Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Juby

Cytat: LelekPL w 16 Marzec  2021, 10:13:09Marvel na ten rok ma zaplanowane 4 filmy, w stym jeszcze 4 albo 5 seriali. Myślę, że DC powinno sobie poradzić z 3ma.
Ale Marvel to solidna firma. ;) Wchodzą na plan w listopadzie, a na grudzień kolejnego roku już mają zaplanowaną premierę (patrz. Spider-Man: No Way Home). DC czasami więcej czasu daje sobie na samą post-produkcję. ;D

Cytat: LelekPL w 16 Marzec  2021, 10:13:09Ale w czym problem? Affleck miał 45 lat, Paul Rudd ma 52, RDJ 55, Momoa ma 41. Więc spokojnie Gal może mieć 40 i być Wonder Woman.
Ja nie mam żadnego, odpisywałem tylko Giefergowi. Dla mnie trzeciej WW w ogóle mogliby nie kręcić. :)

LelekPL

Cytat: Juby w 16 Marzec  2021, 11:33:22Ale Marvel to solidna firma. ;)
To wiadomo, ale to też nie znaczy, że DC nie może się w końcu poprawić (pewnie nie przy Black Adamie, który jeśli policzymy pre-produkcję ma chyba jedną z najdłuższych produkcji ever... już nie pamiętam kiedy zakontraktowano Rocka :P ), a Marvel jedynie potwierdza, że teoretycznie jest to możliwe.

Juby

#362
Kolejne podsumowanie (po dziesięciu produkcjach z kinowego Uniwersum DC)

1. Man of Steel (2013)


2. Zack Snyder's Justice League (2021)


3. Shazam! (2019)


4. Justice League (2017)


5. Wonder Woman (2017)


6. WW84 (2020)


7. Harley Quinn: Birds of Prey (2020)


8. Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)


9. Suicide Squad (2016)


10. Aquaman (2018)


Po dzisiejszej powtórce najlepszych scen SnyderCut, film coraz bardziej mi się podoba i postanowiłem umieścić go na drugim miejscu. W zasadzie największe problemy wersji Snydera dałoby się rozwiązać cięciami montażowymi, nawet nie tak obszernymi, jak sądziłem. Wystarczyłoby wyciąć w cholerę niepotrzebne 20-25 minut i otrzymalibyśmy epic superhero movie nie gorszy od dwóch pierwszych części Avengers.

Aquaman zdecydowanie do powtórki, bo nie wspominam go tak źle jak Samobójców i BvS. Teraz czekamy co tam wysmażył James Gunn.

Gieferg

U mnie:

1. Man of Steel - 8+/10
2. JL: Snyder Cut - 8+/10
3. BvS - 7+/10
4. Aquaman - 7/10
5. JL - 6/10
6. WW - 6/10
7. Shazam - 6/10
8. WW84 - 4/10
9. Suicide Squad - 2/10

Oceny są jednak dość płynne, po dzisiejszej powtórce SC zastanawiałem się, czy nie podnieść na 9, ale wtedy wyszłoby wyżej niż MoS, co mi już nie pasuje.
Birds of Prey nie widziałem i nie zanosi się na to, aby się to miało zmienić.

Najgorsze jest jednak to, jak wygląda przyszłość DCEU - osobiście chciałbym teraz zobaczyć przede wszystkim solowego Batflecka, MoS2 i JL2, a to są filmy, których w ogóle nie ma w planach.
Nie mam za to najmniejszej ochoty na WW3 (o ile wezmą się za to ci sami ludzie), sequel Suicide Squad, drugiego Shazama, czy Black Adama.
Flashem i Aquamanem 2 powiedzmy że jestem umiarkowanie zainteresowany.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 20 Marzec  2021, 19:57:04Najgorsze jest jednak to, jak wygląda przyszłość DCEU - osobiście chciałbym teraz zobaczyć przede wszystkim solowego Batflecka, MoS2 i JL2, a to są filmy, których w ogóle nie ma w planach.

JL2 - jako fan Ligi jestem jak najbardziej na tak. Warner powinien dać im drugą szansę, bo w tych bohaterach drzemie większy potencjał niż w Avengers. Tylko oby nie kręcił Snyder i żeby kontynuację z Darkseidem napisano od nowa, bo planowane przez Zacka sequele brzmiały kiepsko.

MoS2 - najmocniej wyczekiwany przeze mnie projekt DCEU od dobrych pięciu lat. Szkoda, że pewnie nigdy się go nie doczekam.

Batfleck - tu jestem na nie. Widziałem już 7 solowych Batmanów, które mimo osadzenia w różnych konwencjach, były gatunkowo bardzo podobne (widowiskowe kino akcji). Batfleck szedłby tą samą drogą, a ja wolę obejrzeć coś świeżego, co wydaje mi się właśnie nakręcił Matt Reeves (detektywistyczny kryminał), lub może jeszcze się doczekam (Batman Beyond). Poza tym, słabo że jest tylu fantastycznych złoczyńców Batmana, a do jego kolejnego filmu szykowali Deathstroke'a - wroga Teen Titans. :P


Z pozostałych planów DC czekam na nowych Samobójców, bo kręci je facet od dwóch świetnych superhero movies (GotG) i na Flasha odkąd dokoptowali do niego Batmanów. Resztę - drugiego Aquamana, Shazama, trzecią WW, Black Adama, pozostałe projekty które jeszcze nie mają reżyserów - mogliby dziś anulować, a ja bym jedynie wzruszył ramionami. ???

