Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Crowridd

Tom Taylor i jego DCEased to z tego co czytam bardzo dobre komiksy, więc będzie w końcu okazja do nadrobienia.

Loeb/Sale - nie mam kilku komiksów od nich, więc dla mnie świetna wiadomość. Zaraz januszowe aukcje, które chciały za Mroczne Zwycięstwo 500 PLN znikną.

Trochę żałuję, że nie zdążyłem na jedną z obniżek Atomu, gdzie omnibus Batman - Tim Sale można było dostać za za +/- 220 PLN. Przespałem niestety.

Juby

Jeśli brakuje ci Długiego Halloween od Muchy to na olx jest do wzięcia w cenie okładkowej:
https://www.olx.pl/d/oferta/batman-dlugie-halloween-wydanie-i-CID751-IDTUne4.html

Ja jestem takim fanem tych komiksów, że jeśli Egmont zdecyduje się wydać je w DC Deluxe, to nie wiem czy nie kupię ich kolejny raz xD

Crowridd

Długie Halloween mam w Noir, więc wersja w kolorze na razie niepotrzebna. Czekam na Mroczne zwycięstwo w przyszłym roku.

Juby

#768
Wersja Noir to w tym przypadku niewłaściwa wersja komiksu ;)

W czerwcu jedna nowość od Egmont:



Crowridd

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2023, 15:20:43Wersja Noir to w tym przypadku niewłaściwa wersja komiksu ;)

Widziałem kolorowe kadry, wiem o czym mówisz :) Natomiast Noir wygląda wręcz obłędnie.

Wieża Babel
Przy niektórych tytułach wybieram WKKDC, zamiast Egmontu bo zdecydowanie taniej, jednak na Wieżę czekałem właśnie na tego Deluxe. No i wydanie w okolicach moich imienin, więc może poproszę na prezent.

Po_prostu_smyk

Cytat: Juby w 06 Kwiecień  2023, 15:20:43Wersja Noir to w tym przypadku niewłaściwa wersja komiksu ;)

W czerwcu jedna nowość od Egmont:



Edycja Deluxa pokrywa się zawartością z WKKDC? Czy są jakieś różnice?

MJ

W tym wypadku zgadzam sie Jubym, kolory to zdecydowanie mocna strona Batmanów od Tima Sale'a,a odpowiada za nie Gregory Wright. Nie mam żadnej z wersji Noir, wszystkie mam w kolorze, ale jeśli miałbym brać którąkolwiek pod uwagę to wziąłbym Powrót Mrocznego Rycerza od Millera, gdyż jego Sin City i kreska dobrze działa w tej formie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Cytat: Po_prostu_smyk w 06 Kwiecień  2023, 22:18:59Edycja Deluxa pokrywa się zawartością z WKKDC? Czy są jakieś różnice?

280 stron Egmont vs 146 stron WKKDC. Tyle wiadomo.

Juby

Cytat: Crowridd w 06 Kwiecień  2023, 21:51:25Widziałem kolorowe kadry, wiem o czym mówisz :) Natomiast Noir wygląda wręcz obłędnie.
Może i wygląda obłędnie, ale w niej wiele scen traci sens, tj. morderstwa Holidaya, bo już oryginalnie były czarnobiałe, ale zawsze z jednym charakterystycznym elementem w kolorze. Pozbawiając go, wydanie NOIR pozbawia tych scen charakteru i ich odbiór jest płaski w porównaniu z wydaniem kolorowym. Dlatego posiadam ten komiks w dwóch wydania (Mucha Comics i WKKDC + wersję na komputer od Comics Flying Circus), a kupna NOIRa nigdy nie brałem pod uwagę.

Wydanie Deluxe Wieży Babel zdaje się zawiera też zeszyty JLA pominięte w serii wydawanej przez Egmont w latach 2016-2017 oraz materiały dodatkowe nieobecne w wydaniu z kolekcji. Szkoda, że tym razem na stronie wydawnictwa nie podali spisu zwartości albumu.

Crowridd

Nadal kupienie tego w kolorze odkładam na "może kiedyś".

@Po_prostu_smyk JLA #18-21, #32-33, and #43-46, and two stories from JLA Secret Files #3 - wydanie amerykańskie - zbliżona ilość stron do egmontowskiego.

Rado

Nasze wydanie będzie się zapewne pokrywało z amerykańskim. Poniżej film prezentujący właśnie oryginalny deluxe.


Juby

Piękne czasy dla polskich fanów komiksów z Batmanem właśnie mogą dobiegać końca. Tomasz Kołodziejczak, który wydał na naszym rynku tyle wspaniałych tytułów, właśnie odchodzi z Egmont :(
https://filmozercy.com/wpis/tomasz-kolodziejczak-odchodzi-z-egmontu-po-27-latach-wiemy-kto-go-zastapi

Ciekawe jak nowa władza podejdzie do naszego rynku i co nam będą oferować od przyszłego roku.

Po_prostu_smyk

Szokująca, smutna wiadomość. Pan Tomasz miał bardzo duży wpływ w rozwój komiksów w Polsce za co będę mu zawsze wdzięczny. Trzymam kciuki, żeby p. Martyna godnie zastępowała p. Tomasza.

Johnny Napalm

Cytat: Juby w 13 Kwiecień  2023, 12:56:15Piękne czasy dla polskich fanów komiksów z Batmanem właśnie mogą dobiegać końca. Tomasz Kołodziejczak, który wydał na naszym rynku tyle wspaniałych tytułów, właśnie odchodzi z Egmont :(

Kurczę, bardzo niefajna wiadomość. Człowiek z pasją do tego co robił odchodzi i nie ma pewności, czy jego następczyni będzie miała w sobie tyle pasji do tej pracy co on. Jednak z tego co pamiętam nie był on przesadnym fanem postaci Batmana. Mimo to jakoś zawsze reagował na presję fanów tej postaci i coś wypuszczał.

Miał podobne argumenty, jakie spotkałem w klasykach od TM-Semic, kiedy Arek Wróblewski odpowiadał na listy bardziej ambitnych fanów. A prawda była taka, że zbieracze TM-Semic bardziej woleli poczytać G.I.Joe czy nawet Alfa lub Barbie niż np X-Menów. W przypadku Egmontu zaś Kołodziejczak zawsze mówił, żeby przesadnie nie przeceniać fanów naszego Batmana, a nie doceniać siatki fanowskiej Kaczora Donalda..
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

To nie presja fanów. Pan Kołodziejczak wielokrotnie powtarzał że w segmencie superhero najlepiej sprzedaje się Batman, potem Batman, potem duża przerwa i może gdzieś za Batmanem kolejni bohaterowie. Jak jest sprzedaż to jest też dużo tytułów z nim na rynku.