Aktualności:

"Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2" w sprzedaży od 27 lipca.

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - LelekPL

#1
CinemaCon to zamknięty konwent, tylko dla ludzi z branży (właścicieli kin, producentów, filmowców i dziennikarzy). Materiały pokazywane na nim praktycznie nigdy nie wyciekają i nie są pokazywane później w sieci.
#2
Bat-Filmy / Najlepszy aktor (antybohater)
20 Kwiecień 2022, 23:15:28
Update po 10 latach.

Nie będę komentował tam gdzie już się wypowiadałem, moja opinia pozostaje bez zmian w danych wypadkach, nawet jeśli zmienia się nieco kolejność. Nie będę też dodawał postaci z żadnych Suicide Squadów czy Justice Leagów bo... nie chce mi sie :P

A więc:
1. Joker (Ledger)
2. Two-Face (Eckhart)
3. Bane (Hardy)
4. Catwoman (Pfeiffer) - Zoe też nie dodaję, bo nie jest antybohaterem, a raczej partnerem Batmana w najnowszym filmie.
5. Joker (Nicholson)
6. Riddler (Dano) - może jego ostateczny plan nie trzyma się kupy, ale jego działania robią wrażenie i motywacja też jest przekonująca. Dobrze zagrana postać, najbardziej creeperski wróg Batmana do tej pory w filmach.
7. Scarecrow (Murphy)
8. Ra's Al Ghul (Neeson)
9. Mr Freeze (Schwarzengger)
10. Riddler (Carrey)
11. Pingwin (Farrel) - było go bardzo mało, ale naprawdę się sprawdził i był jedną z ciekawszych postaci w filmie. Chcę zobaczyć więcej. pewnie awansuje jak już dostanie swój serial/kolejny film.
12. Pingwin (DeVito)
13. Falcone (Turturro) - jeśli chodzi o czas ekranowy jest to niemal równie mała rola co Wilkinsona w Begins, ale ten Falcone jest bardziej znaczący dla fabuły filmu i bardziej odnosi się do komiksowego pierwowzoru. Dobrze zagrany, choć chyba Wilkinson budził większą grozę w swoich scenach.
14. Poison Ivy (Thurman)
15. Talia Al Ghul (Cotillard)
16. Two-Face (Jones)
#3
Mam tak samo jeśli chodzi o fabułę i wątek kryminalny. Im dalej w las tym bardziej coś nie gra.

Najbardziej boli mnie to co Funkiego i to co po części zauważył Juby - nie ma tutaj żadnych szokujących rewelacji, które byłyby racjonalnie podbudowane. Nie zgodzę się z Jubym, że cofnięcie winy Thomasa jednak byłoby do przyjęcia. Cały film zdaje się mieć konstrukcję taką jakoby to właśnie Thomas miał być tą szokującą rewelacją Riddlera i nie zdziwiłbym się, że to WB/DC nie zgodziło się na to i kazali to zmienić na Falcone bo "twist", który mamy w filmie nie ma żadnego sensu. Jak napisał Juby, dowiedzieliśmy się tylko, że zła osoba jest po prostu bardziej zła. Przez to przy powtórkach, właszcza w telewizji, intryga jest mało wciągająca i nie zachęca do ponownego oglądania tak jak filmy typu Siedem czy Zodiak.

Finał nadal kłóci się z resztą filmu. Wiem, że Kelenowi nie pasował pomysł na to, żeby Riddler miał swoją grupkę fanów niczym QAnon, bo przez większość filmów chciał wykazać rzeczywisty problem niszczący Gotham, ale według mnie ich grupka działa lepiej, niż zalanie miasta, na czym ucierpią najbiedniejsi mieszkańcy Gotham, no i dzięki nim jest trochę akcji w finale z Batmanem. Ja bym zwyczajnie zostawił fanatyków strzelających do polityków i "elity" znajdującej się na wiecu politycznym, a totalnie olał pomysł z zalaniem Gotham. Na koniec Batman mógłby nadal wyciągnąć ludzi z jakiś gruzów i wskazać im drogę, aby zachować jego drogę z zemsty do Batmana, ale też jego monolog miałby więcej sensu. Bo przy zalaniu jego słowa nie kleją się z sytuacją - miasto wcale nie potrzebuje bardziej Batmana niż wcześniej. W momencie zalania potrzebuje bardziej Bruce'a Wayne'a.

