Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez red fox - Dzisiaj o 10:03:34
Na Amazonie angielska wersja "All Stars Batman and Robin the Boy Wonder" trzeba zapłacić ponad 300 zł, tańsze są wydania włoskie, hiszpańskie i niemieckie, można też kupić fajny artbook: "DC Icons Jim Lee" ;)
#2
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - 27 Marzec 2024, 13:26:50
Pamiętam to Juby i wtedy tego nie czułem, ale te kilkanaście lat później, również czuję lekki przesyt, uważam że np "Wojna Jokera" była mocno średnia, nie ma sensu przywoływać Jareda Leto i reinkarnacji Jokera w grze "Kill the Justice League" bo wyglądają równie żenująco. Dla odmiany czytam sobie komiksy w których Joker nie gra pierwszych skrzypiec i robię to z wielką przyjemnością.
#3
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 27 Marzec 2024, 10:25:07
Pamiętam jak w 2011 roku z kilkoma innymi użytkownikami (nie tylko na tym forum) pisaliśmy, że mamy już dość Jokera, którego WB/DC wciska dosłownie wszędzie i wyciska jak świeży sok z pomarańczy. I w 2017 roku. I w 2020. I w każdym kolejnym. Trudno mi uwierzyć, że 13 lat później jest tylko gorzej i idzie to cały czas w tym kierunku.
#4
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 27 Marzec 2024, 08:26:02
"Batman. Świat" był całkiem fajną, niezobowiązującą rozrywką. Mam podobne oczekiwania wobec Jokera, a nawet ciut większe, bo sama postać stwarza okazję na szaloną i kreatywną zabawę.
#5
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez MJ - 26 Marzec 2024, 20:52:58
Jeśli Dent przez cały film będzie prokuratorem, a najlepiej przez nawet dwa filmy, lub film i serial typu spin off jak Pingwin, to jestem za, ale jeśli to ma być znów odcinek o przemianie Dent'a w Two Face'a, to poproszę do tego Holidaya, Calendar Mana i całą śmietankę z Long Halloween, bo tylko w tej otoczce mogłoby to wyjść ciekawie i nie aż tak wtórnie. Ewentualnie opcja typu: mamy w filmie dużo nazwisk złoczyńców, którzy jeszcze nie są złoczyńcami w tym uniwersum i dzięki temu mamy dużo podejrzanych, ale tylko jeden rozwinie skrzydła w tej części.
#6
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez mlempicki - 26 Marzec 2024, 18:54:11
Zapowiedź nowego komiksu z Jokerem:

🔥Joker, najsłynniejszy Książę Zbrodni wyrusza w trasę po całym świecie już we wrześniu!

✅We wrześniu br. Joker wraz z szaleństwem i chaosem wyruszy w światową trasę koncertową! Wydawnictwo DC ogłosiło właśnie plan wydania specjalnego albumu, 184-stronicowej antologii w twardej oprawie, ,,Joker: Świat". Wydawnictwo Egmont przygotowuje polską wersję tego wydania.

✅Podobnie jak bestseller DC i doceniony przez krytyków album ,,Batman: Świat", również ta antologia będzie zawierać historie Jokera autorstwa zespołów kreatywnych z 13 różnych krajów, w tym tak znanych artystów jak Geoff Johns, Satoshi Miyagawa, David Rubin, German Peralta, Alvaro Fong Varela, Jason Fabok i innych. Dzięki historiom opowiedzianym w autentycznym stylu danego kraju oraz oddającym wrażliwość kulturową różnych narodów świata, ,,Joker: Świat" pokazuje, jak najpopularniejszy superzłoczyńca DC potrafi inspirować popkulturę na ziemskim globie.

✅Światową premierę albumu ,,Joker: Świat" zaplanowano na 17 września 2024 r.

✅Co robi Joker podczas wakacji w Hiszpanii? Po co stworzył własne duplikaty w Niemczech i Turcji? Jak w Kamerunie znalazł inspirację do działania? Tylko najlepsi pisarze i artyści z różnych krajów mogą udzielić odpowiedzi na te pytania w wyjątkowych historiach poświęconych jednej z najbardziej fascynujących postaci popkultury.

🔥Więcej informacji na temat polskiego wydania albumu ,,Joker: Świat" pojawi się w najbliższych miesiącach na naszych stronach i w mediach społecznościowych.

Źródło: https://www.facebook.com/share/p/7Q67hNTsaFWyBqza/
#7
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Juby - 26 Marzec 2024, 17:15:22
Genialne! :D

Próbuję sobie przypomnieć chociaż JEDEN news na temat tego filmu w ostatnich dwóch latach, który zachęcałby mnie, abym na niego czekał, a nie działał wręcz odwrotnie. Nie mam nic.

