Forum BatCave

Inne => Inne filmy i seriale => Wątek zaczęty przez: Leon Kennedy w 23 Styczeń 2011, 13:34:36

Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Styczeń 2011, 13:34:36
I stało się!!! David E. Kelley walczył zażarcie o przeniesienie Amazonki na mały ekran i stacja NBC  w końcu uległa. Świetna wiadomość, bo o filmie kinowym to ona raczej może pomarzyć, a tak to skład JL się powiększa ;D. Mamy Batmana i wkrótce Hala, nowy Superman na horyzoncie oraz powinniśmy dostać za niedługo Flasha. Piątka jest, ale o JL kiedy indziej. Wracamy do WW, jak myślicie kto ją zagra, czy kostium potrzebuje przeróbki i jakie macie nadzieje z tym serialem??

Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 13:57:14
To szalenie dobra nowina, mamy szansę na dobry serial z Wonder Woman. Liczę na to, że nie będą odwalać jakiejś zmęczonej wersji post Lindy Carter i dadzą Dianie bardziej realistyczny ton. Może się narażę, ale ten nowy kostium znienawidzony przez fanów byłby niegłupim pomysłem. Standardowe żelazne bikini może wypaść nieco dziwnie i bohaterka będzie wyrwana z konwencji.
http://falcania.files.wordpress.com/2010/07/newwonderwomancostume-thumb-550x833-42061.jpg       
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 14:02:18
Realistyczny ton Wonder Woman? Może Supermana i Green Lanterna też?
Sukcesu nie wróżę bo ta postać jest nędzna, scenarzyści nie wiedzą co zrobić z nią ciekawego chyba od zawsze.
A nowy strój komiksowy wygląda żałośnie, to już lepiej to kiczowate bikini się prezentuje.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 14:09:37
Realistyczna Diana, która ratuje ludzkość przed siłami Hadesu, jest silną i niezależną młodą kobietą pełną dobroci i współczucia dla pokrzywdzonych, jednocześnie jest ambasadorką Temiskery na świat działającą na rzecz pokoju. Całkiem sporo wątków na niezły serial. Można wybierać.
A nowy strój nie jest taki zły, mnie estetycznie pasuje.           
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 14:19:14
I gdzie masz tutaj realizm? A bardziej to ona miała z Aresem na pieńku.
Przypadkiem wymieniłeś największe minusy Wonder Woman, Matka Teresa w wersji Superhero. ;)
Nowy kostium jest przekombinowany, a z tą kurtką spóźnili się przynajmniej 20 lat.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 14:26:55
Hades jako miejsce, odpowiednik naszego piekła, choć masz rację co do Aresa. Ale dlaczego mamy nie mieć Matki Teresy w wersji Super hero, nie daj boże będzie to coś pozytywnego. Serio, ponurzy bohaterowie są lekko przereklamowani.    
A mój stosunek do stroju wynika z tego, że po prostu Diana mi się w nim podoba jako kobieta. Nie potrafię tego wyjaśnić.    
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 23 Styczeń 2011, 14:30:29
Ja osobiście chciałbym aby budowano wspólne serialowe uniwersum. Na filmowe nie mam co liczyć, a i wątpię aby się na skusili. Za to na serialowe czemu nie? Mam "Smallville" który pokazał również gamę innych herosów, może serial o WW będzie dziać się w tym samym uniwersum. Zawsze to też jak pojawi się serial o Batmanie może również żyć w tym świecie. Wtedy furtka byłaby otwarta - można później zrobić serial o Justice League, możliwości jest wiele.

A co do kostiumu to zdecydowanie jestem za nowym kostiumie z komiksów. Jakoś nie widzę Wonder Woman w XXI wieku w takim wdzianku jak pokazał Leon Kennedy. Zdecydowanie nowy strój jest ciekawy i na czasie, pasujący do serialu TV.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 14:36:29
Wspólne serialowe uniwersum to dobry pomysł, ale chyba nierealny z punktu prawnego. Wonder Woman będzie promowane przez NBC, Smallville to dziecko CBS o ile pamiętam. Możliwe to byłoby gdyby obie produkcje robiła ta sama firma.
     
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 14:37:19
Serio, jednostronnie pozytywni bohaterowie są nudni. A Wonder Woman to w dodatku dziwna mieszanka wojownicza Amazonka i ambasadorka pokoju w jednym.
CytatMam "Smallville" który pokazał również gamę innych herosów, może serial o WW będzie dziać się w tym samym uniwersum.
Nie może być to wspólne uniwersum, bo Wonder Woman zajmuje się zupełnie inna stacja. A tak poza tym gdyby to było wspólne uniwersum, to już by się pojawiła w Smallville. Batmana tam nie chcą wprowadzić ze względu na filmy Nolana. I dobrze, bo Smallville to dno.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 23 Styczeń 2011, 14:41:51
Smallville to nie jest dno, chocia? ma du?e szans? ?eby w nie wpa??. A Batmana nie wprowadzili przez prawne problemy z t? postaci?. Za to wprowadzili Green Arrowa na jego miejsce, i tutaj sto?ek "bogatego przyjaciela" zamiast Bruce'a Wayne'a zaj?? Oliver Queen. A co do stacji to moje niedopatrzenie, a wielka szkoda.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 14:44:36
CytatSerio, jednostronnie pozytywni bohaterowie są nudni. A Wonder Woman to w dodatku dziwna mieszanka wojownicza Amazonka i ambasadorka pokoju w jednym.

Nie muszą być nudni jeśli odpowiednio zbuduje się ich postać. Pozytywna bohaterka pokazana w świecie, który stanowi przeciwieństwo jej charakteru, poprzez swoje dobre uczynki i walkę z siłami zła zmienia otoczenie na lepsze. Klasyczny motyw herosa, niemalże mityczny archetyp.      
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 14:58:01
CytatSmallville to nie jest dno, chociaż ma duże szansę żeby w nie woaść.
Jest. To moda na sukces serialu superhero.
CytatNie muszą być nudni jeśli odpowiednio zbuduje się ich postać. Pozytywna bohaterka pokazana w świecie, który stanowi przeciwieństwo jej charakteru, poprzez swoje dobre uczynki i walkę z siłami zła zmienia otoczenie na lepsze. Klasyczny motyw herosa, niemalże mityczny archetyp.
I co jest w tym ciekawego? Najlepiej Wonder Woman podsumowała Megan Fox: aktorka stwierdziła, że jest to "kiepska superbohaterka" i dodała: "Lata swoim niewidocznym samolotem
a jej broń to lasso, które zmusza do mówienia prawdy".
Jeżeli o herosów chodzi wolę Heraklesa i butnego Achillesa.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 23 Styczeń 2011, 15:07:53
Jak dla mnie może trwać jeszcze i 20 lat (choć powinno się skończyć na co najwyżej 4 sezonach) bo tak samo jak w komiksach czas ustanawiają scenarzyści. Ale nie będę się zachowywał jak fanboy który broni swojego "zmierzchu", bowiem tutaj rozmawiamy o serialu z Cudowną Kobietą.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 15:09:07
CytatNajlepiej Wonder Woman podsumowała Megan Fox: aktorka stwierdziła, że jest to "kiepska superbohaterka" i dodała: "Lata swoim niewidocznym samolotem
a jej broń to lasso, które zmusza do mówienia prawdy".

Od kiedy to Megan Fox jest autorytetem w dziedzinie komiksów, lub w jakiejkolwiek dziedzinie.
Poza tym lasso potrafi nie tylko zmuszać do mówienia prawdy.

CytatJeżeli o herosów chodzi wolę Heraklesa i butnego Achillesa.

Reprentują oni ten sam archetyp co Wonder Woman, więc czemu by nie robić o niej serialu. I nie mów mi, że nie ma nic ciekawego w pozytywnym, bohaterze zmieniającym świat. Jeśli tak, to Luke Skywalker, też jest nudny jako postać, bo stara się odnaleźć siebie samego i przy okazji komuś pomóc. Nie każdy bohater musi być zamkniętym w sobie bufonem siedzącym na gargulcu.  
Cytat
Jak dla mnie może trwać jeszcze i 20 lat (choć powinno się skończyć na co najwyżej 4 sezonach) bo tak samo jak w komiksach czas ustanawiają scenarzyści. Ale nie będę się zachowywał jak fanboy który broni swojego "zmierzchu", bowiem tutaj rozmawiamy o serialu z Cudowną Kobietą. 

Nie jesteś sam:-)
     
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 15:29:31
CytatOd kiedy to Megan Fox jest autorytetem w dziedzinie komiksów, lub w jakiejkolwiek dziedzinie.
A musi być, żeby zauważyć że lasso prawdy i niewidzialny samolot są kiczowate?
CytatReprentują oni ten sam archetyp co Wonder Woman, więc czemu by nie robić o niej serialu.
Nie reprezentują, bo nie są jednoznacznie pozytywni. Podobnie ze Skywalkerem, który przeżywał wewnętrzną walkę.
CytatNie każdy bohater musi być zamkniętym w sobie bufonem siedzącym na gargulcu.
Nawet jakby byli to mu nie dorównają. ;D
Cytatbo tak samo jak w komiksach czas ustanawiają scenarzyści.
Nie scenarzyści, a oglądalność.

Podajcie mi chociaż jeden komiks z WW gdzie ta była ciekawa. No, oprócz świetnej wersji Millera i morderstwa Maxa Lorda.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 23 Styczeń 2011, 15:36:39
Morderstwo Lorda było głupim zagraniem ponieważ Dania zachowała się zupełnie niezgodnie ze swoim charakterem. To, że bohater kogoś zabija nie czyni go ciekawszym, wręcz przeciwnie jest to wręcz głupie, ponieważ super herosi powinni reprezentować wyższe standardy.

CytatNie reprezentują, bo nie są jednoznacznie pozytywni. Podobnie ze Skywalkerem, który przeżywał wewnętrzną walkę.
Cytuj     

Działanie w świecie, który cię odtrąca jest swego rodzaju batalią z samym sobą. 
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 23 Styczeń 2011, 15:37:22
"Wonder Woman: The Hiketeia" to dobry przykład. Jak dla mnie kawał dobrego komiksu, w którym masz też Batmana - więc powinno cię to zainteresować. Jest tam ambasada, i dobrze pokazuje dobroduszność Diany. Właściwie to ten komiks nadawałby się na kilka odcinków serialu z występem gościnnym Batmana ;).
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Styczeń 2011, 19:10:55
CytatTo, że bohater kogoś zabija nie czyni go ciekawszym, wręcz przeciwnie jest to wręcz głupie, ponieważ super herosi powinni reprezentować wyższe standardy.
No i ona reprezentowała wyższe standardy tylko teraz za bardzo nie miała wyboru, musiała podjąć stanowczą decyzję. Lorda zabiła wbrew swoim zasadom i to właśnie czyniło tę sytuację ciekawą, a jeszcze ciekawsze rzeczy z niej wynikły.
CytatDziałanie w świecie, który cię odtrąca jest swego rodzaju batalią z samym sobą.
No to jakby jeszcze dorzucono jej moralne rozterki i dwuznaczność sytuacji, mogłoby coś z tego wyjść. Jednak wątpię żeby Matce Teresie z wyspy Lesbos coś takiego zafundowali, najwyżej dostaniemy emo-rozterki rodem ze Smallville.
A kolejnym problemem są właśnie niewidzialne samoloty, lasso, kangury, kobiety-gepardy itp. Wonder Woman to Frankenstein komiksów poskładany z dziwnych, niepasujących do siebie części, nie dostaliśmy jeszcze filmu o WW i pewnie go nie dostaniemy bo nie wiadomo jak podejść do tej postaci.

W Hiketei też nic mnie nie ciągnęło do WW, chociaż sam komiks jest nie najgorszy.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Styczeń 2011, 10:17:10
CytatMorderstwo Lorda było głupim zagraniem ponieważ Dania zachowała się zupełnie niezgodnie ze swoim charakterem. To, że bohater kogoś zabija nie czyni go ciekawszym, wręcz przeciwnie jest to wręcz głupie, ponieważ super herosi powinni reprezentować wyższe standardy.

Dla mnie to była super scena i w końcu WW była zmuszona do zrobienia czegoś wbrew sobie, ale dla dobra wszystkich. Zwłaszcza Kala ;). Zaś fajnie się nią bawią w Generation Lost, a dokładniej to Max :). Sama postać jest naciągana i to idiotyczne lasso ala wykrywacz kłamstw zmuszający do mówienia prawdy, to jest kicz... Ale samolot z wmontowanym maskowaniem wprost od Owlmana za synonim kiczu nie uznaję ;) Serial może jej dać nowe ekranowe życie i to w tym kostiumie ale bez kurtki, bo jest zbędna.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 24 Styczeń 2011, 13:34:41
CytatAle samolot z wmontowanym maskowaniem wprost od Owlmana za synonim kiczu nie uznaję
No to przynajmniej teraz całkiem ciekawie to wytłumaczono. Ale naprawdę po kiego grzyba Amazonka lata niewidzialnym samolotem? ::)

Bez kurtki strój rzeczywiście wygląda lepiej i przynajmniej nie widać gaci w gwiazdki.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Styczeń 2011, 13:49:02
CytatAle naprawdę po kiego grzyba Amazonka lata niewidzialnym samolotem?

I to właśnie jest zastanawiające ;D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Adolf w 25 Styczeń 2011, 22:53:42
Z tego co mówicie to powinno się wywalić Wonder Woman z universum DC, a na jej miejsce wstawić jakąś inną "normalną" laskę (Shayera może być). Niestety, zbyt mocno już się zakorzeniła w komiksach, a liga bez niej to nie liga. Dlatego według mnie trzeba wziąść wszystkie elementy i jak by badziewne nie były, to trzeba z nich zrobić coś genialnego i nie drażniącego. Bogowie greccy: przecież to by się działo poza cywilizacją ludzką, gdzieś na Temiskerze (dobrze piszę?) i na Olimpie czy Hadesie. Co do stroju, to uważam, że nie ma co uciekać od klasyki. Podrasowana wersja była by ok. A do nowoczesnego by się mogło pojawić nawiązanie.


Co do aktorki, to myślę, że powinna być szczupła jak nastolatka. Lepiej by się mieściła w stroju, a za duże cycki by nie raziły po oczach. Megan Fox mimo, że by się nawet nadawała, to mówię jej nie za podejście i pusty łeb. Mamy setki lepszych.

No i bardzo ważna sprawa. Wonder Woman samotnie wygląda dosyć smętnie. Konieczna by była współpraca z innymi bohaterami. W grupie siła.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 26 Styczeń 2011, 17:59:39
CytatZ tego co mówicie to powinno się wywalić Wonder Woman z universum DC, a na jej miejsce wstawić jakąś inną "normalną" laskę (Shayera może być).
Shiera przecież też jest, a Hawkami ostatnio katuje się czytelników w Brightest Day.
CytatDlatego według mnie trzeba wziąść wszystkie elementy i jak by badziewne nie były, to trzeba z nich zrobić coś genialnego i nie drażniącego.
Coś genialnego to chyba mógłby z tym zrobić jedynie Grant Morrison. Zresztą mam nadzieję że jak skończy męczyć Batmana weźmie się za nią, bo do tego cyrku pasuje.
CytatLepiej by się mieściła w stroju, a za duże cycki by nie raziły po oczach.
Błąd, jak już ruszam jakiś komiks z WW to głównie ze względu na cycki, nic ciekawszego w nich nie ma. Po co odbierać serialowi taki atut?
CytatMegan Fox mimo, że by się nawet nadawała, to mówię jej nie za podejście i pusty łeb. Mamy setki lepszych.
Megan akurat się świetnie nadaje, pusty łeb mnie nie obchodzi bo ona ma grać, a nie posiadać głębię. Tyle że jej podejście mówi wszystko - ona nie chce grać WW.
CytatNo i bardzo ważna sprawa. Wonder Woman samotnie wygląda dosyć smętnie. Konieczna by była współpraca z innymi bohaterami. W grupie siła.
To nie jest Justice League. Innymi bohaterami w serialu przykładowo mogą być Steve Rogers, Etta Candy, Donna Troy, Artemis.
Posted on: 25 Styczeń  2011, 23:36:45

 A, to jest chyba Temiskira. ;)
Posted on: 25 Styczeń  2011, 23:45:08

 McG ma podobno reżyserować WW. Chyba lipa.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 26 Styczeń 2011, 19:32:38
Cytat: (A)nonimMcG ma podobno reżyserować WW. Chyba lipa.
McG ma podobno wyprodukować serial o WW, gdzie najwyżej jeden odcinek wyreżyseruje. Dla mnie ekstra, bo "Human Target" to bardzo fajny serial, więc koleś zna się na telewizji.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 26 Styczeń 2011, 19:49:39
McG nie ma wyprodukować serialu tylko (prawdopodobnie) wyreżyserować jeden odcinek. Jeden, bo stacja na razie zamówiła pilot. Producentem ma być David E. Kelley.
Nie wiem jakie jest Human Target, ale wyprodukował też Supernatural które jest totalną szmirą.
Z filmów nakręcił ostatniego Terminatora i dwie części Aniołków Charliego.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Styczeń 2011, 20:03:03
Z tymi filmami to dość słabo koleś ma...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 26 Styczeń 2011, 20:05:03
Ale "Human Target" i "The O.C." to bardzo fajne seriale. A filmy po prostu przeciętne robi facet. "Terminator: Salvation" całkiem spoko był. Lepszy od trójki. Nie ma co narzekać, nie wszystko może Christopher Nolan wyreżyserować. Jak Goyer się brał za WW to bym miał obawy.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Styczeń 2011, 20:12:33
Cytat"Terminator: Salvation" ca?kiem spoko by?.

