Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

newtime

#450
Cytat: Juby w 02 Sierpień  2022, 18:25:55Po Comic-Conowym panelu Marvela, na którym ogłoszono nadchodzące Avengers: The Kang Dynasty i Avengers: Secret Wars w sieci pojawił się bardzo trafny komentarz na temat obecnej kondycji kinowego uniwersum DC, który spróbuję sparafrazować: "W 2025 będziemy mogli oglądać piątą i szóstą część Avengers i wciąż brak drugiej Ligi Sprawiedliwości." Czy coś muszę dodawać? :(


To prawda ale z drugiej strony cieszę ze jednak Dc nie udało się zbudować tak wielkiego uniwersum który zdobędzie liczą fanbazę dzięki temu panuje tam teraz większa swoboda kreatywna. Chcemy 3 batmanów jednocześnie? Nie ma problemu, chcemy film z R Suicide Squad? Czemu, nie pewnie, pozwalamy robić Maragot Robbie swój film? Pewnie, Flash śmierdzi? No to zmienimy. W Marvelu coś takiego juz nigdy nie będzie możliwe, śmierć aktora Czarnej Pantery jak widac zamordowano postać które była ikoną dla czarnych dziecaków, no juz jej nie mają, bo fani nie chcą zmian aktora wiec go po prostu nie będzie, Nowy Tony Stark jak Iron man jak odzielny film? Nie ma mowy wszystko musi się ze sobą spinać wiec póki uniwersum istnieje, to nie będzie juz zadnego Iron mana itp. Dc jednak moze sobie robić z tymi postacami teraz co tylko chcą i w sumie nikogo to nie ocbhodzi i wychodzą ostatnio na prawde fajne filmy jak nowy Batman czy Legion Samobojców który kazdy z nich byl konkretną wizja reżysera i jak dla mnie lepszy niz co kolwiek z 4 fazy marvela nie wspominając juz o serialu Peacmaker , oczywiście chciałbym kiedyś Ligę sprawiedliwości ale na tym etapie chce po prostu dostawac fajne i oryginalne filmy 
 

Juby

No okej, pełna zgoda, ale zarówno przy DC, jak i Marvelu, wymieniasz tytuły, które pojawiły się po 2020 roku, a ja pisałem o wybitnej kondycji Marvela w ubiegłej dekadzie (2010-2019). Teraz MCU jest rozmieniane na drobne i w jego kierunku też kieruję wiele uwag + olewam większość ich seriali (do tej pory z produkcji Diseny+ obejrzałem tylko dwie i z kilkudziesięciu zapowiedzi zainteresowany jestem może dwoma). Też nie chciałbym, aby DC spotkało to, co dzieje się z Marvelem post-Endgame.

Juby

James Gunn twierdzi że drugi sezon Peacmakera jest bezpieczny...

https://deadline.com/2022/08/peacemaker-season-2-james-gun-twitter-statement-calm-down-1235084819/

Ciekawe jak długo i co z serialem o Weller.


Leon Kennedy

Oby. Pierwszy był bardzo dobry.

Juby

https://deadline.com/2022/08/batgirl-axing-david-zaslav-dc-films-reset-1235085520/

Wczorajsza prezentacja Warner Bros. Discovery poruszyła kilka kwestii związanych z ich kinowym uniwersum DC, chyba w celu uspokojenia fanów. Na ten moment żadna ze zbliżających się premier nie została przełożona, a David Zaslav nie planuje ich kasować (twierdzi, że są bardzo zadowoleni z najbliższych produkcji, w tym z Flasha). Pragnie jedynie powołać zespół kreatywny, który stworzy 10-letni plan dla kinowych widowisk DC podobny do tego, którego stworzył Marvel z Kevinem Feigem. . . 9 lat po rozpoczęciu tego uniwersum i będąc 14 lat w tyle za konkurencją. . . ::) I słyszymy to co najmniej trzeci raz, bo to samo mówiono za czasów Geoffa Johnsa, a po nim Waltera Hamady. ::) Do tej pory nie widać żadnego z tych planów, ani efektu ich działań - wciąż jakość filmów i ich przynależność do większego świata to loteria.

Podsumuję jak wygląda kinowy kalendarz aktorskich filmów DC na najbliższe 3 lata.

2022
The Batman - 4 marca
Black Adam - 21 października
Shazam! Fury of the Gods - 21 grudnia

2023
Aquaman and the Lost Kingdom - 17 marca
The Flash - 23 czerwca
Blue Beetle - 18 sierpnia

2024
Joker: Folie à deux - 4 października

Myślę, że na 2024 już nic więcej nie dojdzie, a ta ponad 13-miesięczna przerwa przypomina 13-miesięczną przerwę pomiędzy Justice League - które w 2017 poniosło finansową klęskę w kinach - a pierwszym Aquamanem, kiedy to Warner również obmyślał plan co dalej zrobić z DC. Jest druga połowa 2022 roku, jeśli wezmą się szybko do roboty, to na 2025 mogą zrealizować 2-3 filmy ("The Batman 2", "Wonder Woman 3" i... trudno powiedzieć co jeszcze nie zostało anulowane za kulisami), a efekt planu Zaslava może będzie widoczny jakoś w 2026 roku.


newtime

Batgirl została anulowania, bo nie pasowała do nowej strategii.

