17 wrzesień 2021, 16:21:15

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Obywatel Wayne

16
Mr.G, szkoda że Darren Aronofsky nie zrealizował swojego filmu o Batmanie, podejrzewam że byłbyś targetem. I ja zresztą też, bo cenie tego twórce, a jego wizja na Batmana była intrygująca. Na Batcave przeczytasz o tym projekcie w zakładce "zawieszone produkcje".
17
Joker / Odp: Joker (Todd Phillips)
02 listopad 2019, 13:37:34
Joker udowadnia chybioną tezę, jakoby zabójczy klaun potrzebował Batmana do tego by opowiedzieć o nim ciekawą historię. Galeria złoczyńców Batmana zawsze miała potencjał na kino psychologiczne, wyczuli to w latach 90's Paul Dini i Bruce Timm przy swoim serialu animowanym, wyczuł Tim Burton przy swoim drugim filmie, gdy w tym czasie komiksy tak dobrze jeszcze tego nie akcentowały (poza przełomową historią Franka Millera). Następnym w kolejce do swojego solowego, kameralnego filmu powinien być Harvey Dent. Postać o ogromnym filmowym potencjalne, który nigdy nie został wykorzystany.
18
Offtopic / Odp: Avatary i Sygnaturki.
02 listopad 2019, 13:27:06
Fajny ten mural, kiedyś podjadę do Lublina zrobić mu zdjęcia na mój Instagram.

Zrobiłem to samo co Juby - znalazłem w sieci mural i wyciąłem z niego awatar. Postawiłem na mural art z Nowego Jorku:

https://streetartnyc.org/blog/2015/01/26/comic-characters-on-nyc-walls-john-crash-matos-ozmo-jerkface-mr-oneteas-and-see-one/19
Inne filmy i seriale / Odp: Seriale DC od HBO MAX
31 październik 2019, 17:38:49
Jeśli miałby powstać serial o Batmanie na HBO Max, to typowałbym Iaina Glena z serialu Titans w głównej roli. Mielibyśmy dobry wybór i kontrast między filmem kinowym, gdzie wystąpi młody Robert Pattinson, tymczasem w ramówce streamingu przedstawić widzom starszego Batmana w klimacie Powrotu Mrocznego Rycerza Franka Millera. Zack Snyder wprowadził takiego Batmana w swoim filmie, lecz wciąż z twarzą nie tak starego Afflecka (w momencie tworzenia Batman v Superman nie miał nawet 40 lat), w przypadku Glena mamy niemalże 60 letniego aktora.

20
Offtopic / Odp: Avatary i Sygnaturki.
31 październik 2019, 17:34:59
Cześć Juby. Skąd bierzesz takie fajne awatary? Polecisz jakąś stronę z nimi? Google kiepskie propozycje składa.
21
Bat-Gry / Odp: Wymarzona gra o Batmanie
29 lipiec 2019, 19:08:46
Pojawiła się jedna gra w uniwersum/wzorowana na Trylogii Nolana.
22
Bat-Filmy / Odp: Batman & Robin
26 lipiec 2019, 23:08:04
Filmy Schumachera choć głupie, miały swój motyw przewodni w fabule, który bohater musiał zrozumieć i wdrążyć. W przypadku BF był to wątek wahania w wierze w swoją działalność, a BiR poruszył temat przemijania i relacji rodzinnych. Dobra rzecz dla dzieciaków które oglądały, proste wnioski które powinny wdrażać młode umysły. Jeżeli ktoś nie twierdzi że komiksy o Batmanie z okresu Srebrnej Ery Komiksu są profanacją, to nie rozumiem dlaczego tak nazywa filmy Schumachera. Komedie dla dzieci. Dobrze, że dzieci dostały coś dla siebie. Szkoda, że było to luźno podczepione pod dwa świetne filmy Burtona dla dorosłego widza. Takie jest moje zdanie w temacie tych kontrowersyjnych filmów.
23
CytujTak samo jak "inaczej" nie oznacza "dobrze", tak samo nie oznacza "niedobrze". Więc jeśli zrobimy coś inaczej nadal może to wyjść dobrze, a nawet rewelacyjnie.

