Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - LelekPL

#1
Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 16:20:45to kiedy płacimy za dany film który nam zapowiedziano?
Jak jest dostępny w ofercie.  ::)
#2
Może ja zakładam źle, a może ty zakładasz źle jak wielu ludzi ten projekt obchodził poza byciem ich pracą. Według mnie dla większości ludzi pracujących przy tym filmie to było tylko kolejne zlecenie, za które dostali pieniądze. Jak ktoś rzeczywiście miał marzenie o zrobieniu filmu o Batgirl to... no trudno, nie udało się. Jak jest nie wiemy, więc nawet nie ma sensu, żebym nad tym się zastanawiał.
Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 13:58:41Nie wiemy też czy wielu członków zespołu nie miało w kontraktach premii i dodatkowych korzyści za dobre wyniki oglądalności w streamingu, lub potencjalnym sukcesie w boz office
To akurat wiemy, bo czegoś takiego jak ten pierwszy nie ma dlatego, że nie ma zysków z "oglądalności" filmu na platformie streamingowej, tylko z zapisów, a nie jesteś w stanie udowodnić kto się zapisał na jaki "content". A tej drugiej klauzuli mieć nie mogli, bo film był planowany (czyt. przy podpisywaniu kontraktów) na HBO Max, a nie w kinach. Co mogli stracić główni aktorzy, jak Keaton (na pewno nie drugoplanowi) czy reżyserzy, to procent ze sprzedaży praw do nadawania w telewizji/innej platformie. Obecnie już prawie nikt takich procentów nie daje aktorom, ale nawet zakładając, że ktoś je dostał to była to osoba, która z głodu nie umrze, a nie początkujący aktor czy operator kamery.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 13:58:41A co do fanów - to nie jest miłe
Takie życie. I to nie zmienia faktu, że za nic nie zapłaciliście i nic wam się nie należało.
#3
Ty pisałeś, że im obiecano :P to był Twój argument. Jeśli teraz chcesz go zmienić, że jest im po prostu przykro, to też już pisałem, że to rozumiem:
Cytat: LelekPL w 05 Sierpień  2022, 23:55:48Rozumiem, że dla Ciebie to był oczekiwany film, więc decyzja wiadomo, że zła.
Tak samo Ty możesz chyba zrozumieć czemu mi nie jest przykro.

Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 11:54:56Kto wie może dzięki temu film kiedyś jak Liga Snydera ujrzy światło dzienne?
Nie ta sama sytuacja - Liga została wypuszczona, więc prawnie nic nie przeszkadzało Warnerowi wypuścić Director's Cut (nie chcieli tylko wydawać na niego więcej pieniędzy). Tutaj Warner prawnie nie może już go wypuścić skoro odpisali go od podatku. Teraz nie mogą w żaden sposób czerpać z niego korzyści... teorytycznie możesz mieć nadzieję, że pozwolą reżyserom wypuścić cokolwiek istnieje za darmo na youtubie czy gdzieś, ale nawet wtedy naraziliby się na kontrolę Urzędu Skarbowego czy aby nie skorzystali na tym w jakikolwiek sposób finansowo. Więc szansa może nie jest zerowa, ale na tyle mała, że kolejny ruch #releasebatgirl byłby jak krzyczenie na chmury.
#4
Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 11:47:12rozumiem ze ciebie to nie rusza ale jest ciekaw czy tak samo byś był wyrozumiały gdyby się okazało ze Mroczny Rycerz nie dostanie swojej juz gotowej kontynuacji ze względu podatkowych. No nie fajnie ani dla fanów ani dla Nolana ani dla ogólnego podejśći firmy do twórców prawda?

Dwa posty temu:
Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 11:17:53Moimi najbardziej oczekiwanymi filmami w następnym roku są Mission: Impossible i Indiana Jones, ale gdyby je teraz nagle skasowali, to powiedziałbym "szkoda" i tyle. Nie płakałbym, że mi je "obiecano"

i taka rada na przyszłość:"nie" z przymiotnikami piszemy razem.
#5
To Twój przykład jest nieanalogiczny. Bo za Cyberpunka już zapłaciłeś, i masz prawo narzekać na produkt, na który wydałeś pieniądze, napisać recenzje, a w przypadku gier nawet prosić o zwrot pieniędzy (z filmami nie ma takiej opcji nawet). Jak najbardziej. Ale z Batgirl ty za nic nie zapłaciłeś i nic Ci się nie należy teraz. Jest to bardzo znacząca i zdawać by się mogło prosta różnica. Korporacje mogą robić co chcą z prawami do własności intelektualnej, która należy do nich. Tak już jest.