Film by? ?adnie zrealizowany, a i dwójka g?ównych aktorów si? wywi?za?a, ale ten dziurawy scenariusz :'(

CytatNie ma co narzeka?, nie wszystko mo?e Christopher Nolan wyre?yserowa?.

Nawet jemu nie wszystko musi wychodzi? :P

CytatJak Goyer si? bra? za WW to bym mia? obawy.

A czy nie on macza palce przy Flashu?? Sam Goyer ma czym si? pochwali? i czego wstydzi?. Chod? tego drugiego jest wi?cej.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 26 Styczeń 2011, 20:33:13
Human Target McG produkował nie reżyserował.
Jak widać po Batmanach Goyer nadaje się jedynie do współtworzenia scenariuszów. Nolan chyba nie zrobił żadnego serialu, a w tym temacie go w ogóle nie widzę.
Po prostu wybór McG pachnie czymś w stylu Smallville, a tego nie chcę.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Styczeń 2011, 20:36:29
CytatNolan chyba nie zrobił żadnego serialu, a w tym temacie go w ogóle nie widzę.

Nie. Wcześniej to była mała aluzja do Nolana ;) Bo od dłuższego czasu jego renoma rośnie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 26 Styczeń 2011, 20:40:49
Zwróciłem tylko uwagę że WW i Batman to zupełnie co innego, więc nie ma sensu tutaj wrzucać Nolana.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Styczeń 2011, 10:54:22
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=73554
Kandydatki, kandydatki... Pierwsze dwie w ogóle mi nie pasują, zwłaszcza z wyglądu... Więć jak na razie czwarta opcja jest chyba najlepsza.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 27 Styczeń 2011, 13:17:49
Jennifer Love Hewitt mogłaby być niezłym wyborem, jest pewne podobieństwo do Lindy Carter, a w dodatku jest niezłą aktorką.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 27 Styczeń 2011, 13:46:41
I ma dwa dodatkowe walory, kluczowe u Wonder Woman ;) tak na dobrą sprawę mogłaby być jeszcze druga aktorka z ich pięcioro Lacey Chabert
Posted on: 27 Styczeń  2011, 13:45:36

 Ps. Gdyby to było 10 lat temu to nadawałaby się też i Neve ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 27 Styczeń 2011, 13:48:39
Mila Kunis, Mila Kunis i tylko Mila Kunis. Ostatnio jakoś tak brakuje większej ilości młodych, seksownych aktorek. O, ewentualnie jeszcze Briane Evigan bym dał.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Styczeń 2011, 14:19:13
Mila jest przepiękna i myślę, że swoją urodą mogłaby obdarzyć samą Księżniczkę Dianę :)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 27 Styczeń 2011, 16:13:05
Hewitt jest za stara, Hendricks kompletnie mi nie pasuje do WW. Z tych podanych to Phoenix, ewentualnie Bell.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 27 Styczeń 2011, 16:21:40
Nie wiadomo chyba w jakim wieku będzie Diana, więc stwierdzenie, że Hewitt jest za stara wydaje się przedwczesne. Zgadzam się co do Hendricks.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Adolf w 27 Styczeń 2011, 20:19:28
Przekonaliście mnie do Mili Kunis...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 29 Styczeń 2011, 09:45:53
Mila Kunis jest strasznie brzydka moim zdaniem.
Nie chcę jej w roli WW :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Styczeń 2011, 10:14:57
To żart czy jak?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 29 Styczeń 2011, 10:16:19
No co, dla mnie nie jest ładna. Spójrzcie na jej oczy, jak dwie piłeczki do tenisa stołowego. Ciało może być, piersi nie są dla mnie tak ważne. Ale z twarzy urodziwa nie jest, wiec mam takie a nie inne zdanie... ale bana nie dostanę? ;D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Styczeń 2011, 10:19:25
Ja rozumiem, że może nie być ona dla ciebie pociągająca czy ładna, ale stwierdzić, że jest po prostu brzydka, to trochę dziwne :P

Cytatale bana nie dostanę?

Jeszcze nie ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Drawski w 29 Styczeń 2011, 10:20:42
OK, jest po prostu nie ładna ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 29 Styczeń 2011, 12:09:33
Dajcie mu bana i to natychmiast.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Adolf w 29 Styczeń 2011, 13:02:39
Obraziłeś Mile Kunis, jestem za banem.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 29 Styczeń 2011, 13:20:24
Hej ja go będę bronił, mnie też Kunis nie leży, jestem z a Love Hewitt.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Luty 2011, 14:45:29
Czyżby Jeffrey Reiner na pilot serialu?? http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=74034
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 17 Luty 2011, 14:28:37
Adrienne Palicki będzie Wonder Woman w pilocie serialu.
http://dcu.blog.dccomics.com/2011/02/16/adrianne-palicki-cast-as-wonder-woman-for-nbc-and-david-e-kelley/
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 17 Luty 2011, 15:01:00
Alleluja. Przynajmniej stara nie jest, cycki też w miarę. Będę oglądał.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 Luty 2011, 14:26:50
Babki nie kojarzę, ale całkiem ładniutka. Zobaczymy jak sobie poradzi.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 18 Luty 2011, 14:37:30
Grała główną rolę w Legionie i epizod w Smallville, ale chyba najlepiej prezentowała się w filmie Women in Trouble, gdzie grała aktorkę porno. Wizualnie się nadaje jak najbardziej, co do postaci to... czy kogoś to obchodzi jeśli chodzi o Wonder Woman?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Altair w 18 Luty 2011, 21:47:08
A ja chcę Olivię Wilde <33333
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 18 Luty 2011, 22:10:53
Mogą ją zmienić często tak było, że w pilocie byli inni aktorzy niż w serialu.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 18 Luty 2011, 22:11:26
Nie licząc "Painkiller Jane" nigdy się z tym nie spotkałem.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 18 Marzec 2011, 22:05:34
A o to oficjalne zdjęcie Adrianne Palicki jako Wonder Woman:
(http://img861.imageshack.us/i/1300477635.jpg/)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 18 Marzec 2011, 22:10:18
Niektóre postacie jak Batman chociażby są dobre do poważnych filmów i parodii xxx. Niektóre postacie jak widać powyżej pasują tylko do tej drugiej kategorii.

Mam nadzieję, że w serialu będzie wielu napalonych złodziei. 
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 18 Marzec 2011, 22:15:12
Na razie to wygląda trochę plastikowo, ale już nie raz się okazywało, że takie zdjęcia promujące prezentują dany kostium w gorszym świetle w porównaniu do tego co później widać na ekranie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 18 Marzec 2011, 23:13:29
Przy odpowiednim oświetleniu kostium będzie wyglądał lepiej. Poza tym, nie każdy super bohater musi nosić się w czerni i kevlarze. Dobrze że ni kombinowali za bardzo z "uwspółcześnianiem" kostiumu.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 18 Marzec 2011, 23:23:46
Strój jest żałośnie plastikowy, a z twarzy to ona wygląda jak Jenna Elfman po zbyt dużej ilości pączków, nie Amazonka. Co oni sobie myśleli?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 18 Marzec 2011, 23:58:07
Jezu, gdy zobaczyłem to zdjęcie pomyślałem że to na 100% parodia xxx :P A serial powinni zrobić bardziej jako parodię, bo mi ona zbytnio Wonder Woman nie przypomina.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 19 Marzec 2011, 08:19:24
O, to kręcą nowe Power Rangers? ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 19 Marzec 2011, 10:33:45
Kostium bankowo w samym serialu będzie się prezentował lepiej. Najgorzej wypada jej twarzyczka ciutkę grubo i po prostu brzydko...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 30 Marzec 2011, 12:43:36
Tak kostium się prezentuje w scenach akcji:
(http://img821.imageshack.us/i/wonderwoman09wenn327179.jpg/)

Widać, że kilak rzeczy zostało zmienionych.


Więcej na http://www.aceshowbiz.com/news/view/00039372.html a różnego rodzaju filmiki na http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=34135
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 30 Marzec 2011, 14:41:26
Kostium jest ciemniejszy, nie błyszczy się i przez to od razu lepiej wygląda. No i na szczęście zrezygnowano z czerwonej szminki.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Marzec 2011, 16:10:46
Nowe czerwone buty, nowe niebłyszczące się spodnie, ale dla mnie nadal wygląda bardzo słabo. :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 30 Marzec 2011, 18:09:35
Ale jak ma wyglądać lepiej? To jest Wonder Woman, taka już postać. Zamiast czepiać się kostiumu lepiej zastanowić się po co w ogóle robić ten serial.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 30 Marzec 2011, 21:03:41
Tak jak Air Jordan mówi ze strojem WW nie da się zrobić cudów.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 30 Marzec 2011, 23:21:01
Większe cycki - to na pewno można zrobić, żeby postać wyglądała lepiej.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 30 Marzec 2011, 23:29:47
Tutaj akurat są wystarczające, a miejscami kostium jest za ciasny.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 01 Kwiecień 2011, 15:29:04
CytatZamiast czepiać się kostiumu lepiej zastanowić się po co w ogóle robić ten serial.

Należy się jej w końcu jakaś filmowa/serialowa przygoda z ekranem ;)
Posted on: 31 Marzec  2011, 11:59:51

 Więcej zdjęć WW i nie tylko http://www.superherohype.com/news/articles/161521-wonder-woman-set-pics-a-video-show-changed-costume
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Altair w 02 Kwiecień 2011, 03:36:41
Chłopaki,  a teraz szczerze... Ilu z nas włączy sobie ten serial po to, aby ujrzeć ciekawe rozwiązania i nawiązania fabularne względem komiksów, a ile po to aby pooglądać cycki tej ładnej pani? Szczerze proszę.
Albowiem kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem! :D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 02 Kwiecień 2011, 10:26:01
Altair dla mnie to ona jest średnio ładna, więc muszę mieć coś jeszcze na zachętę. ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Altair w 02 Kwiecień 2011, 13:44:34
No niestety na razie za mało widzieliśmy, może niedługo będą nowe fotki promocyjne ukazujące bardziej opięte bliźniaki pod czerwoną bluzką. Czekamy :D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 03 Kwiecień 2011, 12:08:21
Miałem na myśli twarz, ale z piersiami też jest średnio bo są za bardzo opięte i wygląda to śmiesznie. Mogli trochę bardziej dopasować strój.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Picard w 04 Kwiecień 2011, 13:30:35
Cytat: (A)nonim w 23 Styczeń  2011, 19:10:55
No i ona reprezentowała wyższe standardy tylko teraz za bardzo nie miała wyboru, musiała podjąć stanowczą decyzję. Lorda zabiła wbrew swoim zasadom i to właśnie czyniło tę sytuację ciekawą, a jeszcze ciekawsze rzeczy z niej wynikły.No to jakby jeszcze dorzucono jej moralne rozterki i dwuznaczność sytuacji, mogłoby coś z tego wyjść. Jednak wątpię żeby Matce Teresie z wyspy Lesbos coś takiego zafundowali, najwyżej dostaniemy emo-rozterki rodem ze Smallville.
A kolejnym problemem są właśnie niewidzialne samoloty, lasso, kangury, kobiety-gepardy itp. Wonder Woman to Frankenstein komiksów poskładany z dziwnych, niepasujących do siebie części, nie dostaliśmy jeszcze filmu o WW i pewnie go nie dostaniemy bo nie wiadomo jak podejść do tej postaci.

Nie Ty jeden masz takie zdanie co do WW - właściwie większość opinii z jakimi się zetknąłem na jej temat jest negatywna. Dla mnie ta postać jest... dziwna. Sam już zauważyłeś, że to wojownicza pacyfistka, ktoś kto pochodzi z kultury wojowniczek, a opowiada się za pokojem i zrozumieniem - czyli uosobienie sprzeczności. Co więcej twórca tej postaci miał nietypowe skłonności seksualne i widocznie perwersyjną przyjemność sprawiało mu upokarzanie swojej bohaterki. Przeczytajcie zresztą sami:
http://www.toplessrobot.com/2008/08/10_reasons_no_one_cares_about_wonder_woman.php
No i sam fakt, że jest taka: ,,wspaniała", arystokratka, świetnie się bije, inteligentna - zdaję się, że napisała książkę? - posiada boskie moce, ,,boską" urodę, jest ambasadorką i superbohaterką w jednym, a jej łzy pewnie leczą raka... ;) Przesada. Na dodatek wychowywała się na rajskiej wyspie, w której nawet nie ma mężczyzn. Nie wiem kto mógł by się z taką postacią utożsamiać. 
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: isild87 w 07 Kwiecień 2011, 16:46:43
A ja Wonder Woman poznalam dosyc pozno (dlugo nawet nie wiedzialam ze w ogole jest ktos taki w komiksie) - i to dzieki serialowi Liga Sprawiedliwych na Cartoon Network  ;D
Mila postac,ale bez rewelacji ze tak powiem "zbyt idealna " a ja wole bardziej skomplikowane portrety kobiece - takie jak chocby Selina Kyle, jesli ktos wie o co mi chodzi  ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 13 Maj 2011, 09:16:24
Serial anulowany... źródła nie daje, bo... nawet chyba nie warto... I w ciul, po wonder woman.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 13 Maj 2011, 13:55:27
No i dobrze, praktycznie nikt nie chciał tego oglądać. Nawet jeśli ktoś by zerknął z ciekawości to to nie jest postać, której zobaczenia na ekranie stanowczo domagają się fani.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 13 Maj 2011, 14:23:56
Cytatto to nie jest postać, której zobaczenia na ekranie stanowczo domagają się fani.
Fakt, co najwyżej męskiej części widowni mogłoby się spodobać, ale to tylko ze względu na odtwórczynię głównej roli ;). Tak, że nie ma nad czym płakać ;).
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Maj 2011, 15:49:04
Ja tam z chęcią bym obejrzał WW, ale na dużym ekranie, z dobrym scenariuszem i budżetem pozwalającym zrobić taki film (jak np. Thor w tym roku). A to co widziałem z tego serialu było gorsze niż Power Rangers. :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Maj 2011, 12:34:45
Czyli wyprodukowali tylko pilota i po zabawie?! Coś WW ma sporego pecha...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 16 Maj 2011, 17:25:13
Odwołanie serialu o WW mnie nie dziwi, jego ogólny zarys nie wyglądał zbyt ciekawie i pewnie pilot to lepiej zobrazował.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Maj 2011, 20:03:40
Co prawda ABC zrezygnowało z serialu, ale nie wykluczone jest, że inna stacja zdecyduje się przejąć serial być może pomoże w tym zdjęcie Adrianne Palicki w ostatecznej wersji kostiumu.

(http://imageshack.us/photo/my-images/716/1306161825.jpg/)

Trzeba przyznać, że ta wersja prezentuje się zdecydowanie najlepiej.

