Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

LelekPL

A ja nigdzie nie pisałem, że spodziewałem się klimatu Burtona - obejrzałem trailer, żeby się tylko w tym upewnić. Bo a nóż mnie zaskoczą i dam mu szansę. A tak, trailer mnie upewnił w tym czego się spodziewałem i nic u mnie nie zmienił. Nie czekałem i dalej nie czekam, mogę spokojnie omijać ten wątek szerokim łukiem.

Niech to Wam nic nie psuje w oczekiwaniu na ten film - to, że komuś się nie podoba zwiastun nie znaczy, że wam nie musi. A niech się Wam podoba i potem film też. Tylko darujcie sobie komentarze "ićstont" albo "czego oczekiwałeś" - ani tu się specjalnie nie wypowiadałem w temacie, ani dalej nie zamierzam, także spokojnie, zostawiam wam waszą bańkę.

Juby

#196
Cytat: Leon Kennedy w 13 Luty  2023, 10:58:46Przecież to było jasne i oczywiste, że będą ten film i Keatonem reklamować. Nie rozumiem zaskoczenia i narzekania na to, że coś nam za spoilerowali
Widać, że nie rozumiesz :P Nie chodzi o pokazanie Batmana w trailerze, tylko o zdradzenie pierwszej sceny z jego udziałem. Kinowy debiut Wonder Woman został pokazany niemal 1 do 1 (zmieniono tylko jedno ujęcie względem gotowego filmu) w trailerze na pięć miesięcy przed premierą BvS. Osoba, która to zaakceptowała powinna była wylecieć na zbity pysk.

Cytat: Leon Kennedy w 13 Luty  2023, 10:58:46Z drugiej strony teraz ciągle wszyscy narzekają na efekty.
Tylko jeśli są gówniane... A niestety od kilku lat większość filmów ma taką ilość CGI, że ich twórcy nie wyrabiają się z terminami przez co są gówniane. Na szczęście Batman Reeves'a opierał się w dużej mierze na łączeniu różnych metod i dzięki temu miał jedne z najlepszych VFX ubiegłego roku (większe wrażenie pod tym względem zrobiły na mnie jedynie drugi Avatar i może Top Gun).

Komentowanie efektów po obejrzeniu trailera na smartfonie pozostawię bez komentarza.

Funky

Słabo to wszystko wygląda, Keaton w estetyce Snyderverse bez Gotham Burtona (jeszcze mam nadzieję że nie pokazali go w trailerze a będzie w filmie i tak jak Lelek doskonale wiem że to nie będzie Burtonowski film) z fajerwerkami i bijatykami. Jeszcze mocniej się utwierdziłem w przekonaniu jak DC kompletnie mnie nie interesuje (bardziej niż Bond po erze Daniela Craiga :P ). Kiedyś zobaczę go na streamingu i do kina na pewno się nie wybiorę.

Leon Kennedy

CytatWidać, że nie rozumiesz :P Nie chodzi o pokazanie Batmana w trailerze, tylko o zdradzenie pierwszej sceny z jego udziałem.

Aaaa, ok. No faktycznie to mogli sobie zachować na sam film.

CytatKomentowanie efektów po obejrzeniu trailera na smartfonie pozostawię bez komentarza.

Nie miałem jak odpalić z rana na telewizorze... Więc jest jak jest 😉 Liczę, że będą przynajmniej ok, to w dobie słabych często efektów, będą akceptowalne.

Funky

Przed chwilą zobaczyłem drugi raz trailer i Juby faktycznie będziesz "zachwycony" efektami specjalnymi :P Wyglądają mega brzydko i sztucznie (kiepska gra komputerowa) z brzydkim kostiumem Keatona (niesamowity regres względem 1992 roku)

Juby

Cytat: Funky w 13 Luty  2023, 12:47:58Wyglądają mega brzydko i sztucznie (kiepska gra komputerowa) z brzydkim kostiumem Keatona (niesamowity regres względem 1992 roku)
Zawsze się zastanawiam jak to możliwe przy produkcjach odwlekanych tak wiele razy i kosztujących takie pieniądze.

Na razie wstrzymuje się z oceną Batsuit (kostium Pattinsona mocno hejciłem, a w samym filmie sprawdził się bdb, obecnie oceniłbym go nie niżej od kostiumu Bale'a z TDK/TDKR), ale po zdjęciach obawiam się, że każdy kostium we Flashu (m.in. tytułowego bohatera, Supergirl) ma co najmniej dziwny design, więc chyba nie trafili z osobą odpowiedzialną za projekty.

newtime

Ale niebieska peleryna(chyba Alfflecka) skradła mi serce i daje nadzieje ze nowy batman od Gunna będzie posiadał ją wraz z żółtą elipsą, wtedy, to będzie mój batman ;D Zgadzam sie co do efektów ale też nie liczyłem na żaden wysoki poziom, na Keatona staram się nie nastawiać jako super, bo i tak wiemy ze plany z nim związane poszly raczej do kosza wiec nie mam pojęcia co on faktycznie bedzie robił w tym filmie poza samym faktem w nim bycia ale trzymam kciuki

Crowridd

#202
Cytat: newtime w 13 Luty  2023, 14:01:30Ale niebieska peleryna(chyba Alfflecka) skradła mi serce i daje nadzieje ze nowy batman od Gunna będzie posiadał ją wraz z żółtą elipsą, wtedy, to będzie mój batman ;D

Kozak


Juby

#203
Screenshot powyżej wygląda jak z gry komputerowej sprzed 15 lat przy nienajlepszej karcie graficznej. A kostium Afflecka - niesamowite jaki zaliczył downgrade od 2016 roku. W BvS/SS wyglądał niemal doskonale* a tutaj chyba będzie jeszcze gorzej niż w JL (w ogóle to jego szósty strój w czterech filmach - po co?).