Też nie jestem fanem korproacji, ale w skali priorytetów to nawet nie jest na skali :P Rozumiem frustracje na te korporacje, które faktycznie mają negatywny wpływ na nasze życie, jak Monsanto czy Big Oil. A nie na firmę, która nie wypuściła contentu na HBO Max :P Jest to tak nieistotny problem, że teraz sam się zastanawiam czemu napisałem o tym kilka postów :P
#6
Film mógł równie dobrze zniszczyć ich kariery, jeśli był zły. Zgadzam się jednak, że paru trzeciooplanowych aktorów, chciało się chociaż pokazać na ekranie i wpisać to do CV i ich rzeczywiście może być szkoda. Cóż, niestety takie jest Hollywood: "It's not Show Friends, it's Show Business". Ale argument fanów, że im "obiecano" jest dla mnie równie śmieszny, jak rozpieszczony nastolatek, który jest zły na rodziców, że nie dostał Ferrari na 18stke. Nie wydali na to żadnych pieniędzy, nie mieli żadnego wkładu, więc nie wiem czemu uważają, że im się coś należy. Moimi najbardziej oczekiwanymi filmami w następnym roku są Mission: Impossible i Indiana Jones, ale gdyby je teraz nagle skasowali, to powiedziałbym "szkoda" i tyle. Nie płakałbym, że mi je "obiecano".
#7
Gdyby robili jakiś osobisty indie film o swoich przeżyciach z trudnego z dzieciństwa czy epicki spektakl kręcony w sercu Amazonki z tysiącem statystów, który powodował załamania nerwowe ze względu na ich pasję do projektu, pewnie miałbym więcej empatii... ale oni robili "content" dla HBO Max. Każdy dostał wypłate za swoją pracę, więc nie widzę tu wielkiej straty z mojej perspektywy.
#8
Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02Myślę, że Warner i filmy DC po tej kasacji są większym pośmiewiskiem i mają gorszą reputację niż kiedykolwiek
W bańce fanów komiksu i filmów może, ale większość ludzi czyli potencjalna ogólna widownia nawet o tym nie słyszała i ich to nie obchodzi.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02Trudno mi uwierzyć że to byłoby gorsze od BvS, czy Suicide Squad
Objection, relevance. Zaslav z tymi filmami nie miał nic wspólnego.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 09:04:02nie jestem przekonany, czy przy takim budżecie film by im się nie zwrócił z kin.
Podobnie jak z poprzednim przykładem, już nigdy się o tym nie przekonamy.
#9
Cytat: Juby w 05 Sierpień  2022, 23:04:26Nie sądzisz, że bardziej fair byłoby doprowadzić to już do końca (tak jak z pozostałymi pięcioma tytułami DC będącymi w post-produkcji), a sprzątanie zacząć od kolejnych, jeszcze nienagranych filmów?
Krótko? Nie.

Rozumiem, że dla Ciebie to był oczekiwany film, więc decyzja wiadomo, że zła. Ja na niego miałem wyjeb*ne totalnie, więc według mnie decyzja zrozumiała skoro mogli ją sobie jeszcze odliczyć od podatku zamiast wypuszczać na HBO Max i nie mieć z tego żadnego zysku lub w kinie i nie narażać marki na jeszcze większe potencjalne pośmiewisko jeśli film byłby tak zły jak mówili. Czy osobiście miałbym coś przeciwko gdyby film wyszedł? Nie, bo i tak nie miałem zamiaru go oglądać, a ktoś może by chciał. Ale skoro pytasz się mnie o moją opinię to nie będę kłamał, że mi szkoda tej produkcji. Ale rozumiem, że Tobie tak. Moje kondolencje ;)

Cytat: Juby w 05 Sierpień  2022, 23:04:26Kontynuacja Jokera raczej dostała zielone światło wcześniej, poza tym Zaslav nie miał tutaj za bardzo wątpliwości, bo poprzedni film był największym hitem Warner Bros. ostatnich 10 lat.
Zlecenie scenariusza i zielone światło to nie to samo jak sam wiesz i nic nie wskazuje na to, że to drugie odbyło się przed tym rokiem. Gdyby Zaslav nie chciał takich filmów ten możnaby bardzo łatwo zamieść pod dywan bo nic w tym temacie nie ogłosili przed przejęciem Warnera przez Discovery, więc jednak miał do podjęcia decyzję w tym temacie. Może i była oczywista, ale gdyby chciał robić tylko filmy "Marvelowe" mógł się nie zgodzić.
#10
Cytat: Rado w 03 Sierpień  2022, 18:34:19Ja tam kibicuje Zaslavovi. Następny do golenia Blue Beetle.
Może nie zgadzam się ze sposobem w jaki to zrobił, ale z samą decyzją tak. Zaslav przejął WB w tym roku i nie oceniałbym go z perspektywy starego managmentu. Póki co widać, że myśli racjonalnie pod względem finansowym, a odziedziczył też niezły burdel po poprzednikach, który stara się naprostować. Ale chyba wspiera The Batmana i Jokera, powiedział też, że to trójca DC ma stać na czele ich filmów, i będzie celował w jakość, a nie ilość. Jak będzie, zobaczymy, ale komuś szanse na zmiany trzeba dać, więc może to też być on. Jak za dwa lata WB nadal będzie miało rękę w nocniku z filmami DC to też go będę krytykował (choć i tak możliwe, że największa fala zainteresowania widowni kinem superhero już minęła i DC nigdy się na nią nie załapało... może bardziej racjonalne będą inne filmy za dwa lata). Póki co tak naprawdę jedyny film DC, który dostał zielone światło za jego kadencji to Joker 2, i jeśli to ma zwiastować jakiego typu decyzje podejmuje to jestem za. Plus, już ściągnął z emerytury do WB Alana Horna jako konsultanta, który odpowiedzialny był za przyznanie Nolanowi Batmana, a potem przewodził Disneyowi przy zakupie Marvela i był szefem Kevina Feige przez ich najlepsze lata. To jest akurat właściwy człowiek do tej roli.

