Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?

Zaczęty przez MJ, 08 Kwiecień 2008, 20:19:22

Rado

Kaczor Donald jest spoko! ;D Do dziś nie wiem gdzie się podziała moja kolekcja "Kaczora Giganta" (albo jakoś tak to się nazywało) którą mama mi kupowała za dzieciaka. Chętnie i dzisiaj z sentymentu bym sobie to przypomniał...

Rexio

Chociaż nie lubie za bardzo takich historii to musze przyznac że jest fajny   ;)

franek

Ja oprócz komiksów DC lubię POLSKIE komiksy. Uwielbiam no. Tajemnicę Złotej Maczety


Show Must Go On!!!

ashelos

Ja tam oprócz komiksów amerykański uwielbiam europejskie w tym serię Thorgal :)
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Rexio

0_o ? A wracając do tematu... u dziewczyn i tak przeważa manga  ::)

LoonyBuffoon

Witam :) Przy okazji tematu stwierdziłam, że się zarejestruję :) Poszerzę grono kobiet na forum ;)
Ogółem, co do tematu. Znam więcej dziewczyn interesujących się komiksami, niż chłopaków, ale tak jak powiedział kolega wyżej (jeżeli mogę tak się wyrazić ;) ) interesują się one mangą - no może poza jedną, która lubi komisy Marvela - a Batman dla nich to czarna magia i coś na co w ogóle nie spojrzą, bo chyba uważają to za dziecinne - tak jak ja jeszcze jakiś czas temu - albo za coś tylko dla facetów. ::)

Rexio

Cytat: LoonyBuffoon w 15 Sierpień  2011, 12:39:50
ale tak jak powiedział kolega wyżej (
Jestem dziewczyną   :-\ !!!!!!

Cytat: LoonyBuffoon w 15 Sierpień  2011, 12:39:50
a Batman dla nich to czarna magia i coś na co w ogóle nie spojrzą, bo chyba uważają to za dziecinne - tak jak ja jeszcze jakiś czas temu - albo za coś tylko dla facetów. ::)

Dla większości - TAk- to czarna magia. Ponieważ Batman jest mroczny ( extra co nie ? 8) ) i zaraz uważają to za dziecinne. No przepraszam ja nie czytam mangi ale i też jej nie krytykuję. Jeśli ktoś lubi to lubi i już. Ma ze mną na jakiś temat se gadu gadu to se znim / nią gadu gadu na ten temat. A tak to nie mówie :
- E !! Zacznij czytac Batmana ! manga to chała !
Zachęcam ale nie zmuszam.

LoonyBuffoon


CytatJestem dziewczyną   :-\ !!!!!!
Oj przepraszam :-X  Zmylił mnie twój nick :)

CytatDla większości - TAk- to czarna magia. Ponieważ Batman jest mroczny ( extra co nie ? 8) )
Oczywiście, że tak!

CytatNo przepraszam ja nie czytam mangi ale i też jej nie krytykuję.
Ja czytałam, nie podoba mi się, jest jakaś taka...no nie wiem jak to ująć. :-\ Dziwna! Ale też nie potępiam znajomych mi osób, które to lubią .

I jeszcze raz przepraszam za kolegę  :-[

Rexio

E tam..Nie szkodzi , to nie pierwszy raz kiedy się z tym spotkałam  ;) ten Rexio ,heh..niektórzy się pytają mnie o płec ( myślą : co ?dziewczyna fanką Batmana ? to chłopak ) i wtedy żartuje że jestem obojniakiem  8)

Co do mangi , w mandze dziwne jest to że wszystkie gałki oczne muszą byc wielkości kuli do kręgli  :) nie mówiąc już o fabule. Nie czytam czegoś takiego bo uwielbiam superbohatarów i to najbardziej do mnie przemawia ( Batman oczywiście najbardziej ) . W każdym razie uważam że komiksy to extra sprawa.

Nie mówiąc już o tym że moi rodzice ostatnio zrobili takie oczy :  :o  jak się dowiedzieli że ich córka lubi superbohaterów  ;D ,  i nadal nie wiedzą jeszcze jakiego lubię najbardziej ^^

Drawski

Nie wiedziałem że Rexio jest dziewczyną :o jestem szczerze zszokowany.

Rexio



Post Merge: 15 Sierpień  2011, 18:22:32

Widzisz jak to nicki i avatary mogą mylic ?

Wracając do rzeczy.Manga w Polsce jest bardzo powszechna , a 65 % czytelników to kobiety. Natomiast komiksy amerykańskie takie jak Detective Comics czy Action Comics czyta mało kobiet , ostatnio ktoś przeprowadził ankiete na zapytaj.com.pl dla kobiet , miały opisac dlaczego nie lubią amerykańskich komiksów. No wyniki mnie zdziwiły , jeżeli gdzieś znajdziecie w Detective comics ogromną brutalnośc ( tak jak pisały) już nie mówiąc o zboczeństwie , to dajcie mi znac to chyba wyśle im wiadomośc. No i oczywiście : to dla dzieci , i te historie są płytkie. Eh.. te odpowiedzi na szybko  ::)

(A)nonim

Ale te wyniki są całkiem trafne, kobiety są z natury mniej brutalne od mężczyzn, więc takie tematy są dla nich mniej atrakcyjne, komiksy w sposobie przedstawiania kobiet są jednak trochę "zboczone" i szowinistyczne, no i te historie są nie raz nieco płytkie (a czasem bardzo).
Głównym problemem jest różnica potrzeb grupy docelowej i przeciętnymi przedstawicielkami płci pięknej.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Rado

Chyba nie jest jednak aż tak źle z tym zainteresowaniem płci pięknej. Na BC wypowiada się więcej dziewczyn niż myślałem  ;)

Rexio

Zdziwił byś się gdybyś wiedział że nieco mniej niż połowa fanów supermena to kobiety.  ::) Może nie lubią Batmana bo własnie jest mroczny , nie ma supermocy , nie jest harcerzykiem i wogóle. Ale to buduje harakter tej postaci przez co jest bardziej wiarygodna. No i jeszcze to zabójstwo rodziców ,  no a superman zjawił się od tak. Dobra !! Może i jego planeta get se BOOM ! Ale on tego nie widział a rodzice Bruce zginęli praktycznie na jego rękach  :P

Drawski

Batman dla mnie jest harcerzykiem, który po prostu buduje inny klimat i pozory.