Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Dezerter

#765
Cytat: Juby w 05 Marzec  2022, 08:59:45Dzięki za link. Podobno film poniósł porażkę w wersji z dubbingiem, niektóre seanse były puste i zmieniano je na seanse z napisami. Dystrybutor całkiem minął się z targetem.

To akurat bzdura. Film jest w kinach od niecałych dwóch dni. Multipleksy nie zmieniają z dnia na dzień swojego repertuaru. Bilety na Batmana można było już rezerwować od 11 lutego i z tego co patrzyłem to w Multikinie wieczorne seanse z dubbingiem są co drugi dzień. Część małych kin studyjnych też stosuje taką praktykę, że raz dają wieczorem dubbing a raz napisy.

Ja byłem w Cinema City na godzinę 18:30. Na moim seansie było ponad 50 osób, więc wieczorne seanse, po godzinach pracy na pewno na siebie zarabiają. Multipleksy nowy repertuar wrzucają w środę i wtedy można zobaczyć które seanse odpadły, ale faktycznie dystrybutor właściwie nie promuje seansów z dubbingiem. Promocja właściwie ogranicza się do jednominutowego zwiastuna z dubbingiem emitowanego w kinach, a wystarczyłaby informacja na plakatach.

Mam pytanie do tych co byli na wersji oryginalnej. W wersji z polskim dubbingiem były cztery sceny z całkowicie spolszczonymi napisami ekranowymi. Pierwsza jak pokazali nagranie Riddlera w telewizji które było nagrywane z telefonu. To co mówi było tłumaczone za pomocą napisów. Na ekranie telewizora było widać polskie napisy. Druga to rozmowa tekstowa Batmana z Riddlerem za pośrednictwem tableta. Na ekranie widać było polskie napisy. Trzecia scena była w rezydencji Wayne'a. Kiedy Bruce napisał sprayem na podłodze kilka krótkich fraz, te napisy sprayem też zostały spolszczone. Czwarta scena była w mieszkaniu Riddlera. Napisy na podłodze też zostały w całości spolszczone. Moje pytanie jest takie czy w wersji oryginalnej zachowano te spolszczone sceny, czy zachowano je w oryginale tłumacząc w tradycyjny sposób za pomocą napisów u dołu ekranu?

Crowridd

Cytat: Dezerter w 05 Marzec  2022, 14:44:52Mam pytanie do tych co byli na wersji oryginalnej. W wersji z polskim dubbingiem były cztery sceny z całkowicie spolszczonymi napisami ekranowymi. Pierwsza jak pokazali nagranie Riddlera w telewizji które było nagrywane z telefonu. To co mówi było tłumaczone za pomocą napisów. Na ekranie telewizora było widać polskie napisy. Druga to rozmowa tekstowa Batmana z Riddlerem za pośrednictwem tableta. Na ekranie widać było polskie napisy. Trzecia scena była w rezydencji Wayne'a. Kiedy Bruce napisał sprayem na podłodze kilka krótkich fraz, te napisy sprayem też zostały spolszczone. Czwarta scena była w mieszkaniu Riddlera. Napisy na podłodze też zostały w całości spolszczone. Moje pytanie jest takie czy w wersji oryginalnej zachowano te spolszczone sceny, czy zachowano je w oryginale tłumacząc w tradycyjny sposób za pomocą napisów u dołu ekranu?

Zostawiono oryginalną pisownię.

Dezerter

Czyli tak jak przypuszczałem. Dzięki za potwierdzenie tej informacji.

Q

A czy w wersji dubbingiem też spolszczone były zagadki zostawione przez Riddlera dla Batmana, tak jak w zwiastunach?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Dezerter w 05 Marzec  2022, 14:44:52To akurat bzdura. Film jest w kinach od niecałych dwóch dni. Multipleksy nie zmieniają z dnia na dzień swojego repertuaru. Bilety na Batmana można było już rezerwować od 11 lutego i z tego co patrzyłem to w Multikinie wieczorne seanse z dubbingiem są co drugi dzień.
Żadna bzdura. Jechaliśmy stąd w pięciu (LelekPL, ja, Rado, Funky i Johnny Napalm) do CC Plaza w Poznaniu. Każdy z nich ci potwierdzi, że ustaliliśmy godzinę seansu na 14:30, bo pierwszy seans IMAX na 11:00 był dodany jako seans z dubbingiem. W środę został zmieniony na napisy, na piątek zostały tylko 2 (na 12 wszystkich) seanse w dubbingiem w tradycyjnej sali.