Tutaj też dobre podsumowanie całej afery (chyba dobre bo nie interesowałem się w ogóle losem tej produkcji, ale całkiem jasno jest tu to wyjaśnione) :
#11
Joker / Joker: Folie à deux (2024)
05 Sierpień 2022, 21:35:56
Fajnie, że się potwierdziło. Po Narodzinach gwiazdy i Dom Gucci, jestem jak najbardziej za Gagą w tej roli. Normalnie byłbym obojętny na ten film czy postać, ale odważnymi decyzjami mnie zaciekawili. Jestem za i na chwilę obecną chyba bardziej interesuję się Jokerem 2, niż Batmanem 2.
#12
Właśnie wracam z podróży pociągiem i dokończyłem sobie ostatni podcast. O TDKR z wieloma opiniami się zgadzam. Dla mnie to również drugi najlepszy film i w sumie nie powiedziałbym, że jesteśmy w mniejszości jak to mówił Kelen. To jest nadal drugi najlepiej oceniany film o Batmanie zarówno przez krytyków (na RT) i widzów (jedyny po TDK film o Batmanie w top 100 IMDB i drugi najlepszy według "naszych" użytkowników filmwebu... trzeci jeśli traktujemy Jokera jako film o Batmanie). Oczywiście statystyki nie potwierdzają żadnej z naszych opinii, ale mimo wszystko zdają się przedstawiać obraz niezwykle lubianego filmu przez ogół widzów.

Co do scen to chyba większość najbardziej lubi The Pit (mam tak samo) czy walkę w kanałach, ale wymienię kilka fajnych scen o których nie wspomnieliście:
Finałowy montaż (mistrzostwo jak świetną klamrą zamknięty jest ten film)
Bane z Daggetem (też nie lubię tekstu You're pure evil, ale wszystko inne jest tu kapitalne, zwłaszcza te nonszalanckie położenie dłoni na ramieniu Daggeta)
Selina w barze jak przyjeżdża SWAT - tu kupiła mnie od razu jej interpretacja Catwoman, i tak mocnej sceny, definiującej postać, zabrakło mi przy okazji kreacji Zoe w ostatnim Batmanie
Chyba najlepszy tekst Bruce'a w filmie "Not everything... not yet" w rozmowie z Seliną. Ciary
Bane jako rewolucjonista przed Blackgate i Tom Hardy dający 110% gry oczami

Ze scen które i mi się nie podobały to w większości te same co wy, czyli niektóre dialogi czy śmierć Mirandy.

Miałem kiedyś zamiar swoją recenzję do filmu odświeżyć, przetłumaczyć na polski, dodać kilka nowych uwag i obserwacji... ale jak zobaczyłem, że stara ma ponad 10 stron to dałem sobie spokój :P Ale fajnie się wraca do naszych wspólnych dyskusji sprzed 10 lat i jeszcze wcześniejszych sprzed premiery filmu. Pamiętam jak śmiałem się z ludzi, że Nolan nigdy nie wybrałby Bane'a na wroga, bo nie pasuje do koncepcji i jest durny. No cóż, Kelen w tym wypadku miał lepszego nosa.
#13
Nie wypowiadałem się specjalnie w tym temacie, bo te uniwersum jest mi obojętne, a po The Batman w sumie kolejne filmy z Batmanem też mogą być, albo i nie. Bo The Batman to w sumie najlepszy film na jaki DC obecnie stać, i był dobry, ale jakbym nie miał zobaczyć jego kontynuacji, to bym tego nie odczuł.