Przypominam jedną rzecz - pierwotna premiera The Batman była wyznaczona na 25 czerwca 2021. Nie dotrzymano jej przez ponad półroczne opóźnienie wynikające z pandemii covid-19 (ważny powód), niemniej Matt Reeves mógł pisać zarys historii i planować co dalej jeszcze przed ostateczną premierą 4 marca 2022 roku. Kiedy ustalono premierę sequela na październik 2025 to już było 4 lata i 3 miesiące (!!) po docelowej dacie premiery poprzednika, czyli ponad dwukrotnie dłużej niż Nolan potrzebował na zrealizowanie The Dark Knight Rises od A do Z (a The Dark Knight powstał jeszcze szybciej, bo w niespełna dwa lata). Matt Reeves dorzucił właśnie kolejny rok (bez ważnego powodu), czyli wychodzi na to, że sequel podobnie do poprzednika będzie powstawał właściwie 5 lat (premiera 4 lata i 7 miesięcy po poprzedniej części, 5 lat i 3 miesiące po pierwotnie planowanej premierze)... Jeśli Warner chce z tego trylogię to już powinni klepać termin na 2031, albo od razu na 2032 - tak na wszelki wypadek. Niech będzie to coś w stylu TDKR Franka Millera, bo Pattinson będzie już pod pięćdziesiątką.

DiscussingFilm donosi, że zdjęcia mają ruszyć dopiero w kwietniu 2025... czyli 5-miesięczny strajk scenarzystów sprawił, że obsuwa z wejściem na plan tego filmu - i tylko tego! Innych przypadków nie kojarzę - wynosi 17 miesięcy ;D To są jakieś jaja, że Warner na to pozwala. Cameron zrealizował całego Avatara w pięć lat (zaczął w 2004, premiera w grudniu 2009), gdzie musiał w zasadzie wymyślić jak kręcić filmy "na nowo", opracować pionierską technologię, kamery, itd., a potem poświęcić kupę czasu na post-produkcję, w trakcie której tworzono blisko 1900 ujęć z rewolucyjnym pod kilkoma względami efektami komputerowymi. Co szykuje w podobnym czasie Matt Reeves? A nic, trzy lata pisze sobie scenariusz, który może mieć takie kwiatki, jak część pierwsza:

Spoiler
[Zamknij]
#8
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 26 Marzec 2024, 17:07:32
Według mnie powinien być Two-Face. Mam nawet fajny pomysł jak użyć tej postaci. Najpierw niech będzie dobry i razem z Batmanem i Gordonoem będą starali się złapać Jokera. Joker zostanie złapany, ale Harvey zmieni się w Two-Face'a i będzie złym na koniec filmu i mścił się na Batmanie i Gordonie.

Mam też drugi pomysł, gdyby chcieli użyć od razu Two-Face'a. Byłby w zmowie z Riddlerem i będzie próbował ukraść wszystkie myśli ludzi z Gotham przez telewizor.
#9
The Batman / The Batman Part II
Ostatnia wiadomość przez Q - 26 Marzec 2024, 16:24:54
Nowe plotki sugerują obecność postaci Two-Face'a, w którego miałby zagrać Boyd Holbrook.
https://breakingfilm.medium.com/the-batman-part-ii-boyd-holbrook-cast-as-harvey-dent-04e5dbaf3276

W każdej serii Batfilmów był już Two-Face, więc mogliby sięgnąć po innych złoczyńców. Boyd w sumie mógłby zagrać Tommy'ego Elliota, skoro w pierwszym filmie złoczyńca nawiązywał do Thomasa Wayne'a, to w drugim mógłby być ktoś z przeszłości Bruce'a.
 
#10
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 25 Marzec 2024, 15:59:11
Zaczyna mi brakować miejsca na regale, a że akcja z trzęsieniem w Gotham wydaje się tak duża/ostateczna (wczoraj zacząłem czytać drugi tom) to chyba co by nie wydali zakończę swoją przygodę z tym klasycznym Batmanem na ostatnim tomie No Man's Land. Bardziej od tego, co było później (po lutym 2000 roku, w którym Ziemia Niczyja się skończyła) chciałbym, aby Egmont cofnął się do runu Granta/Breyfogle'a i serii Legends of the Dark Knight z lat 1989-1993 (np. historie Shaman i Prey).

Nie zdziwi mnie jeśli w 2025, lub w 2026 Egmont wyda ponownie Husha. Miękko okładkowe dwa tomy Egmontu z lat 2005-2006, dwutomowe wydanie z kolekcji DC (2016) oraz wydanie NOIR (2019) są wyprzedane, a to kultowy tytuł, którego warto mieć ciągle na rynku, a że chronologicznie miał miejsce dwa lata po Ziemi Niczyjej (grudzień 2002 - listopad 2003) pasowałby. Szczególnie, że w USA pojawiła się jego jubileuszowa edycja:



Ale jeszcze przed Hushem, a już po trzęsieniu ziemi były spore crossovery pt. Officer Down (8 zeszytów), Bruce Wayne: Murderer? (13 zeszytów) i Bruce Wayne: Fugitive (18 zeszytów + tie-iny, 2001-2002), więc może konsekwentnie pójdą w to? Gran Morrison zaczął się dopiero we wrześniu 2006, więc mają jeszcze sporo luk do wypełnienia.
https://www.batcave.com.pl/komiks/komiksowe-wydarzenia/