The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

LelekPL

Nie mówie, ze to jest jakiś zamierzony plan... Doskonale zdaje sobie sprawe ze tak absolutnie i kategorycznie NIE JEST! Ale gdyby zrobiony dobrze (na pewno nie przeze mnie :) ), móglby byc ciekawym wątkiem

Mihcim

Nolan robi dobre filmy i moim zdanien 3 bylaby dobra xD

(A)nonim

CytatA Harley babka z banku.
A Szalonym Kapelusznikiem facet, któremu Bat-Pod oderwal lusterko od samochodu.
Jeszcze mozna dorzucic tego gościa od fast-foodów któremu Flass nie zaplacil w pierwszej cześci, tylko kogo on mialby grac?
Pomysl naciągany niesamowicie to juz predzej Reese pasuje na Riddlera. ::)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crane

Cytat: (A)nonim w 26 Wrzesień  2008, 15:09:19Jeszcze mozna dorzucic tego gościa od fast-foodów któremu Flass nie zaplacil w pierwszej cześci, tylko kogo on mialby grac?
To bylaby nowa postac: Falafel-Man.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

kelen

Dobra, to kto sie zabierze za design stroju? :D

(A)nonim

A to nie ma problemu wielki falafel. Chociaz nie wiem czy to pasuje do realistycznej konwencji Nolana. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Altair

Hehe niedawno sko?czylem czytac ksiązke ,,Batman Rycerz z Gotham City" (ksiązka jest dopelnieniem miedzy BB i TDK i warto dodac ze to Nolan wybral pisarke) i pod koniec ksiązki jest zapowied? pewnego ciemnego charakteru...
[Bruce,Carter,Alfred i Lucjusz grają w golfa]

Gdy cala czwórka szla do domku golfowego Bruce powiedzial:
-Rozumiem ze oznacza to wolne miejsce na liście graczy.
-Taa-powiedzial Carter.-Jest pan zainteresowany?
Bruce wzruszyl ramionami.
-Byc moze.Ale juz, zdaje sie, macie jakiegoś nowego gościa?Jak on sie nazywa?Coddlecot?
-Cobblepot.Oswald Cobblepot-zachichotal Carter-Niezly z niego numer.Ma nos jak dziób pingwina.
-W takim razie zapiszcie mnie-powiedzial Bruce.-Wygląda mi na kogoś, kogo chcialbym poznac.

Co wy o tym myślicie?Jest to swego rodzaju zapowied?...
PS.
Carter to jakiś polityk czy general, nie pamietam.


Dawid

mozliwe ze to jest zapowiedz ale nieliczylbym na to.
HA! HA! HA! WHY SO SERIOUS?! HA! HA!

Hydro

Nie, to jest wg. mnie tylko maly smaczek dla bat-fanów. Wiecej ludzi obejrzy film niz przeczyta ksiązke... A zresztą Nolan's Brothers mówili juz (chyba) ze Pingwina nie chcą, bo jest zbyt naciąganą postacią.
It's a funny world we live in.

Olek.b.10

Spójrzcie na to: (nie wiem jak robić skróty)
http://niezlekino.pl/2008/08/04/wrogowie-batmana-kogo-moglibysmy-zobaczyc-w-trzeciej-czesci/
Szczególnie odkrywcze nie jest. Joker i Dwie-Twarze byli, Człowiek-Zagadka i Pingwin zostali już odrzuceni (Szkoda, Riddler rulez), A Mr. Freeza i Trującego Bluszczu chyba nikt się nie spodziewał. Odrzucona zostaje tylko Kobieta-Kot. Mimo to skłoniło mnie to do myślenia. Czarna Maska i Bane są oczywiście możliwi. Za brak realizmu odrzuciłem Szalonego Kapelusznika, Man-Bata, Clayface'a (mutant), i Spooka. Poza tym odrzuciłem Clayface'a jako człowieka (mało ciekawy), Husha (dziwne gadzety, mało znany, wymagana zmiana głównego planu z przestępcami) i Mr.Zsasza (nie pasuje mi), Psycho-Pirata (to samo) i Firefly'a (za mały potencjał na finał). Harley odrzuciłem bo nie widzę jej w finale bez Jokera. Dalej to już sam nie wiem, Killer Moth?
Wytypowałem jednak trójkę faworytów:
1. Scarface. Ciekawa postać, mały potencjał w bitce i duży w psychice, w sam raz . Mógłby symbolizować rozbicie osobowości (Batman - Bruce Wayne)
2. Killer Croc. W końcu trochę walki. Byle nie przesadzać z mutowaniem i jest nawet realistyczny . Mógłby symbolizować odtrącenie (Batman był samotnikiem, a teraz jest jeszcze ścigany).
3.Anarky. Świetna postać, , niezła na finał, choć mało znana. No i trzeba trochę sprzętu usunąć . Mógłby symbolizować sprawiedliwość jako nowy obrońca Gotham.

