddler o wiele bardziej mi odpowiada, bo to daje o wiele więcej pytań.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.