Nie inaczej. Właściwie to nie napisałem, że "inaczej = źle". Już nie brakowało filmów na podstawie komiksów, w których wdrożono postać po swojemu i zdobyła serca widzów, bardziej niż oryginał czytelników komiksów. Pingwin grany przez Danny'ego DeVito miał niewiele wspólnego z pierwowzorem, a wypadł świetnie. Bane w filmie Nolana przez wzgląd na ostateczną motywacje, też właściwie mocno odszedł od charakteru z komiksów. Można wymienić sporo postaci i koncepcji w filmach o Batmanie, czy komiksowych w ogóle.

CytujAle rozumiem Twój punkt widzenia i szczerze szanuję wiarę w to, że oryginały się obronią. Zauważ jednak, że te postacie i tak na przełomie lat przechodziły większe lub mniejsze zmiany, z samym Batmanem na czele

Uważam że dobrze tutaj pracę wykonały filmy Marvela pod egidą Disney'a. Większość z nich oceniam przeciętnie, ale wiedzieli jak adaptować materiał. Robili rzeczy po swojemu, zostawiając niezmieniony trzon bohatera i sedno jego przygód. Od pierwszego Iron Mana widzimy, że choćby w sferze wizualnej oryginały w unowocześnionej formie się bronią, i obdzieranie bohaterów z ich odważniejszych cech, fikuśnych strojów, nie jest wymagane dla "dobra historii". Zack Snyder również jako pierwszy odważył się porzucić u Batmana realistyczną zbroję i postawić na komiksowy strój.
Zielona skóra u Poison Ivy nie jest jej jedynym wizerunkiem, miewała także normalną, więc w tym przypadku nie byłaby to nawet "zmiana". A nawet gdyby, to kolor skóry ma marginalne znaczenie dla postaci, jeżeli nie mówi nic o jej pochodzeniu lub przynależności, stanie zdrowia. Potencjalną mutację można pokazać na 100 innych sposobów, o ile w ogóle ktoś by chciał pokazywać u niej jakiś genetyczny defekt. Sam nie byłbym za najbardziej przeszarżowanym wizerunkiem Poison Ivy w filmie, chyba odnieśliście wrażenie że najchętniej zobaczyłbym ją 1:1 tak samo absurdalnie jak w komiksach. Nie wiem jak Wam, mi najbardziej się podobała z normalną skórą, i seksownym zielonym kombinezonem.


CytujJednocześnie Lelek wskazał dobry trop. Żyjemy w czasach wielkich dyskusji o środowisku i co raz śmielszych działań w tym kierunku, więc kto wie.

Bez wątku obsesji na punkcie środowiska szkoda czasu, by w ogóle przedstawiać jej postać gdziekolwiek. Ivy nie jest tak wielowarstwową postacią jak np. Two Face, u którego Nolan mógł zabrać całkowicie motyw rozdwojenia jaźni, i przedstawić inne aspekty jego upadku. Nie jest to też Joker, by zabrać mu teatralność, ale zagłębić się w anarchistyczne zapędy, również jak w TDK. Widziałbym w sens w takiej Ivy jaką Ty zaproponowałeś, gdyby esencja pozostała niezmienna. Socjopatka zakochana w roślinach. Mogłaby być skrytobójczynią, byleby zabijała z wiadomego powodu, a nie używała tego jako środka do osiągnięcia celu. Czy filmowy Crane nie wywoływał strachu dla strachu, nie jestem co do tego pewien. W pewnym momencie sprawiał wrażenie że chamulce mu puściły, później pojawiał się w TDK i TDKR epizodycznie. Jego rola Sędziego w finale trylogii, wydawała mi się odniesieniem do potrzeby wzbudzania strachu. Może to tylko moja nadintepretacja...

Jeszcze powrócę do jednego zdania Lelka
CytujJeśli to ma być mroczny noir to może lepiej jednak tego kroku nie robić. Wszystko zależy od wizji.

Może nie w pierwszym filmie, ale w kolejnych, bardzo chętnie zobaczyłbym mieszankę Noir z Fantastyką.
24
5/10

Lubię Batmana w zimowych krajobrazach, choć tutaj wypadł kiczowato.

