Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC... W Polsce!

Zaczęty przez Leon Kennedy, 15 Lipiec 2016, 01:44:27

Leon Kennedy

#60
W sumie masz trochę rację, bo ten komiks jeszcze u nas nie był wydany... No, ale w oryginale może ktoś z forum czytał, chodź oczywiście jak sam zauważyłeś mało kto pewnie miał okazję. Mój egzemplarz dopiero dotrze, ale nie wiem czy będzie to jeszcze przed nocką.

PS: Niestety szwagier zapomniał i dopiero jutro, znów z wieczora... Ehh

8azyliszek

Nieznośna udręka oczekiwania - znam to aż za dobrze. Najlepiej lecieć samemu do kiosku i liczyć na siebie a nie na rodzinę, lub powinowatych. :) Trzeba było szwagrowi wysyłać sms co pół godziny, żeby nie zapomniał. :)

Leon Kennedy

Myślałem, że jeden sms wystarczy  ;D. Zwrotny był następującej treści: odłożyłem, a potem wiadomo... Zapomniał wziąść  :D

PS: Ale w sumie dobry pomysł z tym sms co pół godziny  :)

Maragast

Ja mam zamówioną prenumeratę i mi przychodzą dwa numery co miesiąc, więc muszę jeszcze poczekać (w pierwszej paczce przyszły 3 numery).

Muszę też do nich napisać zapytanie jak wygląda sprawa ze specjalami bo przy warunkach prenumeraty nie było mowy o żadnych drogich specjalach, więc raczej nie powinny wchodzić w skład prenumeraty. Ale lepiej napiszę do nich by mi nie wysłali tego Kryzysu za tą pomyliną cenę.

Leon Kennedy

#64
Z tego co kojarzę te specjały nie są wliczone w prenumeratę.

Post Merge: 03 Listopad  2016, 21:44:38

Tak na nowy trailer przybył komiks WW Krąg. Ciężko, co mi o nim napisać, bo ledwo zerknąłem... Na tą chwilę, kreska fajna. A następne trzy tomy z Gackiem w roli głównej ;D

Johnny Napalm

Zabójcza cena tego specjalsa. Myślę, że nie jest to wartę tej ceny.
Chyba powoli trzeba będzie zacząć decydować co kupować. Czy WKK Marvela, czy WKK DC.
Trudny wybór, ale chyba jednak zawsze byłem bliżej świata Marvela niż DC, oczywiście za wyjątkiem Power Girl.

Heh, oczywiście za wyjątkiem Batmana, którego pewnie od czasu do czasu kupię od nich.

Leon, co to za trzy najbliższe Gacki? Możesz napisać?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

W trzech kolejnych numerach WKKDC będą komiksy z Batmanem: "Batman: Długie Halloween, część 1", "Batman: Długie Halloween, część 2" i "Batman: Śmierć w rodzinie" (nie wydany wcześniej w Polsce).
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

#67
Johnny, ja musiałem wybrać, a że wyboru nie miałem, padło oczywiście na WKKDC. Chcę zebrać całą kolekcję, a z Marvela wezmę chyba jeszcze Avengers vs X Men i Śmierć Wolverina, jeśli takowy się tam ukaże.

Post Merge: 05 Listopad  2016, 03:28:53

Przeczytałem te dwie klasyczne historie WW i muszę przyznać, że dość zjadliwe to było. Zwłaszcza pierwsza historia mówiąca o tym skąd Diana ma moce i jak trafili na Temiskerę. W drugiej historii tej gorszej jednak warte odnotowania jest pierwsze pojawienie się Trevora, który na wyspie nawet nogi nie postawił i jednocentówka z której WW zrobiła... sami zobaczycie  ;)

8azyliszek

@UP
Nie wzięcie Kree-Skrull War z WKKM 28 grudnia, uważam za duży błąd, także polecam mocniejsze rozważenie tej kwestii.
I waszym problemem jest to, że wydajecie kasę na głupoty typu rachunki, dziewczyny, używki, jedzenie, picie...
A przecież można mieszkać w kostce złożonej ze wszystkich numerów WKKM i WKKDC i czytać ściany przy niewielkiej świeczce (żeby domku nie spalić ).  ;D

Ech ten Egmont. Zawalił nas na początku Kolekcji masą dubli i prawie samymi Batmanami. Nie zrozumcie mnie źle - ja też lubię Gacka, ale co za dużo, to niezdrowo. To jest w końcu kolekcja całego DC, a nie tylko Batmana. Ha, nawet jak otworzyłem tomy z Green Arrowem, to oczywiście Batman już tam był. :) Im szybciej nadejdzie Ostatni Syn Kryptonu, tym lepiej. Tylko potem zacznie się problem, że są aż trzy originy z jego udziałem. :)

chris3z8

Siemanko. To mój pierwszy post, dlatego witam serdecznie ;)