Źródło: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=32450
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 23 Maj 2011, 20:06:11
To chyba nie była ostateczna wersja, tylko jedna z kilku ::)  tak myślę i tak czytałem.
Wczoraj chciałem to dodać, ale zamknęliście temat  :-\
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Maj 2011, 20:57:56
Pozornie to bikini wydawało się najbardziej kiczowate, a wygląda najlepiej. Jakby jeszcze aktorkę zmienili. ;D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 23 Maj 2011, 21:06:01
Po co ten uśmieszek?  :-\

dziewczyna jest piękna, urocza i potrafi grać, ale nie dostała szansy na serial  :-[
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Maj 2011, 21:14:37
Piękną to bym jej nie nazwał, ładna na swój sposób jest, ale do roli były przymierzane aktorki które jak dla mnie o wiele bardziej do niej pasowały. I właśnie dlatego wrzuciłem uśmieszek, pomyślałem co by było gdyby. ;D O znowu to robię. ;D
Te dwie panie, o których podobno też myślano mi się o wiele bardziej kojarzą z WW:
http://www.stopklatka.pl/filmowcy/osoba.asp?oi=87060
http://www.stopklatka.pl/filmowcy/osoba.asp?oi=138608
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 23 Maj 2011, 21:30:11
Ładne i... tyle. Praktycznie to styl: LALKI, niczym się od siebie nie różnią.
Ona się od nich różni, mnie się podoba. To że niektórzy zawsze mają jakieś ale... to normalka.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 23 Maj 2011, 21:38:16
Jak to się nie różnią? Tanit ma bardziej śródziemnomorsko-egzotyczną urodę, coś co do Amazonki mi w pełni pasuje. Lake zaś prezentuje się bardzo poważnie i szlachetnie, bardzo mi się to kojarzy z komiksową Dianą.
U Adrianne zupełnie nie widzę Diany.
"to że niektórzy mają jakieś ale... to normalka" no skoro to zauważyłeś, to dlaczego czepiasz się zdania innych?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 24 Maj 2011, 07:47:22
Ten strój jest zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Pozbyto się tych niepotrzebnych spodni i jest teraz bardziej w duchu oryginału. A już się bałem, że nosząca spodnie Wonder Woman to kolejny przykład na szerzącą się w Hollywood poprawność polityczną ;). Weźcie jeszcze to czerwone zmieńcie, bo wygląda jakby z plastiku było. I aktorkę też przy okazji wymienić możecie ;D.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 24 Maj 2011, 10:38:43
Hej, to lekkie przegi?cie, pisz? posty na temat, tu tak?e odnios?em si? do tego a wy to usuwacie... ?enada...

Nie, ten nie by? w ogóle na temat, sam to przyzna?e? pod koniec swojego posta, z dopiskiem 'PLASTIC IS FANTASIC \M/ O_O \m/'.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Maj 2011, 11:29:01
Skoro zostało usunięte, to znaczy, że tak miał być koniec kropka.

CytatJak to się nie różnią? Tanit ma bardziej śródziemnomorsko-egzotyczną urodę, coś co do Amazonki mi w pełni pasuje.

Toż to sama piękność :D Dobry by to był wybór ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 24 Maj 2011, 12:09:32
Śródziemnomorska uroda plus małe alteracje do stroju i moglibyśmy mieć porządną Wonder Woman, ale nie chcę sobie robić zbyt wielkich nadziei skoro los serialu jest nie pewny.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 24 Maj 2011, 12:54:03
No wtedy by była istna wonder woman, tamta aktorka jest zbyt biała, pyzata i jeszcze ten kostium z plastiku, co innego gdyby to był kewlar, a tak to zwykły kostium który ma świadczyć o wonder woman... który jest z plastiku? i jeszcze świecący? przecież taka postać z serialu zapewne nie wie, że istnieje coś takiego jak imidż który ma wzbudzić sympatię. W smallville to dobrze pokazali... ale co tam, gdyby nosiła cały czarny kostium i z kewlaru to by można wziąść  to na poważnie.

PS: nie usuwajcie, bo wyrażam swoją opinię, po to właśnie jest forum geniusze, a ja piszę poważnie.
PS2: ok, serio? w naszym świecie, okazuje się że mam super moce, wiecie co robię? bajerancki kostium, choćby był (to głupie określenie... nie istnieje coś takiego) kiczowaty, bo tworzyłbym swój imidż który ma mnie promować i wzbudzać sympatię. A skoro mam super moce, twardą skórę, to po co mi kewlar? może... zrobiłbym kostium właśnie z plastiku, właśnie z materiału... tylko pewnie niektórzy wyzywali by mnie, że zbyt kolorowo, że materiałowy kostium... :(

Coś ty się tak uczepił tego kewlaru, realizmu i ogólnie kostiumów? Tak, wiemy do czego jest forum, ale może byś zaczął wyrażać mądrzejsze opinie bez obrażania innych, geniuszu.

PS Temat oczyszczony ze zbędnych postów.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 24 Maj 2011, 13:51:18
imidż naprawdę:-)

Poza tym skoro już poruszamy ten temat to są inne tworzywa niż plastik i kewlar, a zmiana osoby  w roli nie jest aż tak wymagana.   
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 24 Maj 2011, 14:04:26
naprawdę IMAGE choć poprawnie głupi brzmi, dlatego napisałem IMIDŻ NAPRAWDĘ :)    najwyraźniej jestem upośledzony jak to gieferg określił.
Są różne tworzywa, ale nie wiem dlaczego tak się walczy z plastikiem skoro jest używany wszędzie. I fajnie że olałeś całą kwintesencję mojej wypowiedzi by odnieść się tylko do IMIDŻ NAPRAWDĘ :-)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 24 Maj 2011, 14:21:17
 OK, to odnosząc się do kwestii przez ciebie podniesionych, to stwierdzam, że wyolbrzymiasz sprawę plastiku, który chyba nigdy w filmach super heroicznych nie był wykorzystywany, zawsze wykorzystywano inne tworzywa jak guma, spandex, skóra (najbardziej adekwatna dla Wonder Woman), czy po prostu mieszano odzież sportową z dodatkami, Impulse w Smallville dla przykładu. Zatem nigdy nie korzystano z plastiku.
Twoje opinie o większym wykorzystywaniu kostiumów są z skądinąd zbieżne z moimi poglądami, ale nie bądź tak kategoryczny i uszanuj opinię innych.               
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Mikoto w 24 Maj 2011, 14:22:34
@Manigoldo
Jaki kevlar? Ja nie piszę, że musi w zbroi latać, bo w końcu potrafi naboje odbijać itd., więc zbroja jej nie potrzebna, ale ten plastik jest śmieszny. Świeci się to jak psu wiadomo co i wygląda jakby pochodziło z odpustu pod kościołem... Ktoś wcześniej to do Power Rangers porównywał i trafnie. Batman z wiadomych powodów zbroję nosił, ale Wonder Woman ma jak najbardziej prawo nosić materiałowy strój, więc po co w takim razie jakiś lipny plastik?!
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 24 Maj 2011, 16:48:27
Cytatnaprawdę IMAGE choć poprawnie głupi brzmi
Przecież to się tylko pisze Image, czyta się Imidż. :D
CytatWeźcie jeszcze to czerwone zmieńcie, bo wygląda jakby z plastiku było.
Czerwone to jeszcze dobrze wygląda, ale z tymi niby złotymi ozdobami zdecydowanie mogli coś zrobić, bo naprawdę wyglądają jakby ktoś je wyjął ze sklepu z zabawkami. Mogli.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: m2reily w 24 Maj 2011, 18:34:21
CytatJa nie piszę, że musi w zbroi latać, bo w końcu potrafi naboje odbijać itd., więc zbroja jej nie potrzebna

Wręcz przeciwnie cały kostium Wonder Woman to praktycznie zbroja. Ciemno czerwono/ niebieskie skórzane  jednoczęściowe bikini, plus złote metalowe dodatki, tiara, pas, bransolety, ewentualnie naramiennik na prawym ramieniu.     
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Picard w 26 Maj 2011, 00:58:00
Cytat: Q w 23 Maj  2011, 20:03:40
Co prawda ABC zrezygnowało z serialu, ale nie wykluczone jest, że inna stacja zdecyduje się przejąć serial być może pomoże w tym zdjęcie Adrianne Palicki w ostatecznej wersji kostiumu.

(http://imageshack.us/photo/my-images/716/1306161825.jpg/)

Trzeba przyznać, że ta wersja prezentuje się zdecydowanie najlepiej.

Źródło: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=32450

Okropnie głupio wygląda ten strój. Paniusiu załóż spodnie! ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Manigoldo w 29 Maj 2011, 12:30:45
http://comicbookmovie.com/fansites/SuperGamer/news/?a=38248

hej, hej, hej xD
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: kelen w 29 Maj 2011, 15:49:01
http://www.komiksynaekranie.com/2011/05/zdjecia-z-pilota-wonder-woman-ktorego-nie-zobaczymy/ - więcej zdjęć
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 29 Maj 2011, 18:01:42
Na tych screenach prezentuje się to lepiej niż się spodziewałem. Szkoda, że anulowali, bo może na pierwszy odcinek skusiłbym się.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Maj 2011, 14:39:48
Ja bankowo bym się skusił, ale cóż może kiedyś wrzucą w neta...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: (A)nonim w 30 Maj 2011, 21:51:32
Naprawdę dobrze to wygląda, nawet wcześniejszych zastrzeżeń do aktorki nie mam.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 30 Maj 2011, 22:51:32
No to jednak trochę szkoda że nie wypaliło, bo fotki prezentują się przyzwoicie. Miło by było obejrzeć serial o seksownej bohaterce kopiącej tyłki bad guyom ;D (ot tak, dla zwykłej rozrywki)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 09 Czerwiec 2011, 23:19:15
7 sekundowe promo - http://www.youtube.com/watch?v=s-6Au8TWEag&feature=player_embedded

Może wkrótce pojawi się więcej materiałów, bo jednak na tych kilku sekundach ocenić się za wiele nie da.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 11 Czerwiec 2011, 11:19:14
Za wiele?? Tutaj nic się nie da ocenić, poza minką WW ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 12 Czerwiec 2011, 21:36:34
Szkoda ze projekt padł, zostanie pustka po Smallville..., a tak nawet gdyby była to lipa to i tak  by się oglądało. Moze przecieknie do neta nawet ta niedokończona wersja ;p
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 24 Czerwiec 2011, 00:52:02
http://www.comicscontinuum.com/stories/1106/23/wonderwoman.htm - 35 sekundowy klip z serialu
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 Czerwiec 2011, 12:02:17
Za wiele nie można powiedzieć, a o ocenianiu to już mowy nie ma...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 20 Lipiec 2011, 12:18:53
Trzy nowe klipy (prawie 6 minut) - http://www.comicbookmovie.com/fansites/spideydude/news/?a=42270

Jak na produkcję TV i jeszcze niedopracowane efekty, nawet znośnie się to wszystko prezentuje. Pewnie wkrótce pojawi się więcej materiałów, a być może też cały odcinek.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 20 Lipiec 2011, 13:08:06
Powiem, że nawet zachęcająco to wygląda. Mogliby cały odcinek dać nam obczaić.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Hydro w 21 Lipiec 2011, 00:17:43
Aktorka seksowna ale podczas oglądania tych klipów myślałem że padnę ze śmiechu. A w ogóle to 2:14 w pierwszym klipie zaczyna się jak wstęp do jakiegoś filmu porno :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 21 Lipiec 2011, 00:46:15
Tak. Palicka daje radę, jest wręcz bardzo dobrze dobrana, aczkolwiek sama konwencja Wonder Woman wygląda sztucznie i prymitywnie. Bo ja was pytam, który superbohater biega za złoczyńcą? Nie kojarzę żadnego. Też jak w majtach w gwiazdy chodziła to wyglądało to komicznie. Sorry, ale nie odświeżono tej postaci na tyle, żeby nadawała się do telewizji.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Lipiec 2011, 06:19:25
CytatBo ja was pytam, który superbohater biega za złoczyńcą?

Gacek?  :P
Cytat
Też jak w majtach w gwiazdy chodziła to wyglądało to komicznie. Sorry, ale nie odświeżono tej postaci na tyle, żeby nadawała się do telewizji.

Majciory w gwiazdeczki zbędne. Powinna być  ciągle w długich spodniach. A najlepiej dać jej strój taki sam jak nowym odświeżonym JL.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: kelen w 21 Lipiec 2011, 13:03:32
Wonder Woman - Ok.
Cała reszta - *beeeeeeeeeeeeeep*
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Roy_v_beck w 21 Lipiec 2011, 13:28:36
Cytat: Leon KennedyGacek?
No właśnie w najnowszych filmach Nolana nie ma pokazane, jak Batman biega. Dzięki temu jest bardziej awesome, bo tak tylko pojawia się znikąd, kopie tyłki i znika.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Lipiec 2011, 18:19:28
U Nolana nie ma, ale ogółem patrząc było tego sporo u Gacka. Więc bieg WW za kolesiem dziwny dla mnie nie jest.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Lipiec 2011, 17:23:54
Podobno cały odcinek wyciekł do sieci i według opinii widzów fakt, że nie doczekał się emisji nie jest wielkim zaskoczeniem.

http://www.popcorner.pl/blogi/nieobiektywnie/2011/07/wonder_woman__zywy_trup_internetowy?bo=1
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Październik 2011, 16:06:02
Ja już mam i wkrótce planuję zerknąć. Ktoś już może oglądał?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Październik 2011, 16:31:07
Ogólnie nie wypadło to tak źle, chyba że ustawiłem bardzo nisko porzeczkę i po "Batmanie" z lat 60-tych nie wiele rzeczy est mnie wstanie zaskoczyć.

Momentami odcinek jest kiczowaty, ale wprowadzona pod koniec wersja stroju WW prezentuje się nieźle. Pod względem aktorskim też nie jest źle, w obsadzie znalazł się m.in. Cary Elwes, a sama Adrianne Palicki miała atrybuty Wonder Woman.

Najsłabszym elementem jest jednak sama historia. Głowna bohaterka jest miotana różnymi osobistymi problemami i próbuje zająć się sprawą tajemniczej śmierci dobrze zapowiadającego się sportowca z biednej rodziny. Niektóre pomysły są zbyt oklepane.

Pod względem technicznym nie było źle, ale oczywiscie momentami odcinek nie miał ukończonych efektów specjalnych, tak więc do wielu sytuacji można byłoby się przeczepić.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Wrzesień 2012, 22:36:26
NBC zrezygnowa?o z Wonder Woman, ale wygl?da na to, ?e Amazonka trafi znowu na ma?ym ekran, tym razem do CW. Podobno scenarzysta Allan Heinberg (Grey's Anatomy, The O.C.) pracuje na projektem który jest zatytu?owany "Amazon". Obecnie s? prowadzone tylko prace na scenariuszem, w którym Wonder Woman ma by? m?od? pocz?tkuj?c? bohaterk?.

By? m?ody Superman, teraz Green Arrow, plany Wonder Woman, mo?e CW skusi si? te? na którego? z bohaterów uniwersum Batmana?

?ród?o: http://www.vulture.com/2012/09/cw-is-developing-wonder-woman-origins-series.html?mid=twitter_vulture
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Picard w 28 Kwiecień 2013, 11:47:38
Krytycznie o pilocie WW - nie dziwię się, że serial stanowiący jego kontynuacje nigdy nie powstał:  ;D

SF Debris recenzuje WW:
http://blip.tv/sf-debris-opinionated-reviews/wonder-woman-2011-review-part-1-6540116 (http://blip.tv/sf-debris-opinionated-reviews/wonder-woman-2011-review-part-1-6540116)
http://blip.tv/sf-debris-opinionated-reviews/wonder-woman-2011-review-part-2-6540117 (http://blip.tv/sf-debris-opinionated-reviews/wonder-woman-2011-review-part-2-6540117)

Opinia panów z Geekvolution:
http://www.youtube.com/watch?v=t8ejRI7R3JA# (http://www.youtube.com/watch?v=t8ejRI7R3JA#)

Opinia ludzi z thatguywiththeglasses:
http://blip.tv/radio-dead-air/wonder-woman-2011-a-review-5888251 (http://blip.tv/radio-dead-air/wonder-woman-2011-a-review-5888251)

Opinia fana WW:
http://www.youtube.com/watch?v=r5XF_m2Hcjc&list=UU3DF78xL0_8bC7Dj0vg8lzQ&index=49# (http://www.youtube.com/watch?v=r5XF_m2Hcjc&list=UU3DF78xL0_8bC7Dj0vg8lzQ&index=49#)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Kwiatek w 30 Wrzesień 2013, 20:11:52
Ciekawy fanowski zwiastun Wonder Woman od Rainfall Films .
Wonder Woman // Rainfall Films (http://www.youtube.com/watch?v=XATiV3gmy-Q#)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 30 Wrzesień 2013, 20:33:21
A miałem już wrzucać... No technicznie jak na fan-film wygląda to imponująco, dobrze dobrana twarz do Wonder Woman, prawie jak wyjęta z kart komiksu. Ogólnie nie lubię tych amatorskich fan-pierdów, no ale tego trailera bynajmniej amatorskim uznać nie można. 100 razy wolę oglądać coś takiego przez te 2 minuty niż te produkcje typu ostatni fan-film o Jokerze czy Red Hoodzie.