Leon Kennedy

Ja tam w sumie czekam bardzo na każdy film gdzie będziemy dostawać kolejnych nowych bohaterów, którzy jeszcze na dużym ekranie niepobiegali, tak to Batman wiadomo, SS2, kolejną pozocyja z Harley, Shazam 2 🌞

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 22 Marzec  2021, 15:06:23Ja tam w sumie czekam bardzo na każdy film gdzie będziemy dostawać kolejnych nowych bohaterów
To ogólnie bieda u Ciebie. Tylko cztery:
,,Static Shock" – film kinowy
,,Blue Beetle" – film kinowy
,,Batgirl" – film kinowy
,,Zatanna" – film kinowy

Mnie akurat żaden z nich specjalnie nie intersuje. Ogólnie z DC jest ten problem, że poza główną 7 Justice League i może Justice League Dark jeśli kogoś to interesuje to niespecjalnie jest coś ciekawego. U Marvela Ci drugoplanowi bohaterzy wydają się poprostu ciekawsi, chociaż Shazam wyszedł im bardzo dobrze, więc może i z tymi wymyślą coś ciekawego. Chociaż ani Statica ani Beetle'a nie znam nawet w połowie tak dobrze jak znałem Shazama przed filmem kinowym. Ten przynajmniej zdążył się pojawić w kliku kluczowych tytułach jak Kingdom Come, Injustice czy filmach animowanych. Zatanna i Batgirl już lepiej, choć Zatana mnie specjalnie nie interesuje, a Batgirl to przydupas Batmana, więc jej solowy film też nie :P

Leon Kennedy

#367
Batgirl, super sprawa.

Zatanna, hmm może być ciekawie.

Blue Beetle bardzo fajnie.

Static Shock nic mi to nie mówi.

LelekPL

#368
Z drugoplanowców co byłoby fajne gdyby DC zdecydowało się zrobić:
- Mr Terrific (mieliby swoją Czarną Panterę)
- Booster Gold (Marty McFly w połączeniu z Star Lordem)
- Question (ale zrobić z niego antybohatera-foliarza, bardziej Joker/Rorschach, niż klasyczny bohater)
- Adam Strange (Indiana Jones i Han Solo w jednym)
- Karate Kid albo Richard Dragon (ostatni film animowany spowodował, że fajny byłby superbohater odnoszący się do Bruce'a Lee - ale tu Marvel znowu będzie do przodu w tym roku :P )

Edit: O proszę mamy już jakiś ruch w sprawie Zatanny:
https://variety.com/2021/film/news/emerald-fennell-zatanna-movie-1234931976/

Funky, zatrudnili reżyserkę Obiecującej młodej kobiety ;)

Gieferg

Mnie DC poza Batmanem, Supermanem i Green Lanternem (czyli tym co wydawał Semic) generalnie mało interesuje.
Wonder Woman, Flash i Aquaman jeszcze od biedy (i dopiero odkąd zadebiutowali w DCEU), reszta mi wisi i powiewa.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

newtime

Moja lista

1. Aquaman - 10/10, kocham ten film za wszystko
2. Wonder Woman - 8/10
3. Birds of Prey - 7/10
4. Shazam - 7/10
5. Man of Steel 6/10
6. JL: Snyder Cut - 5 /10
7 . JL - 4/10
8 . Batman v Superman: Dawn of Justice - 3/10
9. WM 1984 - 2/10
10 . Suicide Squad - 1/10

Q

Co prawda informacja z 1 kwietnia  https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/ava-duvernays-new-gods-james-wans-the-trench-dc-movies-not-moving-forward-at-warner-bros

ale od dawna wyglądało, że oba te projekty są martwe, czyli "New Gods" i "The Trench". Oczywiście nie wykluczają, że kiedyś wrócą do tych pomysłów.

W artykule pada też określenie, że "The Batman" rozgrywać się będzie na Earth-2. Reszta filmów będzie w tym samym uniwersum, którego nowy status quo ustawi "The Flash" w którym będzie dwóch Batmanów oraz zadebiutuje Supergirl.
Następne w kolejności w tym samym uniwersum będą Black Adam (29 lipca 2022) i Shazam! Fury Of The Gods (2 czerwca 2023). Zapowiedziane są również Blue Beetle, Batgirl, Supergirl, Green Lantern Corps i Static Shock, a także Zatanna i Wonder Woman 3.

Nie wiadomo czy przygotowywany projekt z Supermanem rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

HUDY

Ciekawe jak Snyder'owy Darksaid wpłynął na decyzję by dać bana NG 😅

Juby

Czy ktoś jest jeszcze w stanie policzyć ile projektów na podstawie DC zapowiedział Warner i ile później anulował? ::) O powstawaniu New Gods nawet nie słyszałem, anulowanie The Trench to bardzo dobra decyzja, ten sam los powinien teraz podzielić poroniony pomysł na spin-off o Amazonkach z Temiskiry.

Q

Spin-off o Amazonkach może wpisać się w trend wprowadzania tego typu produkcji bezpośrednio na HBO MAX, tak jak "Peacemaker", czy zapowiadana produkcja z GCPD.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)