Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Crowridd

Super kolekcja - omnibus Batwoman - słyszałem o nim dużo dobrych recenzji.

No i widzę, że zrobiłeś już miejsce na tom 3 Ziemi Jeden ;)

MJ

WOW to się nazywa wejście hehe. Potężna kolekcja, gratuluję zbiorów. Ciekawe czy w Polsce wydadzą kiedyś całą chronologię.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Nie spodziewałbym się i w sumie myślę, że nie warto. DC (i Marvel) rozrosły się tak bardzo przez lata i tworzono je w tylu seriach, przez tylu twórców i tylu redaktorów, że nie ma czegoś takiego jak "cała chronologia". Nawet taki wariant po Kryzysie nad Nieskończonych Ziemiach będzie miał sporo nieścisłości, elseworldów i one-shotów, które nie wpasowują się ani fabularnie, ani chronologicznie, a czasami dublują, lub reinterpretują podobne historie. @OokamiG całkiem nieźle to sobie poustawiał, ale to nigdy nie będzie np. Dragon Ballem, którego pisał jeden facet i 42 tomów mangi to początek-środek-zakończenie. Ważne aby Egmont wydawał jak najwięcej dobrych komiksów, które jeszcze nigdy nie trafiły na polski rynek, albo nie trafiły w satysfakcjonujących wydaniach, albo są od dawna niedostępne.

Rado

Cytat: OokamiG w 15 Grudzień  2022, 05:13:26Jako, że to mój pierwszy post na forum to chciałbym się przywitać i podzielić się moją kolekcją komiksów o naszym ulubionym bohaterze

Nice. Zazdroszczę Legacy vol 2 oraz Officer Down. Ciężko dostać teraz.

OokamiG

Cytat: Juby w 15 Grudzień  2022, 08:34:47O panie, teraz to dowaliłeś do pieca. Piękna kolekcja :D Jeśli nie masz problemów z czytaniem po angielsku to nie masz czego żałować, bo grzbiety i miękkie okładki twojego wydania Knightfall > polskie wydania. No i widzę masz komplet The Caped Crusader i The Dark Knight Detective - zazdroszczę. Jedyne co wygląda średnio to ustawienie komiksów - duże formaty nie wyglądają dobrze w środku, kiedy przecinają mniejsze, miękko okładkowe, na twoim miejscu - jak patrzę na pierwszą fotkę - wysunąłbym wszystko aby wyrównać do grzbietu Narodzin demona i innych DC Deluxów.

Witamy na forum


Ten Azyl tak mi chronologicznie pasował. Ale może dam koło innych Deluxe. Z czytaniem po angielsku jest bardzo różnie: 70% rozumiem bez problemu, 15 % można się domyślić z kontekstu, a reszta to trzeba przysiąść z słownikiem, ale radę daję.
Cytat: Crowridd w 15 Grudzień  2022, 09:31:11Super kolekcja - omnibus Batwoman - słyszałem o nim dużo dobrych recenzji.

No i widzę, że zrobiłeś już miejsce na tom 3 Ziemi Jeden ;)
Dzięki. Bardzo czekam na 3 tom.
Cytat: MJ w 15 Grudzień  2022, 14:36:35WOW to się nazywa wejście hehe. Potężna kolekcja, gratuluję zbiorów. Ciekawe czy w Polsce wydadzą kiedyś całą chronologię.
Dzięki. No powoli to robią, ale i tak przed nimi pewnie z 10 jak nie więcej lat. Mi się nie chciało czekać i podszkolę angielski.
Cytat: Juby w 15 Grudzień  2022, 21:58:04Nie spodziewałbym się i w sumie myślę, że nie warto. DC (i Marvel) rozrosły się tak bardzo przez lata i tworzono je w tylu seriach, przez tylu twórców i tylu redaktorów, że nie ma czegoś takiego jak "cała chronologia". Nawet taki wariant po Kryzysie nad Nieskończonych Ziemiach będzie miał sporo nieścisłości, elseworldów i one-shotów, które nie wpasowują się ani fabularnie, ani chronologicznie, a czasami dublują, lub reinterpretują podobne historie. @OokamiG całkiem nieźle to sobie poustawiał, ale to nigdy nie będzie np. Dragon Ballem, którego pisał jeden facet i 42 tomów mangi to początek-środek-zakończenie. Ważne aby Egmont wydawał jak najwięcej dobrych komiksów, które jeszcze nigdy nie trafiły na polski rynek, albo nie trafiły w satysfakcjonujących wydaniach, albo są od dawna niedostępne.

Niby masz rację, ale czytanie chronologicznie sprawia jednak, że można dopowiedzieć sobie rozwój postaci i wątków, chociażby relacja Gorodn-Essen.
Cytat: Rado w 16 Grudzień  2022, 14:11:30Nice. Zazdroszczę Legacy vol 2 oraz Officer Down. Ciężko dostać teraz.
Dzięki. Oba w tamtym roku znalazłem poniżej 100. Legacy przypadkowo na polskim Allegro, a Officer biłem się do ostatnich sekund na licytacji na ebay. Jedna strona jest nadarta lekko, ale za tą cenę można przełknąć. Zresztą to niejedyne ciężko dostępne u mnie. Murderer i Fugitive polowałem półtora roku i jeden znalazłem na Allegro, a drugi na niemieckim Amazonie. Za oba wyszło poniżej 300 zł, co dla mnie było bardzo dobrą ceną.