Są to na pierwszy rzut oka poważne zgrzyty, ale na szczęście nadal do wybaczenia - film jest niesamowity wizualnie oraz ma świetnie zbudowaną postać Batmana. Jeszcze nie Bruce'a, ale sam Batman uczący się swojej roli działa w tym filmie bardzo dobrze.
#4
Uniwersum Batmana / Three Jokers
19 Kwiecień 2022, 16:20:24
Cytat: Funky w 12 Kwiecień  2022, 12:32:19Niestety to już kolejny komiks (z Uniwersum Batmana) który utwierdza mnie w przekonaniu że nie warto ich kupować
Niestety muszę się zgodzić. U mnie tylko Long Halloween i Noel nie zbierają ciągle kurzu i to też tylko dlatego, że są osadzone w święta i tylko wtedy je wyciągam (i też nie co roku). Poza tym, ani Three Jokers, ani jakikolwiek inny komiks nie zachęcił mnie do sięgnięcia po niego po raz drugi (nie licząc tych co czytałem za dzieciaka, zapomniałem i postanowiłem je odświeżyć).
#5
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
19 Kwiecień 2022, 16:14:42
U mnie też nie dało się filmu odpalić z telewizyjnej aplikacji HBO Max. Udało się dopiero odpalając film z aplikacji mobilnej i streamując ją z telefonu na TV.

Co do wrażeń to cała rodzina zasnęła nie dobijając nawet do godziny filmu (nie była to jakaś strasznie późna godzina, zaczęliśmy około 19). Tylko otwarcie z Riddlerem ich wciągnęło na początku, ale potem szybko stracili zainteresowanie. Chyba najmniej interesująca była dla nich sama postać Batmana i w głównej mierze przez to film ich nie wciągnął (+ klasyczne "nic sie nie dzieje" czy "flaki z olejem"). Na pewno też nie pomagał fakt, że jednak cała rodzina uwarunkowana jest przez lata polskiej dystrybucji, że dubbing jest dla dzieci, a lektor do "poważnych filmów", a HBO Max niestety postawiło na dubbing. Nie dziwię się specjalnie rodzinie, bo o ile sam świadomie nie chcę tak myśleć, to podświadomie, przez tyle lat słuchania lektora, nie potrafię inaczej i po prostu bardzo źle się tego słucha.

Jeśli lektora nie będzie na wydaniu płytowym to też nie kupuję, bo dla mnie nie ma sensu. Film i tak będę miał w wersji po angielsku dla siebie, a z innymi na pewno nie będę chciał słuchać dubbingu (dodatki natomiast i tak ktoś wrzuci na youtubie).
#6
Inne filmy i seriale / Oscary i inne filmowe nagrody
02 Kwiecień 2022, 11:34:36
Z około Batmanowych ciekawostek, Ariana DeBose wygrywając Oscara za rolę Anity w West Side Story spowodowała, że Anita została trzecią postacią w historii kina, za granie której dwójka różnych aktorów/aktorek zdobyła Oscara. Poprzednio byli to:
Vito Corleone (Brando i De Niro)
Joker (Ledger i Phoenix)
i teraz Anita (Rita Moreno i Ariana DeBose).

Jeśli ktoś z tej trójki ma szanse na trzeciego Oscara to pewnie będzie to Joker... ale wątpię, aby to było za sprawą kreacji Keoghana ;)
#7
https://variety.com/2022/film/news/ezra-miller-restraining-order-threatened-couple-arrest-1235218839/
Jestem ciekaw co WB teraz zrobi z Ezrą Millerem. Mają go w obsadzie w 2 z 5 swoich najważniejszych filmów :P Trzeba było go już zwolnić po tym jak pobił kobietę na Islandii. Znając życie pewnie znowu przemilczą sprawę.
#8
Widziałem wcześniej. Ogólnie fajny kanał (ostatnio dużo o Batmanie i miał dobry filmik o TDKR) i jak zacząłem oglądać to nawet sobie pomyślałem, "o, idealny filmik dla Jubego"... ale w trakcie trwania trochę się pogubił. Bo główna krytyka, to to, że teraz wszysycy małpują Ledgera... żeby potem wymieniać argumenty dlaczego Ledger był lepszy i co robił inaczej.
#9
Mają znaczenie dla ludzi z branży, żeby sę pokazać. Dla nas? To jedynie coroczna okazja do porozmawiania o filmach z ludźmi z pracy, którzy o nich nie rozmawiają. Czasami coś się komuś dzięki nim poleci, czasami będzie jakaś drama, i przynajmniej jest o czym odprężającym pogadać.