A dane odnośnie sprzedaży sledziliśmy z użytkownikami Box Office'owego Zawrotu Głowy. Zapytaj tam, każdy ci odpowie, że seanse z dubbingiem sprzedawały się bardzo słabo.

Dezerter

#770
Cytat: Q w 05 Marzec  2022, 16:40:21A czy w wersji dubbingiem też spolszczone były zagadki zostawione przez Riddlera dla Batmana, tak jak w zwiastunach?
Te spolszczone sceny ze zwiastuna nie pojawiły się w samym filmie. Były tylko te cztery o których wcześniej pisałem.

Cytat: Juby w 05 Marzec  2022, 17:04:27A dane odnośnie sprzedaży sledziliśmy z użytkownikami Box Office'owego Zawrotu Głowy. Zapytaj tam, każdy ci odpowie, że seanse z dubbingiem sprzedawały się bardzo słabo.
A mają dostęp do nieoficjalnych danych dotyczących frekwencji na seansach z dubbingiem po premierowym weekendzie? Frekwencję najlepiej sprawdzać na krótko przed seansem w danym mieście. W Cinema City można podejrzeć frekwencję na sali do około 30 minut po rozpoczęciu projekcji. Dużo osób kupuje bilet w kasie na krótko przed seansem. Sprawdziłem Cinema City w moim mieście i dzisiejszy seans na 18:30 (o tej godzinie byłem wczoraj) ma 79 wykupionych miejsc, a z kolei na jutro o tej godzinie są wykupione tylko 4 miejsca.

LelekPL

Na www.rataalada.com jest bardzo ciekawy update, który coś zapowiada... mamy nowy szyfr:


którego tłumaczenie oznacza, że coś niedługo otrzymamy:
Spoiler
YOU THINK IM FINISHED BUT PERHAPS YOU DONT KNOW THE FULL TRUTH EVERY ENDING IS A NEW BEGINNING SOMETHING IS COMING
[Zamknij]

Tym bardziej, że na samej stronie jest teraz widoczny procent ładowania, w chwili pisanie tej wiadomości wynosi on 22%. Podejrzewam, że jak dojdzie do 100, otrzymamy nowy obrazek  chyba nawet domyślam się co to będzie. Prawdopodobnie lepsze spojrzenie na jedną z postaci z filmu.

Q

#772
Dobrze, że nie zapomnieli o rataalada, które mimo wszystko przed premierą filmu nie zbliżyło się do stron, które promowały "TDK".

Co do nagrody po załadowaniu, to może być coś związanego
Spoiler
ze zwolennikami Riddlera,.
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Schowałem Twoje przypuszczenie w Spoiler, bo może ktoś jeszcze nie widział filmu. Swoje też wstawię, żeby wyjaśnić o co mi chodziło:
Spoiler
Według mnie to będzie zdjęcie Jokera.
[Zamknij]

LelekPL

Macie jeszcze analizę od New Rockstars (Uwaga na SPOILERY!)

Juby

Cytat: Dezerter w 05 Marzec  2022, 19:04:55A mają dostęp do nieoficjalnych danych dotyczących frekwencji na seansach z dubbingiem po premierowym weekendzie? Jeśli miałbym strzelać to nie mniej jak 20%-30% to wpływy z seansów z dubbingiem. Frekwencję najlepiej sprawdzać na krótko przed seansem w danym mieście. W Cinema City można podejrzeć frekwencję na sali do około 30 minut po rozpoczęciu projekcji. Dużo osób kupuje bilet w kasie na krótko przed seansem. Sprawdziłem Cinema City w moim mieście i dzisiejszy seans na 18:30 (o tej godzinie byłem wczoraj) ma 79 wykupionych miejsc, a z kolei na jutro o tej godzinie są wykupione tylko 4 miejsca.
Nie mają dostępu do takich danych. Opieraliśmy się na przeglądaniu biletów zarezerwowanych / kupionych w przedsprzedaży w kilku multipleksach w kilku miastach. Nie szło to zbyt dobrze.

