Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman Part II

Zaczęty przez LelekPL, 31 Styczeń 2023, 18:48:45

LelekPL

#60
Cytat: MJ w 02 Czerwiec  2023, 17:09:40bo skoro Reeves teoretycznie też sam go pisze, to jednocześnie jako reżyser nie powinien sobie robić przerwy na strajk jak reszta. Nolan pisał to z Goyerem, więc ciekawi mnie iloma ludźmi faktycznie "wysługują" się tacy reżyser
Teoretycznie... mylisz się kompletnie. To, że Reeves jest członkiem innych gildii (związków zawodowych), nie znaczy, że zobowiązania wobec WGA go nie obowiązują. Jako scenarzysta nie może pisać nic dla filmów i telewizji, nie ważne, że jest jednocześnie reżyserem czy producentem. Nie dość, że nie może to jeszcze jako solidarny członek WGA wątpię, żeby chciał pracować nad Batmanem 2, bo sprawa tego strajku jest z perspektywy ludzi pracujących przy filmach ważniejsza od jednego filmu o kolesiu w pelerynie (i update: tak, sprawdziłem, Matt Reeves bierze udział w pikietach, razem z Tomlinsonem)

Co Reeves może robić, to pisać sobie komiksy albo książki, ale nie dla producentów filmowych/telewizyjnych. To jest tak istotne, że nawet Ryan Reynolds (też członek WGA) nie może na planie Deadpoola 3 nawet improwizować bo będzie to potraktowane jako kreatywny wkład w tekst filmu.

To samo dotyczy Gunna i jego projektu o Supermanie czy jakiegokolwiek innego filmu/serialu obecnie na etapie scenariusza (choć nie śledzę projektu Gunna za bardzo, może scenariusz miał już gotowy przed strajkiem - na pewno nie może go teraz poprawiać)

Czy można złamać strajk i pisać coś pomimo niego? Można, ale po jego zakończeniu staniesz się takim wyrzutkiem, że możesz nie dostać pracy w Hollywood. Solidarność tego związku jest kluczowa i konieczna, żeby wynegcjować coś z producentami, więc łamistrajki są bardzo niemile widziani i na pewno zostaną natychmiastowo wyrzuceni ze związku. Bez związku też można pracować, ale w takim wypadku trzeba mieć wielkie nazwisko (np. Tarantino nie jest członkiem WGA, ale on problemu ze znalezieniem pracy nie będzie miał nigdy)

newtime

Czyli czekają nas chude lata, no chyba ze szanowny prezes Warnera Pan Zasvał ma racje i scenarzyści wrócą, bo zbyt kochają swoja prace ;D

Leon Kennedy

Jakoś się dogadają i wrócą. No chyba, że planują wiecznie strajkować, ale kasy z tego nie będą mieć... Zatem dla każdego jest tylko jedno wyjście DOGADAĆ SIĘ!!!

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 05 Czerwiec  2023, 09:45:26Jakoś się dogadają i wrócą. No chyba, że planują wiecznie strajkować, ale kasy z tego nie będą mieć... Zatem dla każdego jest tylko jedno wyjście DOGADAĆ SIĘ!!!

Oni mogą strajkować bardzo długo, praktycznie każdy z nich poza pisaniem scenariuszy miał inną prace na boku, bo samego pisania po prostu nie starczało na czynsz, te zarobki to śmiech na sali zwłaszcza jak stoisz za takim hitami najlepszych serial oraz filmów ostatni lat a wciaż nie starcza tobie na życie, no to coś jest nie tak

Leon Kennedy

Ja tam nie wiem ile oni zarabiali, ale każdy powinien godnie zarabiać. Tak czy siak niech się dogadują, tylko to mnie  w gruncie rzeczy interesuje. Nie wyobrażam sobie, że będzie to trwało rok czy dwa, albo dodatkowe lata.

