Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BatCaveTube

Zaczęty przez Konrad, 18 Wrzesień 2012, 18:01:00

Crowridd

Świetna wiadomość, bo szukam od dłuższego czasu jakiegoś Batmana w tym uniwersum. Czekamy.

Crowridd

@Rado Ponad dwudziestominutowy odcinek na duży plus.

Dobrze się ogląda tak długi materiał o komiksach, o których praktycznie w ogóle nie słyszałem, a ta linia wydawnicza strasznie mi się podoba.

Batman: Nine Lives Czytałem wcześniej recenzję na tym serwisie i pewnie ten zamówię jako pierwszy.

Rado

Dzięki, a ten tekst o Nine Lives przerobiłem właśnie na skrypt do filmu. Mogłem, bo mój, heh.

Rado

Info dla wtajemniczonych. Następnym filmem na kanale powinno być omówienie Jokera Tyniona w serii "o czym jest?"

Juby

Obejrzałem i moje zainteresowanie z 0% wzrosło do jakichś 50-60%. Dobrze wiedzieć, że Joker nie jest głównym bohaterem tej serii i nie ma go tam za dużo, dobrze że da się to czytać jako samodzielną historię, no i lubię wydania w miękkiej oprawie (glossy-okładki FTW <3). Tylko cena jest trochę wysoka (nawet z 36%-rabatem na empiku). Chyba poczekam aż ktoś mi to sprezentuje, ew. na jakąś jeszcze mocniejszą wyprzedaż.

Mam dwa pytania: Czy coś się ruszyło w kwestii krótkiego, bezspoilerowego materiału o NML? I skoro nie wiesz Radku jak zrobić przegląd swojej komiksowej bat-kolekcji, to może @kelen zrobiłby prezentację swoich bat-gier? Z tego co pamiętam, miał tego sporo / był BatCave'owym ekspertem w tym temacie ;)

Rado

Cytat: Juby w 24 Marzec  2023, 10:39:36Czy coś się ruszyło w kwestii krótkiego, bezspoilerowego materiału o NML?

Kupiłem niedawno omnibus "Road to NML", więc najpierw muszę to ogarnąć.

Cytat: Juby w 24 Marzec  2023, 10:39:36@kelen zrobiłby prezentację swoich bat-gier? Z tego co pamiętam, miał tego sporo / był BatCave'owym ekspertem w tym temacie

Wiesz gdzie go znaleźć :) też bym sobie takie coś obejrzał chętnie.

Juby

Zagląda tu regularnie, więc liczę że odczytał ;)

Cytat: Rado w 25 Marzec  2023, 21:56:13Kupiłem niedawno omnibus "Road to NML"
Nie wolałeś poczekać na polskie wydania?

Rado

Trafiłem na zajebistą okazję cenową. Ktoś sprzedawał na OLX za naprawdę małe pieniądze z powodu klejonej okładki. Grzechem było nie wziąć. Poza tym, tak powoli stwierdzam, że chyba wolę czytać jednak po angielsku jeśli mam wybór. Ostatnio przy Knightfallu wkurzały mnie te wołacze typu: "Nightwingu". Wiem, że taka forma jest poprawna, ale mnie to drażni. 

Rado

Info dla wtajemniczonych: następnym filmem, który powinien ukazać się na kanale będzie przeróbka tekstu porównującego wydania Zabójczych Żartów.

https://www.batcave.com.pl/publicystyka/zabojcze-zarty/

Juby

Prezentuj tę swoją szafę ze skarbami, a nie drugi raz ten sam temat będziesz wałkował ;)

Rado

Info dla wtajemniczonych. Jeśli nic się nie zepsuje, to następnym filmem na kanale będzie omówienie trzech amerykańskich komiksów, z czego dwa na pewno wyjdą po polsku. A będą to: Det. Com. pierwszy tom nowego scenarzysty Rama V, Flashpoint Beyond oraz Batman The Knight.

LelekPL


Świetny materiał Rado. Zainteresowałeś mnie tymi tytułami najbardziej:
Absolution
Butler Did It
Death by Design
E. Nigma, Consulting Detective
Fear
Loyalties
Night Cries
Prey (to już czytałem, ale może kupie)
Return of Batman
Riddler Year One

Juby

Ode mnie również kciuk w górę za ten materiał. Liczę @Rado, że uda cię się coś sklejać na kanał BC częściej (no i wciąż czekam na prezentację całej komiksowej-batmanowej kolekcji, bo chyba jesteś w tej kwestii rekordzistą kraju) ;)

Przeczytałem chyba cztery zeszyty The Riddler: Rear One kiedy wychodziły. Muszę kiedyś znaleźć czas przeczytać całość od początku do końca, bo bardzo mi się to podobało. Jestem zdania, że film powinien bronić się jako samodzielne dzieło, a nie coś, co ma dopowiedzenia w książkach, czy komiksach, ale w tym wypadku uważam, że komiksowy prequel bardzo pomaga w zrozumieniu niedorzecznego toku myślenia Paula Dano z końcówki The Batman.

Kings of Fear - nie zwróciłem uwagi, że to ma już tyle lat. Liczyłem, że Egmont w końcu sięgnie po ten tytuł, ale coraz mocniej w to wątpię. Szkoda, bo uwielbiam Stracha na wróble i prace Kelley'a Jonesa. Może w przyszłorocznych DC Deluxe?

Przeczytałbym Child of Dreams już dla samej okładki (genialny cover z Batmanem z twarzy wyglądającym jak Michael Keaton).

Nie czytałem jeszcze Prey, ale ogólnie jestem zdania, że Legends of the Dark Knight (1989-2007) było najlepszą serią komiksową z Batmanem ever. Liczę, że kiedyś doczekamy się nie tylko tego tytułu, ale przedruków wszystkich ważniejszych historii z tego cyklu (z pominięciem Gothic i Venom, które Egmont już u nas wydał).