25
Nie chciałbym widzieć w nowych filmach ani Trybunału Sów ani Ligi Zabójców/Cieni. Motyw złowrogiej organizacji jest już tak umęczony z popkulturze, (nie zabrakło go nawet u samego Nolana) że stanowczo ostudziłoby to mój entuzjazm filmem. Batman ma na tyle dużo przeciwników bliskich ulicy, że można dobrze ich rozłożyć po kryminalnym ekosystemie Gotham. Pingwin jako burmistrz, nieoczywisty Harvey Dent jako prokurator okręgowy (byłaby okazja by w końcu pokazać dobrze Two Face'a, a nie tylko Denta) ktoś w stylu Loeba lub Flassa w policji. Liczę że Batman będzie spotykał dziwa które wyrosły na zgniliźnie tego miasta, a nie znowu odpierał ataki terrorystycznych sekt. To było już dwa razy. Nie zapominajmy że Batman ma też ciekawych nadnaturalnych wrogów dobrze pasujących na dramat z elementami science-fiction - jak na przykład Mr. Freeze, Killer Croc. Podejrzewam że dla widza wychowanego na filmach Nolana, Clayface byłby już przesadzony, ale mógłby z tego wyjść świetny surrealistyczny horror. A przecież potwór zmieniający twarze, to też potencjał na historię z psychologicznym przesłaniem. Gdybym mógł zażyczyć sobie jak widzę trylogię Reevesa, to zaczęła by się od przyziemnych przeciwników, na surrealiźmie i nadnaturalności kończąc.

Odniosę się też do tego co napisał Mr.G.
Cytujmarzy mi się dobrze pokazana Poison Ivy, ale nawet nie tak jak w grach Arkham, żadna tam zielona skóra czy żywe pnącza. Raczej femme fatale w dobrze dopasowanej spódnicy, z subtelną broszką w kształcie listka bluszczu, mogącą być płatną zabójczynią wykorzystującą do swych celów ręcznie wyrabiane z rzadkich roślin trucizny,

Najpierw napisałeś o "dobrze pokazanej Poison Ivy" by później zaproponować pomysł który zupełnie przeinacza te postać. Może "inaczej" zamiast "dobrze" byłoby bardziej adekwatne? Nolan miał swój pomysł na Batmana, ale te czasy już się skończyły. W tego typu kinie można pokazać więcej i odważniej, więc dlaczego zabierać postaciom to za co zdobyły fanów, i robić z nich kogoś innego? Femme Fatale które zabijają masowo ludzi w komiksach o Batmanie, i ogólnie DC, nie brakowało. Chętnie bym zobaczył Poison Ivy w klasycznej wersji. Można uwspółcześnić to i owo, ale nie wypaczać. Sednem tej kobiety było zafiksowanie na punkcie ekologii, a nie bycie trzecioligową zabójczynią wyrwaną z Jamesa Bonda. Podobnie bym zareagował gdyby zabrać głębie i polityczną satyrę z postaci Anarky'ego, i zrobić z niego na przykład, "internetowego krzykacza" z Twittera. O ile mnie pamięć nie myli, ostatnio w ten sposób próbowano go sprzedać w nowszych komiksach.
26
Seriale animowane i TV / Odp: Titans
25 lipiec 2019, 21:18:05
Ostatnio do sieci wyciekły zdjęcia nowych członków Teen Titans (Aqualad, Superboy) a także pierwsze spojrzenie na Deathstroke'a. Stąd moje pytanie, czy Bruce Wayne grany przez Iana Glena ma ubrać również kostium Nietoperza, czy wystąpi jedynie w "cywilu"? Nie mogłem się dokopać do potwierdzenia. Nie dalej jak wczoraj widziałem zdjęcie krzesełek aktorów, i było na nim "Bruce Wayne/Batman", ale może to być po prostu puszczenie oczka. Doczytał się ktoś z Was jakiejś wypowiedzi Johnsa lub Goldsmana, która konkretnie daje do zrozumienia że Wayne ubierze swój kostium na łamach Titans? Widziałem krótki screen test rozmowy Bruce'a i Dicka, i co mnie zawiodło to Glen na nim nadal był blondynem (liczyłem na wierniejszą komiksom charakteryzację).