Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego tak mało osobników płci żeńskiej interesuje się Batmanem?

Zaczęty przez MJ, 08 Kwiecień 2008, 20:19:22

RafBat

Cytatby dobrze postrzega? i rozumie? uniwersum Batmana trzeba uwa?am by? jednak osob? dojrza?? i obyt? w temacie. Mo?e tego brakuje p?ci i ?e?skiej i nie ujmuj?c jej nic to powód ich du?ego braku tutaj.
Anarky, dziewczyny raczej wcze?niej dojrzewaj?, i st?d si? pewnie bior? ich uwagi (o których wcze?niej wspomina?em) wzgl?dem infantylno?ci czytania komiksów przez ch?opaków, w m?odocianych latach oczywi?cie. M?ode dziewczyny chc? raczej zaznaczy? swoj? "wy?szo??" nad osobnikami "p?ci odmiennej" ('Allo'Allo "siedzi" mi w g?owie...hehe, kto to mówi?? Herr Flick?). Moim zdaniem, dojrza?o?? nie jest bezwzgl?dnie wymagana przy czytaniu klasycznych serii jak "Batman" i "Detective Comics". Mo?na si? ?wietnie bawi? czytaj?c je nawet w wieku 9-12 lat. Dojrza?o?? na pewno si? przyda przy pojedy?czych albumach komiksowych, np tych z serii Elseworlds, gdzie potrzebna jest pewna wiedza i do?wiadczenie ?yciowe ?eby je w pe?ni zrozumie? (kontekst, nawi?zania itp).

Anarky

To jest akurat powszechna opinia nie zawsze maj?ca odzwierciedlenie w rzeczywisto?ci uwierz mi, Batman jako posta? lepiej jednak trafia do facetów. M?ode dziewczyny to raczej same nie wiedz? czasami czego chc?, osobi?cie nie odczu?em z ich strony czego? co nazywam ''Domination'' wzgl?dem osobnika "p?ci przeciwnej''. Oczywi?cie  w podanym przez ciebie wieku mo?na ?wietnie si? bawi?, ale czy zrozumie si? kontekst lub g??bie tego co si? czyta. Potem dany taki osobnik pojawia si? na takim oto forum o takiej tematyce i po prostu bredzi... (maj?c w przyk?adzie nick niczym ze Star Treka)
Ja wam pokażę!

franek



Show Must Go On!!!

isild87

Niestety troche zgodze sie z kolegami (no i tym samym zdradzam wlasna plec  ;D ) i rzadko kiedy mozna trafic na dziewczyne zainteresowana Batkiem albo ogolnie tematyka zwiazana z komiksami
Dlaczego tak jest ?
Juz w sumie znam wiecej osob plci pieknej ktora uwielbia mangi a jako argument dlaczego w takim razie nie lubi Batmana ani np.takiego Kapitana Ameryki - " Bo te historie sa plytkie"  ::)

franek

A czy one je chociaż sprawdziły?
Poza tym co jest bardziej płytkie??? Człowiek nietoperz czy jakieś futurystyczne ninja strzelające laserami i z demonami???


Show Must Go On!!!

(A)nonim

Jedno i drugie podobnie? ;D

" Bo te historie sa plytkie" to raczej wymówka wymyślona na szybko, sprawa jest o wiele bardziej złożona, ale nie wiem czy komuś chce się to badać.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

"Bo to płytkie" to typowa wymówka, tak jak mówisz, (A)nonimie, która często trzyma się mangowców, jeśli chodzi o inny komiks, niż azjatycki (lub stylizowany na niego). Albo przynajmniej się utrzymywał, teraz jest trochę inaczej.

Ale wyraźnie widać, że damska część czytelników preferuje mangi niż komiks innego pochodzenia. Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby większość część czytelników komiksów w Polsce były kobiety z powodu mangi.

isild87

Wiecie, wydaje mi sie ze komiksy amerykanskie maja po prostu w Europie opinie takich lekkich opowiastek nie majacych w sobie nic glebokiego - natomiast dobrze opowiedziany i narysowany komiks japonski czesto nazywany jest  u nas"arcydzielem" - np. Blade of the Immortal  (jedna z lepszych serii jakie znam)

Rexio

Muszę się z wami zgodzic chłopaki , no i dziewczyny  ;D Nie jestem facetem a mimo to jestem fanką Gacka  8).

