Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batgirl (2023, HBO Max) « projekt skasowany 02.08.2022 !!

Zaczęty przez Juby, 20 Lipiec 2021, 11:25:46

newtime

Sorry ale porównanie z Ferrari na 18 jest idiotyczne. Mówimy tutaj o produktach popkultury a nie prezentem od rodziców, idąc twoim tokiem myślenia nie powinniśmy na nic narzekać, co z tego ze Cyberpunk wyszedł zabugowany, nikt nam nie obiecał ze gra będzie już grywalna w premierę poza tym możesz dostać zwrot pieniędzy wiec z czym problem? Czekałeś na gre 8 lat? Trudno nic nikt nie obiecywał z takim podejściem to możemy miec wywalone na wszystko i pozwalać na wszystko a korporacje będą robić co chcą. No ale jak uważać mi jest po prostu szkoda gotowego filmu na który fani czekali a twórcy chcieli i nadal chcą go nam zaprezentować mimo ze dostali wynagrodzenie

LelekPL

To Twój przykład jest nieanalogiczny. Bo za Cyberpunka już zapłaciłeś, i masz prawo narzekać na produkt, na który wydałeś pieniądze, napisać recenzje, a w przypadku gier nawet prosić o zwrot pieniędzy (z filmami nie ma takiej opcji nawet). Jak najbardziej. Ale z Batgirl ty za nic nie zapłaciłeś i nic Ci się nie należy teraz. Jest to bardzo znacząca i zdawać by się mogło prosta różnica. Korporacje mogą robić co chcą z prawami do własności intelektualnej, która należy do nich. Tak już jest.

Też nie jestem fanem korproacji, ale w skali priorytetów to nawet nie jest na skali :P Rozumiem frustracje na te korporacje, które faktycznie mają negatywny wpływ na nasze życie, jak Monsanto czy Big Oil. A nie na firmę, która nie wypuściła contentu na HBO Max :P Jest to tak nieistotny problem, że teraz sam się zastanawiam czemu napisałem o tym kilka postów :P

newtime

Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 11:41:02Też nie jestem fanem korproacji, ale w skali priorytetów to nawet nie jest na skali :P Rozumiem frustracje na te korporacje, które faktycznie mają negatywny wpływ na nasze życie, jak Monsanto czy Big Oil. A nie na firmę, która nie wypuściła contentu na HBO Max :P Jest to tak nieistotny problem, że teraz sam się zastanawiam czemu napisałem o tym kilka postów :P

Gniewam się na każdą korporację która niszczy dobytek danych twórców, rozumiem ze ciebie to nie rusza ale jest ciekaw czy tak samo byś był wyrozumiały gdyby się okazało ze Mroczny Rycerz nie dostanie swojej juz gotowej kontynuacji ze względu podatkowych. No nie fajnie ani dla fanów ani dla Nolana ani dla ogólnego podejśći firmy do twórców prawda? To chyba mozem narzekać ze takie ruchy nam się po prostu nie podobają, niezależnie o jaki film chodzi?  Chodzi o zwykłe rozczarowanie nie kompetencją firmy która musi teraz kasować gotowe filmy na które fani po prostu czekali a tak byc nie powinno i tyle

LelekPL

Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 11:47:12rozumiem ze ciebie to nie rusza ale jest ciekaw czy tak samo byś był wyrozumiały gdyby się okazało ze Mroczny Rycerz nie dostanie swojej juz gotowej kontynuacji ze względu podatkowych. No nie fajnie ani dla fanów ani dla Nolana ani dla ogólnego podejśći firmy do twórców prawda?