Do tej strategii pasuje natomiast sequel-musical do Jokera z Lady Gagą jako Harley Quinn (i super, ale gdzie tu konsekwencja - tzn. Joker ma pewnie szczęście, że wyszedł za poprzedniej ekipy i był sukcesem, bo nie liczyłbym na kolejne takie filmy) Wszystko to mi przypomina sytuacje podobna do tej 10 lat temy gdzie Warner za wszelka cenę chciał kopiować MCU więc ogłosił masę epickich produkcji na przyszłość której połowa nigdy nie powstalą a samo wiele uniwersum się skończyło zanim dobrze się zaczęło. To co właśnie obecnie lubiłem w Dc to mniejsze bardziej autorskie projekty no ale trzbea gonić sukcec uniwersum Marvela ktore ma obecnie własne problemy z duzym uniwersum.

Juby


MysiaParasolka

@Juby: Panie OP, kategoria złoto ;)

Po tej wypowiedzi Zaslava coś czuję w kościach, że ich uporządkowanie może polegać na jakimś quasi-retconie. Coś, co teraz podobnie próbuje zrobić Marvel z serialami Netflixa (chociaż to nie ten sam przypadek). Po prostu będą klepać kolejne filmy z tymi samymi aktorami, ale niekoniecznie muszą się sensownie zazębiać z poprzednimi.

Juby

Wg DiscussingFilm filmy Warnera nie będą już z automatu trafiać na HBO Max 45 dni po kinowej premierze, każdy tytuł będzie traktowany indywidualnie. W końcu dobra decyzja, bo przez tę strategię box office The Batman był zaniżony o kilkadziesiąt milionów.

Q

Decyzja dobra, ale brak konsekwencji może zacząć irytować, bo co kilka miesięcy zmieniają zasady jak im się podoba.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

No mnie poirytowało, bo nie planuję wybierać się do kina na Super-Pets, Black Adama, czy Shazama i liczyłem że obejrzę je za friko w domu po 45 dniach. A tu dupa, trzeba będzie poczekać dłużej i do dnia oficjalnej zapowiedzi nie wiadomo ile. Jeśli już wprowadzają taką zmianę to powinni najpierw ogłosić termin kiedy wchodzi w życie, a nie "już".

Leon Kennedy

Bardzo dobra decyzja, dobrze że w końcu podjęta.

Juby

#462
Trochę o obecnym statusie ekranowych produkcji DC.
https://variety.com/2022/film/news/dc-films-kevin-feige-batgirl-joker-2-walter-hamada-david-zaslav-1235337927/

Kasacja filmu o Black Canary akurat nie byłaby złą decyzją. Green Lantern Corps. wciąż rozwija się jako serial dla HBO Max - zdecydowanie wolałbym film kinowy. Reszta bez zmian, albo w post-produkcji, albo w powijakach.


Q

Premiery "Aquaman and the Lost Kingdom" i "Shazam! Fury of the Gods" przesunięte.

"Shazam! Fury of the Gods" zadebiutuje 17 marca 2023 (wcześniejsza data Aqumana 2), a  "Aquaman and the Lost Kingdom" dopiero 25 grudnia 2023.

Podobno film Wana potrzebuje więcej czasu na postprodukcje. Shazam natomiast będzie mógł być wyświetlany w kinach IMAX, które w przypadku grudniowej daty premiery były zarezerwowane dla Avatara 2.

https://deadline.com/2022/08/aquaman-2-shazam-fury-of-the-gods-hbo-max-house-party-evil-dead-rise-1235099521/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#464
Cytat: Juby w 03 Sierpień  2022, 23:24:34Oho. W sieci już pojawiają się plotki o możliwym przełożeniu Aquamana na grudzień 2023 (i Shazama na przyszły rok, co mnie nie dziwi, bo wypuszczanie go do kin 6 dni po Avatarze to samobójstwo). Muszę nauczyć się nie rzucać irracjonalnych scenariuszy względem przyszłych działań Warnera, bo jak widać to studio jest nieobliczalne i obecnie wszystko jest możliwe.


Poziom absurdu argumentowania tych decyzji jest poza skalą. Przecież oni sami celowo przyspieszyli Shazama z czerwca na grudzień 2022 i potem jeszcze raz zmienili premierę o 6 dni względem Avatara. Od miesięcy było wiadome, że w tym okresie wszystkie ekrany PLF będą przyznane produkcji Camerona - zwrócili na to uwagę dopiero teraz? ;D A z Aquamanem - że niby ktoś zaangażowany w produkcję źle oszacował czas potrzebny na dokończenie filmu aż o ROK? Zresztą, chyba tylko filmy DC potrzebują dwóch lat na post-produkcję (zdjęcia zakończono w styczniu 2022), Nolan w takim czasie zaczyna pisać scenariusz, kręci, montuje i wypuszcza film do kin. ::) Oczywiście ten powód to wierutna bzdura, pisałem już dwukrotnie w innym wątku dlaczego film pewnie zostanie przesunięty na grudzień 2023 i jak się okazuje trafiłem.

Czyli w roku 2022 z filmów DC do kin trafią jedynie The Batman i Black Adam. Trailer SuperBowl, którego wciąż wyświetlają w CinemaCity, jest jeszcze śmieszniejszy.