Według mnie  większośc dziewcząt ukrywa fascynacje komiksami , lub Superbohaterami z powodu utrzymania swojej reputacji  :-\ , no i " te historie są płytkie " a w domu ona i tak rypie ..."te płytkie historie ",,,  !  ;D

To chyba jedno z najbardziej wiarygodnych wyjaśnień , oczywiście jakaś dziewczyna może nie lubic Batmana, albo ma inne wyjaśniania. .  Czego my mamy się w ogóle wstydzic dziewczyny  8) ,  naszego Batka ? NIE MA SZANS !







Post Merge: 02 Sierpień  2011, 20:44:25

Cytat: RafBat w 31 Lipiec  2010, 12:11:27
Moim zdaniem, dojrzałość nie jest bezwzględnie wymagana przy czytaniu klasycznych serii jak "Batman" i "Detective Comics". Można się świetnie bawić czytając je nawet w wieku 9-12 lat.

Przecież można czytac komiksy nawet będąc staruszkiem  ;)..okey dziwny przykład , ale przecież wiek to nie przeszkoda.

isild87

No wlasnie ja sie wcale sie wstydze ze jestem fanka Batmana , ja jestem z tego DUMNA  :)
Szkoda ze nas fanek jest tak malo ...

Rado

Myślę, że chodzi tu też o stereotyp jaki komiks posiada w Polsce. Wielu ludzi jak słyszy, że ktoś czyta komiksy to od razu w głowie pojawia mu się obraz gościa który czyta Kaczora Donalda i ma mleko pod nosem, a takiemu nie wytłumaczysz, że komiksy też mogą być ambitniejsze. Może dziewczyny bardziej od chłopaków boją się takiego postrzegania i się nie ujawniają za bardzo.

Adolf

Powiedzmy sobie szczerze: kobiety chc? by? powa?ne. Ile razy s?yszeli?cie "jakie to jest dziecinne"? Typowa dziewucha nie poleci na faceta w pelerynie, bo to jasne, ?e uzna go za pajaca. Na Bruce'a Wayna ju? pr?dzej (garnitur i siano robi? swoje). Przyk?adów z gatunku superhero nie trzeba szuka? daleko. 10 sezon Smallville by? nudny, ma?o akcji, za to niezwykle rozwini?ty w?tek mi?osny mi?dzy Clarkiem a Lois. Komentarze na forum potwierdza?y, ?e dziewczyny uwielbia?y to. Zwi?zki w tym serialu zawsze by?y rozbudowane i podejrzewam, ?e gdyby nie to, to ?adna dziewczyna by tego nie ogl?da?a. Tak?e wnioski: Laski chc? mi?o?ci, chc? ?eby facet si? nimi zajmowa?, a nie przebiera? si? w b?aze?ski strój.

Rexio

Cytat: Rado w 02 Sierpień  2011, 21:47:33
Wielu ludzi jak słyszy, że ktoś czyta komiksy to od razu w głowie pojawia mu się obraz gościa który czyta Kaczora Donalda
No tu masz napewno rację , w Anglii , Niemczech , Ameryce i Czechach komiksy sa uważane za normalną lekturę. Co więcej kiedy mieszkałam w Niemczech przez rok poznałam tam koleżankę która czytała komiksy DC  ;) szybko się zaprzyjaźniłyśmy  ;D . Raz opowiedziała mi jak nauczyciel kazał przynieśc ulubioną książkę na lekcje , to połowa klasy przyniosła komiksy DC  8)

Cytat: Adolf w 03 Sierpień  2011, 00:17:57
Powiedzmy sobie szczerze: kobiety chcą być poważne.  Typowa dziewucha nie poleci na faceta w pelerynie, bo to jasne, że uzna go za pajaca.
Racja ,  8) ale napewno w duszy każdy ma swojego ulubionego bohatera lub bohaterkę i go (ją) po cichutku wielbi .

Zbędne posty poleciały do kosza. Można wrócić do tematu  ;)


isild87

A tak swoja droga to Kaczora Donalda to ja tez sobie czasem lubie poczytac - podkradam stare numery mojej mlodszej siostrze  ;D  - A ze niektorzy pomysleliby ze to dziecinne...coz, to niewiele mnie obchodzi

Rexio

Przecież każdy ma swój styl ubiory , rysowania , pisania , grania ( ;D) już nie mówiąc o tym co lubimy czytac...lubisz Kaczorka ? Mnie to nie przeszkadza a to że ktoś uważa że to żałosne a w domu rypie Żółwie NInja , nie mam zamiaru się śmiac z czyjegoś gustu. Lubisz to lubisz a ja lubie co innego i koniec spekulacji. I każdy powinien miec takie podejście.