newtime

Poprzedni w 2007  trwał ponad rok i zahamował produkcje lub zniszczył wiele projektów na kilka lat. To właśnie wtedy miał powstać pierwsza filmowa Liga Sprawiedliwych i wiele innych których zostało zaorane a teraz prawdopodobnie potrwa to znacznie dłużej. Też chciałbym zeby się dogadali ale nie ma co się oszukiwać czeka nas duża posucha

Juby

Cytat: Wayne w 02 Czerwiec  2023, 00:05:18Scenarzystom ręce opadają jak za fachową robotę nie mogą spłacić hipoteki ;) Ręce niech opadają na korporacje a nie ludzi chcących godnie żyć.
Chyba mylnie uznałeś, że ręce opadają mi na scenarzystów. Chodziło mi o los filmów/seriali Reevesverse, które nie mogą powstać bezproblemowo.

Cytat: LelekPL w 02 Czerwiec  2023, 08:15:45Nic dziwnego. Według prognoz, podobno strajk scenarzystów może potrwać nawet 6 miesięcy.
O tym nie wiedziałem. Myślałem, że to ponownie absurdalnie nieadekwatna obsuwa do problemu (jak z przesunięciem pierwszego filmu z października na marzec po 2-tygodniowej przerwie Roberta chorego na covid), ale jeśli scenariusz wciąż jest niegotowy, a strajk ma trwać kolejnych 5 m-cy, to opóźnienie wejścia na plan o 4 m-ce jak najbardziej ma sens.

Juby

https://twitter.com/homeofdcu/status/1666892690686894083?cxt=HHwWhoCzscKE_6EuAAAA

Dobra, niech to opoźniają, kasują, don't care anymore. Niech wymienią Reeves'a na kogoś kto nie będzie wyłącznie sięgał po postacie już wykorzystane w Bat-filmach.

Wayne

To może tylko będzie prokurator. Bałem się, że w linku będzie Joker.

Juby

#69
Harvey'a - tylko prokuratora - też już miałem (1989), od początku Harvey'a Two-Face'a bez originu również (1995), i z originem (2008), i zapowiada się że będzie też za rok u Todda Phillipsa.

Jokera też się spodziewam w sequelu. Obecne WB/DC nie umie inaczej.

Gieferg

Trzymam kciuki, żeby to anulowali albo przynajmniej przesunęli o kolejne 5 lat, a po drodze wykopali Reevesa za burtę i jeśli do tego dojdzie, otwieram szampana.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

LelekPL

Ale czemu trzymać kciuki, żeby anulowali serie której nie chcesz oglądać? Jak nie chcesz oglądać to po prostu nie oglądaj. Nikt nie każe ci oglądać ani ciągle komentować tych filmów.

Wiem, że też trzymałem kciuki za skasowanie batflecka, ale to było w czasie kiedy nie było innej alternatywy i wydawało mi się, że ten blokuje dobre filmy, które mógłby robić dobry reżyser. Ale jak tylko ogłoszono projekt Battinsona i film z Reevesem było mi obojętne co się stanie z snyderverse. Teraz jest inaczej i jeśli nie podoba Ci się Battinson to będzie jeszcze Brave and the Bold.

MJ

Nie ma szans że anulują Battisona, w porównaniu do Brave and the Bold to pewniak jeżeli chodzi o zyski.
Jeżeli rezygnują z Keatona na dłuższą metę to wygląda na to że będzie to jedyny sensowny Batman w najbliższym czasie. Chyba że finał The Flash nie oznacza tego co mi się wydaje że oznacza ;) .
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Gieferg

CytatAle czemu trzymać kciuki, żeby anulowali serie której nie chcesz oglądać?
Bo nie lubię kiedy z rzeczy, które lubię robi się taką srakę, a partacz jakim jest Reeves nie powinien już nigdy dostać do napisania żadnego scenariusza.

Cytatto będzie jeszcze Brave and the Bold.
Po którym niczego dobrego się nie spodziewam.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

newtime

Nic nie wiesz na temat Brave and the Bold i juz nie spodziewasz sie nic dobrego? Tak samo jeśli chodzi o kolejnego batmana Reevesa? Może po prostu batman jako postać sie już tobie przejadła? ;)