Cytat: Juby w 28 Marzec  2022, 11:21:35Nie pokazują nagradzania części laureatów, a mimo to wydarzenie ciągnie się tyle czasu?
Nie oglądałem gali, ale z tego co mi wiadomo pokazali też i tamtych laureatów. Miało to wyglądać tak, że niektóe kategorie techniczne są wręczane podczas czerwnoych dywanów, ale też nagrywane wraz z przemowami laureatów, a potem miały być dodane do transmisji. W jakiej formie? Skrót? Całość? Nie wiem, ale pokazane miały być.
#10
Bat-Filmy / Najlepszy aktor w roli Wayne'a
28 Marzec 2022, 11:00:39
Jako Batman był chyba najlepszy, ale jako całokształt z graniem Wayne'a, muszę poczekać na sequel, żeby pokazał mi coś więcej i awansował na pierwsze miejsce. Ale zarówno on, jak i Bale znacząco odskakują konkurencji.
#11
 :o

Obligatoryjny mem na forum z Batmanem.

No gala przynajmniej pamiętna będzie z tego roku, chyba najbardziej od tej wtopy z La La Land i Moonlight.

Co do Zimmera to się zgadzam. Było tyle musicali w tym roku i zarówno Encanto jak i West Side Story powinni byli wygrać tą nagrodę, bo poza piosenkami miały też świetną muzykę. Z niemusicalowych też Spencer mi się bardziej podobało.

Poza tym w większości dobre wybory były. Dobrze, że CODA wygrało za najlepszy film. CODA i Nie patrz w górę to były dwa najmocniejsze filmy z nominowanych, pomimo tego, że technicznie były jednymi z najsłabszych - ale to pokazuje jak nadal ważny jest montaż, scenariusz i gra aktorska. Nawet jeśli zdjęcia nie urywają tyłka, można to nadrobić. No i co ciekawe, CODA zostało pierwszym streamingowym filmem, który zdobył Oscara za najlepszy film. Apple+ ma się czym pochwalić.

Diuna za to technicznie był najlepszym filmem, więc nie mam zastrzeżeń i tutaj. Will Smith był bardzo dobry jako Richard Williams, choć nie tak dobry jak na gali ;) Osobiście wybrałbym Denzela, ale nie mam problemu z tym wyborem. Filmu z Chastain nie widziałem, więc nie mam jak ocenić. Reżyserie dali chyba za całokształt dla Jane Campion, bo ten film był tak nudny, że masakra, ale przynajmniej wyciągnęła dobre role z aktorów. Mimo wszystko, ja bym wybrał kogokolwiek innego z pozostałych nominowanych.
#12
Bat-Filmy / Najlepszy aktor w roli Wayne'a
27 Marzec 2022, 15:38:42
Głosowanie użytkowników filmwebu zdecydowanie wygrywa Bale


Po Batmanie 2022 też zrobię update. Posłużę się ostatnim postem, ale trochę go zmienie pod swoje najważniejsze kryteria:
Cytat1. Bale: 52/60
Inteligencja - 8/10
Walka - 7/10
Sprzęt i Kostium - 10/10*
Gra aktorska - 9/10*
Bruce Wayne - 9/10*
Wierność komiksom - 9/10*

2. Pattinson:46/60
Inteligencja - 9/10*
Walka - 8/10
Sprzęt i Kostium - 8/10
Gra aktorska - 8/10
Bruce Wayne - 4/10
Wierność komiksom - 9/10*

3. West: 41/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 5/10
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 7/10
Bruce Wayne - 8/10
Wierność komiksom - 8/10

3. Keaton: 41/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 4/10
Sprzęt i Kostium - 10/10*
Gra aktorska - 8/10
Bruce Wayne - 8/10
Wierność komiksom - 4/10

5. Clooney: 40/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 6/10
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 6/10
Bruce Wayne - 7/10
Wierność komiksom - 8/10

5. Kilmer: 40/60
Inteligencja - 8/10
Walka - 7/10
Sprzęt i Kostium - 8/10
Gra aktorska - 4/10
Bruce Wayne - 5/10
Wierność komiksom - 8/10

7. Affleck: 38/60
Inteligencja - 5/10
Walka - 9/10*
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 7/10
Bruce Wayne - 7/10
Wierność komiksom - 4/10

*Najlepszy w danej kategorii
#13
Jeśli chodzi o seriale z zeszłego roku to najlepszy był zdecydowanie drug sezon Teda Lasso (pierwszy też kapitalny - ogólnie polecam serial). Ale Marvel miał naprawdę dobry rok z WandaVision, Loki i Hawkeye ("we kidnapped you, rozumiesz!"  ;D  ), no i seriale o morderstwach jak Only Murders in the Building, Mare z Easttown czy Squid Game.

