Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR - Sprawa IMAX w Polsce

Zaczęty przez Hydro, 13 Lipiec 2012, 14:26:34

Crane

#15
Cytat: Hydro w 25 Lipiec  2012, 12:25:40Tym kosmosem są akurat linki podane w pierwszym poście oraz opinie ludzi na temat cyfrowych IMAXów.
Ale te linki mówią o tym, że cyfrowe IMAXy mają ekran takiej wielkości, jak zwykłe kina, podczas gdy np. łódzki IMAX jest monstrualny i średnio mnie obchodzi, że jest o tych kilka metrów mniejszy od "prawdziwego" IMAXa. Ilekroć wchodzę na salę (jak w miniony weekend na Prometeusza) przypominam sobie, jaki to kolos.

Cytat: Hydro w 25 Lipiec  2012, 12:25:40Po części bazowałem również na wypowiedzi w innym temacie, że w kinach IMAX w Polsce na M:I 4 nie było widać różnicy pomiędzy ujęciami kręconymi kamerami IMAX a 35mm, za to cały film był na pełnym ekranie.
To jest ewidentna bzdura, wątpię w sytuację w której w różnych IMAXach film jest wyświetlany w innej postaci, skoro wszystkie dostają identyczne kopie.
- W scenach IMAXowych obraz otwierał się na pełny ekran, nie wiem jak można było tego nie zauważyć :)
- Różnica była ewidentna. Sceny kręcone na 35 mm wyglądały świetnie, ale miały delikatne, choć widoczne ziarno. Sceny IMAXowe były doskonale czyste, ostre i pozbawione ziarna.

Cytat: Patryk02099x w 25 Lipiec  2012, 13:16:33np. TDK na blu-ray w sekwencjach nie-imaxowych jest chyba jednak brzydszy niż np. taki SALT na BR
TDK na Blu-ray jest skopany, bo został oparty na tej samej wersji, którą przeniesiono na taśmy 70 mm i wyświetlano w IMAXach, czyli:
- Sceny IMAXowe nie poddane żadnej obróbce, o perfekcyjnej jakości.
- Sceny kręcone na 35 mm o podbitej rozdzielczości i sztucznie wyostrzone (do tego z przesadzonym kontrastem) co zaowocowało chociażby obrzydliwymi obwódkami wokół obiektów. Nie wygląda to co prawda źle, ale jakości obrazu rejestrowanego na 35 mm nie oddaje w ogóle.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

LelekPL

Pytam się jeszcze raz, jutro kontaktu ze mną na forum nie będzie już, czy ktoś jeszcze wybiera się jutro do IMAXA do Warszawy? Jeśli tak, to dajcie znać i będzie można się jakoś spotkać przed filmem, albo po.

Ps. Wolałbym, żeby to były osoby powyżej 17 roku życia... nie żebym dyskryminował, ale też nie chcę umawiać się z nieletnią osobą przez internet ;)

Juby

Pomyśleć, że niektórzy obejrzą film już za 5 godzin, a ja dla IMAXa zmuszam się do dodatkowych 40 godzin czekania. :P

Jordan, byłeś już w Warszawskim IMAXsie, możesz mi powiedzieć, czy miejsca w siódmym rzędzie są dobre, czy może zaklepałem je za blisko i nie ogarnę całego ekranu?

LelekPL

Są ok. Sam mam miejsca w 8mym. Rząd 7my to jednak chyba ostatni, kiedy nie będziesz siedział za blisko. Przy 6tym nie byłbym taki pewien. Specjalnie zachowałem bilety z M:I, żeby pamiętać w jakim miejscu siedziałem, bo jak oglądałem sobie film to byłem bardzo zadowolony, a jedyne o czym pomyślałem to: "idealne miejsca, choć w sumie można było też i rząd bliżej usiąść". Ogólnie pisałem o tym wcześniej, że najlepsze miejsca są w rzędach 7-10.

Co do oczekiwania, to przyznam, że czuję się trochę jak dziecko dzień przed wigilią. Sam wybieram się na 19 dopiero, na seans o północy nie miałem szansy, bo jestem poza miastowy. Na szczęście odcięcie od internetu w podróży może odciągnie mnie od oczekiwania na film.