Dwa posty temu:
Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 11:17:53Moimi najbardziej oczekiwanymi filmami w następnym roku są Mission: Impossible i Indiana Jones, ale gdyby je teraz nagle skasowali, to powiedziałbym "szkoda" i tyle. Nie płakałbym, że mi je "obiecano"

i taka rada na przyszłość:"nie" z przymiotnikami piszemy razem.

newtime

Ale kto płacze ze im cos obiecano? Obiecano, skrótem myślowym zapowiedziano a  fanom jest po prostu przykro z tego powodu i próbują walczyć i wspierać twórców, co w tym złego? Kto wie może dzięki temu film kiedyś jak Liga Snydera ujrzy światło dzienne? Jesteśmy fanami wiec dyskutujemy i walczymy o pewne rzeczy w popkulturze

LelekPL

Ty pisałeś, że im obiecano :P to był Twój argument. Jeśli teraz chcesz go zmienić, że jest im po prostu przykro, to też już pisałem, że to rozumiem:
Cytat: LelekPL w 05 Sierpień  2022, 23:55:48Rozumiem, że dla Ciebie to był oczekiwany film, więc decyzja wiadomo, że zła.
Tak samo Ty możesz chyba zrozumieć czemu mi nie jest przykro.

Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 11:54:56Kto wie może dzięki temu film kiedyś jak Liga Snydera ujrzy światło dzienne?
Nie ta sama sytuacja - Liga została wypuszczona, więc prawnie nic nie przeszkadzało Warnerowi wypuścić Director's Cut (nie chcieli tylko wydawać na niego więcej pieniędzy). Tutaj Warner prawnie nie może już go wypuścić skoro odpisali go od podatku. Teraz nie mogą w żaden sposób czerpać z niego korzyści... teorytycznie możesz mieć nadzieję, że pozwolą reżyserom wypuścić cokolwiek istnieje za darmo na youtubie czy gdzieś, ale nawet wtedy naraziliby się na kontrolę Urzędu Skarbowego czy aby nie skorzystali na tym w jakikolwiek sposób finansowo. Więc szansa może nie jest zerowa, ale na tyle mała, że kolejny ruch #releasebatgirl byłby jak krzyczenie na chmury.

Juby

#141
Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 10:37:20Gdyby robili jakiś osobisty indie film o swoich przeżyciach z trudnego z dzieciństwa czy epicki spektakl kręcony w sercu Amazonki z tysiącem statystów, który powodował załamania nerwowe ze względu na ich pasję do projektu, pewnie miałbym więcej empatii... ale oni robili "content" dla HBO Max. Każdy dostał wypłate za swoją pracę, więc nie widzę tu wielkiej straty z mojej perspektywy.
"Contentem" był w twoich oczach, Lelku. Mylnie zakładasz, że dla wielu osób pracujących nad Batgirl to nie był właśnie projekt marzeń, tworzyli go z pasji, było to coś o czym marzyli całe lata i - jaki by nie był odbiór krytyków/widowni - potencjalnie przełom w ich karierze, tak jak Clooney wspominał że nawet B&R otworzył mu masę drzwi. Nie wiemy też czy wielu członków zespołu nie miało w kontraktach premii i dodatkowych korzyści za dobre wyniki oglądalności filmu w streamingu, lub potencjalnym sukcesie w box office, więc to nie jest tak że otrzymali już swoją pensję za udział, część ich wynagrodzenia przepadła. To miałem na myśli przez twój brak empatii dla obsady i twórców.

A co do fanów - kiedy studio zapowiada projekt o postaci, która ma rzeszę fanów na całym świecie, w końcu po 7 latach i wielu problemach udaje się go zrealizować, co poniekąd jest złożeniem obietnicy, że w końcu dane nam(fanom) będzie go obejrzeć, aby na ostatniej prostej pokazać nam środkowy palec i zamknąć swój produkt na cztery spusty, jest wyrazem totalnego braku szacunku dla fanów postaci i świata DC.

