Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o Bat-Filmy

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:14:07

Q

W "Batman Forever" Dick mówi do Alfreda "Powieś to obok Batstroju..."

A Bruce po zejściu do zniszczonej jaskini pyta sie Alfreda "Co z Batstrojami? "
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mihcim

#61
Mnie tak wkurza to imie Dick.
Nie pytajcie dla czego.


LelekPL

dokladnie... na bohatera nie za bardzo pasuje... ja wole mówic na niego jego pelnym imieniem :P

Huntersky

Waclaw Szarysyn. Nie wiem, co Cie denerwuje ;)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Maxie Zeus

Waclaw ?? Jezeli tlumaczysz doslownie, to tak.. ;D
Jako, ze Dick = Richard, ja bym go nazwal / spolszczyl - Rysio Szarosyniecki 8)

Huntersky

No wlaśnie nie tlumacze doslownie, ale zachowuje sens ;)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Leon Kennedy

CytatMnie tak wkurza to imie Dick.

A mnie sie bardzo podoba :).

CytatNie pytajcie dla czego.

Jako, ze mamy w tym temacie pytac, to ja wlaśnie mam to zamiar zrobic... Dlaczego nie lubisz tego imienia?

Cytatdokladnie... na bohatera nie za bardzo pasuje...

A to niby czemu?

Huntersky

#67
Wprost: Dick w jezyku angielskim jest obra?liwym synonimem slowa penis.

Cytat: LeonA mnie sie bardzo podoba
;D

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

lukaszd

dzieki Administratorze Q, niestety przegralem :(

Leon Kennedy

Cytat: Huntersky w 24 Wrzesień  2008, 14:19:33
Wprost: Dick w jezyku angielskim jest obra?liwym synonimem slowa penis.
;D



Trudno, ale mnie i tak nadal sie to imie podoba ;).

Juby

Cytat: BAT MAN w 29 Sierpień  2008, 08:05:21
Fragment newsa z serwisu stopklatka.pl

" Po dwóch tygodniach pozycje lidera stracil "Mroczny rycerza" (drugie miejsce). Obraz Christophera Nolana zgromadzil dzisiaj 41 961 widzów. Spadek popularności okazal sie dokladnie taki sam, jak podczas poprzedniego weekendu - 38%. Po 17 dniach wyświetlania na koncie "Mrocznego rycerza" znajduje sie 367,3 tysiąca osób. Jak na ekranizacje komiksu w polskich kinach to bardzo dobry, wrecz rewelacyjny wynik, ale jak na "Mrocznego rycerza" (w kontekście popularności tego filmu w innych krajach) - tylko przecietnie.

Oczywiście trzeba docenic fakt, ze obraz Nolana stanie sie jedną z najpopularniejszych ekranizacji komiksu w polskich kinach. Byc moze najpopularniejszą pośród hollywoodzkich produkcji. Dla porównania "Batman - Początek" zgromadzil w sumie okolo 200 tysiecy widzów, "Batman" z 1989 roku - 346,6 tysiąca widzów, "Spider-Man" (najlepszy wynik z serii) - 408,6 tysiąca widzów. Na razie wyzwaniem jest "Batman Forever" (1995) - 438,5 tysiąca sprzedanych biletów. "


Czy to prawda. Sądzilem, ze pierwsza cześc zachecila do obejrzenia w polskich kinach az 702 tysiące widzów. Móglby ktoś podac mi ilu dana cześc Batmana przyciągnela polskich widzów do kin?  :(
Z góry thx.  ;)

Czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytani? :P

LelekPL

Byc moze na stopklatce sami obliczali ilośc widzów na zasadzie wplywów, nie uwzgledniając przy tym inflacji, ale szczerze nie mam pojecia ile osób widzialo Batmana z 1989

Crane

Niestety w przypadku tak starych filmów trudno o dane, ale pozostaje wierzyc FILMowi (numer z lipca 2005), ze obejrzalo go 702 tys. osób.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Juby

Mam dwa kolejne pytania:

1) Wiem, że do TDK zrealizowano 6 scen w systemie IMAX, ale nie znam ich wszystkich. Czy ktoś mógłby mi napisać jakie to były sceny?  ;)
2) Peter Travers z RollingStone skomentował TDK w sposób taki: "PREPARE TO BE WOWED". Ktoś umie to przetłumaczyć, bo znam trochę english i mam słownik, ale tego nie kminie.  :P

Crane

1) O prologu wszyscy wiedzą. Na pewno IMAXem kręcili pościg za furgonetką Denta, tylko tyle wiem. Podobno w formacie IMAX są też wszystkie ujęcia miasta (Gotham, Hong Kong).
2) Najprościej "Przygotuj się na 'wow'". To naprawdę nie takie trudne :P


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.