Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 18:55:26
Ooo, nawet majtów nie zauważyłem. Rzeczywiście są. Akurat u Supermana mi to nie przeszkadza. Takie odniesienie do cyrkowego siłacza pasuje do tej postaci.

Jeśli zrobiliby to samo z Batmanem to już nie bardzo mi się to widzi, ale tak jak pisałem wcześniej, mając dwie serie z Batmanem do wyboru, Brave and the Bold może wyskoczyć z najgorszymi pomysłami na świecie i najgorszym wykonaniem ever, to i tak by mi to nie przeszkadzało, skoro wiem, że będzie alternatywa w postaci The Batman... który kiedyś może wyjdzie :P
#2
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez newtime - Dzisiaj o 18:42:54
Dla mnie za mało kolorowy ale poza tym podoba mi się. No i ma czerwone majty wiec nic więcej nie potrzebuje ;D Jeśli nie będzie chodził cały czas smutny z jedną miną jak Cavill, to jestem kupiony
#3
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - Dzisiaj o 18:39:22
Dziwny materiał, nieładnie się zgina w okolicach ramion i szyi, wygląda trochę jakby był za duży na aktora i jak cosplay...

Ale to tylko zdjęcie promocyjne. Strój z The Batman też mi się średnio podobał na materiałach promocyjnych, a w filmie wypadł super. Zobaczymy lepiej na zwiastunie jak się będzie prezentował. Na razie takie "whatever" ode mnie.
#4
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Q - Dzisiaj o 18:26:47
Tak prezentuje się nowy Superman. Kolory fajne jest i loczek. Podoba mi się.



https://www.threads.net/@jamesgunn/post/C6oghkKxOrR
#5
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez MJ - Dzisiaj o 17:22:44
Nieźle JUBY, wychodzi na to że mamy podobny plan, przeczytałem ostatnio całe NEW52 Batmanowe, mimo że ja wole kreskę Capullo niż Fabok'a, wcześniej przeczytałem całą serię Odrodzenia, teraz przeczytałem część moich TM Semiców, Knightfall, Epidemię i siadam do Dziedzictwa. Zostaną mi Millery, One shoty i też będę na bieżąco. Już zbieram tą nową serię. Z No Man's Land poczekam aż wypuszczą wszystkie tomy.
#6
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 12:39:37


Powrót do komiksu po wielu latach, ale wrażenia mam podobne co naście lat temu, czyli marne. "Show, don't tell" to zasada, o której Frank Miller pisząc scenariusz najwyraźniej zapomniał - masa tu opisów, przemyśleń bohaterów, w tym pałowania się nad tym jaki to mroczny, ponury, zły i smutny jest Batman oraz jego miasto. No nie czyta się tego zbyt dobrze. Zresztą całość jest mało rozbudowana, nic nie wiemy na temat głównego łotra i czemu planuje zrobić to, co planuje zrobić, jest to tylko pretekstem do pogodzenia się Człowieka-Nietoperza ze Spawnem, którzy przez pierwszą część komiksu tłuką się po mordach i tyle. Wizualnie jest znacznie lepiej, choć Mroczny Rycerz w wykonaniu Todda McFarlane'a potrafi wyglądać aż nazbyt pokracznie jak dla mnie. Co jeszcze na minus - albo ja kupiłem taki wadliwy egzemplarz, albo Mandragora wydała ten komiks z wielką wpadką - źle wydrukowane strony. W miejscu stron 11-12 są strony 45-46 i odwrotnie, czyli w pewnym momencie wyskakuje nam coś, o czym nie mamy pojęcia i nie wiemy o co chodzi (Batman i Spawn już ze sobą gadają jak starzy znajomi), a później pod koniec komiksu jest wprowadzenie Spawna i prolog pewnej akcji z udziałem Batmana, która ma miejsce na początku, zaraz po jego przyjeździe do Nowego Jorku. Źle się to czyta i bez takich błędów, a co dopiero z nimi.





