Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Flashpoint

Zaczęty przez kelen, 20 Czerwiec 2011, 12:34:24

kelen

4 numer Flashpoint bez większych rewelacji, wszystko poszło szybko do przodu, Batman za wszelką cenę chce, aby Flash nie zapomniał o Brusie. Intryguje natomiast końcówka, bo tak właściwie what the hell happened? Poziom numeru nieco gorszy od poprzednich.

Co do finału mini Batmana - no cóż. Już wiemy skąd uśmiech na twarzy u Marthy. Końcówka całkiem mocna. Jedyny minus, przynajmniej na razie to ciężkość w umieszczeniu tego w bieg wydarzeń głównej mini Flashpoint.

Roy_v_beck

Znaczy wszystko idzie w sumie do przodu, ale... to tak jest, że jak się czyta mini-serie odnośnie poszczególnych bohaterów, to bardziej się przejmuje losem postaci, które się zna z mini-serii. Mnie los Jordana najbardziej zasmucił, ale cały ten wątek, że superbohaterowie nie chcą walczyć za świat jest właśnie całkiem fajny. Tak to ciężko w sumie pojąć dlaczego ta z Secret Seven zdradziła. Szczerze mam nadzieję, że ostatni numer jakiś podwójny będzie. Zresztą masa wątków pozostała. No bo Superman jest, Lois Lane i ruch oporu, no i Grodd. O Thawnie nie ma co wspominać w ogóle. Oj wiele się będzie dziać. A tak w ogóle to nie mam pojęcia jak zamierzają zmienić świat.

A Batman świetny, bardzo oszczędny w dialogach, bardzo smutny. Praktycznie tylko dwie postacie przez cały numer występują, przez co taki dramat się zrobił. Można się wzruszyć. Scena, gdy Martha pyta na kogo wyrósł Bruce to świetny moment. Komiks pierwsza klasa.
A tak w ogóle to nie da się go umieścić we Flashpoincie. Przecież w pierwszym numerze widać, że Thomas już spotkał Flasha, no a w oryginalnej serii od pierwszego spotkania z Flashem Thomas nie odpuszcza go na krok, więc nie miał kiedy zająć się Jokerem.

Guyver87pl

Zdecydowanie jeden z najlepszych eventów ostatnich lat. Aż żal, że niektóre wątki pozostaną nierozwinięte, na przykład dalsze losy Green Arrow Industries
Spoiler
(I ile nieślubnych dzieci ma jeszcze miejscowy Ollie...)
[Zamknij]
, co jeszcze trzymają w Schronie w ramach "Projektu Superman"... Jedna rzecz nie przestaje mnie zastanawiać od samego początku: Skoro w tym uniwersum Cyborg jest największym herosem Ameryki w miejsce Supermana, a w nowym DC Universe ma odgrywać dużą rolę w Justice League, to dlaczego nie dostał własnej mini-serii? Albo chociaż one-shota? Nawet mało popularne postacie, takie jak Grood, czy Traci 13 mogły zabłysnąć, nie wspominając nawet o kompletnie nieznanym Outsiderze, a Cyborg nie? Dziwną politykę uprawiają w tym wydawnictwie...

Roy_v_beck ma sporo racji mówiąc o "Knight of Venegance". Chyba jedynym momentem, gdy Batman mógł zaliczyć "potyczkę" z "Jokerem"
Spoiler
(Albo raczej Jokerką...)
[Zamknij]
, był moment, gdy Flash leżał nieprzytomny po
Spoiler
nieco nieudanej próbie odzyskania supermocy
[Zamknij]
. Tylko czytając komiks miałem wrażenie, że epizod z Flashem trwał co najwyżej kilka/kilkanaście minut, a w mini z Batmanem mamy zdarzenia rozgrywające się na przestrzeni przynajmniej dwóch dni... Nie zmienia to faktu, że był to chyba najlepszy Elseworld z Batmanem na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Taka ciekawostka: Neil Sinclair alias Subject Zero z serii "Project Superman" to podobno Apollo z uniwersum Wildstorm, a raczej jego wersja, jaka ma pojawić się w nowym DC Universe. Fani rozbili jego imię na czynniki pierwsze dochodząc do konkluzji, że Neil Sinclair = Champion of Holy Light. Podobieństwa są (Białe włosy, moce oparte na absorbowaniu energii słonecznej, będące efektem tajnego, rządowego eksperymentu itp.), więc może to prawda... Jeszcze jeden powód, aby zerknąć do nowej serii "Authority", poza obawami, że ją skopali...

kelen

Preview ostatniego numeru Flashpoint zdradza, że:
Spoiler
Sam Flash jest odpowiedzialny za zmianę uniwersum!
[Zamknij]

Roy_v_beck

Troch? powalona akcja. Musz? przyzna?, ?e mnie to zirytowa?o. Ma?o sensu w tym zwrocie akcji jest. Co takie wydarzenie, jak powstrzymanie Thawna przed zabiciem matki Barry'ego (to nie spojler jakby co) mia?o wspólnego z Joe Chillem? Albo z tym, ?e Cyborg jest starszy i zd??y? uratowa? Abin Sura? Albo z tym, ?e rakieta Supermana spad?a w samym centrum Metropolis? Albo z tym, ?e Queen stoi na czele korporacji? No nic.

