Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Swiat DC universum w nowym Batmanie?

Zaczęty przez Adolf, 28 Sierpień 2008, 19:46:45

Drawski

#105
Chyba oczywistą rzeczą jest że chodzi tylko o subtelne nawiązanie, które ja osoboście jako fan nie tylko Batmana ale i całego DC Universe chętnie bym zobaczył. Przecież nie musimy się obawiać kosmity w czerwonej pelerynie który przelatuje obok Bat-sygnału - każdy chyba ma na myśli jakieś miłe nawiązanie nie mające żadnego znaczenia dla fabuły filmu. Jako że jestem miłośnikiem Supermana i kobiecych wdzięków mogła by dla mnie mieć miejsce taka sytuacja, iż jakaś wychodząca z sypialni kobieta po upojnej nocy z Brucem Waynem, ma na sobie luźną koszulkę z... logiem Supermana ;).

(A)nonim

To było już powiedziane wielokrotnie, DC nie buduje wspólnego uniwersum filmowego, Superman u Nolana może nawet nie istnieje jako postać fikcyjna.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

#107
Widzę że małe czerwone logo na koszulce to budowanie wspólnego filmowego uniwersum? to niebywale ciekawa teoria. Jeżeli ktoś powie słowo "SUPER!" to posądzisz Christophera Nolana o brak realizmu, i próbę wprowadzenia Supermana? Co będzie jeżeli Bruce założy zielone buty? budowanie filmowego uniwersum z Zielonymi Latarniami! Nie odbierz mnie źle, ale ja mówię o małym nawiązaniu a nie budowanie filmowego uniwersum (choć nie ukrywam że bardzo tego bym chciał...)

(A)nonim

Już napisałem dlaczego to jest praktycznie niemożliwe, więc się nie będę powtarzał.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Batman ratujący malca, który jest w koszulce Supermana, komiksy u Nolana chyba jeszcze istnieją :P

(A)nonim

Taa, tylko czy w tych komiksach istnieje Superman. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Nolan wyraźnie stwierdził w jednym z wywiadów, że ani Superman, ani żaden inny superbohater w tym uniwersum nie istnieją, podobnie ma się rzecz z komiksami. Podobał mu się pomysł o wyjątkowości Batmana i dlatego (A)nonim ma rację. Żadnego cameo, smaczku czy innego znaczku na koszulce w filmie nie będzie. Przykro mi

Leon Kennedy

Mi jeszcze bardziej, ale no cóż to wola Nolana...

(A)nonim

Wspólne uniwersum jest w komiksach ja chcę filmy na poziomie tych Burtona i Nolana, a nie cameo Supermana.
Jak ktoś wreszcie zekranizuje TDKR (ten pierwszy ;)) to będziecie mieli razem Supermana i Batmana.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Właśnie. Niezależnie od Nolana niech Snyder lub Scott idzie kręcić TDKR i wtedy będzie zicher. W ogóle czekam na ekranizację tego komiksu od dawna.