Juby

Ja jadę do Wawy na cały dzień. O ósmej wyjazd, śniadanko w stolicy, potem idziemy całą rodziną do Muzeum Wojska Polskiego, dalej obiad i na 15:45 do kina, wiec też moje myśli będą odcięte od internetu, choć doczekać się nie mogę. :-[

Patryk02099x

Juby, coś czuję, że z muzeum za dużo nie zapamiętasz. :) Przynajmniej ja tak mam, że jak na coś czekam bardzo to nie mogę się kompletnie skupić na innych czynnościach.

Air Jordan, witaj w klubie, ja też na 19:00 tyle, że w moim przypadku inna lokalizacja. A tak swoją drogą to właściwie powinieneś szukać osoby powyżej 18, bo powyżej 17 to jeszcze też nieletni, więc w zależności od twoich planów... no, powiedzmy, że żaden rodzic nie jest szczęśliwy odbierając dziecko z komisariatu, choć ja nie miałem takiej sytuacji nigdy. :P

Co do miejsc to mam rząd 8 i miejsce 18, potem dwie rezerwacje na dwa miejsca obok(19 i 20) i jeszcze dwie inne na miejsca w 8 rzędzie, ale oddzielone od siebie, choć dalej nie wiem czy w ogóle jakąś rezerwację odbiorę, bo brat i jego dziewczyna nie są pewni jeszcze czy pojadą, jeden kuzyn ma dać znać natomiast czy pojedzie razem z jego innym kuzynem, ale czekam na telefon i nic.
Zaczął się offtopic(głównie od mojego postu), ale to ten dreszczyk podniecenia- co drugi wyraz muszę kasować i pisać na nowo bo masa literówek. :D

LelekPL

No to teraz dowaliłeś taką notkę, że nikt się nie będzie chciał spotkać. Dzięki :P W formie wyjaśnienia, powyżej 17 lat to jest właśnie 18 i wzwyż, a co do moich planów to miałem na myśli rozmowę i ewentualnie wspólne zdjęcie. Nie pochlebiajcie sobie ;)

Juby

A ja już myślałem, że chcesz wyrwać gorącą osiemnastkę. ;)

PS: Żeby nie było offtopu, dodam jeszcze coś o IMAXie, właściwie o moim seansie. Jeśli ktoś też będzie się wybierał do Warszawskiego IMAXa w sobotę o 15:45, to niech wie, że ten w czarnej koszulce z białym logo Batmana z filmów Nolana to ja. ;)

Hydro

Yeah! Ju? tylko godziny dziel? mnie od seansu The Dark Knight Rises w warszawskim IMAXie o 00:45, zaraz wsiadam w samochód :) Do tej pory pami?tam seans Batman Begins 7 lat temu, a tak?e TDK 4. Emocje niesamowite, wzrastaj? z ka?d? sekund?. Kit ?e do wawy mam ponad 130 km :D Reck? TDKR wrzucam od razu po przyje?dzie (6 rano?), o ile z emocji b?d? w stanie co? napisa? ;D

PS Ju? widz? biegn?cy t?um jedenastolatków w stron? Jordana z okrzykiem 'My te? z Forum Betkejw!' :D
It's a funny world we live in.

vincent

Będę szedł na IMAX w Wwie w przyszłym tygodniu w Wwce.
Do dzisiejszego seansu zaś pozostały tylko 3 godziny ! ;)

Tak jak Jordan, czuję jakbym niedługo miał rozpakować prezent na gwiazdkę.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Cytat: Hydro w 26 Lipiec  2012, 20:56:56
PS Ju? widz? biegn?cy t?um jedenastolatków w stron? Jordana z okrzykiem 'My te? z Forum Betkejw!' :D

Hehehe. Super Robin jest ju? chyba troch? starszy ;)

Altair

Podejrzewam, że w jego wypadku nie tylko o młody wiek chodziło. ;)

Charism

No i Panowie jak? Jest zmienne ratio? Jak wrażenia z kina ogólnie (dla pewności - bez żadnych spoilerów proszę) ? : )

Adolf

Będę dzisiaj w poznańskim IMAXie o 15:45. Mam nadzieję, że z 5 rzędu będzie dobry widok. Troszkę się spóźniłem z rezerwacjami. Nie spodziewałem się, ze wszystko z tyłu może być zajęte na 3 dni przed premierą.

kelen

Hej Adolf, też będę na tym seansie, a nawet jeszcze kilka osób stąd :) Tylko, że akurat w 7 rzędzie. Piąty nie powinien być zły, byłem w takowym na Avengersach i jedynym problemem było, że nie ogarniałem całego obrazu z napisami, zatem czasem musiałem głową w dół rusza, żeby doczytać.