Pełna lista tego co widziałem poniżej:
Ted Lasso 2 8/10
WandaVision 8/10
Only Murders in the Building 7/10
Mare of Easttown 7/10
Resident Alien 7/10
Squid Game 7/10
Loki 7/10
Morning Show 2 7/10
Hawkeye 7/10
What If 7/10
Invincible 7/10
Superman & Lois 7/10
MacGruber 6/10
American Horror Stories 6/10
Falcon and Winter Soldier 5/10
The Book of Boba Fett 5/10

Oglądam jeszcze Stworzoną do miłości, Sukcesje i Fundacje, ale jeszcze nie skończyłem.
#14
Inne filmy i seriale / Najlepsze filmy roku.
27 Marzec 2022, 11:39:52
Jeśli chodzi o listę najlepszych filmów roku, to poniżej jest najlesza 15stka:


A w linku wszystkie 111 filmów fabularnych, które widziałem w tym roku (nie liczę dokumentów)
https://letterboxd.com/lelekpl/list/films-of-2021/detail/

Ogólnie rok dobry, na pewno lepszy niż ostatni, ale jeszcze nie dotarliśmy do poziomu sprzed pandemii*. Może w tym roku się uda, bo jak dla mnie 2022 zacząłe się kapitalnie (już mam dwie 8mki - Fresh i The Batman, a reszta to soliden 7mki i 6tki)

*nawiasem mówiąc to 2019 z perspektywy czasu był jednym z najlepszych roczników filmowych w ostatnich latach. Stawiałbym go obok 2012, 2014 i 2017.
#15
Jutro Oscary, więc rozdaję też Lelki 2021.

Najlepsze filmy roku to:
Ojciec
Zielony rycerz
Nomadland
Candyman
Nie patrz w górę
CODA
Luca

A dokładniejsze wybory w spoilerze:
Spoiler
NAJLEPSZY FILM
The Father 8/10
The Green Knight 8/10
Nomadland 8/10
Candyman 8/10
Don't Look Up 8/10
CODA 8/10
Luca 8/10
Encanto 8/10
House of Gucci 8/10
The Eternals 8/10

NAJGORZY FILM
Deadly Illusions
Things Heard & Seen
A Castle for Christmas
Godzilla vs Kong
Spiral

NAJLEPSZY REŻYSER
Nomadland
House of Gucci
The Green Knight
The Father
Pig

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
The Father
CODA
Don't Look Up
Parallel Mothers
The French Dispatch

NAJLEPSZY MONTAŻ
Don't Look Up
The French Dispatch
The Father
Nomadland
Nightmare Alley

NAJLEPSZE ZDJĘCIA
The Green Knight
The Tragedy of Macbeth
The French Dispatch
Nomadland
Malcolm & Marie

NAJLEPSZA MUZYKA
Encanto
West Side Story
Luca
Spencer
Last Night in Soho

NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWANY
The Power of the Dog
West Side Story
The Suicide Squad
Tick Tick... Boom!
Annette

NAJBARDZIEJ NIEDOCENIANY
The Green Knight
Pig
Finch
8-Bit Christmas
Riders of Justice

NAJDZIWNIEJSZY
Titane
Annette
Lamb
The Father
Nightmare Alley


NAJLEPSZY FILM AKCJI
The Eternals
Spider-Man No Way Home
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Wrath of Man
Nobody

NAJLEPSZA KOMEDIA
Don't Look Up
Luca
Encanto
The French Dispatch
8-Bit Christmas

NAJLEPSZY DRAMAT
The Father
Nomadland
The Green Knight
CODA
House of Gucci

NAJLEPSZY HORROR/THRILLER
Candyman
A Quiet Place 2
Nightmare Alley
Werewolves Within
Malignant

NAJLPESZY FILM SCI-FI/FANTASY
The Green Knight
The Eternals
Spider-Man No Way Home
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
A Quiet Place 2

NAJLEPSZY SERIAL
Ted Lasso 2
WandaVision
Only Murders in the Building
Mare of Easttown
Resident Alien

NAJLEPSZE EFEKTY
Dune
Eternals
Spider-Man: No Way Home
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Free Guy

NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE
Godzilla vs Kong
Halloween Kills
West Side Story
Listy do M. 4
Coming 2 America

NAJWIĘKSZA NIESPODZIANKA
CODA
I Care a Lot
Finch
8-Bit Christmas
Werewolves Within

NAJLEPSZY AKTOR
Anthony Hopkins - The Father
Denzel Washington - The Tragedy of Macbeth
Lakeith Stanfield - Judas and the Black Messiah
Will Smith - King Richard
Andrew Garfield - Tick Tick...Boom!