Juby

Cytat: OokamiG w 16 Grudzień  2022, 22:59:11Ten Azyl tak mi chronologicznie pasował. Ale może dam koło innych Deluxe.
Azyl akurat widzę obok reszty Deluxów i wygląda dobrze. Ja np. ustawiam zawsze od największych do najmniejszych, najczęściej od lewej strony, aby widzieć fragmenty frontu okładki, a nie tyłu. W innym wypadku, np. u ciebie na ostatnim zdjęciu, te cztery tomy WKKDC mogą zginąć w cieniu przez postawienie na samym początku półki i sąsiadując przy Deluxach + omnibusie The Golden Age.

OokamiG

Azyl pomylił mi się z Narodzinami Demona. O niego mi chodziło. Wiesz różne są klucze, ja przede wszystkim ustawiam chronologicznie i numeracją, kto inny woli formatem.

Juby

Jasne, każdy ustawia jak chce (ja np. książki i komiksy przeważnie ustawiam od prawej do lewej, bo to z prawej jest front okładki i wtedy lepiej widzę po wystającej zakładce postęp w czytaniu całej serii). Ale polecam ci chociaż wyrównać wszystkie grzbiety do jednej linii, bo np. nie mam pojęcia co jest między omnibusem Batwoman, a Flashpoint: Punkt Krytyczny z DC Deluxe - chyba coś z nowej kolekcji Hachette, ale ginie on między dwoma większymi wydaniami.

MJ

CytatPiszeta, piszeta, ale jak fotek kolekcji nie było, tak nie ma :P

Juby, specjalnie dla ciebie zebrałem dupsko i zrobiłem foty mojej kolekcji. Choć to nie cała kolekcja, bo mam jeszcze sporo figurek,może też je ustawie z powrotem na swoje miejsce i pstryknę parę fot. Ta część kolekcji znajduje się w moim domu rodzinnym, drugą część mam w obecnym miejscu zamieszkania, też pewnie kiedyś pstryknę jak mnie najdzie wena. Hmm podpowie mi ktoś jak wstawić tu zdjęcie z kompa? Bo jak klikam wstaw obraz to wyświetla się opcja tylko na URL.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Cytat: MJ w 24 Grudzień  2022, 21:54:12Hmm podpowie mi ktoś jak wstawić tu zdjęcie z kompa? Bo jak klikam wstaw obraz to wyświetla się opcja tylko na URL.

Wydaje mi się, że można jedynie wrzucać zdjęcia na serwer i stamtąd na forum.

Q

Cytat: MJ w 24 Grudzień  2022, 21:54:12Hmm podpowie mi ktoś jak wstawić tu zdjęcie z kompa?
Wrzuć fotki przez któryś z hostingów zdjęć np. https://imgbb.com/ (od razu będziesz miał też kod do skopiowania na forum).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Nawet kilka komiksów jeszcze w folii widzę. No i pozycje już niedostępne - zazdroszczę. Polecasz Wiecznego Batmana?

Prezenty choinkowe - pierwsze moje wydanie absolutne + brelok do kluczy (ostatni batmanowy niestety nie przetrwał próby czasu).

Co do komiksu, to poza zawartością dodatkową i jakością wydania wrażenie robi jaskinia Batmana, która widnieje łącznie na pięciu stronach.



MJ

Co do wiecznego Batmana to chyba w pełni będę mógł się wypowiedzieć jak przeczytam go po raz drugi. Nie jestem fanem tych trzecioplanowych postaci , które mają zastępować częściowo Robinów i innych pomocników, zazwyczaj nudzą mnie te wątki, ale jeżeli ktoś to lubi, to fabuła sama w sobie ma parę ciekawych plot twistów, może nie jest to Long Halloween , ale ma swoje momenty. Które pozycje są już nie dostępne? Polecam sprawdzać rynek wtórny.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#1379
Cytat: MJ w 26 Grudzień  2022, 01:09:38Co do wiecznego Batmana to chyba w pełni będę mógł się wypowiedzieć jak przeczytam go po raz drugi. Nie jestem fanem tych trzecioplanowych postaci , które mają zastępować częściowo Robinów i innych pomocników, zazwyczaj nudzą mnie te wątki, ale jeżeli ktoś to lubi, to fabuła sama w sobie ma parę ciekawych plot twistów, może nie jest to Long Halloween , ale ma swoje momenty.

Dzięki, zawsze to jakaś opinia. Sprawdzę

Cytat: MJ w 26 Grudzień  2022, 01:09:38Które pozycje są już nie dostępne? Polecam sprawdzać rynek wtórny.

Wydawało mi się, że masz Dark Victory po polsku. Mój błąd.