W przypadku tych komiksów napisano już chyba wszystko, więc nie będę się rozpisywał. Powtórka po co najmniej dziewięciu latach od poprzedniej lektury - czytało się równie znakomicie, co za pierwszym razem! Z jednej strony trochę mnie boli, że ten "nowy początek" z The New 52 wcale nie był taki nowy i później został rozmyty, ale w przypadku Trybunału/ Miasta sów jeszcze tak tego nie czuć. Scott Snyder rozumiał Batmana i napisał go tutaj doskonale. Choć całość powstała na łamach serii Batman, jest on tu detektywem (i to znakomitym!) jakiego oczekiwałbym od serii Detective Comics. Trybunał i szpony to znakomity przeciwnik, który zasłużył na debiut na srebrnym ekranie, historia wciąga, zaskakuje i robi wrażenie klimatem. Nie jestem i nie zostanę fanem kreski Grega Capullo (szczególnie głównego bohatera w jego wykonaniu), ale trudno mi coś mu zarzucić, bo miewa świetne pomysły i robi klimat jakiego oczekuję od komiksu z Batmanem. No i te odcinki z Mrocznym Rycerzem zamkniętym w labiryncie pod miastem - perła!



Skoro jestem taki zachwycony to czemu nie wystawiam maksymalnej oceny? Z dwóch powodów: pierwszym jest kreska Capullo, o której już pisałem (szkoda, że całości nie ilustrował Jason Fabok); drugim jest kilka rozwiązań fabularnych, które już zbyt mocno trąciły operą mydlaną (łyknąłem bez popity historię Alana Wayne'a, ale już gdy okazało się, że Dick również ma pewną historię związaną z Trybunałem, a potem jeszcze Alfred, no i brak ostatecznego zaprzeczenia historiiteorii Lincolna Marcha - za dużo tego, za dużo wpływu Sów na trzy blisko żyjące ze sobą osoby na tyle lat od czasu początku trybunału).


No i w końcu udało mi się to, co zaplanowałem sobie jakiś czas temu - w ciągu ostatnich czterech lat przeczytałem wszystkie komiksy z Batmanem, jakie posiadam :) Od teraz będę ze wszystkim na bieżąco.
#7
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 05 Maj 2024, 09:08:58
Sama Diuna 2 już BARDZO jasno pokazała, że to "fałszywy" prorok. Fałszywy w cudzysłowiu, bo jednak ma "głos" i zgadza się z przepowiednią, ale jest to sztucznie stworzona przepowiednia przez Bene Gesserit, a on zaplanowanym i pielęgnowanym mesjaszem, który oczywiście wymyka się zakonowi spod kontroli.

Jego przemowa przed bitwą z perspektywy widza nie miała być ujmująca, ani wzniosła - ona miała być przerażająca - jak zmanipulowano całą masę ludzi i stworzono fanatyków oraz najbardziej morderczą armię w całej galaktyce. Bo zamiast mesjasza dostaliśmy nowego tyrana. To co on zrobi w imię "pokoju" to stara śpiewka każdego dyktatora i rzeczywiście doprowadzi do tragedii. Paulowi jest znacznie bliżej do Anakina niż do Luke'a.

Stąd bardzo podobała mi się decyzja Chani na koniec filmu (zupełnie inna niż w książce) bo ona jest perspektywą widza na te wydarzenia w tej części i też pozwala tej postaci mieć trochę więcej własnej osobowości niż w książce.
Spoiler
Chociaż jak pisałem wyżej, wynika z tego problem na kolejną część bo w Mesjaszu Diuny ona i Paul są nadal parą i mają dwójkę bardzo ważnych dzieci. Ich syn, Leto II, zostanie tym co zwiastowane było z Paulem, czyli "bogiem", ale też nie takim jakim by wszyscy chcieli.
[Zamknij]
#8
Bat-Gry / Arkham Shadow
Ostatnia wiadomość przez MJ - 05 Maj 2024, 08:10:58
Jedyny plus jest taki, że faktycznie pokazują że nie skończyli z uniwersum Arkham, więc jest szansa na kolejną pełnoprawną grę, choćby hipotetyczna. Jest tyle dobrych pomysłów na kontynuacje Arkham Orgins, Arkham Unleashed, Arkham Long Halloween, do wyboru do koloru.
#9
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez MJ - 05 Maj 2024, 08:09:03
Hmm tak właśnie myślałem, że dla kogoś kto zna książki to jest sztos, w trakcie wizyty w kinie miałem takie odczucie, że w formie serialu by się to lepiej sprawdziło bo czuć ten vibe gry o tron. Co do tego że to fałszywy prorok to okażę się dopiero w kolejnych częściach dla kogoś kto nie zna materiału źródłowego. Mam wrażenie że mi spodoba się dopiero jakaś czwarta część  ::)  patrząc na tendencje wzrostową w stosunku do pierwszej części. Może zrobię sobie jakaś wycieczkę do Egiptu i tam to obejrzę.