NAJLEPSZA AKTORKA
Frances McDormand - Nomadland
Lady Gaga - House of Gucci
Kristen Stewart - Spencer
Rosamund Pike - I Care a Lot
Zendaya - Malcolm & Marie

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
Vincent Lindon - Titane
Troy Kotsur - CODA
Tony Leung - Shang Chi
Bradley Cooper  - Licorice Pizza

NAJLEPSZA AKTORKA
Ariana DeBose - West Side Story
Dominique Fishback - Judas and the Black Messiah
Aunjanue Ellis - King Richard
Milena Smit - Parallel Mothers
Marlee Matlin - CODA

OBJAWIENIE
Ariana DeBose - West Side Story
Milena Smit - Parallel Mothers
Dominique Fishback - Judas and the Black Messiah
Troy Kotsur - CODA
Sydney Sweeney - The Voyeurs

NAJLEPSZA POSTAĆ
3 Spider-Men - Spider-Man: No Way Home
Marla - I Care a Lot
H - Wrath of Man
Druig - Eternals
Hutch - Nobody

NAJLEPSZY PLAKAT
Malignant
https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BYTc0NWIwOTYtNzEwYi00YmUyLTlmYWYtYjJiZjRjN2RjMjAxXkEyXkFqcGdeQXVyMTEyMjM2NDc2._V1_.jpg


Spencer
https://lwlies.com/wp-content/uploads/2021/12/spencer-Poster-design-by-Empire-Design-900x0-c-default.jpg


The Last Duel
https://lwlies.com/wp-content/uploads/2021/12/last_duel-Poster-design-by-Legion-Creative-900x0-c-default.jpg


Benedetta
https://theplaylist.net/wp-content/uploads/2021/12/benedetta-poster.jpg


Last Night in Soho
https://theplaylist.net/wp-content/uploads/2021/12/FD91p8QVkAARv9G-768x1139.jpeg


NAJLEPSZY ZWIASTUN
House of Gucci
https://www.youtube.com/watch?v=pGi3Bgn7U5U&ab_channel=MGM

The Matrix Resurrections
https://www.youtube.com/watch?v=9ix7TUGVYIo&ab_channel=WarnerBros.Pictures

Judas and the Black Messiah
https://www.youtube.com/watch?v=sSjtGqRXQ9Y&ab_channel=WarnerBros.Pictures

The Tragedy of Macbeth
https://www.youtube.com/watch?v=Bk6VArB6_us&ab_channel=A24

The Green Knight
https://www.youtube.com/watch?v=sS6ksY8xWCY&ab_channel=A24

NAJLEPSZA SCENA AKCJI
Opening - A Quiet Place 2
https://www.youtube.com/watch?v=jyzgmWvHXfU&ab_channel=Vudu

Fight on the bus - Shang Chi and the Legend of the Ten Rings
https://www.youtube.com/watch?v=JQXaYrVHCng&ab_channel=MarvelForFans

Fight on the bus - Nobody
https://www.youtube.com/watch?v=_2un1aU7mT0&ab_channel=UniversalPictures

Final battle - Spider-Man: No Way Home

Final battle - Eternals

NAJBARDZIEJ PAMIĘTNA SCENA
Find Peter Parker - Spider-Man: No Way Home
https://www.youtube.com/watch?v=2xuGNYfy100&ab_channel=AlanVinicius

Opening - A Quiet Place 2
https://www.youtube.com/watch?v=jyzgmWvHXfU&ab_channel=Vudu

The reveal - Malignant
https://www.youtube.com/watch?v=fLb4ceeNdPc&ab_channel=LUC%C3%84SRENT%C3%98N

Time Stands Still - Verdens verste menneske
https://www.youtube.com/watch?v=NyT2jpyu3VY&ab_channel=GregTheEgg

Car sex - Titane

NAJLEPSZY TEKST
Luca - Silencio Bruno
Nightmare Alley - Mister, I was made for it
House of Gucci - Father, Son, and House of Gucci.
Finch - Fourth directive, in Finch's absence, robot must protect the welfare of dog. This directive supersedes all other directives.
The Suicide Squad - I cherish peace with all my heart. I don't care how many men, women, and children I need to kill to get it
[Zamknij]

NAJWIĘCEJ NOMINACJI
The Father - 7
The Green Knight - 7
CODA - 7
Nomadland - 6
The House of Gucci - 6
The Eternals - 6
Spider-Man: No Way Home - 6
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - 5
Judas and the Black Messiah - 5

NAJWIĘCEJ WYGRANYCH:
The Father - 4
The Green Knight - 3
Nomadland - 2
Don't Look Up - 2
Spider-Man: No Way Home - 2
West Side Story - 2