Jednak, żeby nie było tak pięknie, mi wciąż Batman... ani nawet Superman do tego świata nie pasują. Nie wiem, według mnie to wychodzi masło maślane wtedy. Być może, gdyby potraktowano ją w filmie jak Thora - czyli, że się pojawia i praktycznie nic ze swojego świata nie wnosi (poza Lokim oczywiście) to kto wie, może byłaby do przełknięcia. Ale to co ona wnosi, ni jak się ma do przygód Batmana i Supermana moim zdaniem. Jako solowy film? Czemu nie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Lipiec 2016, 00:38:10
Nie wiem czy to odppowiednie miejsce, ale chyba nie ma tematu o filmie WW... Ewentualnie się założy, a tak to mamy zwiastun! Kurczę, super to wygląda!! Jest klimat, jest akcjaaa, ciutkę humoru... Zatem zapowiada się conajmniej dobrze! http://naekranie.pl/aktualnosci/zobacz-pierwszy-wypelniony-akcja-zwiastun-filmu-wonder-woman-comic-con-964867 (http://naekranie.pl/aktualnosci/zobacz-pierwszy-wypelniony-akcja-zwiastun-filmu-wonder-woman-comic-con-964867)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Kujaw w 24 Lipiec 2016, 19:27:36
No ja musz? przyzna?, ?e trailer WW znajduje jako per?? w?ród nowinek z tegorocznego Comic-Conu. Sama tematyka I W? jest kusz?ca. Nie bardzo kupuj? Pine'a jak Trevora, ale wiadomo jak to jest z ocenianiem ról po trailerach. Rosyjska ruletka. Czekam z niecierpliwo?ci?..... no i jak wlaz? ten motyw muzyczny z przesterowan? wiolonczel?....Ciary, panie, ciary!!
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 Lipiec 2016, 14:30:22
Wizualnie wygląda ZNACZNIE lepiej niż BvS lub Justice League. Jednak nadal nie mogę się zachęcić na film o Wonder Woman. Po prostu nie mogę się przekonać do tego konceptu greckich bogów. W Thorze przynajmniej starali się to racjonalnie wyjaśnić robiąc z nich albo kosmitów albo istoty z innego wymiaru (w zależności od interpretacji). Tutaj raczej wygląda to żenująco w porównaniu z prawdziwym dramatem pierwszej wojny światowej. Ale to jest problem jaki zawsze miałem z Wonder Woman.

Poza tym, tematycznie wydaje się to niby mieszanką pierwszego Kapitana Ameryki i Thora, ale nie wiem czy taka mieszanka to dobry pomysł. Póki co nie jest to historia, którą chcę obejrzeć, a wszystko przez ogólny koncept tej postaci. Nie ma w nim nic, co można przełożyć na nasze doświadczenia. nic do powiedzenia. Oby szybko porzucli tą całą wyspę i skupili się na pierwszej wojnie, bo to jest jedyna rzecz, która wygląda tu w miarę interesująco, tym bardziej, że nie było nigdy wiele dobrych filmów o tej tematyce (ostatni to chyba Joyeux Noel).

Jeśli chodzi o sekwencje akcji to wypadły dobrze. Slow motion jest niepotrzebne, ale Gal wypada ok, jak również operator pokazuje nam kilka naprawdę ładnych ujęć.

Co mnie zirytowało to sam żart na końcówce. Rozumiem, że to feministyczna bohaterka, ale jak można porównać wykonywanie pracy za którą dostaje się pieniądze do niewolnictwa? :P Rozumiem, że to chce coś powiedzieć o prawach kobiet, o niższych pensjach, ale to bardziej umniejsza dramatowi niewolnictwa niż skutecznie walczy o prawa kobiet.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 03 Listopad 2016, 17:05:47
Nowy zwiastun. Chwilowo nie mam głosu, więc ogl po powrocie do domu... Ale wy łapcie  ;) http://naekranie.pl/aktualnosci/oto-nowy-rewelacyjny-zwiastun-filmu-wonder-woman-zobacz-koniecznie-1354613 (http://naekranie.pl/aktualnosci/oto-nowy-rewelacyjny-zwiastun-filmu-wonder-woman-zobacz-koniecznie-1354613)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Jolly_Roger w 04 Listopad 2016, 21:36:56
No słuchajcie, jeszcze się okaże, że mniej znana (w Polsce) bohaterka uratuje filmy DC w oczach widzów :) Jak dla mnie bomba! Trudno mówić o fabule, ale drugi tailer jeszcze lepszy niż pierwszy. I nikt się nie nastawia: "a jaki będzie Joker, a jaki Wayne, a w ogóle to nowy kostium Batmana jest kiepski" ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 04 Listopad 2016, 21:55:45
Trailery do poprzednich filmów też były dobre :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Maj 2017, 10:16:47
Są recenzje i to bardzo optymistyczne: https://naekranie.pl/aktualnosci/sa-recenzje-wonder-woman-krytycy-zachwyceni-1900658.

Oraz jedna recenzja z naekranie, również optymistyczna: https://naekranie.pl/recenzje/wonder-woman

PS: Jutro mój seans!
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 30 Maj 2017, 13:08:11
Spoko, ten film i tak sobie daruję. Ale może teraz zrobią dobry film o postaci, która mnie chociaż trochę obchodzi. Może reboot Batmana, może Aquaman Jamesa Wana... bo na Justice League to nie liczę :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Maj 2017, 13:30:05
A spoko daruj sobie. Ja jutro idę, a za bilet dałem 8zł i całe 25 groszy. Warner się obłowił, a ja biedny się zrobiłem  ;D
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Czerwiec 2017, 17:27:31
Ja idę w piątek, dzisiaj już mi się nie chce lecieć na przedpremierę. Oczekiwania mam umiarkowane, zaufania do zachodnich recenzentów wcale.

PS Według boxofficemojo.com budżet WW to tylko $149 mln. Trzeba przyznać, że tym razem WB rozsądniej gospodarowało pieniędzmi niż przy BvS (wg różnych informacji budżet tego filmu wyniósł od $250 do $325 milionów).
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Czerwiec 2017, 18:29:01
Lepszy reżyser to i lepiej obraca pieniędzmi. Poza tym nie mają wielkich nazwisk jak Affleck czy Adams
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Rarian w 02 Czerwiec 2017, 23:39:21
Ja w?a?nie wróci?em z seansu. Bawi?em si? doskonale, najlepiej ze wszystkich filmów DCEU. Masa serca jest w?o?ona w ten film, para bohaterów jest wykreowania ?wietnie, to jest naprawd? bardzo komiksowa Diana, a Trevor Pine'a momentami wr?cz przebija wersj? z pierwowzoru. Humor jest uroczy i nienachalny, dobrze wywa?ony i dramatyczne sceny s? z niego wyzute (i dobrze, bo nic tak nie psuje powa?nych scen jak usilne ?mieszkowanie). Wady? Mo?e troszk? ciut za du?o tu patosu i slow-mo, a villaini mogliby by? lepsi, ale pewnie wtedy nie mo?na by po?wi?ci? tyle czasu bohaterom, wi?c wybaczam. Ca?o?ciowo uwa?am, ?e to jeden z najlepszych solowych filmów o superbohaterach ostatnich lat i chyba najlepsze origin-story od czasów pierwszego Iron Mana. Oddaje w pe?ni sprawiedliwo?? bohaterce jak? jest Wondie i fajnie, ?e zachowali ca?y ten motyw fish out of water. Równie? fajnie, ?e nie bano pokaza? si? grozy i okropie?stwa wojny przez co fina?, a w zasadzie mora? wybrzmiewa jeszcze dosadniej. Ode mnie nota 8/10.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 03 Czerwiec 2017, 20:00:13
S?ysza?em g?osy, ?e Wonder Woman jest najlepszym filmem DCEU, a nawet najlepszym o superbohaterach DC od czasu Mrocznego Rycerza. Có?, dla mnie wygl?da to tak:

Man of Steel > ... d?ugo, d?ugo  nic... > Wonder Woman

Ewentualnie:

Man of Steel > The Dark Knight Rises > Superman II > Wonder WomanPlusy:
+ Gal w tytu?owej roli. Umiej?tno?ci aktorskich nie ma za wiele, ale wystarczaj?co i w sumie - Cavill te? nie ma, a mimo to oboje wygrywaj? na tym samym polu. Maj? idealny wygl?d do roli, budz? sympati?, zwyczajnie chce si? im kibicowa?. Gadot jest nie tylko boska (OMG! Jak zjawiskowo ona tu wygl?da!), ale te? urocza i ?mia?a. Przekona?a mnie do siebie, chc? j? dalej ogl?da? w tej roli.
+ Pine. Bardzo sympatyczny i zdecydowanie najlepszy (aktorsko) z ca?ej obsady. Mi?a niespodzianka, bo krytykowa?em jego kasting.
+ Gal + Pine. Chemia mi?dzy nimi by?a idealna.
+ Muzyka.
+ Kilka fajnych humorystycznych scen. Pod tym wzgl?dem - najlepszy film DCEU.
+ Jedna dobra scena akcji na froncie.
+ Niepokazywanie dos?ownie narodzin Diany, a zrobienie z tej historii legendy, ?artu...
+ oraz przeniesienie akcji w czasy IW?.
Dwoma ostatnimi plusami wersja Patty Jenkins zdecydowanie wygrywa z filmem animowanym z 2009.

I ju?. Reszta jest do bólu oklepana, za d?uga, topornie nakr?cona w scenach akcji (du?o slo-mo, jeszcze wi?cej przyspiesze?, dziwny monta?, raz wszystko jest bardzo czytelne, a raz wcale), a fina? to ju? w ogóle jakie? xboxowe badziewie z zupe?nie nieciekawym pojedynkiem Diany (nikt nie nazywa jej tu "Wonder Woman"! Drugi film z Wonder Woman i wci?? nie pad?a ta nazwa nawet razu!!) z Aresem, którzy ci?gle rzucaj? w siebie CGI-czym?, lub CGI-sob?, stoj?c na CGI-t?ach i... w ko?cu si? ko?czy. Fina?owa akcja ma w zasadzie jeden przeb?ysk, czyli wzruszaj?c? scen? z wyznaniem mi?o?ci. Tyle. Reszta jest pozbawiona emocji, to wr?cz poziom fina?u BvS, zupe?nie jakby sta? za tym Snyder ze swoim padem w r?ku.

Od dzi? nie wchodz? na ?adne rottentomato?sy i metakrytyki, bo a? g?upio patrze?, kiedy takie przeci?tne bajki (a to kolejna po Doktorze Strange'u) zbieraj? TAKIE recenzje. Ba! Nawet patrz?c na inne tego typu filmy - a? mru?? oczy z niedowierzania widz?c recenzje na poziomie o kilka klas lepszego pod ka?dym wzgl?dem Iron Mana. :/

Ocena? Gdzie? w po?owie skali. DCEU mo?e i wsta?o z kolan, bo WW jest lepszym filmem od BvS i samobójców, ale to chwiejne powstanie. Zabrak?o im czego? na postawienie pewnego kroku przed siebie.


PS
Historia zdj?cia Diany (tego z BvS) nie ma sensu, czy mi si? tylko wydaje?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 Czerwiec 2017, 10:14:25
Wedle wielu to mocne powstanie z kolan i wiesz film ma swoje wady, pewny dłużyzny, ale przy tym mega serducha, świetne postacie i chemię między nimi. Fajnego Aresa, jego poczynania były dobre i pasujące mi na niego. Jego dwóch pomagierów sobie było i robiło złe rzeczy. Finałowa walka mnie się spodobała, bo i od takich filmów wymagam akcji zwłaszcza na końcu! Zresztą wiadome było, ze do walki z Aresem na końcu filmu musi dojść. Aha, dla mnie montaż był czytelny cały film. Jeśli miałbym porównać do innych filmów, to jest to poziom pierwszego Thora i wyżej od pierwszego Ameryki. Jedynka Iron Mana faktycznie lepsza, ale co z tego? Dwie jego następne części są mimo wszystko takievse z kompletnie durnowatymi przeciwnikami z dziecinną motywacją. Moja ocena WW to 7/10.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Anonimowy Grzybiarz w 05 Czerwiec 2017, 18:21:26
Tylko wąs był okropny ;)

Zapraszam do przeczytania całej recenzji:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/06/recenzja-wonder-woman-2017.html (http://mnichhistorii.blogspot.com/2017/06/recenzja-wonder-woman-2017.html)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 Lipiec 2017, 10:34:26
Cytat: Juby w 03 Czerwiec  2017, 20:00:13
Słyszałem głosy, że Wonder Woman jest najlepszym filmem DCEU, a nawet najlepszym o superbohaterach DC od czasu Mrocznego Rycerza. Cóż, dla mnie wygląda to tak:
(...)
Man of Steel > The Dark Knight Rises > Superman II > Wonder Woman

Ktoś chyba za dużo jarał. Co tam robi Superman II?

Ja widziałem na kompie z siostrzenicą. Co najwyżej jest w porządku. Taki typowy średniak superhero. Nie chce mi się rozpisywać o jakości. Powiem tylko, że podobał mi się drugi akt, a 1 i 3 nie. Ważne, że siostrzenicy podobała się bohaterka... choć film też średnio przypadł jej do gustu. 5/10
DCEU: MoS > WW > SS > BvS

Miałem natomiast jeden problem z tym filmem, którego nikt nie poruszał, a może ktoś mi go tu wyjaśni. Mianowicie, ze całe jej pochodzenie nie ma sensu w tym filmie. Według filmu, motyw z gliną to tylko bajka, a Diana jest naprawdę córką Zeusa. Ok, ale tutaj pojawia się mój problem, bo widzę trzy możliwości i żadna z nich nie trzyma się kupy:
1) Diana jest bardzo stara. Kłóci się to z tym jak przedstawiona jest w filmie. Nie chodzi mi o to, że jest naiwna w normalnym świecie, bo to można by spokojnie wyjaśnić, tym, że żyła w odosobnieniu. Ale o to, że jest naiwna nawet w porównaniu do innych Amazonek, które z tego co rozumiem, są śmiertelne, i tylko Diana jest "special" (ewentualnie jeszcze jej mama). A tak, kiedy Kapitan Kirk pojawia się na wyspie, ona nadal jest w trakcie swojego treningu, nadal traktowana jest jako nowicjuszka. I teraz jeśli inne amazonki też są nieśmiertelne, to to nadal nie wyjaśnia, czemu Diana traktowana jest jak dziecko. Jeśli nie są nieśmiertelne, to Diana już dawno powinna wiedzieć, że jest "special", bo inne amazonki umierałyby dookoła niej, a ona nadal była młoda. Tak czy siak, film bardzo marnie to wyjaśnia.
2) Wonder Woman ma dopiero 20 kilka lat, a to oznacza, że Zeus żył w XIX wieku :P Co oczywiście nie ma sensu, jeśli weźmiemy pod uwagę flashback Aresa na końcu filmu. Ewidentnie odwołuje się do starożytności.
3) W krainie kobiet następuje olbrzymia dylatacja czasu w porównaniu do reszty planety. Coś jak w Interstellar, gdzie jeden dzień na tej całej Temiskierze, czy jak jej tam, to LATA w świecie ludzi. Ok, to byłoby najbardziej logiczne, gdyby nie to, że Chris Pine trafia na tą wyspę, spędza tam cały dzień i dopiero potem wypływa. Po powrocie, wojna już dawno by się skończyła, a oni wróciliby daleko do przyszłości.

Czy jest coś czego ja nie wyłapałem? Bo inaczej tego nie widzę. A jest to cholernie wielka dziura o której nikt nie mówi, jeśli pochodzenie twojego bohatera nie ma żadnego sensu.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: kelen w 09 Lipiec 2017, 12:56:52
Widziałem film tylko raz, więc mogę się mylić w tym, co teraz napiszę, niech zweryfikują to inni lub internet.