Pami?tam, podobna bzdura by?a w filmie "Mr. Nobody". Tam g?ówny bohater zdecydowa? si? kupi? d?insy niemarkowe, te ta?sze. No i przez to spad?a sprzeda? markowych d?insów, no i w fabryce tych markowych d?insów w Azji zwolniono pracowników. A jak pracownik zwolniony to zamiast i?? do pracy zosta? w domu i sobie tam kartofle czy inny obiad zacz?? robi?. Podczas gotowania z para z garnka polecia?a oczywi?cie do nieba i tam po??czy?a si? z chmurami, przew?drowa?a pó? ?wiata i spad?a jako deszcz akurat w Ameryce, tam gdzie sta? g?ówny bohater filmu (ten co kupi? te ta?sze d?insy), no i ten deszcz spad? na kartk?, gdzie mia? napisany numer telefonu do mi?o?ci swojego ?ycia i ten numer mu si? zamaza?... no i sam z w?asnej winy oczywi?cie nigdy nie znalaz? prawdziwej mi?o?ci.

Bezsens, te konsekwencje.

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

No to niech mi ktoś wytłumaczy, co morderstwo matki Flasha ma wspólnego z tym, że Thomas Wayne zdecydował się zaatakować Joe Chilla podczas rabunku?

(A)nonim

Odpowiedzi mog? by? najró?niejsze. Przez jakie? zdarzenie móg? si? sta? agresywniejszy ni? by? normalnie, itp. A to zdarzenie mog?o mie? zwi?zek ze ?mierci? matki Barry'ego.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Nie oglądacie filmów? :D każda zmiana w czasoprzestrzeni może wywołać spore zmiany w czasie. Najmniejsza i najdrobniejsza nawet.

kelen

Zako?czenie dobre.
Spoiler


Co prawda troch? g?upio, ?e Supek si? pojawia znik?d i nie jest w ?aden sposób to wyja?nione, no ale trudno.
Ca?a reszta jak najbardziej ok, chocia? zaskakuje jak ?atwo mo?na by?o wszystko naprawi?. Przynajmniej w teorii, bo dla Barry'ego ci??ko raczej by?o po?egna? si? z matk?.
Ale i tak chyba najlepsze w tym numerze by?o zako?czenie z listem.

[Zamknij]

Guyver87pl

CytatZakończenie dobre.

Zgadzam się w całej rozciągłości, choć szkoda tylko, że nie zobaczymy już tego jakże ciekawego uniwersum...
Troszkę zaskakujące rozwiązanie (Jeśli wcześniej nie oglądało się previewa...) i niezłe zakończenie wątków z poszczególnych serii
Spoiler
(Nawet jeśli niektórzy bohaterowie, jak Outsider pojawiają się tylko na jednym, dwóch panelach)
[Zamknij]
, choć pozostawia pewien niedosyt... Jednak wszystko wynagradza mi
Spoiler
Bruce czytający list od Thomasa...
[Zamknij]
Ciekawe, czy w nowej serii o Batmanie będzie to miało jakiś wpływ na naszego bohatera?

No to teraz czekamy na kolejne serie Nowego DC...

Roy_v_beck

Faktycznie, zakończenie jak najbardziej dobre. Okazuje się, że przybycie tych wszystkich bohaterów
Spoiler
(Grodd, Superman, ruch oporu) nie ma zupełnie żadnego znaczenia
[Zamknij]
stąd trochę rozczarowanie, bo właściwie i cały ten Aquaman z Wonder Woman dla fabuły praktycznie nie są istotni.
Fajnie, że skoncentrowano się na wątku Flasha i Batman, bo powiedzmy sobie szczerze, co kogo inne postacie obchodzą?

Rysunki są naprawdę ekstra, mimo że widać, iż tusz dwie różne osoby kładły. Trochę wstyd, że nawet taki komiks poganiano z terminami, u DC ostatnio to strasznie częsty zabieg, że zatrudnia się dodatkowych ludzi, by szybciej wykończyć dany tytuł, no i zawsze jest to ze szkodą dla serii.

A i tak w ogóle w fajny sposób połączono ze sobą trzy światy superbohaterów. Fajna naprawdę opowieść. Z dużym i istotnym udziałem Batmana, która dodatkowo może dobrze wpłynąć na obecną serię (przez wspomniany list wyżej).

Leon Kennedy

Jak myślicie doczekamy się wydania zbiorczego, bo takowy z chęcią zakupię?

kelen


BlackBat

Kilka dni temu  przyszedł mi pocztą, jest naprawdę genialny : ) Wydanie zbiorcze robi wrażenie, potraktowano je trochę jak artbook. Alternatywne wersje okładek, projekty postaci i przykładowe strony "making of" są prześwietne. Nie mam zbyt dużo doświadczenia, jeśli chodzi o oryginalne wydania i bogactwo w dodatki ale na mnie zrobiło wrażenie ;)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"