Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

FG1

  Witam szanownych forumowiczów!!!
Jestem tutaj nowy, chociaż zaglądam na Batcave, chyba od 2004 roku. Za małolata w słodkich latach 90-tych kolekcjonowałem wydania TM-Semic, jak chyba większość, lub każdy na tym forum :). Jednak jakieś 12 lat temu przeszedłem na złą stronę mocy i sprzedałem swoją kolekcję  :-[. Jednak 2 lata temu już na studiach "faza" na komiksy ponownie mnie naszła i postanowiłem kolekcjonować wszystko od nowa!. Jakiś czas temu wypatrzyłem ten temat i postanowiłem pochwalić się przed wami moimi zbiorami, z Gackiem w roli głównej.

To lista komiksów, które udało mi się pozyskać na przestrzeni 2 ost. lat

1.   Batman – Going Sane (Ang.)
2.   Batman – Blind Justice (Ang.)
3.   Batman – Azyl Arkham (Pol.)
4.   Joker (Ang.)
5.   Legends of the Dark Knight – Werewolf 1-3 (Ang.)
6.   Detective Comics – nr. 379,454,629,630,631,632,633,638,639,640,643  (Ang.)
7.   Shadow of the Batman – The Laughing Fish/Sign of the Joker (Ang)
8.   Batman – nr. 259,266,296,452,453,454,472,473,663 (Ang.)
9.   Batman TM – Semic – nr. 1/91,4/92,6/92,10/92,10/93,11/94,12/94,1/95,7/95,11/95,12/95,1/96,6/96,9/96,11/96, 7/97(2x),9/97
10.   Kingdom Come – 1-4 (Ang.)

W najbliższym czasie postaram się wrzucić jakieś foty
Pozdrawiam!!!!!

Leon Kennedy

Ostatnio czystym zbiegiem okoliczności dopadłem wydanie specjalnie TM - Semic rok 94 Miecz Azraela.

franek

Ja dostałem dzisiaj dwa zajebiste komiksy. Sąd nad Gotham i Batman Powraca. Sąd nad Gotham pięknie wydany jak na standardy TM-semic, rysunki Bisleya wydają mi się nieco karykaturalne ale to nie zmienia faktu że są wybitne. Szkoda tylko że mimo starań i pozornie pięknego wydania, trzeba sklejać każde strony, sklejasz jedną a dwie następne odpadają. Niedługo zdjęcia.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

No nie mów, Franek, ?e ?a?ujesz kasy wydanej na S?d nad Gotham, bo nie uwierz?. Tre?? tu jest dosy? kijowa, za to rysunki... miazga. Kup jeszcze Lobo: Ostatniego Czarnianina, to docenisz w pe?ni kunszt i chory talent mr Bisley'a.
CytatBatman Powraca
Te? go dopad?em, a zaraz po nim adaptacje pierwszego Batmana - podobno rzadko spotykana, ale to chyba nie jest prawd?. Mam ju? wszystkie adaptacje od Semica, oprócz B&R, ale to dzie?o sobie odpuszczam.
CytatOstatnio czystym zbiegiem okoliczno?ci dopad?em wydanie specjalnie TM - Semic rok 94 Miecz Azraela.
Wolno spyta?, Leon ile za to da?e??
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

moją kolekcją są dwa komiksy TM-semic Ekstaza i Aborygen. Aborygen to komiks o brutalności(i to olbrzymiej) a jak czytałem Ekstazę to sam normalnie męczyłem się losem Eda Halena który popełnił samobójstwo
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Johnny Napalm

Ekstaza to rzeczywiście bardzo dobry komiks. Treść jest jego bardzo mocną stroną, podobnie jak wyraziste postacie. Miałem kiedyś szczerą chęć narysować komiks na podstawie tej historii - do tekstu Granta zrobić własne rysunki, Norm chyba by się nie obraził :) , mam trudności z układaniem żywych dialogów we własnych opowiadaniach, a tu był świetny materiał -  ale jakoś mi przeszło.
Musze pochwalić Kelena, bo to jego recenzją tego komiksu, sugerowałem się tworząc listę zakupów w Centrum Komiksu. Pewnie prędzej czy później i tak bym ten komiks kupił, bo staram się mieć pełne roczniki, ale tak w pierwszej kolejności poszukiwałem tych najlepiej ocenionych. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

to ty czytałeś ekstazę :D
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

franek

Johnny, czy ja powiedzialem ze zaluje chociaz grosz? Juz nie podejrzewaj mnie o to, bo bylbym zbrodniarzem ;) Za oba komiksy dalem 35 zeta, wiec moge powiedziec ze mega okazja :D (sorki za pisownie ale klawiatura mi sie psuje)


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Jednak długo się opierałeś przed tym komiksem, z tego co pamiętam. Ale niechaj będzie ci to wybaczone, bo jednak go kupiłeś. :) 35zł? Nie najgorzej...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

35 za dwa :D Daje to lansik wysokiej klasy.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

No... ja dałem niewiele więcej, bo... 4 dychy. Sorry, mam nadzieję, że nie zepsułem ci humoru, Franek. ;) Ale taka okazja była możliwa tylko dzięki temu, że akurat był inny sprzedawca w sklepie - co sprzedawca to inna cena tych klasyków, dziwne.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

Czy ktoś jeszcze oglądał klasyki o których wspomniałem
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

franek

Nie wiem czy Aborygen jest klasykiem, czytałem o nim same złe opinie.


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Nie wiem, próbuje dojść do wiedzy o co chodziło Allenowi. Może chodzi o definicje, że wszystko co stare jest już przez to klasykiem?
Ale ja tego nie podzielam - takiej karkołomnej teorii.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

#494
Ostatnio dosz?o:



Troch? si? rozczarowa?em "Wie?? Babel", która w ko?cu naby?em "na papierze". A rozczarowa?em si? tym, ?e nie ma w tym tomie do??czonej historii pt. "Blame" z JLA Secret Files & Origins, czyli tej opowie?ci Talii, o tym w jaki sposób dosta?a si? do kwatery Ligii, a stamt?d do jaskini Bruce'a. Dla mnie ta opowie?? jest równie dobra co sam komiks. Do??czone historie s? ?wietne, szczególnie "Half a mind to save a world", ale jednak brakuje mi "Blame".

Edit: Sorry jednak jest heh, ale tak dziwnie jest to skonstruowane, bo "Blame" jest wpleciona pomi?dzy drugi a trzeci zeszyt. Z pocz?tku nie zauwa?y?em.