Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gry o Batmanie - Quiz

Zaczęty przez Maxie Zeus, 05 Lipiec 2008, 00:39:37

Maxie Zeus

Mamy juz quizy o komiksach, filmach, serialach animowanych...  Brakuje nam juz tylko quizu o grach. A wiec takowy rozpoczynam.
Pytania mogą dotyczyc zarówno gier na emulatory (Nintendo, SNES..itp.), gier komputerowych, jak i gier video.
Zrobilem liste najwazniejszych gier o przygodach Batmana. Wasze pytania mogą dotyczyc równiez gier, które tu zapomnialem wymienic.
[W nawiasach umieścilem emulatory / konsole, na które owa gra wyszla...]

Batman (1986) (Amstrad CPC, Amstrad PCW, ZX Spectrum, MSX)
Batman: The Caped Crusader (1988) (ZX Spectrum, Commodore 64, Commodore Amiga)
Batman - The Movie (1989) ( NES, Sega Mega Drive, MSX, ZX Spectrum, Commodore 64, Amstrad CPC, Amiga, Atari ST, Game Boy, PC Engine, IBM PC)
Batman (1990) (Atari)
Batman: Return of the Joker (Revenge of the Joker) (1991)-(1992) ( Nintendo Entertainment System, Sega Mega Drive, MSX, ZX Spectrum, Commodore 64, Amstrad CPC, Commodore Amiga, Atari ST, Game Boy, PC Engine, IBM PC)
Batman Returns (1993) (Atari Lynx, Game Gear, NES, Sega Master System, Sega Mega Drive/Genesis, Sega Mega-CD, SNES i PC)
Batman: The Animated Series (1993) (Nintendo Game Boy)
The Adventures of Batman & Robin (1994) (SNES, Mega Drive/Genesis, Sega CD)
Batman Forever (1996) (Super NES, Genesis, Game Boy Game Gear i PC)
Batman & Robin (1997) (Saturn, PlayStation) - zaluje, ze nie mialem okazji zagrac w tą gre - ponoc jest znacznie mroczniejsza i ciekawsza niz film ;D
Batman Beyond: Return of the Joker (2000) (gra video)
Batman: Chaos in Gotham (2001) (Nintendo Game Boy Color)
Batman: Gotham City Racer (2001) ( Sony PlayStation)
Batman Vengeance (2001) (gra video)
Batman: Dark Tomorrow (2003) (Nintendo GameCube, Xbox)
Batman: Rise of Sin Tzu (2004) (gra video: PlayStation 2, Nintendo GameCube, Xbox)
Batman Begins (2005) (gra video)


Moje pierwsze pytanie dotyczy gry na podstawie pierwszego filmu Burtona (na konsole Nintendo)...
Pod ponizszym linkiem zobaczycie mapke ostatniej rundy - katedry. Na jej szczycie widac Jokera.
http://www.nesplayer.com/batman/walkthrough/5-3/bmmap.gif

Moje pytanie brzmi... jakiej nadnaturalnej broni (nie mówie tu o o tym ''podluznym pistolecie'' ;D ) uzywal w ostatnim finale Joker??

Mel

Kurde...Nie wiem co tu zadac...

Batman Vengeance
Epizod 4
Opisz dokladną lokalizacje cyfr, które razem tworzyly kod otwierający magazyn.

batek_88

Na początku tej misji Idziemy na prawo przez calą droge do ostatniej ciezarówki i odnajdujemy pomnik clowna zakrywającego oczy z numerem jeden na dole. Pó?niej trzeba wrócic do punktu startowego i przejśc przez skrzynie. Po lewej są drzwi. Zauwazamy figurke clowna, z numerem 6 który zatyka uszy.
Zaraz kolo drzwi jest ciezarówka i duzo pudel. Nalezy wskoczyc na pudla, az znajdziemy sie na dachu. Trzeba chyba uzyc lornetki zeby zobaczyc clowna który zatyka usta i ma numer dziewiec.

Mel


batek_88


Mel

Biore!
Do jakich aut trzeba strzelac w obydwóch rundach pościgu batmobilem w "Batman" na Mame?

Maxie Zeus

OK, juz miesiąc minąl i nikt nie odpowiedzial.
Proponuje, aby pierwszy-lepszy zadal nowe pytanie.

kelen

To proste
W ktorej wersji konsolowej Batman Begins nie ma levelu z jazda batmobilem?

Maxie Zeus


kelen


Maxie Zeus

Kto w ''Batman: Vengeance'' pracował nad tajemniczą substancją - Prometheum (którą poszukiwał Mr. Freeze) ?

MJ

Izaak Ervis chyba jakoś tak dawno w to nie grałem.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Maxie Zeus


MJ

No to też będzie z Batmana Zemsty. Jak nazywał sie dzieciak którego porwał Joker?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Mel