Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Catwoman

Zaczęty przez Anarky, 24 Maj 2010, 17:36:05

BD96

CytatTo już lepiej się prezentuje ten annual, w którym Catwoman i Batman (jako małżeństwo) razem po zmroku odwracali Gotham do góry nogami.

Heh ;D chyba czytałem ten elseworld. Czy to nie jest czasem ten komiks w który to piękne małżeństwo ma syna Dicka, a powstrzymać tą przestępczą szajkę postanowił komisarz policji Gotham City... Joker? ;D.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Tak to ten



Catwoman: Volume 1 może nic nadzwyczajnego, ale ta czteroczęściowa mini seria jest po części swoistym Year One dla tej postaci. Tu właśnie dowiemy się w jaki sposób Selina Kyle stała się nie tylko wytrawną złodziejką, miłością Batmana ale i swoistą femme fatale. Nie zapominano też o jej siostrze Maggie Kyle i pierwszym starciu Catwoman z Batmanem. Rysunki trochę archaiczne, ale czasami warto być wyrozumiały.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Jak dla mnie zupełnie niepotrzebna historia, Miller wystarczająco nakreślił tę postać, wystarczyło to swobodnie kontynuować.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Powiem tak historia jest dość blacha w niektórych momentach, brakuje mi tu większego nacisku na przemianę Seliny Kyle w Catwoman. O rysunkach już wspomniałem, fabularnie jednak nie jest tak źle. Aczkolwiek przydało by się oczywiste zakończenie ten mini serii, reasumując nie jest zle ale mogło by być lepiej. Podobnie oceniam Catwoman: Defiant, swoisty one shot.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Ale właśnie po co komu ta przemiana, Miller pokazał to idealnie, prostytutka zainspirowana Batmanem przebiera się w kostium kota i zaczyna kraść. I tyle.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Czy wszyscy musimy ciągle zapatrywać się i podziwiać oraz wychwalać pod niebiosa Franka Millera ? , tu zresztą powtarza się ten motyw z prostytutką zainspirowaną w jakimś stopniu Batmanem która przebiera w się w kostium kota i zaczyna kraść. Z tym ze tu w grę wchodzi jeszcze szantaż i morderstwo Catwoman.
Ja wam pokażę!

m2reily

CytatMiller pokazał to idealnie, prostytutka zainspirowana Batmanem przebiera się w kostium kota i zaczyna kraść. I tyle.

U Millera niemal wszystkie kobiety to skąpo odziane dziwki. 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

(A)nonim

CytatCzy wszyscy musimy ciągle zapatrywać się i podziwiać oraz wychwalać pod niebiosa Franka Millera ?
Nie wiem czy inni muszą, ale ja tak. Za The Dark Knight Returns. A Year One też jest świetne, prosty, ale nie głupi komiks bez kiczowatego bagażu superhero.
CytatZ tym ze tu w grę wchodzi jeszcze szantaż i morderstwo Catwoman.
Plus siostra zakonnica i problemy moralne. Zupełnie nie potrzebne moim zdaniem.
CytatU Millera niemal wszystkie kobiety to skąpo odziane dziwki. 
No i? Koleś ma fetysz i to bywa czasami nudne. Ale z Catwoman mi to nie przeszkadzało, dziwka w końcu też człowiek. A żeby być dokładniejszym trzeba zauważyć że Selina nie była typową ulicznicą, tylko raczej dominą sado-maso.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Mnie The Dark Knight Returns i Year One ani ziębi, ani grzeje tak naprawdę. Akurat problemy moralne, plus wątek siostry całkiem zgrabnie wpisany jest w fabułę komiksu o Catwoman moim zdaniem. Co do Franka Millera i tego że niemal wszystkie kobiety są u niego to skąpo odziane, nie do końca bym się z tym zgodził że to reguła . Istnieją wyjątki jak chociażby Daredevil (Daredevil #158 jego debiut), choć niektórzy zaraz powiedzą że jest Elektra (no ale jest chociażby seria RoboCop wydana przez Avatar Press)
Ja wam pokażę!

(A)nonim

CytatMnie The Dark Knight Returns i Year One ani ziębi, ani grzeje tak naprawdę.
Nie znasz się. ;)
CytatCo do Franka Millera i tego że niemal wszystkie kobiety są u niego to skąpo odziane, nie do końca bym się z tym zgodził że to reguła .
Ale chodzi o to "niemal". ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Nie po prostu mówię jak jest w moim przypadku ;)
Ja wam pokażę!

(A)nonim

I właśnie dlatego mrugnąłem. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

U Millera Kotka była mimo prowadzonego zawodu bardzo silną osobą i to się podoba. Również uważam, że jej rok pierwszy jest raczej zbędny, bo to, co dostaliśmy w pierwszym roku Gacka w pełni wystarcza, krótkie, zwięzłe i sensowne.

Anarky

Przecież i tu mamy ją przedstawioną jako silną kobietę, nie tylko wyrafinowaną ale i brutalną. Która w wyniku pewnych życiowych okoliczności decyduje się na takie a nie inne życie, co w konsekwencji doprowadza do jej konfrontacji z Batmanem.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

No ale te okoliczności życiowe nie były IMHO potrzebne.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.