Jednak zamiast serialu o GCPD będzie serial o Arkham. Szkoda, wolałbym "CSI: Gotham", ale ten nowy pomysł może wykorzystać kilku przeciwników Batmana, którzy jeszcze nie dostali okazji wykazać się poza komiksami, więc może też obejrzę.
https://www.batcave.com.pl/2022/03/zmiany-w-serialu-o-gcpd-teraz-bedzie-o-arkham/

LelekPL

#776
Co do wyników Box Office to są w weekend otwarcia dokładnie tak dobre jak się spodziewałem na początku tygodnia. W kolejny weekend w USA spodziewam się jednak sporego spadku, w okolicach 60%, pomimo braku konkurencji z trzech powodów:
- ocena "A-" od widowni. Dla większości filmów to dobra ocena... Jednak wśród komiksowych najlepsze nogi w ostatniej dekadzie mają te, które otrzymały "A+" lub "A".
- pierwszy weekend to tak naprawdę rezultaty z całego tygodnia (od wtorku), więc to też przełoży się na większy spadek w drugi weekend kiedy podliczone będą tylko liczby z trzech dni.
- rodzice, którzy zabrali w weekend dzieci na Batmana już raczej tego nie zrobią :P

Przy braku jakiejkolwiek konkurencji, film musiałby mieć spadek w okolicach 50%, żeby traktować to jako dobry znak, że marketing szeptany działa i ludzie rekomendują sobie ten film bardziej niż sądzę. Póki co w swoim kręgu (rzeczywistym i wirtualnym) nie widzę zwiększonego zainteresowania filmem lub zwiększonej dyskusji o filmie po premierze wśród osób, które wcześniej nie były zainteresowane.

Czyli 50% i mniej spadku - film robi furorę!
51-55% radzi sobie bardzo dobrze
56-60% jest ok, biorąc pod uwagę liczenie całego pierwszego tygodnia jako weekend
61-65% meh
66%+ Houston, mamy problem

Juby

#777
Faktyczny "weekend" w USA na ten moment* to około $107 milionów. Myślę, że $53-54 mln w drugi weekend to dobry target dla Batmana. Opinie wśród widzów i jutuberów wydają się bardzo dobre, na IMDb film kręci się w siódmej dziesiątce Top250, a w marcu ma się odbyć tylko jedna premiera. Nogi powinny być mocne. Jakby zerknąć na to przez pryzmat porównawczy, to z żywotnością:

- War for the Planet of the Apes film zarobi około $335,5 mln
- The Dark Knight Rises = $358 mln
- Dawn of the Planet of the Apes = $369 milionów
- The Dark Knight (raczej nierealistyczny scenariusz) = $432 mln

*Z tym, że szacunki wydają się zaniżone. Dziś wieczorem poznamy oficjalne dane i czuję w kościach że będzie ponad $130 mln w USA.

Mniej optymistycznie wypada wynik z reszty świata. Film nie zwojował Azji, na szczęście najlepsze otwarcia zaliczył na rynkach, które cechują najlepsze nogi. Załóżmy że oficjalne dane wyniosą ponad $120 mln, to powinno przełożyć się na być może jakieś $370 mln w rozrachunku końcowym z tych 74 krajów. Japonia i Chiny musiałyby naprawdę eksplodować, aby film przebił poza USA $500m, ale z tego co czytam po przedsprzedaży i hajpie w sieci wcale się na to nie zanosi.

Po takim otwarciu nie łudziłbym się w kwestii przebicia miliarda. Do tego nowy Batman potrzebowałby fenomenalnej żywotności, a raczej jest na to zbyt długim i mrocznym filmem. Na ten moment $700m jest dobrym celem, może $800m przy sprzyjających wiatrach (czyt. pozytywnym word-of-mouth).


LelekPL


Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2022, 09:15:28Moja ostateczna box officowa prognoza to 120-140 millionów na otwarcie w USA. Potem bardzo dobre przychody w USA, gorzej w reszcie świata. Chiny pomogą, ale miliarda nadal się nie spodziewam. Ostatecznie uważam, że film raczej osiągnie mój przewidywany sufit, czyli pułap 750-800 milionów z pomocą Chin, ale niemal 50% będzie pochodziło z USA.
;) No zobaczymy, może trafiłem w "10"

Juby

#779
Masz duże szanse. ;) W USA podobno wynik z niedzieli był mocno zaniżony. Ostatecznie weekend może wynieść ponad $133,5 mln, kto wie czy Batman nie przebił otwarcia Suicide Squad.
https://twitter.com/meJat32/status/1500673250925608966?cxt=HHwWjIDQ1d2Xu9MpAAAA

Nowy plakat: