Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TM-Semic pamięci żałosny rapsod

Zaczęty przez Łubudu, 22 Luty 2010, 20:20:38

franek

Cytat: kelen w 18 Marzec  2012, 19:21:00
blackout zapewne pisał o numerach z lat 80 i 90, które faktycznie na allegro zazwyczaj są sprzedawane za niewielkie pieniądze.

Niedawno było za chyba 17zł Detective Comics cały dla Batmana, 84str i z 1988 roku.


Show Must Go On!!!

blackout

wczoraj był na allegro komplety RED HOOD i pare innych starszych po 5 zł każdy, miałem licytować ale, że ostatnio się zupełnie w prywatnym życiu spłukałem to sobie odpuściłem :/ na allegro jest tanio i się opłaca bo czasem naprawdę można kupić fajne rzeczy :)

Johnny Napalm

Rzeczywiście, bardzo tanio. I pomyśleć, że po tyle to chodzą stare tm-semiki z Batmanem w Centrum Komiksu, a są przeważnie w dosyć kiepskim stanie. Z allegro jest problem, że zawsze ktoś mnie tam uprzedzi, a kupując na żywca, zawsze można coś komuś wyszarpać z rąk tuż przed kasą. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Ja mam pytanie troch? offtopowe. Znacie jakie? tanie i fajne komiksy? Zwisa czy album czy zeszyt, widzia?em na allegro "Miasto grzechu" Franka Millera za 28z? a by?o tego 24str. Pyla si? czy nie? Ja chce uzupe?ni? swoj? kolekcje bo mam 44 komiksy z czego dwa to albumy. Wiem ma?o :'(


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

,,Sąd nad Gotham" jest nie najgorszym komiksem, dodatkowo tanim, bo kosztuje 20 zł. Po tyle powinny chodzić właściwie wszystkie wydania specjalne z Batmanem w roli głównej, wydane przez Tm-semik. Jak ktoś sprzedaje je drożej to znaczy, że po prostu sępi. Większość z tych wydań specjalnych jest naprawdę bardzo dobrych - ,,Miecz Azraela", ,,Batman: Venom", no i oczywiście wspólne przygody Batmana z Predatorem.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

"Sąd nad Gotham" to jest to z Judge Dredd? Wypożyczyłem w pobliskiej bibliotece, nie spodobał mi się. To kwestia gustu. Ja tam czekam na "Przysięgę zza grobu" i wcześniej wspomnianego Azraela.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Cytat"Sąd nad Gotham" to jest to z Judge Dredd?
No a z kim? Z sędzią Anną Marią Wesołowską?

Cytatnie spodobał mi się.
Mi częściowo też nie. Historia tam jest żadna, ale liczą się rysunki Simona Psychopaty Bisleya. Wczoraj jak gaworzyłem sobie z gostkiem z Centrum Komiksu, to on mi sprzedał opowiastkę - Bisley pokochał Polskę i zamierza tu częściej wpadać - w tym roku też ma być. Bisley lubi wypić, może dlatego nasz kraj tak mu przypadł do gustu. Jak go już fani urobili, to po tym przyszła kolej na podpisywanie komiksów przez niego - nie ma to jak zaplanować sobie dobrą kolejność.  ;) No i taki wstawiony Bisley podpisywał ludziom Biblie -konkretnie obrazy okolo religijne- swojego autorstwa, a że był już zaprawiony to nie omieszkał rysować ludziom, na tych bardzo drogich księgach, fujar. Robił to z rozbrajającym uśmiechem, nie wiedząc dlaczego ludziska nie są mu dozgonnie wdzięczni za takie oryginalne autografy. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII


BlackBat

Kapitan Ameryka i Spirytusowy Potwór? Powinni wydać, słowiański rynek by oszalał ;)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rado

Dość nieświeży news, ale może ktoś jeszcze nie słyszał.

Niedługo ukaże się książka o wydawnictwie TM-Semic. Na razie szczegóły nie są znane, ale wiemy już kto jest autorem, rysownikiem albumu i okładki, no i to, że książka wychodzi w pierwszym półroczu 2013 roku.

http://komiks.polter.pl/Ksiazka-o-TM-Semic-w60816

Ja jak najbardziej jestem zainteresowany. Fajnie będzie się dowiedzieć co teraz porabia Arek Wróblewski z ekipą i ogólnie jakieś ciekawostki dotyczące wydawnictwa.

kelen

Na BFK 2012 autor książki prowadził spotkanie o TM-Semicu i właśnie zapowiedział wtedy książkę. To bodajże jego praca magisterska z uzupełnieniami, ale mogę się mylić. Też nie mogę się doczekać.

RemiRose

Chcę zacząć kupować Batmany z TM-Semic, by móc je potem ładnie oprawić u introligatora... Mam takie pytanie... Które numery Batmana z TM-Semic pisał Alan Grant i jak z ich poziomem(powinno być dobrze)?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

W?a?ciwie wszystko co by?o wydane od pocz?tku Batmana z Tm-Semic, czyli ca?ego roku 1991 - z pewnymi wyj?tkami, jak Milligan czy Moore i naprawd? kilku go?cinnych wyst?pów scenarzystów - do pocz?tków 1994 roku, jest autorstwem Allana Granta. Pó?niej pokazywa? si? jeszcze nie raz w Batsie od Semica, ale robi? to ju? okazjonalnie, nie by?o ju? pó?niej takiej wielkiej serii jak ta wspomniana z lat 1991 - 94.
Hm... w wi?kszo?ci wszystko co napisa? by?o sensowne i wart? polecenia. W serii Shadow of the Bat go?ciu przechodzi? samego siebie. Bez w?tpienia wyró?niaj?cy si? pozytywnie scenarzysta. Jedynie rok '93 by? troch? s?abszy w jego wykonaniu, ale tak to polecam go?cia.

@XIII, ?wietny filmik z nawi?zaniami do Tm-Semica pojawiaj?cymi si? w tv. Do tego dorzuci?bym odcinek Miodowych lat (?ak, Barci?), gdzie na dobranoc Karol Krawczyk, ?eby si? uspokoi? i nie denerwowa? si?, czyta? sobie Lobo: "Ostatniego Czarnianina". :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII


Johnny Napalm

Niestety nie. Miodowe lata chyba nie doczekały sie swojej własnej wikipedii, jak ma to miejsce w przypadku np Kiepskich, gdzie na tej "ferdkopedii" jest dosłownie wszystko - nawet nazwiska statystów z najbardziej zapomnianych odcinków.
Z tego co pamiętam - jak zwykle Krawczyk i Norek (...kurde, samo to nazwisko jest rozbrajające) chcąc nie chcąc spędzili ze sobą noc (bez podtekstów). Wyjątkowo akcja rozgrywała się poza domem Karola, pewnie u Norka (...nie mogę). Za oknem napieprzały pioruny, a Karol jak zwykle był mocno wku... na... wiecie kogo. No, a ten dał mu do przeczytania tzw spokojną lekturkę, którą był Ostatni Czarnian. W serialu nie było nawet nic o tym, że jest to komiks, o tytule nie wspominając, ale gołym okiem było widać co to za dzieło.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...