Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nawiązania

Zaczęty przez Super Robin, 29 Marzec 2008, 21:31:25

Mel

Pamiętam doskonale, że przeważnie w Gigantach się pojawiał (piękne czasy) ;D Zresztą w Donaldzie zawsze były jakieś odniesienia do świata Batmana i innych kultowych dzieł. Taki bodziec napędzający serię.

JaRo II

 U nas w Polsce też pojawiła się ta postać. Występowała co jakiś czas w "Komiks Gigant". To Kaczor Donald, który nocą przebiera się za bohatera, aby zwalczać przestępców. U nas przetłumaczono jego ksywę jako Superkwęk. Nie czytałem Gigantów już od dawna, więc nie wiem, czy ten bohater się jeszcze pojawia, ale jakoś nigdy specjalnie jakoś mi Batmana nie przypominał.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

m2reily

Kojarzę go jedynie z włoskich komiksów, które miał mój kuzyn. W polskich wydaniach się z nim nie spotkałem, a szkoda... chyba:-)
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Juby

Ja miałem kiedyś (może nadal gdzieś leży w domu) komiks (polski) o Tomie i Jerrym (gdyby ktoś nie wiedział, to taki kot i mała mysz), w którym był odcinek o Batmanie. Jerry był Batmanem, jego mniejszy szary kolego to Alfred, a Tom robił za Jokera. Jak go znajdę, a właściwie jeśli go znajdę, to podeślę screeny. ;)

Leon Kennedy

Jak poznałem waszą mamę. Zabawa w detektywa "Wiem, że próbujesz pomóc, ale masz na imię tylko Robin, a nie Batman"  :D

RafBat

Z góry przepraszam za ten link:http://www.youtube.com/watch?v=CRksSbziyXI
Tak, wiem, teledysk-żenada. Jednak to zawsze jakieś tam nawiązanie do Batmana i Uniwersum DC-w końcu nikt na początku tego tematu nie zaznaczył, że dajemy do topicu tylko dobre (przyzwoite, nie urągające, itp) nawiązania do świata Batsa. :D

kelen

Ej, to jest zarąbiste :D
I fajnego polskiego Jokera mamy :P

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Hydro

Prędzej bym go nazwał Fatmanem :P
It's a funny world we live in.

Mel

Uszy i oczy mi krwawią...

RafBat, jak ty do cholery wpadłeś na ten teledysk?

RafBat

CytatRafBat, jak ty do cholery wpadłeś na ten teledysk?
Uwierz mi Mel, nie chcesz wiedzieć. Powiedzmy, że od czasu do czasu lubię posłuchać ambitniejszej muzy. ;)
Posted on: 08 Listopad  2010, 15:21:39

  Szok! Prawda wyszła na jaw. Jak podaje Wikileaks, Batmanem jest Władimir Putin, zaś Robinem Dmitrij Miedwiediew, tzn między tymi politykami jest dokładnie taka sama relacja (uczeń-mistrz) jak u naszych bohaterów.
Przy okazji ujawniono prawdę, że Amerykanie uznają Wałęsę za... typowego trepa, którym łatwo można manipulować. Też mi nowość... ;)

Drawski

A pro po Batman i polityki - wczoraj w parlamencie pod nieobecno?? pos?ów buszowa?... Nietoperz! telewizja TVN24 jego wyst?p doprawia?a muzyk? z Batmanów Tima Burtona, a przy zbli?eniu nietoperz powiedzia?... "I'm Batman!" ;D... g?osem Michaela Keatona bodaj?e. Natomiast w programie "Szk?o kontaktowe" którego jestem wiernym ogl?daczem przypominano nam ten wyst?p, a w wiadomo?ciach od widzów by?o kilka pere?ek jak "Rycerz z Gotham wreszcie zrobi porz?dek w sejmie!" czy "A gdzie jest JOKER?" z dopiskiem Batman :D.

kelen

Ta, te? ogl?da?em TVN24 wtedy. Faktycznie by?o "I'm Batman" Keatona, a zaraz potem piosenka U2 z Batman Forever.
A to ze "Szk?a" dobre :)

Deuce

Nie wiem czy jest to bezpośrednio nawiązanie, ale chyba tu najbardziej pasuje. Oglądałem wczoraj Jasia Fasolę na VH 1, który to czytał komiks Batman w poczekalni u dentysty. Widać było duże, stare logo DC, a przy okazji poszła reklama dla tego wydawnictwa.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Roy_v_beck

Cytathttp://www.youtube.com/watch?v=v7tQQ56wEJ0

Nawet Batmobil się załapał, Robin zresztą też :D :D :D