Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

LelekPL

No i mamy już pierwszą negatywna recenzję. Jednak pochodzi ona od krytyka, któremu nie podobał się The Dark Knight, więc fani mogą ją traktować z przymrużeniem oka ;)

Patryk02099x

Biedny ten kryty, na pomidorach ma ju? pe?no RIP'ów itp.  Na metacritic przyby?o sporo recenzji, w tym kilka na 100 i 90, ale te? najni?sza, która i tak wynosi wysokie 70. ?rednia to 88, czyli o 10 wi?cej ni? nast?pny film, który by? ostatnio oceniony(nie pami?tam tytu?u). Teraz albo troch? wzro?nie albo troch? spadnie, ale znacznych zmian chyb nie powinno by?, cho? Prometeusz na pocz?tku d?ugo mia? 80 a potem 75 i nagle spad?o do 65... Zobaczymy, ale recenzje pozytywne s? bardzo pozytywne, a te z ni?szymi ocenami(cho? i tak wysokimi) twierdz?, ?e film jest bardzo dobry(wi?c czemu np. tylko 70? pewnie dlatego, ?e to film z Hollywood i jaki? zacny krytyk wstydzi si? wystawi? mu 85). Jeden kole? napisa?, ?e zabrak?o "iskry", ?eby przebi? poprzednika, ale wi?kszo?? jednak uwa?a, ?e TDKR jest najlepszym zako?czeniem jakie mog?o by? i jest bardziej epicki ni? TDK i lepszy pod wieloma wzgl?dami.


mertruve

Jak si? Juby w wi?kszo?ci opinii z Tob? zgadzam (oprócz tego liczenia pieni?dzy, bior?c pod uwag? inflacj?), tak teraz musz? jednak zaprzeczy? - kampania TDKR jest prowadzona s?abo i bardzo chaotycznie. Spoty s? takie sobie - co jest akurat zrozumia?e, nie za wiele chc? pokaza?, a co? pokaza? jednak musz?. Brak jednak marketingu bezpo?redniego, no i tym bardziej szeptanego. Pami?tasz mo?e, Juby, marketing TDK? Torty wysy?ane do redakcji, motywy z ods?oni?ciem twarzy Jokera, wycinki gazet, itd? Gdzie tutaj mamy podobne zabiegi? Okay, mamy kilka gazet, klipów, ale ogólnie bieda. Wirus le?y i kwiczy. ?wietne spoty z wiadomo?ci Gotham plus kampanii Harveyda Denta w Mrocznym Rycerzu rz?dzi?y.

Ju? lepsz? kampani? wirusow? mia? Prometeusz, którzy potrafi?, oczywi?cie dla fanów i ludzi, którzy umieli szuka?, przygotowa? materia?y na odpowiednich stronach i serwisach.

Tymczasem WB katuje nas tymi samymi scenami w przeró?nej konfiguracji. Nie oczekuj? dobrych spotów, bo ni to mnie zi?bi, ni grzeje, ale przyda?aby si? porz?dna kampania wirusowa. W TDKR by?a co najwy?ej poprawna. Ale to, jak ju? napisa?em, pokazuje dwie rzeczy.
1. Albo WB jest tak cholernie pewne pracy jak? zrobi? Nolan, ?e ma w dupie ca?? kampani?,
2. Albo kto? w WB zaspa? i zrobi? to co robi si? zwykle
3. Albo stwierdzono, ?e Batman (Nolanowski) jest na tyle siln? mark?, ?e i tak swoje zarobi

Sk?aniam si? ku pierwszej opcji, co pokazuj? pierwsze recenzje. Mnie nurtuje inne pytanie, szczególnie skierowane do Ciebie Juby, interesujesz si? Box Officem, to wida?. Ile przewidujesz w pierwszy weekend i jaki ogólny wynik?

Gybym mia? si? pobawi? w typera, to pierwszy weekend jest dla mnie niewiadom?. Na pewno mniej ni? Avengers (nie tyle mniejszy hype, co brak wsparcia w dro?szych biletach na 3d). Mo?e granice 180 mln? Nie wiem, szczerze mówi?c. TDK mia? chyba ze ze 155, wi?c teraz tak ze 180 i ca?y film zamknie si? w granicach 1 mld 200 mln? Na wi?cej nie chc? liczy?, bo to wci?? film 2d, nawet pomimo IMAX'a. A ty Juby? Ile obstawiasz? :) Ch?tnie wymieni? pogl?dy :)

LelekPL

Po 69 recenzjach mamy ju? konsensus na Rotten Tomatoes:
CytatThe Dark Knight Rises is an ambitious, thoughtful, and potent action film that concludes Christopher Nolan's franchise in spectacular fashion, even if it doesn't quite meet the high standard set by its predecessor.

Procent na razie jest ni?szy ni? TDK (94%) - 87%, ale wy?szy ni? BB (85%). Czyli mniej wi?cej tak jak si? spodziewa?em. Tego co pisz? krytycy nie czytam, ale ?le nie jest, powiedzia?bym nawet, ?e moje oczekiwania jedynie wzros?y

Patryk02099x

Mimo niższej średniej liczby pozytywnych recenzji, ocena jest taka sama jak przy TDK, czyli pozytywne oceny są... bardziej pozytywne.

forever_alone_ever

Zakończenie filmu - CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Spoiler
Bane umiera z powodu odcięcia gazu/braku maski, Batman upozoruje własną śmierć
[Zamknij]

Juby

TDKR wystartuje w amerykańskich kinach w 4404 kopiach!!!
http://boxofficemojo.com/alltime/widest.htm?page=WIDESTOPEN&p=.htm

Szkoda, że nie padł rekord, ale drugi wynik też mocny. ;)


Leon Kennedy

Nie wie m czy to prawda, ale ponoć na stronie producenckiej i Facebooku pojawiła się informacja, że film ma zostać wycofany z kin... Może to ktoś zweryfikować?

PS: Wyczytałem to na filmwebie, a tej stronie niezbyt ufam.

Juby

Filmweb plecie bzdury. Warner nie wycofa z kin filmu, który może przynieść im ponad 500 mln zysku ze względu na incydent w jednym kinie. Z tego co wiem odwołana została premiera filmu w Paryżu, ale o wycofaniu filmu raczej nie ma mowy (tyle rezerwacji by przepadło?).

LelekPL

Też wątpię, aby cokolwiek odwołali. Ta tragedia może się odbić na pierwszym weekendzie trochę, ale nie na tyle aby odwoływać wszystkie pokazy. Poza tym bądźmy brutalnie szczerzy, tragedia zaboli i finansowo TDKR w ten weekend, ale też ściągnie do kin więcej osób przez kolejne tygodnie.

Vaherem

Nic nie odwołają, a Filmweb nie podał takiej wiadomości. Zrobił to za to jakiś troll w komentarzach.

Leon Kennedy