Spoiler
[Zamknij]

Miss_Quinn

Jak na pierwszy zwiastun, nie było wielkiej tragedii. Spełnił swoją role, czyli zaciekawił mnie do obejrzenia( na 100 % obejrzę, bo Michael Keaton) oraz jestem ciekawa jak Sasha Calle poradzi sobie jako Supergirl.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

MJ

Takie pytanie otwarte do wszystkich, czy waszym zdaniem w filmie pojawi się jakiś złoczyńca z Gotham, a jeśli tak to jaki? Czy choćby na chwilę walcząc z Batfleckiem, lub potem już w walce z Keatonem? Np. Jack Nicholson na wózku inwalidzkim w Arkham, zaśliniony jak w TDKR byłby świetnym smaczkiem, ale wiem że nie ma żadnej szansy na to, choć byłoby mega cool, albo może Two-Face z Burtonverse? Jak sądzicie?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

newtime

Cytat: Juby w 13 Luty  2023, 15:08:00Screenshot powyżej wygląda jak z gry komputerowej sprzed 15 lat przy nienajlepszej karcie graficznej. A kostium Afflecka - niesamowite jaki zaliczył downgrade od 2016 roku. W BvS/SS wyglądał niemal doskonale* a tutaj chyba będzie jeszcze gorzej niż w JL (w ogóle to jego szósty strój w czterech filmach - po co?).

Nie wiemy kogo to jest strój, bo stary kostium Afllecka również jest w zwiastunie a skoro to multiwersum, to możemy się spodziewać różnych Batmanów nawet  z twarzą tego samego aktora w końcu mamy tutaj 2 Ezra millerow. Poza tym nie zdziwię się jeśli batman Keatona, to wcale nie jest ten sam batman którego znamy z Burtona   

Maxie Zeus

#207
Muszę powiedzieć, że trailer mnie jakoś specjalnie nie zachwycił. Nie jest tragicznie, ale świetnym zwiastunem na pewno bym tego nie nazwał. Jedyne, co rzuca się w oczy bardziej niż
Spoiler
Batman "latający" w biały dzień po amerykańskim poligonie (ubrany od stóp do głów w czarną gumę)
[Zamknij]
, to FATALNE efekty specjalne. Sorry, ale w niektórych ujęciach Flash wygląda gorzej od modeli postaci w grach na Playstation 3. A jedna scena, mianowicie ta
Spoiler
z dwoma Barry'mi przedstawiającymi się Supergirl
[Zamknij]
wygląda przeokropnie. Co oni robili przez te 2 lata post-produkcji, ja się pytam??  :-\ Do kina raczej pójdę, dla Keatona (i pewnie Danny'ego Elfmana), ale oczekiwań na wysokim poziomie nie mam.

Przy okazji pozdrawiam starych ziomków z BatCave ;) cieszy mnie, że forum i strona dalej stoją na nogach. Q, zasługujesz stary na medal SuperBatFana za to, że w czasach, kiedy fora i strony tematyczne odchodzą w zapomnienie na rzecz Facebooka czy Twittera, Ty dalej ciśniesz na stronie głównej artykuły i posty. Naprawdę kudos i chapeau bas!! Ile to już lat (odkąd założyłeś BC)? 15? 20?

Juby

#208
W maju BatCave będzie obchodziło równą 20 rocznicę :) Fajnie, że wpadłeś Maxie, może skorzystam z okazji i zapytam czy planujesz jeszcze nas odwiedzać, czy można zdjąć z twojego konta funkcję moda? Bo ostatnio byłeś mało aktywny (a szkoda, ciekawiła mnie twoja opinia o Batmanie Reevesa i w ogóle przydałaby się aktualizacja ocen bat-filmów).

Od 2 lat staram się pomóc Q zrobić update strony głównej, która jest przestarzała (i niezmienna rekordowo długo, bo już od ponad 10 lat - dla porównania BatCave Classic wytrwał 6 lat). Niestety, to nie jest takie proste i od miesięcy prace stoją w miejscu.

@MJ
Na Jacka-Jokera nie liczę, ale im więcej smaczków do Catwoman-Pfeiffer i wrogów, z którymi Keaton mógł walczyć po filmach Burtona, tym lepiej. Ba, chętnie przyjmę również odwołania do złoli z Batmanów Schumachera.

Leon Kennedy

Widać plastikowość i CGI momentami jak na tacy, ale osobiście nie uważam żeby były, aż tak słabe zwłaszcza jeśli patrzymy na dzisiejsze standardy.