1) Diana została ulepiona z gliny, a życie dał jej Zeus, połączyli dwa originy w jednym

2) Diana była specjalnie traktowana, bo Królowa aka jej matka nie chciała, aby dowiedziała się, że została stworzona do zabijania innych bogów

3) A to nie tak, że na Temiskirze po prostu ludzie się nie starzeją, a nie tak, że czas tam płynie wedle tych zasad, które opisałeś?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 09 Lipiec 2017, 14:05:40
Zatem tylko Diana się postarzała, a reszta pozostała w wieku w którym trafili na wyspę? Zawsze myślałem, że WW strzaje się inaczej ze względu na swoje pochodzenie...
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: kelen w 09 Lipiec 2017, 14:49:55
A Amazonki przypadkiem nie zostały stworzone od razu w takiej "formie" w jakiej widzimy je w filmie?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 Lipiec 2017, 15:27:13
Co do tej gliny to w filmie jest to bajka, którą mama jej opowiada (typu "znaleźliśmy Cię w kapuście"). A jej prawdziwy origin to ten z New 52.

Co do tych amazonek to jak widzieliście, to wszystko jest strasznie niejasne w filmie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 09 Lipiec 2017, 18:17:34
Po Amazonkach stworzonych przez bogów oraz obecności Zeusa, który zostawił "Zabójcę bogów", nie powinno się oczekiwać jasności jakby było to coś w pełni rzeczywistego.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 09 Lipiec 2017, 19:22:13
Nie, ale to, żeby było to logiczne w świecie przedstawionym w filmie, powinno już być oczekiwane.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 11 Lipiec 2017, 08:47:32
CytatA Amazonki przypadkiem nie zostały stworzone od razu w takiej "formie" w jakiej widzimy je w filmie?

W sumie racja. Z opowieści by tak wynikało  ;)
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Wrzesień 2020, 09:28:48
No i niestety kolejna obsuwa tuż za rogiem i jeśli do niej dojdzie film dostaniemy w listopadzie bądź grudniu... Eh, nawet nie wiem co napisać, szlag mnie już powoli trafia!!! A jeśli pójdzie tak dalej to kto wie czy w tym roku w ogóle dojdzie do tej cholernej premiery.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 Wrzesień 2020, 09:34:04
Szczerze to przesunięcie o miesiąc lub dwa jest teraz totalnie bezsensowne. Albo przesunąć na kolejny rok i pozamykać kina, albo zostawić filmy jak są i liczyć, że widzowie zaczną się "rozkręcać", czuć pewniej i chętniej przychodzić. Jeśli przesuną film o miesiąc, a za nim pójdą inne filmy to znowu będą w sytuacji Tenet kiedy będą "testowali wody" i zyski będą równie słabe jak z Tenet.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 10 Wrzesień 2020, 09:45:53
Liczą, że Tenet jeszcze coś ugra.A ogólnie średnio mu to idzie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 10 Wrzesień 2020, 12:39:54
Znowu robi się efekt domina. Jak przesuną "Czarną Wdowę", to "Wonder Woman" może wskoczyć na listopad, a "Tenet" dłużej nie będzie miał konkurencji, pozostaje też opcja grudniowa i wypadnięcie "Diuny". Tylko jak kina nie mają dużej produkcji to nie śpieszą się z otwarciem, a nawet gdy są otwarte to i tak jest mniej widzów, więc w gruncie rzeczy nie wiadomo jak oceniać sytuacje. Wracamy do czasów, gdy większa produkcja pojawiała się raz na kilka miesięcy.

Ciężko znaleźć złoty środek, zwłaszcza, kiedy w niektórych krajach dochodzą nowe obostrzenia.

Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Wrzesień 2020, 22:18:07
Coś mnie ominęło? Jest jakaś decyzja w sprawie kolejnej obsuwy?
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 10 Wrzesień 2020, 23:08:42
Oficjalnie jeszcze nie ma. Ale brak daty przy trailerze oraz sugestie ze strony Deadline sugerują, że jest to całkiem prawdopodobne, zwłaszcza, że "Tenet" w USA znacznie poniżej oczekiwań wypada.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Q w 11 Wrzesień 2020, 19:19:04
Już oficjalnie "Wonder Woman 1984" przesunięta kolejny raz tym razem na 25 grudnia. Teraz tylko czekać na nową datę "Diuny".

https://deadline.com/2020/09/wonder-woman-1984-flying-to-christmas-gal-gadot-movie-will-open-one-week-after-dune-1234575379/
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Funky w 11 Wrzesień 2020, 19:25:00
Widziałem trailer WW przed Tenet i kiedy zobaczyłem z kim przyjdzie zmierzyć się Dianie to prawie parsknąłem śmiechem. Wielka lamparcica, gepardzica(?) w fatalnym CGI. Myślałem żeby iść do kina na ten film (klimat lat 80 i muzyka Hansa Zimmera) ale po trailerze daruje sobie.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Wrzesień 2020, 19:29:23


Eh, Warner, Warner, Warner. Gdyby nie to, że bawiliście się datami premier (BvS NICZEGO was nie nauczyło) i sami to na siebie sprowadziliście, to nawet by mi było was szkoda. Ale nie jest. A że na film nie czekam, cała ta sytuacja nieustannie mnie bawi. To już szósta data premiery WW84, ponad rok po pierwszej. Ciekawe ile razy jeszcze się to zmieni? ;D

@Funky
Ta lamparcica to Cheetah - główny łotr w świecie Wonder Woman. Sama w sobie nie była złym pomysłem i obsadzili w tej roli uwielbianą przeze mnie Kristen Wiig, ale jej wygląd i to jak zamierzają przedstawić również sprawiło, że wykreśliłem ją z listy tegorocznych seansów (skojarzenia z okropnie przerysowanym Electro z TASM2 bardzo na miejscu).
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 13 Wrzesień 2020, 15:48:38
Z tą Lamparcicą się tobie udało, Funky. Masz rację, to jest tak wizualnie głupie, że aż śmieszne. Kurdę, to jest jakby przeskoczenie w lata 80-tę w sensie infantylności podejścia do kina o superbohaterach, dołączając współczesne efekty specjalne. A te efekty, po trailerze sądząc, też nie są za specjalne.

Ciekawe czy z powodów nie komercyjnych, czyli tak, chodzi tylko i wyłącznie o zarobienie jak największej kasy czym więcej ludzi by poszło na film – a np. politycznych – któryś film po wyprodukowaniu tak długo się nie pokazał w kinach. Czy są jakieś większe przykłady?

Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 13 Wrzesień 2020, 18:36:02
Czy Cheetah wygląda jakoś mega super? Nie. Czy wygląda jakoś mocno źle? Nie, zdecydowanie nie. Nie budzi u mnie również żadnych skojarzeń z Electro. Samej postaci z komiksów praktycznie nie znam... Więc jestem otwarty na to jak ja planują przedstawić. A jak wypadnie w filmie to oczywiście jeszcze się zobaczy. Tak czy siak po trailerze, który ogólnie był i tak raczej średni nie mam zamiaru rezygnować z seansu. Trailer to trailer, może być i wyjebisty, a sam film okazywał się słaby.
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Wrzesień 2020, 10:41:53
Cytat: Leon Kennedy w 13 Wrzesień  2020, 18:36:02Nie budzi u mnie również żadnych skojarzeń z Electro.

U mnie budzi od pierwszej opublikowanej fotografii Kristen w tym luźnym swetrze, okropnych okularach i długiej spudnicy. From zero to hero, czy jakoś tak. Schemat znany od czasu Seliny z Batman Returns - nieśmiała postać, której przytrafia się coś złego, z tego powodu zostaje arcyłotrem i ma jakieś wątki do głównego protagonisty. O ile Catwoman w BR uwielbiam, tak Electro był przerysowany do granic śmieszności i po ostatnim zwiastunie, mam wrażenie że Wiig będzie bliżej Jimmy'ego Foxa, niż do Michelle Pfeiffer. :P
Tytuł: Odp: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 14 Wrzesień 2020, 12:02:24
Może i trochę tak będzie jak piszesz, ale nie sądzę żeby była takim streotypowym ciapem jak Electro. Będzie w tym umiar i zdrowy rozsądek, tak sądzę.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Listopad 2020, 12:00:38
Warner podjął jedyną słuszną, acz o wiele spóźnioną decyzję. Film ma trafić jednocześnie do kin (przynajmniej do tych, które będą otwarte) i na HBO Max 25 grudnia (w niektórych krajach już 16tego). Myślę, że takie wyjście jest lepsze niż kolejne odwlekanie (słyszałem wiele głosów krytyki, że lepiej byłoby ją przełożyć na czerwiec 2021, ale skąd pewność, że wtedy będzie lepiej, a nie jeszcze gorzej i że w czerwcu znowu by musieli przełożyć, po raz ósmy?!), gorzej że HBO Max jest dostępne chyba tylko w USA, a szans na otwarcie kin w naszym kraju na 25 grudnia raczej nie ma. Oh well, skoro Warner i tak już skreślił swoją superbohaterkę (obstawiam max. $200 milionów w box office worldwide przy premierze za miesiąc), to nie widzę problemu w obejrzeniu filmu ze źródeł "alternatywnych". W sumie to nie mam parcia, a że starszy brat na 100% kupi na Blu-ray w dniu premiery (pewnie pod koniec kwietnia / na początku maja) mogę poczekać jeszcze dłużej i pożyczyć od niego.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 20 Listopad 2020, 16:32:55
Czy ja wiem czy nie ma szans, teraz maja zas luzować obostrzenia, to może tak je zluzuja, że znów kina otworzą. Tak czy siak ja chce WW zobaczyć w kinie! Morawiecki!!! 🙃
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 20 Listopad 2020, 22:19:14
Też chcę do kina na WW84, oby otwarli będzie prezent.
Mulan dała radę finansowo? bo Tenet to poplynal szkoda by było amazonki, liczę na trylogię  8)
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Listopad 2020, 23:55:57
Tenet poza Stanami poradził sobie dobrze, Mulan zaliczyła wszędzie zdecydowanie sromotniejszą porażkę.

Szans na otwarcie kin w Polsce (i w sumie wielu krajach UE) nie widzę. Od tygodni sytuacja u nas jest fatalna, po 18-28 tysięcy potwierdzonych przypadków covidu. Nie słyszałem nic o żadnym znoszeniu obostrzeń, wręcz przeciwnie, co innego mówił Minister zdrowia. Chcą spokojnych świąt, które już za 5 tygodni. Póki co sytuacja się nie poprawia, a żeby otworzyli kina ilość chorych musiałaby spaść dramatycznie. Będzie dobrze jak otworzą kina do Walentynek.

Porażka kasowa jest IMO pewna. Polecam materiał pijaka, dobrze opisuje sytuację.

Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Shadow of the Bat w 21 Listopad 2020, 01:54:35
Pierwsza część ku memu zaskoczeniu spodobała mi się bo uniknęła feministycznych kazań i była po prostu zabawnym filmem z kobiecą główną bohaterką, którą da się lubić i zrozumieć. Natomiast zwiastun drugiej części nie dość, że zaczyna uderzać w polityczne tony to jeszcze przywraca do życia zmarłego bohatera (zapewne czasowo). To jednak nic. Nie wyrobiłem gdy w zwiastunie zobaczyłem Cheetah. Już w komiksach i animacjach ta postać wydawała mi się mega odpustowa to teraz w wersji fabularnej to już w ogóle wyszła porażka. To było tak głupie, że aż parsknąłem śmiechem.

CytatPorażka kasowa jest IMO pewna. Polecam materiał pijaka, dobrze opisuje sytuację.

Ach jeden z moich ulubionych recenzentów. :D
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Listopad 2020, 10:46:29
Nie rozumiem hejtu na Czitę (ani na jej wygląd). W The Suicide Squad wystąpi podobna postać, pół człowiek - pół zwierzę (King Shark) i nikt z nim nie ma problemu.

Premier Morawiecki przed chwilą ogłosił, że otwarcia kin nie planują do 27 grudnia... Czyli czekamy co na to Warner Bros. Poland, powinni przesunąć premierę na przyszły rok.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Shadow of the Bat w 21 Listopad 2020, 12:33:58
CytatNie rozumiem hejtu na Czitę (ani na jej wygląd). W The Suicide Squad wystąpi podobna postać, pół człowiek - pół zwierzę (King Shark) i nikt z nim nie ma problemu.

Chodzi o umiejscowienie humoru w odpowiednim kontekście. To trochę jak z nietrafionymi żartami w TLJ które wrzucone były w środek poważnych scen przez co całość sceny wypadała dość groteskowo. Suicide Squad jest robiony w całości jako film komiksowo-komediowy w stylu Deadpoola czy Guardians of the Galaxy (ten sam reżyser co w Strażnikach Galaktyki) więc tak przerysowana postać wpisuje się w ten styl i gatunek. Natomiast w filmie który próbuje być traktowany serio (oczywiście momenty humorystyczne też się znajdą) wrzucenie laski która zmienia się w komputerowego geparda i robi mrau we mnie wzbudza śmiech. ;)
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 21 Listopad 2020, 17:42:42
Bo magiczne, latające Amazonki są przecież super serio ;)

Film wygląda ok. Nie czekam specjalnie bo wiadomo, Snyderverse jest do bani :P i pierwsza część jak dla mnie była przeciętna (i nadal nikt mi tu nie wyjaśnił pochodzenia Diany), ale akurat do zwiastunów tego filmu nie mam się jak przyczepić. Lata 80-te, ładne zdjęcia, świetnie dobrana muzyka, dobre efekty i fajna obsada. Więc fani pierwszej części powinni się jak najbardziej cieszyć na tak szybki seans.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Listopad 2020, 18:45:18
To samo pomyślałem. Jakie "na serio"? Przecież to film o półbogini, która swoim magicznym lasso zahacza o chmury i huśta się jak Tarzan między drzewami. Cheetah jest jednym z mniej infantylnych elementów ze zwiastunów.

Też niespecjalnie czekam. Pierwszą część uważam za strasznie przereklamowaną, a przecieki z pokazów testowych podobno brzmiały absurdalnie i film został przyjęty bardzo mieszanie. DCEU ma póki co tylko jeden film, którego z czystym sumieniem nazywam dobrym i miał premierę ponad 7 lat temu.

@LelekPL
A co tu wyjaśniać? Jest córką Hipolity z wyspy Amazonek, to chyba wszystko.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 21 Listopad 2020, 20:07:30
Cytat: Juby w 21 Listopad  2020, 18:45:18@LelekPL
A co tu wyjaśniać? Jest córką Hipolity z wyspy Amazonek, to chyba wszystko
Brak sensu (tak wiem, ale chodzi mi nawet o brak sensu w kontekście filmu) w jej pochodzeniu. Wspominałem o nim tutaj: http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=739.msg67931#msg67931
Tutaj cytat:
Cytat: LelekPL w 09 Lipiec  2017, 10:34:26Miałem natomiast jeden problem z tym filmem, którego nikt nie poruszał, a może ktoś mi go tu wyjaśni. Mianowicie, ze całe jej pochodzenie nie ma sensu w tym filmie. Według filmu, motyw z gliną to tylko bajka, a Diana jest naprawdę córką Zeusa. Ok, ale tutaj pojawia się mój problem, bo widzę trzy możliwości i żadna z nich nie trzyma się kupy:
1) Diana jest bardzo stara. Kłóci się to z tym jak przedstawiona jest w filmie. Nie chodzi mi o to, że jest naiwna w normalnym świecie, bo to można by spokojnie wyjaśnić, tym, że żyła w odosobnieniu. Ale o to, że jest naiwna nawet w porównaniu do innych Amazonek, które z tego co rozumiem, są śmiertelne, i tylko Diana jest "special" (ewentualnie jeszcze jej mama). A tak, kiedy Kapitan Kirk pojawia się na wyspie, ona nadal jest w trakcie swojego treningu, nadal traktowana jest jako nowicjuszka. I teraz jeśli inne amazonki też są nieśmiertelne, to to nadal nie wyjaśnia, czemu Diana traktowana jest jak dziecko. Jeśli nie są nieśmiertelne, to Diana już dawno powinna wiedzieć, że jest "special", bo inne amazonki umierałyby dookoła niej, a ona nadal była młoda. Tak czy siak, film bardzo marnie to wyjaśnia.
2) Wonder Woman ma dopiero 20 kilka lat, a to oznacza, że Zeus żył w XIX wieku :P Co oczywiście nie ma sensu, jeśli weźmiemy pod uwagę flashback Aresa na końcu filmu. Ewidentnie odwołuje się do starożytności.
3) W krainie kobiet następuje olbrzymia dylatacja czasu w porównaniu do reszty planety. Coś jak w Interstellar, gdzie jeden dzień na tej całej Temiskierze, czy jak jej tam, to LATA w świecie ludzi. Ok, to byłoby najbardziej logiczne, gdyby nie to, że Chris Pine trafia na tą wyspę, spędza tam cały dzień i dopiero potem wypływa. Po powrocie, wojna już dawno by się skończyła, a oni wróciliby daleko do przyszłości.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Listopad 2020, 23:08:19
Nie pamiętam już dokładnie pierwszej części (widziałem tylko w kinie ponad 3 lata temu, zerknąłem trochę na drugą połowę przy niedawnej emisji na którymś tevałenie, ale finał był nieoglądalny, więc straciłem ochotę na powtórkę całości :P), ale twoje przemyślenia wychodzą z założenia, że ulepienie Diany z gliny jest bajką, a chyba nie pada taka informacja w filmie. Jest to wspomniane jako humorystyczna wstawka, w którą nie wierzy Chris Pine, ale nie kojarzę czy gdzieś było powiedziane, że na 100% tak nie było. Równie dobrze Hipolita naprawdę ulepiła ją z gliny, a Zeus tchnął w nią życie jakieś 20 lat przed wydarzeniami z filmu.