Mihcim

Gosciu pisal ze Bane nie byl ci co ogladali batman i robin beda wiedzieli ze byl
acha i najbardziej do 3 czesci mi pasuje Black Mask i Riddler

Hydro

Te propzycje to chyba jakiś żart... Jedyne postacie, które jako-tako przechodzą do Mad Hatter i Bane (on ledwo)...

- Psycho Pirate : zwariowali, jest naciagany i kolorowy, a to, że jest świrem przez maskę nie jest zbyt realne i mądre...

- Spook : już sam jego opis "Potrafił znikać, przenikać przez ściany, tworzył iluzje, dzięki którym straszył ludzi. Dodatkowo miał balony na pilota, które w połączeniu z iluzją tworzyły olbrzymią wersję jego osoby..." potwierdza, zę do tórjki sie nie nadaje.

- Zsaz : postac oczywiście realna, ale nie przeszedłby w trójce, bo żeby naprawdę pokazać jego potencjał, ten film musiałby być od osiemnastu lat...

No i w sumie, skąd my wiemy czy w ogóle powstanie bodaj "Shadow of the Bat"? ;)
It's a funny world we live in.

Firm

-Mad Hatter
-Black Mask
-Riddler
-Bane
-Pingwin

to tak naprawdę jedyne postacie mogące zostać z"Nolanowane". Być może pingwina odrzucili ale nigdy nic nie jest pewne.
Jednak przyjmijmy, że sie nie nadaje. Mad Hatter - ten typ wroga mógłby za bardzo sie kojarzyć z Jokerem (według publiki choć ja sądzę, że można by go wykorzystać).

Mamy więc Bane'a, Riddlera i Black Maska.

Bane z tej trójki jest najmniej prawdopodobny ze względu na to, iz Nolan nie chciał by raczej widzieć takich walk - bo raz, że mało realne a dwa średnio mi to do niego pasuje.

Black Mask wydaje mi się postacią raczej obowiązkową ze względu na to, że w każdym filmie mieliśmy wątek gangsterski - BB Falcony, TDK Maroni - więc gdy oni zostali wybici (i z fabuły -> Harvey pozbył sie gangsterów) to miejsce dla kogoś nowego. Charakterystycznym gangsterem jes właśnie Black Mask (albo White Shark ale wątpie, że został by wykorzystany).

No i główny przeciwnik - Riddler. Choć fabuła do tego nie sprowadziła to jest to raczej po Jokerze kolejna postać, którą chciałą by dostać publika no i Nolan mógłby uchwycić tu genialny psychologiczny wątek.

Mihcim

Poprostu prawda jest taka ze reszta postaci juz nie jest do zrealizowania przez Nolana (moim zdaniem) ale riddler moglby sie udac

Hydro

CytatBane z tej trójki jest najmniej prawdopodobny
No niestety :(
CytatBlack Mask wydaje mi się postacią raczej obowiązkową ze względu na to, że w każdym filmie mieliśmy wątek gangsterski
Sionis moze by przeszedł, ale na pewno nie stałby się Black Mask!
CytatNo i główny przeciwnik - Riddler. Choć fabuła do tego nie sprowadziła to jest to raczej po Jokerze kolejna postać, którą chciałą by dostać publika no i Nolan mógłby uchwycić tu genialny psychologiczny wątek.
Głęboko wierze że będzie Riddler. Gdyby był, to musiałby być po prostu GENIALNY. Na pewno nie taki Carrey'owski. Wierze, ze Nolan świetnie by go przedstawił.
It's a funny world we live in.