LelekPL

#142
Może ja zakładam źle, a może ty zakładasz źle jak wielu ludzi ten projekt obchodził poza byciem ich pracą. Według mnie dla większości ludzi pracujących przy tym filmie to było tylko kolejne zlecenie, za które dostali pieniądze. Jak ktoś rzeczywiście miał marzenie o zrobieniu filmu o Batgirl to... no trudno, nie udało się. Jak jest nie wiemy, więc nawet nie ma sensu, żebym nad tym się zastanawiał.
Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 13:58:41Nie wiemy też czy wielu członków zespołu nie miało w kontraktach premii i dodatkowych korzyści za dobre wyniki oglądalności w streamingu, lub potencjalnym sukcesie w boz office
To akurat wiemy, bo czegoś takiego jak ten pierwszy nie ma dlatego, że nie ma zysków z "oglądalności" filmu na platformie streamingowej, tylko z zapisów, a nie jesteś w stanie udowodnić kto się zapisał na jaki "content". A tej drugiej klauzuli mieć nie mogli, bo film był planowany (czyt. przy podpisywaniu kontraktów) na HBO Max, a nie w kinach. Co mogli stracić główni aktorzy, jak Keaton (na pewno nie drugoplanowi) czy reżyserzy, to procent ze sprzedaży praw do nadawania w telewizji/innej platformie. Obecnie już prawie nikt takich procentów nie daje aktorom, ale nawet zakładając, że ktoś je dostał to była to osoba, która z głodu nie umrze, a nie początkujący aktor czy operator kamery.

Cytat: Juby w 06 Sierpień  2022, 13:58:41A co do fanów - to nie jest miłe
Takie życie. I to nie zmienia faktu, że za nic nie zapłaciliście i nic wam się nie należało.

newtime

#143
Skoro ktoś płaci abonament za hbo max na którym ten film miał się początkowo tylko pojawić jako produkcja oryginalna i dla takich filmów wielu ludzi wykupiło dana ofertę  , to kiedy płacimy za dany film który nam zapowiedziano? W chwili obejrzenia? Nie oglądając filmu ale płacąc za abonament tez w takim razie płacisz za dana oferte jak hbo ma w miesiącu? Cala ta dyskusja jest absurdnalna, po prostu ludziom jest przykro jak twórcy zostali protratkowani, nawet inni reżyserzy wyrazili  swoje stanwoskio które jest negatywne co do takich praktyk. Nie wiem czemu sie uczepiłeś tam tych obietnic, nikt tego nie podaje jako argumentu a jedynie fakt ze jest nam przykro ze jednak zapowiedziano  nam film który został juz ukończony  i chcemy podobnie jak twórcy żeby było inaczej wiec ludzie sa tak poprostu źli , to chyba nic złego?

Juby

Cytat: LelekPL w 06 Sierpień  2022, 14:30:38To akurat wiemy, bo czegoś takiego jak ten pierwszy nie ma dlatego, że nie ma zysków z "oglądalności" filmu na platformie streamingowej, tylko z zapisów, a nie jesteś w stanie udowodnić kto się zapisał na jaki "content". A tej drugiej klauzuli mieć nie mogli, bo film był planowany (czyt. przy podpisywaniu kontraktów) na HBO Max, a nie w kinach. Co mogli stracić główni aktorzy, jak Keaton (na pewno nie drugoplanowi) czy reżyserzy, to procent ze sprzedaży praw do nadawania w telewizji/innej platformie. Obecnie już prawie nikt takich procentów nie daje aktorom, ale nawet zakładając, że ktoś je dostał to była to osoba, która z głodu nie umrze, a nie początkujący aktor czy operator kamery.
Nie wiedziałem, że tak to wygląda. Jeśli tak jest, to chociaż tyle, że finansowo większość osób zaangażowanych w powstawanie Batgirl nic na tej decyzji nie straciła.

Zastanawia mnie jedna rzecz w tej domniemanej kaszanie, jaką miał okazać się film. Reżyserzy nie są beztalenciami, ekipa i aktorzy również. Co mogło pójść nie tak? Jedyną odpowiedzią jaka przychodzi mi na myśl jest scenariusz. Christina Hodson już raz się nie popisała przy Birds of Prey, może i tutaj zielone światło do realizacji dostał tekst, którego Zaslav nigdy by nie zaakceptował. Obawiam się o Flasha, którego napisała ta sama autorka.

Q

Ekipa finansowo może nie jest stratna, ale czy będą chętni na ponowną współpracę z WB i jak inni twórcy będą teraz patrzeć na studio. Realizując taką produkcję liczy się na kontynuację i na powrót do roli, a jak nie ma filmu to już kto inny może zagrać Batgirl. Podobno dobrze wypadł też Brendan Frasier, więc to że film miał "za małą skalę" według relacji po testowych pokazach, nie świadczy, że nie wyszedł dobrze. Nie zawsze całe miasto lub świat musi być zagrożony. "The Batman" nie ucierpiałby gdy ostatniego aktu zabrakło.