Niemniej, nawet jeśli się mylę i jest tu jakaś nieścisłość, sądzę że to płotka w morzu problemów kinowej Wonder Woman. Nie zawracałbym sobie tym głowy.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 21 Listopad 2020, 23:35:13
Nawet jeśli przyjmiemy, że to z gliną to prawda to Zeus nie mógł tchnąć w nią życia 20 kilka lat przed wydarzeniami z filmu bo już nie żył wtedy. Czy została poczęta naturalnie czy z gliny w sumie to jest bez różnicy, bo problemy odnośnie kompletnie niemożliwej chronologii pozostają te same. Czy płotka to nie wiem bo pokazuje kompletny brak przemyślenia pochodzenia tej postaci. Jest to jeden z największych filmowych błędów jakie kojarzę o którym nikt nie mówi.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Shadow of the Bat w 22 Listopad 2020, 19:12:05
CytatTo samo pomyślałem. Jakie "na serio"? Przecież to film o półbogini, która swoim magicznym lasso zahacza o chmury i huśta się jak Tarzan między drzewami. Cheetah jest jednym z mniej infantylnych elementów ze zwiastunów.

W ten sposób można opisać każdy film o superbohaterze. Batman? Koleś latający po mieście w stroju latającego szczura? No przecież absurd! A jednak jest różnica pomiędzy Batmanami Nolana i Burtona a Batmanem z 1966 albo Batman i Robin prawda? Można opowiedzieć historię na serio lub dla jaj. Jak dla mnie WW84 nie wie jak chce opowiedzieć swoją historię dlatego uzyskany efekt jest niezamierzenie komiczny (wyraźnie widać próbę zbudowania dramaturgii z przemiany pani w okularach w Cheetah). W filmach Marvela jest sporo humoru, ale kiedy nastaje moment kiedy trzeba zbudować dramaturgię opowiedzieć coś na serio to potrafią to zrobić. Skoro obejrzałem jedynkę to obejrzę też dwójkę, ale zwiastun mnie pozytywnie nie nastraja.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Listopad 2020, 22:25:45
Polska premiera przesunięta na 22 stycznia... Na razie.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Listopad 2020, 16:53:56
Eh. Mam nadzieję, że te kina do tego czasu otworzą, bo tylko tam chcę ją zobaczyć.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 24 Listopad 2020, 21:54:20
Lipna ta data, poszedł bym przed Sylwestrem, a tak kolejny miech czekania, a jeszcze niech no nasi władcy cos wymyslą i będzie po oglądane  :-\
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 27 Grudzień 2020, 13:57:14
Juby znienawidzi ten film :P

Ale mi się podobał. Emocjonalnie wypadł bardzo dobrze, film ma stałe przesłanie, które opłaca się na końcu, postacie są bardzo dobrze przedstawione, nawet Cheetah wypadła dobrze. Ale to cozwyiście zależy czy lubicie Riddlera z BF czy Electro z TASM2, bo to praktycznie ta sama historia. Cały film jest listem miłosnym do nie tylko Supermana Donnera, ale też przerysowana satyra przepychu w stylu filmów z lat 70-tych.

Akcja jest słaba niestety, film się przez to bardzo dłuży, myślę, że to będzie większy problem na powtórkach, dlatego moja ocena jest dość konserwatywna ze względu na ten punkt. Niestety nie rozumiem po co ta CGI Cheetah, która jak każda postać CGI po prostu nie posiada żadnej wagi przy podskokach... kiedy oni to naprawią!?

No i oczywiście ludzie będą się czepiali braku sensu i logiki w emocjonalnym filmie o magii i spełnianiu życzeń, ale mi się podobało, że wiele kluczowych elementów filmu budowane są na emocjonalnych beatach - typu latanie czy sam finał z Maxem Lordem. A z nim mam drugi problem w tym filmie i jego leniwym uczłowieczeniem: "Mam dziecko, więc nie jestem taki zły".
Spoiler
Jego odkupienie przez to nie wydaje się zasłużone.
[Zamknij]
Wiąże się to też z dość leniwymi dialogami, które kują w oczy w niektórych scenach, np. Diana i Barbara są na kolacji, śmieją się i pierwszy dialog "Barbara, ale ty jestes zabawna"... serio?

Mimo wszystko, za ładne zdjęcia (poza akcją), świetną muzykę i w większości skuteczne emocjonalne przesłanie daję jak najbardziej pozytywną ocenę: 7/10

DCU update:
1. Shazam 8/10
2. WW1984 7/10
3. Man of Steel 7/10
4. Wonder Woman 6/10
5. Aquaman 6/10
6. Birds of Prey 5/10
7. Justice League 4/10
8. Suicide Squad 4/10
9. BvS 3/10
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Grudzień 2020, 14:38:39
Film widziało już 10 moich "internetowych znajomych" z tobą włącznie i... Połowa oceniła go negatywie (oceny 3-5/10), druga pozytywnie (kilka siódemek, jedna dziewiątka z serduszkiem na Filmwebie). Średnia poniżej sześciu, więc znacząco słabiej niż część pierwsza.

A czy mi się spodoba, przekonam się niebawem. Jeśli uda mi się "nabyć" wersję w rozsądnej jakości WW84 i Soul Pixara, to może zrobimy maraton z narzeczoną w oczekiwaniu na Nowy Rok. ;)
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 29 Grudzień 2020, 11:06:03
Wtf was that?

Jedynka była przereklamowanym przeciętniakiem, dwójka jest... słabsza.

- osadzenie tego w latach 80-tych jest chyba tylko po to, żeby wstawić motyw konfliktu nuklearnego. 80s się tu w ogóle nie czuje. Not one bit.
- zero dobrych scen akcji. ZERO. A finałowe konfrontacje są już w ogóle najgorsze i zabijają nudą.
- W pierwszej połowie filmy Wondy w kostiumie jest ze 2 minuty.
- wyciąganie z dupy kolejnych do niczego niepotrzebnych motywów jak nowe moce Diany, czy zbroja
- usypiający, idiotyczny finał,  w pewnym momencie mamy coś trochę jakby
Spoiler
barki z TDK do sześcianu.
[Zamknij]
- niestety wszystkie pomysły, które mi się nie podobały na papierze, w praniu wyszły tak samo źle.
- początek jest w miarę, ale im dalej tym gorzej i gorzej i gorzej i gorzej...
- za długie toto o co najmniej 30 minut
Z plusów - Wiig daje radę, (ale w pewnym momencie zostaje zepchnięta na dalszy plan i do końca nie ma już nic ciekawego do roboty),  Pascal aktorsko jest spoko, chwilami (zwłaszcza pod koniec) miałem prawie wrażenie, że widzę (i słyszę) Billa Murraya, a to zawsze dobre skojarzenie.

Ogólnie taki trochę Batman Forever X Superman Donnera, tylko bardziej irytujący.

4/10


Całe DCEU:

1. Man of Steel - 9/10
2. Batman V Superman - 7/10
3. Aquaman - 7/10
4. Wonder Woman - 7/10  (z 5/10 w górę po dzisiejszej powtórce)
5. Justice League 6/10
6. Shazam - 5/10
7. WW 1984 - 4/10
8. Suicide Squad - 2/10

Birds of Prey - nie widziałem i nie planuję oglądać/10
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Grudzień 2020, 16:58:01
Coś czuję, że ta część będzie mocno dzieliła, co w sumie już widać 😋 Mnie zastanawiają te efekty, ponoć bardzo słabe, ale gdzieś czytałem, że to dziwny celowy zabieg, no dziwne... Mniejsza ilość akcji mi nie wadzi. Osobiście liczę na humor i głównym bohaterów i ich chemię między nimi. Żal niewykorzystanie Cheetah, ale w sumie to wszystko muszę sam zweryfikować.
CytatFilm widziało już 10 moich "internetowych znajomych" z tobą włącznie i... Połowa oceniła go negatywie (oceny 3-5/10), druga pozytywnie (kilka siódemek, jedna dziewiątka z serduszkiem na Filmwebie). Średnia poniżej sześciu, więc znacząco słabiej niż część pierwsza

Czyli całkiem nieźle. Tak jak pisałem ten film będzie mocno dzielił 😋

CytatBirds of Prey - nie widziałem i nie planuję oglądać/10

Daj szanse, to szalona jazda bez trzymanki, a choreografia podczas scen akcji jest 😍😍😍
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 29 Grudzień 2020, 18:38:56
Kompletnie nie interesuje mnie postać Harley (może sobie być najwyżej jako dodatek do Jokera), jak również nic, co mi będzie przypominać o Suicide Squad, a w zwiastunach nie podobało mi się absolutnie nic, tak więc dziękuję, postoję.

----

Powtórka pierwszej WW po seansie sequela daje klasyczny efekt "better by comparison". Oglądało się lepiej niż kiedykolwiek do tej pory, wszystko tu jest lepsze niż w dwójce - chemia na linii Diana-Steve, sama główna bohaterka, akcja o niebo bardziej efektowna i nawet CGIfest final battle jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące od finału sequela. To dalej mocno przehajpowany film, w którym wiele rzeczy jest zrobione "tak se" ale w porównaniu z kontynuacją niebo a ziemia.

W górę na 7/10
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Grudzień 2020, 09:34:56
Aż tak?! ;D

Od wyjścia z kina widziałem jedynie fragment pierwszej części. Kilka miesięcy temu narzeczona włączyła ją, gdy puszczali (chyba) w TVN7 mniej więcej od akcji na froncie i "oglądałem" prawie do końca... Oglądałem dałem w cudzysłów, bo co chwilę wychodziłem do kuchni zająć się czymś pożyteczniejszym, tak bardzo nie mogłem patrzeć na finał. TRA-GE-DIA! Debilny twist, okropna strona wizualna (CGI-Ares, CGI-tła, od których bardzo odstają prawdziwi aktorzy), zero pomysłowej choreografii, scenariuszowo też mielizna. Uwielbiam motyw rodem z filmów Van Damme'a, czy Dragon Balla, gdy osłabiony bohater na koniec wchodzi na wyższy level i kopie tyłek przeciwnikowi, ale to musi mieć jakieś uzasadnienie, jakiś sens. Tutaj nie ma. Diana najpierw nie może nawet dotknąć Aresa (taki jest potężny), później się spina i bije się z nim prawie jak równy z równym (okej, to jeszcze kupuję), aż w końcu gdy zaczyna "wierzyć w miłość" (LOL) wskakuje chyba tysiąc leveli wyżej, tak że Ares nie może jej nic zrobić, a ona niszczy go w krótki, nieciekawy sposób. :P Patty Jenkins w jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że finał miał wyglądać inaczej, ale studio wymusiło na niej, aby go zmienić (chcieli widowiskowej walki i dużo efektów komputerowych). Niby twierdzi, że jest zadowolona z efektu końcowego, ale ciekawe ile w tym prawdy.

Tak, jak napisałeś, jedynka była przereklamowanym przeciętniakiem, ale tylko do ujawienia się Aresa. Od tego momentu to jest 1/10, może 2/10 (bo Chris Pine daje radę, scena jego pożegnania jest urzekająca). Jeden z moich ulubionych materiałów Filmento trafnie opisuje jak spieprzony jest ostatni akt WW. Polecam!

A Wonder Woman 1984 mam na pendrive od dwóch dni, ale aż boję się włączyć (opinie są coraz gorsze, na MTC i IMDb najgorsze spośród wszystkich filmów DCU :o).
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 30 Grudzień 2020, 11:54:53
Pojedynek z Aresem jest marny, ale w zestawieniu z końcówką WW1984  (rated FS for Fuckin' Stupid) urasta nagle do rangi efektownego epickiego finału.
Możliwe, że Jenkinsowej nie należy pozwalać, żeby robiła co chce :P

Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Grudzień 2020, 12:02:46
Trudno mi w to uwierzyć (a przynajmniej w to, że miałbym przychylniej spojrzeć na pierwszą WW ze względu na to, jak zły jest sequel - to tak nie działa), ale przekonam się zapewne jutro wieczorem.

EDIT:
Po głosach rozczarowania, zastanawiam się, ile WW84 zarobiłaby w alternatywnym wszechświecie, gdyby nie doszło do pandemii i trafiłaby normalnie do kin w czerwcu 2020. Już w 2019 czytałem analizy zaufanych box office'owych maniaków, którzy wróżyli, że sequel może nie zarobić w USA $400 mln tak, jak zrobiła to część pierwsza, a na całym świecie wcale nie jest pewna walka o miliard. Jak teraz patrzę na miażdżące oceny widzów, wyniki b.o. z obecnych rynków i HBO Max (słabsze od Soul Pixara na Disney+), to wcale by mnie nie zdziwił scenariusz, w którym WW84 zaliczyłaby zjazd przychodami tak, jak zrobił to drugi Deadpool względem częsci pierwszej.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 30 Grudzień 2020, 12:33:25
Cytatże miałbym przychylniej spojrzeć na pierwszą WW ze względu na to, jak zły jest sequel - to tak nie działa

Może u ciebie tak to nie działa, ale u mnie owszem. Miałem tak choćby z Alien 3 (którego w latach 90-tych aż tak nie lubiłem, a potem postawiłem na równi z dwoma pierwszymi filmami), Alien Resurrection, AVP, Batman Forever, Predators, BvS (które zyskiwało u mnie z każdą kolejną premierą filmów DCEU) a po obejrzeniu Skyfall, jeszcze bardziej polubiłem Quantum of Solace, które w kinie było rozczarowaniem, ale potem zyskiwało z każdym seansem.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Grudzień 2020, 13:20:36
Docenić coś co mnie rozczarowało / podobało się mniej niż mogło spodobać - okej, też tak miewam. Ale finał Wonder Woman nazwałem "tragedią". Nie wierzę, aby coś nawet sto razy gorszego spowodowało, aby trzeci akt filmu, którego oceniam na max. 2/10, nagle bardziej mi się podobał. Coś tak złego, nadal pozostanie złe w moich oczach.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Grudzień 2020, 18:43:33
CytatA Wonder Woman 1984 mam na pendrive od dwóch dni, ale aż boję się włączyć (opinie są coraz gorsze, na MTC i IMDb najgorsze spośród wszystkich filmów DCU :o).