Ale do rzeczy... wystąpię ponownie w roli adwokata diabła. Czemu DC zapowiedziało dwa filmy, podczas gdy Marvel zapowiedział 2 kolejne fazy? Bo w Disney pomimo, że doszło do zmiany warty, to udało się to zrobić w poukładany i sensowny sposób. Owszem, obecny CEO się nie sprawdza, bo zwłaszcza sporo narzuca Marvelowi odnośnie Disney+, rozmieniania się na drobne z bohaterami, których większość nie zna i nie chce oglądać, itp. Ale Marvel nadal ma ten sam ogólny plan, jaki miał od początku czyli Multiverse Saga, o czym mówiło się już po zakończeniu Endgame i przed Far From Home. Covid, nowy CEO wprowadziło kilka zmian, ale ogólny obraz Feige nadal ma i może go kontynuować.

W DC natomiast jak już dochodzi do zmian w Zarządzie to są to zwroty o 180 stopni i nie ma stabilności i wizji. Teraz też nie ma co oczekiwać planu bo Discovery dopiero co przejęło Warnera i tak naprawdę odziedziczyli po poprzednich właścicielach grono filmów z poprzedniego uniwersum, którego ewidentnie nie chcą kontynuować, a muszą je jakoś wypuścić. Dlatego mnie ten żałosny pokaz na Comic Conie nawet nie ruszył, bo nie mogli w tej chwili nic więcej pokazać. Domyślam się, że chcą, aby te uniwersum dokończyło wszystkie filmy, umarło śmiercią naturalną i wtedy jeśli nadal nie będą mieli planów co dalej, można ich będzie krytykować.

Co do Black Adama to zwiastun był tak zły, że wyglądał niemal dokładnie tak samo jak fikcyjny zwiastun z serialu The Boys o Dawn of the Seven, z bardzo podobną kolorystyką (a ten zwiastun był zrobiony jako pastisz typowo korporacyjnych gniotów)
Shazam! to najlepszy film tego "uniwersum", a po zwiastunie nawet mi nie chce się oglądać kontynuacji. Urok prysł, po tym jak Ms Marvel czy Into The Spider-Verse zrobiło to samo.
#14
Cytat: Leon Kennedy w 09 Lipiec  2022, 12:45:42Batamaran? Co to ma niby oznaczać?
Nie żeby Juby w poście nad Twoim napisał że nazwa pochodzi od katamaranów  ::)  więc nawet jeśli jakimś cudem w swoim życiu nigdy nie spotkałeś się ze słowem katamaran, to wystarczyło tylko czytać ze zrozumieniem.

Co do ostatniego podcastu to mam za sobą. Fajnie, że rozmawialiście o Returns i byłem w szoku, że Kelen nie lubi tego filmu. Całkowicie zapomniałem, że nigdy za nim nie przepadał, pewnie dlatego, że tak bardzo lubi Batman 89. Sam podzielam część krytyki, ale estetyka filmu nadrabia znaczną część problemów fabularnych. Podobnie mam z ostatnim Batmanem. Szkoda, że nie odnieśliście się do kostiumu Batmana, bo jest chyba nadal najbardziej ikonicznym (choć przez brak mobilności nadal nie moim ulubionym).

Zauważyłem też mały błąd - redesign Alfreda z grubego kamerdynera był znacznie wcześniej i nie był on zrobiony na wzór Allana Napiera z Batman 66 tylko na podobieństwo Williama Austina z Batmana 43. W sumie warto obejrzeć ten serial bo jest zapomniany i może trochę rasistowski (no dobra, nieco bardziej niż trochę :P ), a jest nie mniej wpływowy niż bardziej sławny serial z 66.

Teraz czekam na dyskusję o TDKR. Jestem ciekaw co nowego dodadzą chłopaki od siebie po tak obszernej dyskusji po premierze. Gdybyście potrzebowali gościa do dyskusji o tym filmie to dajcie znać ;)
#15
Cytat: Juby w 03 Lipiec  2022, 15:27:02Szacunek, że chciało ci się tyle haratać w te gry,
Aż tyle nie haratałem, to wynik z 13 lat grania. Przez ostatnie 3 lata (jak zauważyłem, że w sumie blisko mi do zapełnienia wszystkiego) musiałem tylko uzupełnić 2 sloty w Arkham Knight i challenge mapy na pozostałych. Biorąc pod uwagę, że jedyną inną grą na którą znajduję czas jest NBA 2k, to nie było takie wymagające.

Cytat: Juby w 03 Lipiec  2022, 15:27:02Nie wiem na czym grasz, ale pamiętam, że na PC poziom trudny bywał bardzo trudny w każdej z części
Też na PC. Na konsolach nigdy nie gram bo nie umiem na padzie. Klawiatura i mysz są dla mnie bardziej intuicyjne.