23 wrzesień 2021, 13:50:28

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Obywatel Wayne

1
Suicide Squad / The Suicide Squad
15 sierpień 2021, 22:50:13
No proszę Juby, w końcu jakaś pozytywna opinia i ekscytacja filmem DCEU. To teraz czekam na Twoje wrażenia z The Batman, co prawda nie DCEU, ale też epoka nowożytna DC. Może akurat za 20 lat po 60 nowej odmianie koronawirusa doczekamy się premiery. Co do samego TSS również jestem zadowolony z filmu, nie będę się rozpisywać, przykład udanej rozrywki z pomysłem i stylem reżysera. Denerwuje mnie natomiast narracja jakoby Bloodsport = Deadshot. Owszem, pierwotnie Deadshot był wpisany w historię i jest podobieństwo w postaci posiadania córki, ale relacje Bloodsporta z dzieckiem w porównaniu do Deadshota wydają się zupełnie inne. Cieszę się też że Elba nie jest recastingiem Smitha, bo sprzęt i kostium Blooda jest znacznie fajniejszy.
2
Dziwię się że nie zaangażowano Marlona Wayansa jako Robina, którego Burton chciał wprowadzić w sequelu Powrotu Batmana. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze starszym Batmanem, bardziej potrzebującego pomocy w różnych kwestiach życia codziennego Mrocznego Rycerza. Robin według pomysłu Burtona miał odpowiadać za kwestie techniczne sprzętu Batmana, czyli być kimś podobnym do dzisiejszego Batwinga, połączeniem Robina i Luciusa Foksa/Harolda.
3
Nigdy nie było powiedziane że Batman będzie poza DCEU, to są tylko domysły fanów, a zachowują się tu niektórzy jakby to było w 100 procentach potwierdzone. W jednym wywiadzie Reeves mówił że to część DCEU, tylko kręcona z boku bez nawiązań, w innym Jim Lee twierdzi że to projekt DCEU, a nie osobny jak Joker. Mimo to LelekPL i Juby twierdzą że to film spoza uniwersum, w takim razie parafrazując LelkaPL - źródło poproszę.

Czy fabuła Batmana, casting Pattinsona, wyklucza się z zachowaniem chronologii DCEU? Oczywiście, sam wyżej o tym pisałem. I właśnie o to toczy się dyskusja. Osoby odpowiedzialne w Warner Bros i DC twierdzą że ten film to również DCEU, dlatego mówiłem o tym jak mogą go do niego włączyć, stąd jak już wyżej uzasadniałem w moim poście pojawił się cytat z plotki o Flashu.
4
Powtórzę jeszcze raz - nie mam wyrzutów sumienia, bo rozmawialiśmy o tym jak ten konkretny film - "The Batman" miałby się potencjalnie wpasować w uniwersum DCEU, stąd zacytowałem o tym informacje. Moderator uzna że to był błąd z mojej strony - niech usunie, ja nic nie ruszam, bo zacytowanie plotki o Flashu odnosiło się do tematu dyskusji. Moje posty nie były offtopem, nie zgadzam się z Jubym i uważam że nie miał powodu zarzucać mi offtopu.

Co do małej aktywności na forum, jest to normalne w czasach kiedy większość ludzi preferuje jednozdaniowe dyskusje na Facebooku, które są zwykle mieleniem tego samego tematu lub spamowaniem. Niestety nowych forumowiczów nie przybywa zbytnio, bo młodzież została zepsuta ulotnymi kontaktami w social media, ładnymi zdjęciami, szybkimi komentarzami. Nie wierzę jednak że fora są dziś całkowicie skazane na niebyt, bo podobne tematycznie do Batcave jakoś funkcjonują - Filmożercy.com, Film.org.pl, Komikspec.pl, czy nawet sekcja komentarzy NaEkranie.pl, czytam je wszystkie i nie brakuje nowych rozmów.

Problem pewnie jest w słabej reklamie tego forum. Można tu przecież nie tylko rozmawiać o samym Batmanie, ale i całym uniwersum DC. Nie ma innego forum w Polsce poświęconego stricte uniwersum DC lub jakiejś postaci z tego świata. To szansa którą marnujecie. Może przebranżowienie, jakaś współpraca z blogiem DCManiak (największa polska strona o DC) pozwoliłaby Forum Batcave nabrać świeżego powietrza.
5
@LelekPL
CytujJest to plotka pochodząca z portalu Fandom Wire od Andy'ego Signore. Swego czasu był on cenionym dziennikarzem i współtwórcą serii Szczery zwiastun, ale po oskarżeniach o molestowaniu seksualne jego pozycja została podważona. Wcześniej miał dobre źródła informacji, ale teraz nie wiadomo, czy są tak wiarygodne. Dlatego traktujcie te doniesienia z dystansem.
6
@Juby
Tak, ale wyżej rozmawialiśmy o potencjalnych powiązaniach Pattinsona z DCEU, i do tej rozmowy odnosił się mój cytat.
7
Plotki odnośnie fabuły Flasha zdają się mieć sens co do powiązań i rebootów w DCEU:

CytujWedług informacji w ostatniej wersji scenariusza Flash ma cofnąć się w czasie, aby uratować swoją matkę, więc zgodnie z oczekiwaniami i wcześniejszymi informacjami. Gdy jednak wróci, linia czasowa będzie wyglądać zupełnie inaczej, czyli ma być to sposób studia Warner Bros. do przeobrażenia kinowego uniwersum DC, które nie rozwinęło się zgodnie z planem po krytykach Batman v Superman oraz Legionu samobójców. Czytamy, że Aquaman (Jason Momoa) oraz Wonder Woman (Gal Gadot) byliby jedynymi postaciami, które przetrwają. Do nich dołączyłby Batman w wykonaniu Roberta Pattinsona. Nie wiadomo, co z Shazamem, Harley Quinn i postaciami z Legionu samobójców. Natomiast odnośnie złoczyńców podają postacie Reverse Flasha i Mirror Mastera.
8
Seriale animowane i TV / Odp: Titans
12 kwiecień 2020, 23:25:01
Iain Glen powróci w trzecim sezonie serialu jako Bruce Wayne. Po fatalnym w mojej ocenie finale 2 sezonu, który nie trzymał się kupy fabularnie, poczułem się zniechęcony do serialu. Jednak dla Glena będę oglądał dalej nowe odcinki. Moim zdaniem to jedna z najlepszych interpretacji Wayne'a w cywilu, szkoda że raczej nikłe szanse są by Glen dostał swój własny serial. Miła odmiana po 5 latach emicji serialu Gotham z młodym Davidem Manzuosem. Zadebiutować ma także w 3 serii Barbara Gordon jako Oracle.
9
Matt Reeves potwierdził że akcja Batmana będzie działa się w teraźniejszości. Zatem można to już uznać oficjalnie - Ben Affleck został zretconowany. Dziwnie to z tym DCEU się potoczyło - Aquaman i Wonder Woman ze "starego świata" pozostali, a Batman pojawi się w nowej wersji. Jak to teraz traktować? To wszystko to nowe uniwersum, czy stare w którym tylko Gotham City zostało zrebootowane? Ciekawe czy w takim razie gdy Pattinson spotka się z resztą "Ligi" to będą wspominać starcie ze Steppenwolfem, czy to się nie wydarzyło? Gdy pojawi się nowy Superman, to okaże się że nigdy nie zginął?

Najsensowniej by było, gdyby zreebotowali po prostu całe uniwersum. Nowe zaczęłoby się od Shazama (były tam tylko śladowe easter-eggi do DCEU) i Batmana, później Black Adama. Czyli teraz, gdy oglądałem Birds of Prey, Harley nie mówiła o starym Afflecku, tylko młodym Pattinsonie? Możecie mówić że po prostu Batman jest w innym świecie, i miałoby to najwięcej sensu, ale Jim Lee na konferencji prasowej jakiś miesiąc temu, powiedział że "DCEU wciąż istnieje" i wymienił pośród zapowiedzianych filmów Batmana Reevesa, tak jakby wszystkie były ze sobą powiązane.
10
Cytat: Juby w 05 marzec  2020, 08:31:03Fotki klimatyczne i nawet Batman wygląda na nich zaskakująco dobrze (w sensie uszy i maska, nie prezentują się tak źle, jak na fotkach z planu).

Batmobil spoko, ma super profil, ale jest trochę "zwyczajny" i w ogóle zaczyna to wyglądać jak małomiasteczkowy Batman, niczym Spider-Man w swetrze zanim przyszedł do niego Tony Stark. :P Bruce Wayne nie będzie w tym świecie miliarderem? Czy celowo robi sobie kostium i auto tak, aby wyglądać na kogoś z klasy średniej? Ciekawi mnie też jak rozwiążą sprawę z odsłoniętymi elementami z tyłu auta (co jeśli ktoś mu w nie strzeli w trakcie pościgu?).

A może Reeves wykorzysta koncept z niezrealizowanego Batmana Aronofsky'ego, w którym Bruce Wayne był pozbawiony rodzinnej fortuny, i w przerwie od walk na ulicy musiał też walczyć o odbicie Wayne Industries od nieuczciwych udziałowców? Jeśli tak pomyśleć to film Reevesa mocno przypomina koncept tamtego filmu - Batmobil jako przerobiony samochód, młody Batman, kostium zrobiony "domowymi" sposobami, obecność Catwoman.
11
Logo jest podobne do pierwszego w historii symbolu Batmana z 1939 roku.
12
Projektant Batmobila wrzucił takie zdjęcie na swój Instagram. Może to coś znaczyć, a może być to przypadek...

13
Kolejna plotka która zdaje się łączyć z informacją o Muscle Caru:

CytujWedług plotki za kostium Batmana odpowiada sam Bruce Wayne, który stworzył go z własnych środków, a nie z pomocą zasobów Wayne Industries. Przez to też będzie wyglądać zupełnie inaczej, niż w poprzednich filmach. W spekulacjach mówi się, że może wyglądać jak w komiksie Batman: Zero Year. To też ma związek z inną wizją na Batmobil, który ma być tzw. muscle car - termin odnosi się do samochodów z silnikami o dużej pojemności produkowanych w latach 60. i 70.

NaEkranie przetłumaczyło informację z serwisu "Batman on Film".
14
Hmmm, ciekawe plotki się pojawiły, jakoby Batmobile miał być przerobionym muscle carem...Mr.G, zadowolony?
15
Inne filmy i seriale / Odp: "Arrow"
16 styczeń 2020, 19:31:10
Oglądałem. Coś szalonego, bardzo komiksowe. Chciałbym kiedyś zobaczyć podobne widowisko w kinie, z bohaterami DC.