Odwagi Juby, odwagi. Niektórym Twoim znajomym się przecież podobało🙃. Co do ocen, to bawi mnie, że z nich wynika, iż to najgorszy film z DCEU, bo SS nikt i nic nie pobije 😋. Tego jestem pewny. Więc 1 stycznia na lajcie siadam i ogl. Zresztą na tym MTC ma w sumie 60 % pozytywnych, dla mnie to wcale nie jest mało. Negatywnych ma 3 opinie, a mieszane już 24, pozytywne to 30. Razem 57 opinii. Nie jest według mnie, aż tak mega, mega źle.  Ocena samych widzów mnie wali. Mogą sobie robić jajca do przyszłego wtorku 2022 roku... Kto wie ile z nich jest miarodajnych???
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Grudzień 2020, 19:49:58
Sorry, nie doprecyzowałem. Oczywiście chodziło mi o oceny widzów na MTC, krytycy potraktowali WW84 trochę lepiej (przegrywa jedynie z częścią pierwszą, Shazamem i BoP).
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: newtime w 31 Grudzień 2020, 19:38:17
Dla mnie z wyjątkiem Ssuicide squad był,to najgorszy film z tego uniwersum i zaznaczam ze bardzo lubie pierwsza cześć, to ten film jest taki głupi i nudny ze ledwo dotarłem do końca, Gal Gadot zachowuje się jak na wybiegu a nie na planie filmowym dla mnie nie nadaje się ona do aktorstwa i mam nadzieje ze wkrótce ją wymienią chociaż wizualnie pasuje jak mało kto, to aktorsko niestety żenada 
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 01 Styczeń 2021, 12:08:02
Przykro mi, ale szans na podmiankę nie ma dosłownie żadnych  :P
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Styczeń 2021, 12:11:55
Może to zasługa bardzo obniżonych oczekiwań, ale obejrzałem i nie znienawidziłem tego filmu. ;) Uwaga, będą spoilery, których nie zakrywam.Głównym problemem sequela są dwie najważniejsze składowe każdego filmu - scenariusz i reżyseria. Ale zanim o tym, napiszę co mi się podobało:

- Cheetah... Tak jakby. Wejście Kristen Wiig jest niemal żywcem wyjęte z pierwszej sceny Jamiego Foxxa w The Amazing Spider-Man 2 (czego się obawiałem), ale później, mimo odhaczania szablonu punkt po punkcie, podobała mi się jej postać... Do jej wejścia w Białym Domu, które nie ma za grosz sensu i od tej pory staje się jedynie fizycznym przeciwnikiem dla Diany przy dwóch starciach (w tym miejscu dodam, że tylko w ten sposób będę pisał o tytułowej bohaterce, bo choć to już czwarty film z Wonder Woman wciąż NIKT NIGDY nie nazwa jej Wonder Woman!).

- Pedro Pascal. Jego postać bywa okropnie napisana i nieprzekonująca (zwłaszcza w finale), ale sam aktor wywiązał się wzorowo, chyba najbardziej zrozumiał niepoważną konwencję, w jakiej go osadzono i postanowił się w nią wpasować. Bywa urodzonym telemarketerem rodem z Miodowych lat starającym się naciągnąć typowego Karola Krawczyka, a potem stacza się w kierunku, nad którym nie panuje. Kupuję to, przekonał mnie najbardziej z całej obsady.

- Film jest kolorowy, jak na kino komiksowe przystało.

- Spoko wybrnięcie z niewidzialnego odrzutowca (który wydawał mi się nieprzekładalnym na język filmu elementem z komiksów), choć sama scena z jego pojawieniem się pod wieloma względami nie ma sensu.

- Prolog na Temiskirze. Jest trochę długi, ale (wyjątkowo) sprawdza się jako scena akcji i towarzyszy mu niezła muzyka.

I to by było na tyle. Po 10 minutach przenosimy się do 1984 roku i zaczynają się pierwsze zgrzyty. Diana, która w BvS starała się odzyskać swoje zdjęcie z 1918 roku i która wprost stwierdziła do Bruce'a, że opuściła ludzi na 100 lat, śmiało sobie hasa po Waszyngtonie w stroju Amazonki, ratuje kobiety w tarapatach, a potem obezwładnia kreskówkowych złodziejaszków w centrum handlowym na oczach tysiąca świadków. Niby niszczy przy tym kamery, ale mam uwierzyć, że samo zniszczenie monitoringu sprawia, że znikają też nagrania? Albo, że ktoś z tysiąca gości galerii handlowej nie miał ze sobą aparatu, żeby cyknąć jej zdjęcie, jak zrobił to
William Wisher Arnoldowi w Terminatorze 2? Jakakolwiek próba dopasowania WW84 do tego niekonsekwentnego kinowego uniwersum skazana jest na niepowodzenie.

Potem mamy standardowe wprowadzenia postaci, rozstawiania pionków w fabule i... film traci na to ponad godzinę. W 80 minucie zwróciłem uwagę, że od draki w centrum handlowym nie było żadnej sceny akcji, ani sceny z Dianą w kostiumie. Żadnej! Gdyby WW84 znacząco odbiegała gatunkowo od klasycznego kina superhero, może byłbym w stanie to zaakceptować, ale tak nie jest. To stuprocentowy akcyjniak superhero, który po prostu między piętnastą, a osiemdziesiątą minutą nie zawiera żadnej sceny akcji, tylko skupia się na pierdołach takich, jak zwiedzanie Waszyngtonu ze Stevem Trevorem.

Gdy w końcu dochodzi do sceny akcji (pościg w Kairze) przypomniała mi ona, że Patty Jenkins nie potrafi kręcić takich sekwencji. Jest durna (Diana przebrała się w sekundę siedząc w aucie), wygląda brzydko (wszystkie ujęcia z Gal Gadot udającą że superszybko biega mnie rozbawiły) i brakuje jej choćby grama napięcia.

Następnie Steve i Diana magicznie teleportują się z Kairu do Waszyngtonu w ciągu kilku godzin, aby spotkać się z postacią pokroju wojskowego-znajomego-Sary-Connor w Terminator: Dark Fate, czyli pojawia się żeby pchnąć fabułę dalej i tyleśmy go widzieli. Wtedy Cheetah postanawia, że będzie zła. Pojawia się w Białym Domu na kolejną nieemocjonującą, wyglądającą strasznie tanio scenę akcji, bo... jakimś cudem się dowiedziała, że Max Lord i Diana będą w tym czasie w Białym Domu (pewnie zapytała scenarzystów).

Potem akcja przenosi się do jakiejś bazy wojskowej, gdzie Max Lord próbuje cośtam mocą cząsteczek łączących wszystkich ludzi, nawet nierozumiejących po angielsku, a Barbara przeobraża się w Cheetah (choć nie wiem czemu, chyba coś mnie ominęło). Diana - która przeczytała w scenariuszu, gdzie przesiadują antagoniści i gdzie znajduje się ta baza - przybywa cała na złoto, w zbroi w której w jakiś sposób poruszają się skrzydła i toczy krótką walkę z kocicą. Finał jest marny, ale ciemna lokacja / oświetlenie sprawiły, że CGI i ewidentne green-screeny nie wyglądają tak źle, jak w finale części pierwszej, żaden Ares nie wyskakuje jak Filip z konopi na ostatni akt, a obie dziewczyny nie rzucają się CGI-przedmiotami, tylko naprawdę się szarpią. Scena marna, ale moim zdaniem nie gorsza od finału poprzednika (sorry, Gieferg).

Potem Diana magią flashbackowej ekspozycji (którą zaprezentowano zaledwie 30 minut wcześniej) pokazuje Maxowi Lordowi, że jego synek jest w niebezpieczeństwie, czym ratuje świat. Świat, który po wycofaniu się z życzeń nie wraca do stanu sprzed tygodnia, ani nie kasuje z pamięci ludzi tych wydarzeń (przynajmniej tak to odebrałem), więc wszyscy powinni pamiętać wybuch wojny nuklearnej, nagłe pojawienie się wielkiego muru w Egipcie i całą masę innych cudacznych sytuacji... Ale w później toczących się filmach uniwersum nikt o tym nie pamięta, a Clark przez lata szuka czegoś niezwykłego po Ziemi w Człowieku ze Stali. Ok.

Na deser dostajemy scenę w trakcie świąt Bożego Narodzenia, która chyba powstała w dokrętkach gdy przełożono premierę WW84 na grudzień, i w której Diana jest szczęśliwa, pełna nadziei, uśmiechnięta... Ciekawe co ją spotkało między rokiem 1984, a BvS, w którym jest zupełnie inną osobą? Tylko niech nikt nie pyta o to Patty Jenkins, bo jeszcze osadzi akcję trzeciej części w latach 90-tych, w którym pokaże jak Diana znowu traci wiarę w ludzi i ten świat. :P

W trakcie napisów pojawiła się jeszcze jedna zbędna scena z mrugnięciem do fanów starego serialu... Skip it.

I to tyle. Pomysł na historię kręcącą się wokół kamyka, który nie ma żadnych ograniczeń nie był trafiony. Nie mam pojęcia skąd wiedział o nim Max Lord, ale odkąd go przejął, karuzela atrakcji przy jednoczesnym braku scen akcji sprawiła, że seans robił się strasznie męczący. Podbicie skali względem poprzednika, globalne zagrożenie, chaos na każdym szczeblu. Nie pomagają tanie efekty wizualne, nie pomaga muzyka Hansa Zimmera, który plagiatuje kilka swoich wcześniejszych utworów (w scenie, w której Diana uczy się latać myślałem tylko o tym, że słyszę kawałek ze zwiastuna Days of Future Past, czyli muzykę z Cienkiej Czerwonej Linii o ile mnie pamięć nie myli).

"Siłą" pierwszej Wonder Woman była urocza Diana próbująca się odnaleźć w nowym otoczeniu i charyzmatyczny Chris Pine, który jej w tym pomagał. Sequel nie oferuje pod tym względem nic. Gal sprawdza się w kilku scenach (umie w rozpacz), ale dobrą aktorką nigdy nie będzie, często wypada nieprzekonująco. Pine z kolei wraca z dziwaczny, nierozwinięty scenariuszowo sposób i, pomijając 2-3 sceny, pałęta się po prostu obok Diany, bo jako że teraz to on jest rybką w nieznanym sobie stawie, nie jest w stanie pomóc wszechpotężnej superbohaterce (tylko momentami, gdy ta traci moce).

To tyle. To nie jest dobry film, ale też nie taki straszny, jak go malują. Na pewno oglądało mi się go lepiej od Birds of Prey i Suicide Squad, może też od BvS, który ma podobne problemy (a może nawet ma ich więcej).
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Styczeń 2021, 13:53:42
Może z racji tego, że staram się nie uważać Wonder Woman Patty Jenkins jako tej samej postaci co u Snydera, mi te niekonsekwencje z gównianym BvS nie przeszkadzają. Ale zrozumiałe jest, że ktoś z tym może mieć problem. Ja to widze jak u X-Menów FOXa - "Kontynuacja? Jaka kontynuacja?" i staram się oceniać film jako pojedyńczy element. Tak samo z indywidualnymi filmami Aquamana czy Shazama. Ale z niebatmanem nie dałbym rady pewnie, więc rozumiem brak takiego odłączenia się w poszczególnych wypadkach.

Cytat: Juby w 01 Styczeń  2021, 12:11:55Barbara przeobraża się w Cheetah (choć nie wiem czemu, chyba coś mnie ominęło).
Wyjaśnię tylko to - przespałeś scenę w samolocie z Barbarą i Maxem gdzie prosi go o bycie "Apex Predator"

Reszty streszczenia fabuły wyjaśniać chyba nie trzeba. Ale pozytywnie mnie zaskoczyłeś, a wręcz zszokowałeś, swoją w miarę pozytywną recenzją. Byłem pewien że miłośnik filmowej "logiki" i scen akcji, co jest zdecydowanie największym minusem tego filmu, znienawidzi go. A tu proszę. Gratuluję.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Styczeń 2021, 14:00:05
Nie przespałem tej sceny, ale nie pamiętam żeby Kristen prosiła w niej o ogon oraz sierść w centki. :) To kłóci się z jej postacią, która cieszyła się z noszenia szpilek, seksownych ubrań i bycia adorowaną przez mężczyzn.

Z tym nie traktowaniem WW84 jako części uniwersum to dobry pomysł, bo zdaje się że i sami twórcy mają w nie wyje*ane. I nie był to dla mnie jakiś problem, bardziej informacyjnie zwróciłem uwagę na te nieścisłości w swojej recenzji.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Styczeń 2021, 14:13:57
Tak, ale Apex Predator sugeruje coś zwierzęcego, zwłaszcza jeśli przyjmiemy, że ten kamień czy cokolwiek to było, wypacza Twoje życzenia. O to w tym chodziło.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 01 Styczeń 2021, 14:24:57
W jaki sposób kamień wypaczył życzenie Maxa? Bo zdaje się, że ten dostał dokładnie to co chciał, a na dobrą sprawę to życzenie sformułował tak, że powinien zostać zamieniony  w kamień.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Styczeń 2021, 14:25:35
Kamień odbierał mu energie życziową po każdym życzeniu. Chociażby tak :P

Aha, jeszcze to:
Cytat: Juby w 01 Styczeń  2021, 12:11:55Nie pomagają tanie efekty wizualne, nie pomaga muzyka Hansa Zimmera, który plagiatuje kilka swoich wcześniejszych utworów (w scenie, w której Diana uczy się latać myślałem tylko o tym, że słyszę kawałek ze zwiastuna Days of Future Past, czyli muzykę z Cienkiej Czerwonej Linii o ile mnie pamięć nie myli).

Adagio In D Minor (Sunshine)
John Murphy

Świetny kawałek swoją drogą.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Styczeń 2021, 16:59:01
O, dzięki! Czyli ty też wyłapałeś plagiat i jak się okazuje, nie był to autoplagiat. Ale tego też nie brakowało, dało się wyłapać Anioły i Demony oraz (co było bardzo dziwne) muzykę z BvS ze sceny z "Marthą"! :P

Cytat: Gieferg w 01 Styczeń  2021, 14:24:57W jaki sposób kamień wypaczył życzenie Maxa? Bo zdaje się, że ten dostał dokładnie to co chciał, a na dobrą sprawę to życzenie sformułował tak, że powinien zostać zamieniony  w kamień.

To samo pomyślałem w trakcie oglądania! Kiedy Max wypowiedział życzenie zaśmiałem się do narzeczonej, że to koniec Pedro Pascala w filmie, bo do końca będzie kamieniem. ;D A Diana w sumie nie wypowiedziała życzenia, więc trochę nie rozumiałem czemu Lord tak wymuszał na każdym nie tylko dotyk, ale również to, żeby powiedzieli je na głos.

Mimo bardzo mieszanych odczuć i ambiwalentnego stosunku do WW84, dałem 5-/10 (czyli podobnie do części pierwszej).
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 01 Styczeń 2021, 18:13:33
Obejrzałem WW1984 po raz drugi, tym razem z córką i wchodziło nieco lepiej niż za pierwszym razem (oglądanie z kims komu się podoba zawsze pomaga w odbiorze i vice versa) ale to dalej zmarnowany film, w dodatku nijak nie pasujący do całej serii.  Po obu częściach WW lecimy z powtórką DCEU (tylko tych części, które mam na półce) i MoS i BvS (który lubię bardziej z każdym seansem) zjadają na śniadanie wszystko co po nich powstało w tym uniwersum (ani jedna ani druga WW w ogóle nie mają startu).

Córa obejrzała po raz pierwszy Ultimate BvS (kinową oglądała dwa razy), lubi ten film bardziej niż MoS czy JL, a także WW.

Cytat: LelekPL w 01 Styczeń  2021, 14:25:35Kamień odbierał mu energie życziową po każdym życzeniu. Chociażby tak :P

To nie jest wypaczenie życzenia, tylko cena. Życzenie działa tak, jak chciał.
Wypaczeniem życzenia Diany można by nazwać to, że Steve jest w ciele innego gościa, ale ceną jest utrata mocy.

Co do muzyki - w scenie, gdzie Diana oprowadza Steve'a po nowym świecie, aż się prosiło o jakiś kawałek z 80s, ale nie, po co, dali coś co kompletnie nie pasowało.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Styczeń 2021, 19:25:34
Z tą utratą mocy to szczerze ja nawet nie zauważyłem, że ona traciła moc. Niby ktoś tam ją postrzelił i krwawiła, ale nie pamiętam, żeby była kuloodporna wcześniej, kiedy nie trafiono ją w zbroję. W jedynce też potrzebowała tarczy jak do niej strzelano. Ewidentnie zamiarem filmu było to, że niby robi się słabsza, ale nie było to dobrze pokazane bo nadal miała super siłę, zmieniała samolot w niewidzialny i używała lassa. Natomiast to czy traciła moc ze względu na swoje życzenie czy na pierwsze życzenie Barbary też nie jest jasne. Jedno i drugie jest prawdopodobne.

Tak czy siak, cena za życzenie też wypacza jego wykonanie. Barbara traci swoje człowieczeństwo z każdym życzeniem, Steve wraca, zabierając życie innego człowieka (i moc Diany?), a Max traci życie... ba, nie ma też kontroli nad spełnianiem życzeń jeśli ktoś go dotknie, nie ma wyboru co do spełniania ich czy nie.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 01 Styczeń 2021, 19:32:03
Cytatże ona traciła moc.
To akurat widać bardzo wyraźnie.

Pierwszy sygnał to zrywanie kłódki. Kolejne są w scenie pościgu gdzie na każdym kroku albo coś jej nie wychodzi albo jej ledwo wychodzi (nawet jej lasso z ręki wypada w pewnym momencie, gdy próbuje ratować dzieci). Potem ledwo sobie radzi w starciu z ochroną w Białym Domu i w końcu dostaje bęcki od Barbary, w starciu w którym kolejno każda z jej sztuczek nie wypala.