Wcześniej stracili Nolana przez swoje decyzję i teraz też takie szukanie oszczędności może się negatywnie odbić.

Skasowali też w 95% ukończony "Scoob!: Holiday Haunt", którego współscenarzystą był Paul Dini, który rzecz jasna nie jest zachwycony decyzją WB, zwłaszcza że testowy pokazy wypadły dobrze. Dwie silne marki nie obroniły się, więc żadna produkcja nie jest bezpieczna.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Cytat: newtime w 06 Sierpień  2022, 16:20:45to kiedy płacimy za dany film który nam zapowiedziano?
Jak jest dostępny w ofercie.  ::)

Rado

Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Chyba wszyscy się tutaj zgadzamy, że w strategii filmów DC potrzebna jest jakaś zmiana, bo nie idzie za dobrze - mam tutaj na myśli budowanie wspólnego uniwersum. I to jest właśnie ta zmiana, albo jej początek. Ktoś niestety musiał ucierpieć. Jeśli film okazałby się kupsztalem, to wszyscy byśmy narzekali, że znowu zrobili kupsztala i nikt by wtedy nie myślał, że być może ten film otworzył komuś drzwi do dalszej kariery. Moim zdaniem był kupsztalem, bo gdyby był naprawdę dobry, ale taki naprawdę, to by go nie skasowali.

newtime

#148
Jak dla mnie ostatnio szło na prawdę dobrze. Dostaliśmy Batmana który jest moją ulubioną interpretacja tej postaci,  The Suicide Squad który był na prawdę autorska wizją danego reżysera bez żadnych ograniczeń, Joker który również był bardzo ciekawym filmem, Shazam oraz Aquaman któremu również nic nie mogę zarzucić czy nawet Ptaki nocy. Było to jednak co innego niz typowy Marvel i większa różnorodność, nie chce wielkiego epickiego uniwersum, chce dostawać ciekawe również nieco mniejsze filmy z postaciami które lubie. Obecny ruch przypomina mi początek uniwersum gdzie za wszelka cenę chcieli być jak Marvel wiec dali nam Justice Leauge bez żadnego wprowadzenia zatrudniając przy tym Snydera który nie miał żadnego pojęcia o tych postaciach. Co jakości są sprzeczne informacje, pierwsze pokazy były podobne do reakcji przy filmie Guana, postanowili nawet wrzucić film do kin. Samą decyzje prawdopodobnie podjął jedynie sam David Zaslav, co potwierdzać moze ze absolutnie nikt inny nie wiedział o tej decyzji, sam Zaslav  jest znany jako stary konserwatysta, fan Trumpa oraz Fox news który często powtarza jak tęskni za dawanymi czasami, nawet jego pomysł na nowe Vod zakłąda oddzielne platformy dla męzczyzn oraz kobiet, Hbo max na ma byc dla nas facetów a  discovery więcej programów dla kobiet ;D Znajać tego człowieka z mediów nie dziwnie ze postać kobiety nietoperz w małym kameralnym filmie  nie przypadła mu do gustu poza tym na reddit jest wiele komentarzy na ten temat wiec byc może jest cos na rzeczy . Trzymam jednak kciuki zeby cos z tego wyszło

Funky

Nie czekałem na Batgirl ale rozumiem rozgoryczenie ludzi którzy chcieli zobaczyć ten film. Warner powinien szanować swoich widzów i dotrzymać słowa kiedy postanowili realizować ten projekt. Nie chcę aby w przemyśle rozrywkowym liczył się tylko i wyłącznie kapitalistyczny zysk który nie pozwala zobaczyć nam efektu pracy tylu ludzi. I jeśli nawet był to słaby film to grupa bogatych biznesmenów odebrała nam możliwość kontaktu z filmem jako sztuką i jest to bardzo niebezpieczne bo na dalszy plan schodzi sam film. Hollywood to pieniądze ale w tym przypadku to dyktatura plutokracji i oligarchii