26 stycznia 2022, 18:56:44

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 sierpnia 2009, 19:58:30

Juby

27 października 2021, 15:14:03 #1305 Ostatnia edycja: 27 października 2021, 17:01:40 by Juby
Batmanowe zdobycze z ostatnich miesięcy.Gotham w świetle lamp gazowych odebrany przed chwilą, dlatego jeszcze w folii. Z TM-Semiców które chcę mieć brakuje mi już naprawdę niewiele - priorytetowo dwa numery z rysunkami Norma Breyfogle'a z 1993 oraz 1/96, w którym Bane łamie Batmana. Ale dla zachowania ciągłości i ze względu na ciekawe opisy rozważam jeszcze kilka późniejszych numerów (wiem już na pewno że większość z lat 1996-1997 odpuszczam skoro Egmont ma wydać Knightquest i KinghtsEnd w wydaniach zbiorczych).


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

09 listopada 2021, 23:11:47 #1306 Ostatnia edycja: 09 listopada 2021, 23:19:40 by Johnny Napalm
No, bardzo ładnie. Opowiedz coś na temat Batman: Świat, bo chyba nic na jego temat nie napisałeś. A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D  Ale żebym nie wyszedł na hardcorowego komiksiarza, to przyznam się, że zbieranie tych połączonych komiksów Batman/Superman już sobie odpuściłem. Mam ich tylko kilka.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

09 listopada 2021, 23:28:33 #1307 Ostatnia edycja: 09 listopada 2021, 23:41:15 by Juby
Chyba pisałem kilka zdań o Batman - Świat w temacie Brotherhood of the Bat. Album mi się podobał, zarówno od strony technicznej wydania Egmont, jak i historii w nim zwartych (w szczególności ta z Rosji).

Cytat: Johnny Napalm w 09 listopada  2021, 23:11:47A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D
Pictures or didn't happen. :P Jesteś kolejny po Leonie (choć w jego przypadku to już nieaktualne), który się przechwala, ale jeszcze nigdy, przez tyle lat, nie wrzucił zdjęć, lub chociaż spisu swoich bat-zbiorów ma forum.

Tak czy siak, jeśli masz wszystkie Semici, w żaden sposób mnie to nie irytuje. Wkrótce/kiedyś też będę miał wszystkie, które chcę mieć, a nawet jeśli nie, to nie uważam tego za powód do zazdrości. Cieszę się szczęściem każdego fana, któremu udało się je skompletować. :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

09 listopada 2021, 23:38:14 #1308 Ostatnia edycja: 09 listopada 2021, 23:44:27 by Johnny Napalm
Czy nie wystarczą moje słowa?  ;)  Łokej, kiedyś podejmę to wyzwanie i cokolwiek pofotografuję. Kurdebele, kiedyś myślałem o zdublowaniu tych zeszytówek, które przez lata się trochę poniszczyły, ale nie. Dla mnie najważniejsza jest sama treść i rysunki. Jakość papieru, zagięcia, strony z wyciętymi kuponami z konkursów TM-Semic są dla mnie mniej istotne.

Mocno na serio ten twój ostatni akapit, a ja przeca żartuję z tym irytowaniem. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Wiesz, słowa powinny wystarczyć. Ale ja ogólnie lubię oglądać zbiory / kolekcje pasjonatów, więc chętnie zerknąłbym również i w twój. Semici akurat znam, ale jak masz jakieś fajne unikaty, czy to z komiksów, czy to z książek, czy to z filmów, czy z figurek, to chętnie bym je zobaczył. Niedawno np. dowiedziałem się o istnieniu książeczek na naklejki z Batman i Robin Schumachera w stylistyce Batman TAS wydanych przez Egmont w 1997. Fajna rzecz, którą chyba niewiele osób może się pochwalić.

I wiem, że żartowałeś. ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

Też lubię oglądać cudze zbiory, szczególnie okładki komiksów, których sam nie mam lub takich o których myślę, żeby je kupić. Co do figurek, to jakoś mnie nie pasjonują. Jedynie kiedyś myślałem o nich pod kontem tego, że mogłyby być przydatne przy wykonywaniu rysunków. Książki o Batmanie to też nie dla mnie. Lepiej czytać i oglądać historie. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Przy ostatniej fotce przegapiłem drugi tom Earth One, którego przecież recenzowałem na forum w październiku. Dorzucam go do weekendowych nabytków: Nowa granica wymieniona za Mrocznego księcia z bajki, a Joker - polecany mi przez Lelka - dorwany w pierwszym wydaniu z 2011 roku z moim ulubionym logo DC Comics na okładce, w stanie bliskim idealnego."Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Super. Tylko Jokera mi brakuje w mojej kolekcji i też jego nigdy nie czytałem...

LelekPL

Ja dodałem sobie Batman Świat. W połowie przeczytany. Bez większych rewelacji, ale pomysł i tak uważam za udany. Która opowieść mi się najbardziej podobała? Dam znać jak skończę.

Juby

31 grudnia 2021, 10:26:07 #1314 Ostatnia edycja: 31 grudnia 2021, 12:04:18 by Juby
Cytat: Juby w 16 listopada  2021, 08:16:04Przy ostatniej fotce przegapiłem drugi tom Earth One, którego przecież recenzowałem na forum w październiku.
Ale gapa ze mnie. :P Teraz widzę, że zapomniałem też o pierwszej i trzeciej części Batman versus Predator od TM-Semic, które również zrecenzowałem, a także o zeszytach 11/94 i 1/96, które dostałem za Mrocznego Księcia z bajki z DC Deluxe (wymieniłem w antykwariacie). Dobra, już nie będę grzebał w szafce, tym razem musicie mi wierzyć na słowo.

Poniżej prezenty z Batmanem znalezione pod choinką.Trzy pary skarpet, koszulka treningowa ze zbroją z TDK i Liga Snydera na Blu-ray. :) A poniżej najnowszy nabytek:Telewizor i odtwarzacz 4K kupiłem głównie z myślą o dwóch pierwszych Batmanach Nolana (które na Blu-ray wyglądają po prostu słabo), i nie mogłem czekać na nie ani chwili dłużej. Zazwyczaj przy zakupach filmów kieruję się ceną i rozmiarem wydań (im taniej i im mniej zajmą miejsca na półce, tym lepiej), jednak w przypadku tak uwielbianych przeze mnie tytułów postanowiłem zrobić wyjątek. Mam już box z trylogią na Blu-ray, więc zamiast kupować podobne wydanie UHD z Francji, UK, lub Włoch, postanowiłem wesprzeć polski rynek i wziąć oddzielnie każdy film w wydaniach ze slipcoverami. Prezentują się super, w przyszłym roku na pewno robię kolejną powtórkę. :)"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Rado

Koszulka bardzo spoko, a skarpetki to chyba nawet te same dostałem.