CytatNatomiast to czy traciła moc ze względu na swoje życzenie czy na pierwsze życzenie Barbary też nie jest jasne. Jedno i drugie jest prawdopodobne.
Nope.
Tylko ze względu na swoje, bo od razu ją odzyskuje gdy z niego rezygnuje.
Z początku też się zastanawiałem czy nie chodzi o to, że Barbara jej zabrała połowę siły swoim życzeniem, ale potem nic na to nie wskazuje.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 01 Styczeń 2021, 20:02:57
Cytat: Gieferg w 01 Styczeń  2021, 19:32:03To akurat widać bardzo wyraźnie.
No przecież o tym pisałem, ze to akurat widać :P Zupełnie nie o tym pisałem. Te niby się odnosiło do tego, że ona wcześniej kuloodporna nie była przecież. Więc to nie nakreślało straty mocy.

Poza tym, to te "ledwo" i "coś jej nie wychodzi" to tak średnio można podpisać pod utratę mocy, a bardziej pod po prostu jej nie wychodzi. Lasso wypada jej z dłoni to raczej nie utrata mocy. A to, że przegrywa z Barbarą jest dość normalne skoro na tym etapie tamta powinna mieć moce jak Diana. Więc znowu wracam do tego, że poziom spadku jej mocy jest słabo nakreślony. Ale rzeczywiście była scena z kłódką jeszcze i jak nie może odepchnąć samochodu nogami w scenie pościgu.

Dziwne, że twórcy nie zdecydowali się na kompletny zanik mocy, bo wtedy i zbroja wydawała się bardziej potrzebna i byłoby to jaśniejsze w filmie... no ale najwidoczniej chcieli mieć jeszcze jakieś sceny akcji z Dianą przed finałem.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Styczeń 2021, 22:58:16
Utratę mocy przez Dianę pokazano bardzo koślawo. Kłódka + rany w trakcie pościgu były oczywistymi wskazówkami, że coś jest nie tak, ale przed długi czas również sądziłem, że to kwestia tego, że jej moce odebrała Barbara (która w międzyczasie odkrywa swoje zdolności). Film bardzo późno daje jasno znać, że to cena za spełnienie życzenia, za późno moim zdaniem.

Cytat: Gieferg w 01 Styczeń  2021, 18:13:33(oglądanie z kims komu się podoba zawsze pomaga w odbiorze i vice versa)

Oglądałem z narzeczoną. Prawie zasnęła. ;D To jej zdaniem najgorszy obok Aquamana film DCEU spośród tych, które widziała (a nie widziała chyba tylko BoP).
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 02 Styczeń 2021, 02:21:43
CytatTe niby się odnosiło do tego, że ona wcześniej kuloodporna nie była przecież.

A trafił ją ktoś w ogóle wcześniej, żeby można to było stwierdzić?
Zasłaniać się może równie dobrze "z przyzwyczajenia", inne amazonki kuloodporne nie są. No ale to już problem z niedookreśleniem mocy, z Aquamanem też nie jestem w stanie stwierdzić co może, a czego nie (wyciąganie z wody okrętu podwodnego mi jakoś nie pasuje do jego poziomu mocy). Czasami mam wrażenie, że twórcy sami nie wiedzą, czy  dany bohater jest, czy nie jest kuloodporny, więc na wszelki wypadek nigdy nie dostaje kulki.

CytatPoza tym, to te "ledwo" i "coś jej nie wychodzi" to tak średnio można podpisać pod utratę mocy, a bardziej pod po prostu jej nie wychodzi. Lasso wypada jej z dłoni to raczej nie utrata mocy.
Jak dla mnie to oczywisty przykład na utratę mocy, a nie przypadkowa wtopa, szczególnie, że następuje po serii innych przykładów na to. Oglądałem z 9-latką, nawet dla niej było oczywiste, że coś Dianie podejrzanie nie idzie i że coś musi być z nią nie tak.

Inna sprawa, że faktycznie można to było wyjaśnić nieco wcześniej.
CytatNo przecież o tym pisałem, ze to akurat widać
Piszesz, że nie zauważyłeś, że traciła moc, ja na to, że to wyraźnie widać, a ty, że nie o tym piszesz.
No to nie wiem w takim razie o czym piszesz.
(może zacytowałem za dużo i się nie rozumiemy? jakby co, poprawiłem ten cytat, fragmentu o tym, że ją zraniono nie miało tam być)

CytatA to, że przegrywa z Barbarą jest dość normalne skoro na tym etapie tamta powinna mieć moce jak Diana.
Normalne to by było jakby walczyły jak równy z równym, tymczasem Barbara wyciera nią podłogę.

CytatDziwne, że twórcy nie zdecydowali się na kompletny zanik mocy, bo wtedy i zbroja wydawała się bardziej potrzebna i byłoby to jaśniejsze w filmie... no ale najwidoczniej chcieli mieć jeszcze jakieś sceny akcji z Dianą przed finałem.

Wtedy już w ogóle byłaby lipa z jakąkolwiek akcją w tym filmie.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 02 Styczeń 2021, 07:29:12
Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2021, 02:21:43A trafił ją ktoś w ogóle wcześniej, żeby można to było stwierdzić?
No nie można i to jest problem o którym piszę. We wcześniejszej wersji tamtego posta pisałem, że "ona wcześniej kuloodporna nie była chyba przecież". Usunąłem chyba bo wcześniej, w poście wyżej, już zaznaczyłem, że nie jest to jasne i nie chciałem znowu masła maślanego. Jak widać było potrzebne. My bad.

Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2021, 02:21:43Jak dla mnie to oczywisty przykład na utratę mocy, a nie przypadkowa wtopa, szczególnie, że następuje po serii innych przykładów na to. Oglądałem z 9-latką, nawet dla niej było oczywiste, że coś Dianie podejrzanie nie idzie i że coś musi być z nią nie tak.
Super dla niej, ale my tu rozmawiamy o języku filmu i jak umiejętnie jest używany. Wiem, że według filmu traci moc, piszę o tym odkąd temat się zaczął. O proszę:
Cytat: LelekPL w 01 Styczeń  2021, 19:25:34Ewidentnie zamiarem filmu było to, że niby robi się słabsza, ale nie było to dobrze pokazane bo nadal miała super siłę, zmieniała samolot w niewidzialny i używała lassa.
Ale jak widać w drugiej połowie cytatu chodzi o coś innego niż "czy jej poziom mocy spada", a raczej o to jak to jest przedstawione. Tak jak z kulą nie trzeba by było zgadywać czy ona teraz tylko nie jest kuloodporna czy zawsze taka była, gdyby to wcześniej pokazano. Według mnie wcześniej pokazywano, że nie była (właśnie przez osłanianie się), ale że nigdy nie oberwała to nawet tego nie wiemy na pewno czy kula wcześniej by się od niej odbiła czy zraniła. Jedyny dobry przykład w filmie - kłódka - też jest niekonsekwentny bo później Diana niszczy pistolet gołymi rękoma. W przypadku filmów z utratą mocy, przydaje się scena "test of strength" gdzie widzimy ile bohater normalnie potrafi i jest to potem wyraźnie pokazane, że tego już nie potrafi. A tu jest raz tak, raz tak.

Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2021, 02:21:43(może zacytowałem za dużo i się nie rozumiemy? jakby co, poprawiłem ten cytat, fragmentu o tym, że ją zraniono nie miało tam być)
No teraz to zupełnie inny cytat, który jest totalnie wyrwany z kontekstu, w którym piszę, że rzeczywiście traci moce dosłownie dwa zdania później :P Ja się do postrzelenia odnosiłem i, że to było widać i że to pamiętałem.

Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2021, 02:21:43tymczasem Barbara wyciera nią podłogę.
Gdyby zrobiła to co Hulk Lokiemu, to może :P Chwilę wcześniej Diana jak już wspominałem niszczy pistolet gołymi rękoma i uderza kulę z taką siłą, że zamienia się w pocisk. A podczas walki ratuje wszystkich strażników, których Barbara chce skrzywdzić i potrafi ją przytrzymać kiedy się siłują na ręce. Więc nie przesadzajmy. Przegrywa, ale tylko dzięki Gal i jej wysiłkowi na twarzy, można wywnioskować, że to jest związane z utratą mocy.

Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2021, 02:21:43Wtedy już w ogóle byłaby lipa z jakąkolwiek akcją w tym filmie.
Nie, gdyby inaczej wykorzystano zbroję Asteri. Diana mogła ją zakładać właśnie kiedy nie miała swoich mocy. Zbroja mogła jej wtedy pomagać latać, być kuloodporną, i dać większą siłę, ale, żeby pokonać Barbarę, musiałaby wyrzeknąć się życzenia. Wtedy byłoby to znacznie lepiej przedstawione, a sama zbroja pełniłaby rzeczywiście jakąś ważną funkcję, a nie była praktycznie tylko zmianą kostiumu na ładniejszy, w momencie w którym wykorzystano ją w filmie.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Styczeń 2021, 11:34:18
Ta zbroja Asterii w ogóle była zapowiadana jako "niezniszczalna", a Cheetah rozwala ją gołymi pazurami. Warner, jak za czasów Schumachera, chyba bardzo naciskał na drugi kostium = więcej zabawek z Wondy, tak bardzo niepotrzebna tu była.

Ale same odświeżenie wyglądu WW w filmach byłoby przeze mnie mile widziane. Liczę że w trójce Diana otrzyma takie wdzianko:

Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 02 Styczeń 2021, 13:46:18

CytatNie, gdyby inaczej wykorzystano zbroję Asteri. Diana mogła ją zakładać właśnie kiedy nie miała swoich mocy.

Byłaby lipa, bo zbroja Asterii to kompletna lipa. Wygląda jak odpustowe dziadostwo.

Cytatę, a nie była praktycznie tylko zmianą kostiumu na ładniejszy

Na jaki? :D

Nie będę się dalej spierał, dla mnie pokazanie utraty mocy było jasne i czytelne, jedyny problem jest z wyjaśnieniem przyczyny takiego stanu rzeczy.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 02 Styczeń 2021, 14:03:18
Moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu Diany w tej złotej puszcze na trailerze ponad rok temu to Goldar z Power Rangers. :P


Trochę czepialstwa, ale też sporo słusznej krytyki.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Styczeń 2021, 11:43:29
Parę dni temu miałem tą przyjemność  ;)  i zobaczyłem WW89. Szczerze, sądziłem, że ogl jakiś inny film niż te recenzje, które czytałem czy ogl. Ponoć to poziom Catwoman czy innej Elektry, ale ja takowego nie zauważyłem 😋 Co oczywiście nie oznacza to, że film był jakiś bardzo dobry, nie był po prostu ok. Gorszy niż jedynka, ale dalej ok. Klimat mamy bardziej luźniejszy mimo wydarzeń na ekranie, jest trochę romantycznie, czasem troszeczkę nudy się wkrada, ale postacie z genialnym, niesamowitym, fenomenalnym Pascalem w roli Maxa  😃 Ta postać jest przegenialna, a jego motto, Boże drogi 😎❤️😎❤️ Cheetah daje rade, aktorka się pełni wywiązała, ale szkoda, że nie ma jej więcej. Diana i Steve, ok, nie mam za bardzo do czego się przyczepić. Akcja mimo momentami średnich efektów daję radę. Chodź słyszałem opinie że na końcu nic nie widac i niewiadomo kto i z kim, radzę zaliczyć okulistę. Napierniczanie się z tajemniczego artefaktu również uważam za kretynizmy, bo inne kamienie są juz git i wcale nie głupie 😃 Co jeszcze... Ktoś mi powie czy WW latała w tym filmie czy bardziej szybowała i te efekty pod czas tego, katastrofa. Było też narzekanie na efekty pod czas biegu za Maxem, akurat tam dla mnie było ok. A bieg Diany ala Flash z serialu z lat 80 bodajże uznaje jako smaczek. Rozbawiło mnie zakończenie gdy wszyscy ( ale jak to?), oddali swoje życzenia, ta już to widzę. Dziwne jest również, że o tak wielkich wydarzeniach w przyszłości nikt nic nie wie ( a na latenie/szybowanie Dianie przeszła ochota w przyszłości 😂) , ale ok rozumiem, że to po prostu olano. A i słynny gwałt, dla mnie taki szokujący nie był, czepianie się kolejne i tyle. Zdolność Diany do znikania przedmiotów? No ok, nie raziło jakoś mnie za bardzo. Szkoda, że nie pokazali gdzieś jak się tego nauczyła. Ta zbroja Diany... W sumie skąd ona ją miała i po co ją założyła na końcu gdy jej moce już wróciły? A i film dobrze pokazuje, że jej moce właśnie zanikają. Widać to na ekranie nie raz, i nie dwa. Ok, na ten moment będzie, to dla mnie takie 7/10 maks 7.5, ale to zweryfikuje już kolejny senas na Blu-ray'u za parę miesięcy.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 Styczeń 2021, 12:07:23
Cytat: Leon Kennedy w 08 Styczeń  2021, 11:43:29Było też narzekanie na efekty pod czas biegu za Maxem, akurat tam dla mnie było ok.
Mocno parsknąłem śmiechem przy tej scenie / tym konkretnym ujęciu. ;D Zresztą, w filmach DC z Dianą sporo jest ujęć, gdzie Gal coś tam robi ewidentnie na green-screenie, ale w tym konkretnym ujęciu, w którym "niby biegnie" wypada to jak z produkcji telewizyjnej za 2 miliony dolarów, nie za dwieście.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Styczeń 2021, 12:22:20
Ja zamykałem oczy podczas latania, jak to źle wyglądało 😣 Scena biegu nie trwa jakoś długo i po prostu to akurat mnie nie raziło zbytnio. Ciągle uważam, że było to w pełni zamierzony zabieg. Chodź czy to jest dobre wytłumaczenie? Nie do końca wiem...
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Luty 2021, 15:00:59
Polska premiera WW84 odwołana (jakby ktoś jeszcze czekał ;D). Film trafi na HBO GO 1 kwietnia.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 22 Luty 2021, 16:46:07
Super. Pierwszy film z DCEU, którego nie zobaczę na dużym ekranie. Fajnie...
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Luty 2021, 20:01:48
Ja już na JL w listopadzie 2017 po trzech bolesnych rozczarowaniach szedłem z bólem. Od tamtej pory byłem tylko na jednym filmie DC, Jokerze (ale to nie część DCEU) i w tym roku sytuacja się raczej nie zmieni.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 19 Marzec 2021, 11:35:09
Nic ciekawego tu nie ma, kilka blooperów, poza tym, że z Chrisem Pinem musiało im się świetnie pracować. Wyobrażam sobie wiele aktorów, którzy pewnie by się wściekali na Gal, za to, że nie umie grać, za akcent, za braki w angielskim, itp. Już słyszę uszami wyobraźni Bale'a krzyczącego "do you want to fucking trash your scene?" :D A Chris Pine to tutaj taki poczciwy koleś znoszący z humorem wpadki mniej doświadczonej koleżanki.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 20 Marzec 2021, 09:35:09
Jest przeurocza. Chętnie więcej takowego materiału obejrzę.
Tytuł: Wonder Woman
Wiadomość wysłana przez: Funky w 31 Sierpień 2021, 17:46:01
Ok jestem po filmie i nie zawiodłem się, czysto rozrywkowe kino które dobrze się ogląda i w sumie tyle. Diana jako bohaterka jest strasznie naiwna a czasami wręcz irytuje swoją szlachetnością, ciekawe czy Gal to tak słaba aktorka czy też miała zagrać w taki właśnie sposób? Historia jest dość prosta i to wydarzenia historyczne w postaci I Wojny Światowej to największy atut całej produkcji. Ludendorff, Brytyjski gabinet, broń chemiczna, piękne niemieckie odznaczenia (Pour le Merite i Krzyż Żelazny!) sprawiają że naiwność Diany schodzi na dalszy plany i ma się wrażenie (chociaż na pięć minut) że to film wojenny z cierpieniem i chaosem. Podoba mi się pacyfistyczne przesłanie że wojna to zło którą prowadzą fatalni dowódcy i politycy. Wonder Woman pod względem bohaterów jest słabym filmem ale pod względem klimatu, akcji i przesłania to dobre kino rozrywkowe które nie nudzi.

Wymuszone 8/10 ze względu na Niemieckie odznaczenia ;)