Czy nie wydaje wam si?, ?e Wielka Kolekcja DC powinna zacz?? od originu postaci, aby nakre?li? sylwetki bohaterów? Uwa?am, ?e by?oby to lepsze wej?cie - szczególnie dla nowych czytelników, co nie maj? takiej wiedzy o uniwersum DC, jak starzy wyjadacze. Takie historie, jak ,,Batman: Rok pierwszy'', ,,Green Arrow: Rok pierwszy'' czy ,,Flash: Born to run'' s? doskona?ym wprowadzeniem do tego, kim s? nasi ulubie?cy, i co nimi kieruje. I jednocze?nie s? to historie, które zach?caj?, aby poznawa? ich coraz bardziej z kolejnym zeszytem i albumem. A tak dostali?my ,,Husha'', gdzie bez znajomo?ci przeciwników Batmana - wiele osób straci kontekst i nie wy?apie wszystkich smaczków, jakie na niego czekaj?...

Leon Kennedy

CytatNie wzięcie Kree-Skrull War z WKKM 28 grudnia, uważam za duży błąd, także polecam mocniejsze rozważenie tej kwestii.

Rozważę to  :)

CytatI waszym problemem jest to, że wydajecie kasę na głupoty typu rachunki, dziewczyny, używki, jedzenie, picie...
A przecież można mieszkać w kostce złożonej ze wszystkich numerów WKKM i WKKDC i czytać ściany przy niewielkiej świeczce (żeby domku nie spalić ).

Komiksy przede wszystkim, tak?  ;) Ale jeszcze jaka gierkę do czasu do czasu trza kupić  ;D

CytatEch ten Egmont. Zawalił nas na początku Kolekcji masą dubli i prawie samymi Batmanami. Nie zrozumcie mnie źle - ja też lubię Gacka, ale co za dużo, to niezdrowo.

Na szczęście u mnie intensywność dubli jest dość skromna, z jakieś sześć tomów. I jak chciałbym więcej urozmaicenia, to Gacka w takim wydaniu jak "Długie Halloween" czy nigdy nie wydana u nas "Smierć w rodzinie" cieszy i to baaardzo.

CytatCzy nie wydaje wam się, że Wielka Kolekcja DC powinna zacząć od originu postaci, aby nakreślić sylwetki bohaterów?

Być może byłoby to dobre rozwiązanie, ale z drugiej strony niekoniecznie  :P

chris3z8

Tzn. mnie to nie przeszkadza, ?e zacz?li od Husha, a sko?cz? na ,,Flashpoint''. Wa?ne, ?e dostajemy kolekcj? DC, i troszk? szkoda, ?e Batman zajmuje wi?ksz? cz??? zbioru, bo chcia?bym wi?cej historii z mniej popularnymi bohaterami, których rzadko widuj?, jak Red Tornado albo Etrigana, cho? akurat on jest niejednoznaczn? postaci?   (nie b?d?c ani dobrym ani z?ym bohaterem) - dobrze, ?e pojawi? si? w Ko?czanie. Czekam na jego dalsze wyst?py.

Leon Kennedy

WW Krąg. Mój pierwszy raz z Dianą wypadł bardzo obiecująco. Historia jest dość ciekawa, dostajemy origin i to w sumie w tym komiksie nie jeden. Więc jako pierwszy komiks z jej przygodami sprawdza się jeszcze lepiej. Sama historia opowiada o próbie powrotu na rajską wyspę i uratowanie Hipolity, matki i można by rzec pierwszej matki Diany. Rozbawi was Kapitan Nazista  :D

chris3z8

Diana jest fajn? postaci? - kocham j? ;) Wad? kr?gu jest jeden fakt, ?e to tylko cz??? jej przygody. Zaledwie pocz?tek runu Gail Simone, a po przeczytaniu chcia?oby si? dowiedzie?, co b?dzie dalej.  :'(  Niemniej dla osób, które nie znaj? amazonki - ciesz?, ?e ta pozycja go?ci w Wielkiej Kolekcji DC. Pragn? jej wi?cej :D

Leon Kennedy

Również, a ile brakuje do całości tej historii i mniej więcej co tam było? Ktoś wie?  The Long Halloween już mam i nie mogę doczekać się chwili w której zacznę czytać... Z reguły nie czytam na raz, chodź czasem się to zdarza  :), zobaczymy jak będzie teraz. Tak czy siak dziś starocie i szkoda, że w opisie o nich jest mowa tylko o Ivy, a o Nygmie zero. Swoją drogą nie wiedziałem, że Pamela kiedyś nazywała się Lilian Rose  :D